Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az EU-polgárok is kapnak fejenként párezer $ kártérítést, ahogy az amerikaiak az arcképfelismerősdi és a követősdi miatt? Máskülönben üres szájtépés...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) Hieronymus válasza t72killer (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Közvetlenül vélhetően nem. Közvetve, büntetésből beszedett pénzzel hasznos dolgokat lehet finanszírozni. (Lehet kevésbé hasznosat is, de ebbe ne menjünk bele.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) t72killer válasza Hieronymus (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elmehetnek a búsba. Ha ellopják a kocsim, akkor nem azt várom a rendőrségtől, hogy a megtalált járművet felajánlja a Máltai Szeretetszolgálatnak - mégkevésbbé a helyi közútújrakenegető zRt-nek (németország) vagy stadionépítő egyletnek (Mo.). :(((

A VW balhéval is ez volt. A VW csoport dízelkocsijainak használtpiaci értéke pár hónapon belül ezer EUR-s tételeket esett. Az amcsi tulajok bőségesen kártalanítva lettek, mi itt a "szabad európában" nagy ívben le vagyunk sz@rva. Nemcsak hungarisztán, németisztán is bőségesen. Ugyanolyan kocsi után az amcsi kap 3k$ kártérítést, a német semmit.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) #06658560 válasza t72killer (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

A VW ott is kártalanított rendesen, plusz most perli Ausztria további kártérítésért őket.

(#5) t72killer válasza #06658560 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor utánanézek jobban, elvileg "német" vásárló vagyok... Egy fillért se kaptam, csak egy skodás bicskát + lekapcsoltak rólam 20eurót, mert a szervizes gyerek a kérésem ellenére kicserélte az épp kiégett izzót.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) atike


atike
nagyúr

"A probléma a Facebook maga"

És pont. :)

(#7) dSERiES


dSERiES
senior tag

⊿sff⊿

(#8) orc88 válasza dSERiES (#7) üzenetére


orc88
őstag

:))

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#9) Foglalt név válasza t72killer (#3) üzenetére


Foglalt név
addikt

Amerikában elvárt, hogy buta legyél, így ők nem tehetnek róla. Németországban illik gondolkozni, amivel nem fér össze egy traktor motorú személygépjármű ;] :DDD

(#10) t72killer válasza Foglalt név (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahham...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Hieronymus válasza t72killer (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

(#12) t72killer válasza Hieronymus (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Menő járgány :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) joey04


joey04
titán

az emberek nagy részét nem is érdekli ez az egész adatvédelmi botrány. a politikusok fújják fel, azoknak meg csak az nem tetszik, hogy nem csak a titkosszolgálatok tudnak mindent az emberekről. a facebook meg olyan, hogy akármilyen törvények és szabályozások születnek, tudomásul kell venni, hogy amit oda feltöltöttél, ott beszéltél, stb az a jövőben bármikor, bárkihez kikerülhet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Apollyon válasza joey04 (#13) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kicsit le vagy maradva, mivel nem csak a fb felhasználók adataival él vissza a fb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) t72killer válasza Apollyon (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van. Ott a követős cookie minden oldalon, amin megjelenik a like-gomb. Ezenkívül nekem erősen gyanús, hogy nem futtatnak-e arcképfelismerőt minden feltöltött képen automatikusan - azaz, ha nyaraláskor Csuancsin Jincsipi turista az irányomba kattingatja a vackát és "természetesen" instant tölti is fel a netre a képet, nem ássa-e elő a facebook valamelyik 5éve leszedett képemet (kb azóta nincs profilképem) és taggeli be magának/valamiféle eladható v hatóságoknak beszolgáltatható adatbázisnak.

