Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Grat nekik, nem véletlen ez a siker :B :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) KaitouP


KaitouP
veterán

Pedig nagyon kíváncsi lennék hogy ennek hányad részét teszi ki a Pro.

Amúgy érthető, jó konzol lett a PS4. Mondjuk én sosem panaszkodtam egyik PS -re sem, mindegyikkel órák ezrét töltöttem/töltöm a mai napig.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Szuper konzol, tele jó exkluzív játékokkal.Teljesen megérdemli a sikert.
Amit hiányolok belőle, az a visszafelé kompatibilitás és az EA Access.

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Sok embernek ez kell,nem a sok rizsa.Hazaviszed és élvezed a játékot. :K

Ezzel szemben PC-n meg nézed a gépigényeket,imádkozol hogy a játék fusson rendesen.Na meg azért is dobsz egy keresztet,hogy a konzol exkluzív valamikor a távoli jövőben látogasson el a PC -re. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) KaitouP válasza Televan74 (#4) üzenetére


KaitouP
veterán

Így van. Az emberek többségének meg nincs annyi pénze, hogy zsebből kifizessen egy 200-300K -s (és határ a csillagos ég ugye) PC -t, amivel nem kell aggódnia a gépigények miatt. Ha tehetném mindenképp lenne a konzol mellé egy erős gép, de egyenlőre be kell érni a konzollal. Persze nekem ez bőven elég, leülök és élvezem a játékot, nem az fps -el, meg egyebekkel foglalkozok. Ez a játék lényege.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#6) Dhampir válasza Televan74 (#4) üzenetére


Dhampir
félisten

Majd, ha a Stalker és a hozzá készült modok fognak futni egy ilyen kütyün (amit a PC korlátolt "szabadsága" mégiscsak biztosít), akkor jöhet a mehet. :)

(#7) BoB válasza Televan74 (#4) üzenetére


BoB
veterán

Még jó hogy ezek a konzol exkluzív játékok abszolút nem érdekelnek, ellenben a PC exkluzív játékok igen :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#8) TaaT


TaaT
veterán

Ha lenne hozzá egér és billentyűzet még többen vennék.

Give them hell Ukraine!

(#9) lezso6 válasza TaaT (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha lenne hozzá háziasított konzumhölgy, akkor meg még annál is többen vennék.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) Televan74 válasza BoB (#7) üzenetére


Televan74
nagyúr

Engem érdekelne 1-2, de még mindig maradok a PC építés mellett.Ez a hobbim és erről nehezen mondok le. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) ProEvoFan válasza TaaT (#8) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Van hozzá :)
Hori PS4 Tactical Assault Commander Four

(#10) Televan
PC konzol jól elfér egymás mellett. :K

[ Szerkesztve ]

(#12) DithenS válasza TaaT (#8) üzenetére


DithenS
senior tag

Hát én meg akkor nem vennék soha konzolt vagy adnám el a picsába.Az kellene még hogy itt is a multis élményt szétverjék.Milyen lenne már hogy én kontrollerel játszok más meg egérrel? Szerinted kinek lenne esélye? Vannak olyan hülye emberek akik a konzol értelmét mint például kényelem elvegyék csak hogy első legyen a ranglistán.Mert akkor biztos az lenne hogy nappaliból ki és be a számítógép helyére és mehet a móka billel + egérrel ami csak neki móka mert annyit is megérne bár hülyének hogy egy székben görnyedjen,de ugye az első hely az kell mindenképp...Őszintén soha ne vezessék be,már néha az is baj ha Need For Speedet multinál valaki kormánnyal játsza,látható a külömbség de FPS-nél hála nincs ilyen előny.
De PC-n sajnos annak is előnye van akinek erősebb a gépe,vagy épp 30.000Ft-os egérrel tolja mig én egy 5.000Ft-al.

[ Szerkesztve ]

(#13) DithenS válasza ProEvoFan (#11) üzenetére


DithenS
senior tag

Kár hogy van hozzá,én tiltanám a francba.

(#14) [CsuCsu] válasza DithenS (#12) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Egyetertek. Amugy ez a kormanynal is igaz, vannak gagyi dzsunkas kormanyok es 100 ezerbe kerulok is. Xboxnal pedig ott a tapos elit kontroller.

(#15) ProEvoFan válasza DithenS (#13) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Én is.Durva nagy előny.