SzVSz az egész mögött az amcsi hárombetűsök azon álma húzódik meg, hogy minden mobiltelefont utcai kamerává varázsoljanak, ami konteónak hangzik, de az elmúlt évek botrányai után kiderült, hogy nem az.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Tegnap este még nem, ma hajnalba belépve már a nyilatkozat fogadott.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#18) body007 válasza joey04 (#13) üzenetére


body007
addikt

az emberek nagy része azt se tudja, h botrány van...

t72killer: azért aki "okosan" netezik van pár lehetősége pl.: ghostery (chrome, ff), privacy protector (opera), csak amiket én szoktam használni

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#19) joey04 válasza Apollyon (#15) üzenetére


joey04
titán

akkor módosítom: aki jelen van az interneten bárhol, bármilyen formában az fogadja el ezeket a veszélyeket. lényeg a lényeg: én baromira túlzónak tartom a facebook démonizálását.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) t72killer válasza joey04 (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Attól, hogy tudom, h jelen van a veszély, még nem fogom támogatni a rendszert, és ha lehet, teszek ellene. Kb mintha a malware-szerzők és a banki adatokra utazó rosszfiúk tevékenységét nézné el az ember... Együtt kell ezekkel élni? Igen, muszáj. Erről függetlenül elfogadni, legalizálni a tevékenységüket nem szabad.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) Apollyon válasza joey04 (#19) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem, semmiképpen se fogadja el.
Semmilyen kizsákmányolást, visszaélést stb. nem vagy köteles elfogadni. Ha valaki törvénysértően és/vagy etikátlanul ill. erkölcstelenül jár el, az ellen tenni kell.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#22) moleculez


moleculez
veterán

Tök más indokból, töröltem a FB-m, és 1: egyáltalán nem hiányzik
2: sokkal jobb nélküle
3: előtte is volt élet, utána is lesz

A probléma az ember, most épp mint user. Nem kell használni, azt kész.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#23) llax válasza joey04 (#19) üzenetére


llax
senior tag

Aki jelen van az utcán/buszon/metrón/akárhol fogadja el, hogy kizsebelhetik?
Fennáll a veszélye, de szerintem jogos elvárás az állampolgár részéről, hogy a törvényhozók és az általuk létrehozott szervek mindent megtegyenek ellene és az állampolgártól is elvárható, hogy az értékeit ne tartsa "kirakatban".

(#24) joey04


joey04
titán

Rendben, harcoljatok! Sok sikert :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) #33253120 válasza joey04 (#19) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem az interneten. A bolygón.
Pár frissítésenként eljátszódik az, hogy telefonon a Letöltéskezelő frissít pár appot, nem a Play. Elkezdtem kutakodni, és kiderült hogy tök mindegy mit és honnan telepítettél fel, de ha Facebook érdekeltségi körbe tartozik, akkor felkerül a telefonodra a Facebook download manager, és Facebook app manager mint háttérapp, és azt csinál az érdekeltségi körébe tartozó appokkal amit akar. És ez nem jó.

(#26) Stepo válasza #33253120 (#25) üzenetére


Stepo
aktív tag

Az utóbbi 1-2 hétben nekem is elkezdte csak úgy magától frissíteni az appokat, csodálkoztam is, mert play-ben nincs engedélyezve az automatikus telepítés... Még nem volt kedvem/időm utánanézne, de akkor most már értem mi folyik itt... :U :(((

(#27) #77646080 válasza moleculez (#22) üzenetére


#77646080
törölt tag

Mindhárom, általad említett ponttal teljesen egyet tudok érteni.

(#28) sztikac válasza Stepo (#26) üzenetére


sztikac
őstag

Én ezt úgy oldottam meg, hogy a facebook app és a messenger is repült a telefonról.
Mondjuk a pages managert egyelőre kénytelen voltam fenthagyni :(