(#16) Xaels válasza DithenS (#12) üzenetére


Xaels
félisten

Már a PS3 is natívan támogatta és gyakorlatilag a PS4 is kezeli, de a játékfejlesztők nem építik be a lehetőséget 1-2 kivételtől eltekintve. A Hori TAC és hasonló megoldások emulálják a kontrollert ezért soha nem lesz tökéletes vele az irányítás.

Engem nem érdekel, mindenki játszik azzal amivel akar. PC-n se rinyáltam ha autósban kormánnyal elkenték a számat, vagy a levegőben maradtam alul Joystickos ellen. Verekedős játékokhoz is van külön kontroller, akkor FPS-ekhez vagy RTS-hez miért ne lehetne. Aki ezeket akarja profin űzni az vegyen nyugodtan drágán perifériát, az én szórakozásom nem fogja elrontani, csak a sajátját.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#17) leslieke válasza Scholes9 (#1) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

+1! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18) mcs


mcs
veterán

Én akárhányszor próbáltam ki a PS4et, sose estem hanyatt tőle. A kontroller fogása kényelmetlen számomra, és a játékok grafikai színvonala jócskán gyengébb a pc-hez viszonyítva. Bár lehet, én vagyok csak túlzottan pc fan. :D

(#19) #52588800


#52588800
törölt tag

A vállalat március végéig mindenképpen le akarta szállítani a hatvanmilliomodik konzolt, mivel ez biztosította azt, hogy a megjelenéstől számított eladási adatok tekintetében a rendszer a rekorder PlayStation 2 előtt maradjon, és ez végül sikerült.

Gondolom az is sokat segített ebben, hogy a PS2 megjelenése óta +1,5 milliárddal nőtt a Föld lakossága :))

(#20) ripla válasza KaitouP (#5) üzenetére


ripla
őstag

Ne felejtsd el, hogy egy PC-t nem csak játékra veszel, és miközben a konzol egy célhardver, azaz X év után elévül, addig a PC vígan elmegy 4-5 évig minden gond nélkül, és utána is csak maximum alaplapot meg procit kell cserélned benne. Manapság a grafika se nagyon fejlődik, szóval egy mai átlag 60-70 ezres videókártya is bőven elégnek tűnik akár egy évtizedre is. Ellenben a konzolnál az egész gépet cserélned kell, jóval nehezebb úgy, mint eladni 1-1 alkatrészt, arról nem is beszélve, hogy idővel az ember szívéhez nőnek ezek a dolgok.

(#21) Gery9112 válasza mcs (#18) üzenetére


Gery9112
őstag

Azért egy Uncharted 4 vagy Horizon Zero Dawn látványa nem rossz :).

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#22) tuki2200


tuki2200
senior tag

Lehet azért mert idősödöm, de anno mindig első nap mentem megvenni minden konzolt ps1-tol kezdve, meg a wii u-t is és bevallom igy volt ez a Ps4-el is, de 1 év utan eladtam, egyáltalán nem hiányzik azóta, egy olyan játék sem jelenik meg évek óta egyik platformra se amire azt mondanám, hogy Uristen ez annyira valami extra vagy olyan élményt tudna adni, hogy rohanni kell megvenni, belenézek twitch-en vagy YouTube-on és maximum Oke korrekt iparos munka de semmi új.. elismerem az aktuális battlefielddel meg battlefronttal elszorakoznek néha-néha, de ezért platformot fenntartani nem fogok, mert tudom, ez olyan mint egy addikció, ha ott a platform ugyis Jatszol vele, de nem hiányzik mar az életemből...
Ezt csak azért mert körülöttem idén baromi nagy divat lett, hogy boldog boldogtalan Ps4-et vesz mert az kell, van, hogy játékot sem tud venni sajnálatos anyagi helyzete miatt, és mar 3x végig jateszotta a rachet and clank-et mert csak azt kapta hozza és köpköd, hogy milyen drága egy játék, de mindenkinek van Ps4 és neki is kell.. nem értem ezt a hypeot-ha nincs ilyened b*zi vagy őrületet most

[ Szerkesztve ]

(#23) zzola válasza ripla (#20) üzenetére


zzola
félisten

Ez csak akkor igaz, ha drága alaplapot veszel drága processzorral, ezek valóban elmennek akár ~5 évig is (árban ez most ~3 db. PS4-et jelent). A ~60k-s videokártyával meg kb. olyan látványt kapsz, mint amit a konzol adna...

(#24) Rage47 válasza tuki2200 (#22) üzenetére


Rage47
veterán

kiégtél :D

(#25) dezs520


dezs520
senior tag

Tudom nem én vagyok a kiindulási alap,de...
NINCS egér+bill kombónak előnye yoj al szembe.
Egész életemben pc-tem,párszor kipróbáltam haveroknál itt ott amott a konzolt,de sose vettem,épp a bill egér hiánya miatt.
Aztán felnőttem,pc elad,majd most úgy 4/5 év kihagyással,vettem egy ps4-et (csak a division miatt)
Persze mondanom sem kell,hogy először hogy ment az irányítás...főleg stressz hejzetben.
Próbáltam egy átalakítót,hogy azzal majd milyen jó lessz...nem lett lévén az átalakító nem hozta a pc-s élményt.
Majd nemrég vettem egy alább (feljebb) linkelt terméket (illetve annak már a második generácóját),amit már a playstation hivatalosan is támogat egy hori tac prót
Az élmény teljesen hozza a pc-t,de tényleg.kb 30 percet használtam,aztán vissza a dobozba,és most eladó sorba került.
7-800 óra alatt olyan szinten hozzászoktam a yojhoz,hogy felcserélődött a szerep egyszerűen bénáztam.
És hogy reagáljak arra is,hogy nekik előnyük van.
Az egyik kolegámnak pc-je van,most is...csak azzal tud játszani.
Ugye pc-n sok a csaló,és eldöntötte,hogy vesz egy ps-t. Ő a kezdetek óta nyomja a divisiont,vett egy ilyen horai tac prót.
Hiába van mögötte 2000 óra pc-n,úgy lövik keresztül mint a szart a joy-t használó emberkék.Pedig neki nem volt kihagyás,hogy elszokjon az egér bill párostol mint az esetemben.
Tehát véleményem szerint,semmi esélyük (töblet) konzolon az egereseknek.

[ Szerkesztve ]

(#26) #92253184 válasza lezso6 (#9) üzenetére


#92253184
törölt tag

Vagy kevesebben, nyakon is vágna az asszony. :P

(#27) ProEvoFan válasza ripla (#20) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

"Manapság a grafika se nagyon fejlődik, szóval egy mai átlag 60-70 ezres videókártya is bőven elégnek tűnik akár egy évtizedre is. "
Grafika lehet nem fejlődik úgy ahogy kellene, de megoldják nekünk, hogy a gépfejlesztést ne tudjuk kikerülni.
60-70ezres vgak nem húzzák ki 10 évig...normál esetben a minimális igények mellett is kb 3 év.

(#28) Puma K válasza KaitouP (#5) üzenetére


Puma K
veterán

Ha ésszel építesz egyszer egy erős PC-t, akkor már meglévő alkatrészt cserélve (akár még garancia lejárta előtt) mint pl VGA tudod fejleszteni a géped teljesítményét úgy, hogy a régi komponenst eladod és kiegészíted adott összeggel, hogy meglegyen az új és erősebb példaként felhozott VGA.

Ez olcsóbb megoldás tud lenni, mint adott időközönként megvenni a legújabb konzolt.

Ha konzolt vennék akkor először mindenképpen PS-t néznék, mert itt vannak olyan játékok amik érdekelnének, de mivel a látvány is fontos számomra így nem tudnék játszani adott játékkal.

Viszont lehúzásnak tartom a konzoloknál a havidíjat.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29) ProEvoFan válasza dezs520 (#25) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Érez különbséget a pcs egér és a hori ps4 egér között?Hori lassabban reagál?Mi az oka annak hogy szarrá lövik?
Én vagyok az ellenkező példa.Ingyenes Titanfall2 hétvégén játszottan itthon PCn és PS4en is.PCn a szemtől szembeni harcokat majnem mindig én nyertem...PS4en mire becéloztam az ellent, már le is daráltak....nem tudom elképzelni ha horival játszok, akkor nem ment volna jobban a játék.

(#30) KaitouP válasza ripla (#20) üzenetére


KaitouP
veterán

True, bár talán az egyénfüggő hogy ki mire vesz PC -t, mert lehet hogy valaki tényleg csak játékra vesz izomgépet, attól függetlenül hogy videóvágásra, egyéb munkára is hasznos lehet a benne rejlő teljesítmény.
Meg nyilván minél combosabb gépet vesz az ember, annál később kell cserélni. Viszont elképesztőek az árak, én kinéztem magamnak egy abszolút középkategóriás konfigot, és úgy lett 180K a szett hogy nagyon visszafogtam magam a hardverekkel. Most még egy (lassan kőkorszaki... :DDD) Q8400 -am van egy GTX 275 társaságában 4GB DDR2 -es RAM -al megspékelve, és nem túlzok ha azt mondom hogy ez már maximum netezésre jó csak (jó-jó, közbe videót is vágok vele, meg konvertálok is, lehet vele dolgozni, de jobb lenne ha gyorsabban melózna), és bár talán egy mai belépőszint is többszörösen jobb mint a jelenlegi gépem, középszintnél alább nem adnám, de ahhoz is ki kell nyitni a tárcát irreálisan...

(#28) Puma K

Biztos így van, az a baj hogy én annyira el vagyok maradva a gépemmel hogy most így elsőre mindenképp nagyobb összegű beruházás kéne, aztán onnatól kezdve frissítgetéssel talán olcsóbb lehet már.

Nekem se jön be a havidíj téma, PS3 -nak nagy előnye volt az ingyenes multi, amikor PS4 esetében bejelentették a havidíjat, enyhén morcos voltam. Mondjuk az a 15K/év nem egy nagy összeg.

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#31) kromatika


kromatika
veterán

Nem semmi.Gratula.

(#32) Bici válasza dezs520 (#25) üzenetére


Bici
félisten

PS4-et még sosem láttam közelről, de XO-t igen. Ki is próbáltam Mortal Kombat-ot, pár autós játéákot, és egy FPS-t (nem tudom a nevét, nem ismerem a mai játékokat).
Nekem teljesen használhatatlan a kontroller. Kb. 20-25 óra játék után sem tudtam értékelhető szintre hozni az eredményeimet.
Szóval ez nem csak szokás kérdése, hanem kézügyességé is. Nyilván; ahány ember annyi vélemény, mert ez egy szubjektív dolog.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) Tomassy00 válasza mcs (#18) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Dettó... De én nem hogy nem estem hanyatt tőle, sőt... még jobban "beleszerettem" a pc-be, hiába drágább. Bár nekem a konzol inkább tűnik drágábbnak mint a pc, ha azt nézem hogy egy konzolt mire tudok használni, meg egy pc-t....

[ Szerkesztve ]

(#34) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hát én továbbra se értem hogy lehet eladni egy konzolt millióknak úgy, hogy gyakolatilag nincs rajta semmi, ami legalább fullHd@30 fps-t tartana stabilan. Na nem mintha nem lenne még az is elviselhetetlen egy jó 60 fps átlaghoz szokott szemnek. Szóval valószínűelg itt lehet a titok nyitja. Ha nem látott még az ember jobbat, akkor elégedett ezzel a szinttel. Nekem viszont nem sok haszna van a Ps4-emnek. Nagy hiba volt megvenni.

Exkluzívok közül egyedül az FF XV érdekel, de az is 30 FPS. Csodálatos..
De egyelőre PC-n is abbahagytam a Mass Effect Andromeda-t, mert full Hd-n mindent feltolva bizony hajlamos benézni bőven 60 alá(, ehhez nem kell FPS számláló, szerintem rettentő érezhető amikor ez történik). Addig Doomozok míg találok megfelelő hűtésű 1080Ti-t.

I am having fun staying poor.

(#35) tailor74


tailor74
őstag

Nem semmi eredmény. Megérdemelten. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#36) Fionn


Fionn
tag

AMD is örülhet ennek.

(Majdnem vettem PS4et, de megrögzött PCsként...)

[ Szerkesztve ]

(#37) Polllen válasza Bici (#32) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy bizonyos szintig csak akarás kérdése. Mindig pc fps fan voltam. Ennek ellenére a Halo és Gears szériát végigtoltam konzolon és a vége felé már nem ment rosszul. Játékidőt nézve pedig nem egy hosszú játék egyik sem.

A cikkhez, szép eredmény.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#38) ProEvoFan válasza Drizzt (#34) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Tipikus PCs gondolkodásod van:)
A konzolos létforma más igényeket vesz figyelembe.

(#39) Xaels válasza Polllen (#37) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem is mindig az FPS volt az egyik kedvenc műfajom. Nem is nagyon játszottam konzolon, a TPS más kicsit. Tavaly olyan játékokat játszottam mint a Doom, Wolfenstein TNO, Shadow Warrior és ott van a BF1 Premium is. Ennek ellenére Karácsonyra vettem egy PS4-et, a PC meg ment. Olyan játékokkal játszom mint a Destiny meg a Killzone és elég jól belejöttem. Multiban is egész jó eredményt szoktam elérni amikor belekezdek. Teljesen rendben van, mindenkinek ugyanolyan kontrollerje van így csak az egyéni kepességek számítanak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#40) tDr1v3r válasza KaitouP (#30) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Addig jó az ingyenes multi amíg véletlenül egy játékban meg nem szűnik a multiplayer a szerverek lekapcsolása miatt, vagy szimplán játszhatatlanul sz.r nem lesz...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#41) KaitouP válasza tDr1v3r (#40) üzenetére


KaitouP
veterán

Lehet, bár én PS3 -on ilyen problémát (nyilván csak az általam játszott programokkal) nem játszottam.
Szerinted így hogy fizetünk az online szolgáltatásokért, nem fogják lekapcsolni a szervereket, ha akarják?

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#42) tDr1v3r válasza KaitouP (#41) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem nem fognak. Van pénz a fenntartásra, nem kell csak egy fix minimális budgetből dolgozni... szerintem meg is látszik ez a PS4-es PSN-en, sokkal kevesebb kimaradása van mint a PS3-asnak volt.

Nekem is van PS3-am, anno elég sokat püfföltem - így hirtelen a Grid, a MAG, a Resistance-ok, az NBA Jam és a Homefront jut eszembe amit lekapcsoltak pár év után (ezek vannak meg), de biztos van még nem kevés hasonló. PS4-em nincs, viszont Xbox-on ugye a kezdetek óta fizetni kell a multiért és újabban pár kimaradáson kívül minden patent, a régi multis játékaim is működnek 360-on elvileg (nemtom pontosan, a gépem meghalt és csak BC-s játékokkal tudok játszani).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#43) #21123072


#21123072
törölt tag

De kurva unalmas, hogy az összes hírnél egyből előjön a konzol vs. PC vita...

(#44) Renok válasza #21123072 (#43) üzenetére


Renok
senior tag

Vita? Hol?
Eddig én csak értelmes tanácskozást láttam ennél a hírnél, tapasztalatok megosztását egymás között, stb.

Amúgy meg nem kötelező hozzászólásokat olvasni egy konzolos hírnél.. :U

Nagy grat a Sony-nak, szerintem teljesen megérdemelt a siker. Megrögzött PC-sként én is egy PS4 boldog tulajdonosa vagyok.

(#45) #20844032


#20844032
törölt tag

Én jelen vagyok a platformon a megjelenés napjától (ahpgy az elődökön is), és nem látom, hogy bármi is jobbá vált volna a csillagászati eladások által. Sőt. Amíg volt xboxom is, csak azt láttam, hogy a ms-től kevesebbért többet kapok. Szal én csak szomorúan nézem ezeket az eladásokat, és csak azt látom, hogy mostanra semmi sem ösztönzi a sonyt, hogy a psn pl használható sebességű legyen valaha. Vagy hogy egyáltalán bármit javítson azokon a dolgokon, amiken kellene. A gép fogy, a játékok mondjuk annyira nem, de a gépet viszik mint a cukrot. Verseny már régesrégen nincs, azt csinálnak amit csak akarnak. És pontosan ezt is teszik: semmit. Na marketingben annál többet.

[ Szerkesztve ]

(#46) DithenS válasza #21123072 (#43) üzenetére


DithenS
senior tag

Szerintem nem jött elő a vita.A vélemény elmondása nem vita.A vita az amikor győszködni akarják egymást az emberek,ez itt most nincs :) Véleménye mindenkinek lehet :)

(#47) DithenS válasza #20844032 (#45) üzenetére


DithenS
senior tag

Lehet igazad van,de az új xbox talán javít majd valamit a dolgokon.Bár a Sony mostanság nincs a toppon,lehet ezért ilyen a PS is és nem szándékos.

(#48) Dhampir válasza tuki2200 (#22) üzenetére


Dhampir
félisten

A Rain játékkal játszottál? Hangulatosnak tűnik.

(#49) Lacok


Lacok
őstag

Elég meggyőző teljesítmény. :K

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#50) Wesder


Wesder
félisten

Szèp teljesítmèny.
Nekem jobban fekszik a PC+XO Controller kombó. :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.