(#29) ksanc


ksanc
őstag

Én azt szoktam mondani, hogy amíg az emberek nagy része ész nélkül ad meg bármilyen adatot az első felbukkanó "Gratulálok, csak te, csak most, csak itt nyertél 1 millió $-t..." üzenetekre, addig nincs miről beszélni.
Megosztani, továbbadni, adatbázisba juttatni meg csak azt lehet, amit a kedves felhasználó megad/beír magáról. A tevékenység naplózása, követése már más tészta, de elég régen benne van az EULA-ban, meg hasonlóakban, amit ugye el kell fogadni, csak senki sem olvassa el.
Felfújt, politikusi önérdek-hajhász dolog az egész. Mellesleg engem akkor már sokkal kevésbé zavarnak az olyan reklámok, amik az érdeklődési körömbe tartoznak. Mert ugye erről szól az egész.
És jól mutatja az egész jelenlegi fogyasztói társadalom-gazdasági rendszer önmagába foglalt végzetét:
Ahhoz, hogy fogyasztás legyen, elhülyített fogyasztók kellenek, de a tudatos online viselkedéshez, meg úgy cuzammen az értelemhez nem. Akkor most hol is legyen az egyensúly?

(#30) #33253120 válasza sztikac (#28) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én pl lehet ritka madár vagyok, de mobilon élek. Melóhoz nem kell pc, otthon meg ami van az max médiatartalom fogyasztás esetén van bekapcsolva. 99%-ban mobilról intézem amit lehet.

(#31) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

És ha válaszol a kérdésekre, azt érteni fogják?
Megint ott tartunk, hogy egy globális jelenséget globálisan kéne kezelni.

@T_Chris : Hasonlóképpen, nincs fb. app a telefonomon. Ha nagyon kell, akkor böngészőből.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) #33253120 válasza hcl (#31) üzenetére


#33253120
törölt tag

De te nem is játszol. :) Sok olyan app van amihez csak Facebook login van.
Ha browser-ből használtam a login formot és nem a natív appból, akkor minden 2-3. alkalommal be kellett jelentkezni, míg a natív app esetén csak az első indításkor.
Ja, amúgy arra is kíváncsi lennék, hogy a sok fb alapú játékosprofil gazdája mit tenne ha megszünne a facebook. :)

(#33) DS39 válasza #33253120 (#32) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem kis tüntetés lenne. :D

(#34) Steven


Steven
addikt

Nem olvasom el a cikket direkt mert nem is érdekel az egész ... de a címhez csak annyit hozzá szolnék...

Mintha kötelező lenne használni ... tiszta vicc... én nem vagyok fb-n 10 éve nincs is gondom vele:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#35) hcl válasza #33253120 (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, mások problémáit nem tudom megoldani :D Különben is, az igazi programozó azzal játszik, amivel dolgozik :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) tomazin válasza Steven (#34) üzenetére


tomazin
veterán

akkor ezt minek írtad le ide? én se megyek be a mézeskalácsszerelő topicba, hogy engem nem érdekel a mézeskalács és megszerelni meg végképp nem akarom...

#31:

Megint ott tartunk, hogy egy globális jelenséget globálisan kéne kezelni.

ezt hogyan gondoltad? nincs tudomásom olyan szervezetről ami képes lenne globális szinten bármit tenni.

(#37) Bluesummers válasza Steven (#34) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nem vagy....de valahol mégis profiloznak.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#38) Steven válasza tomazin (#36) üzenetére


Steven
addikt

Azért mert ez megint a pénz lehúzásról szól.... Szerintem állami szinten eddig is az nem fért hozzá bárkinek az adatához aki nem akart...

Meg amúgy is aki fél attól hogy 3. félnek ki adják az adatait az már a kezdetektől nem használ hasonló termékeket mint az FB...

az egész egy nagy büdös kamu felháborodás ....

De legalább valakitől tudnak pénzt kérni.... ez is valami...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#39) tomazin válasza Steven (#38) üzenetére


tomazin
veterán

Ennyi erővel akkor a gdpr is pénzlehúzás.(első körben az is lesz, de ezeknek van ám hosszútávú hatása is)

(#40) Steven válasza tomazin (#39) üzenetére


Steven
addikt

Milyen hatása lesz az adó beszedése után? Mer ezaz .. adó

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#41) tordaitibi válasza #33253120 (#25) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Néha megnézni a lapot. a Lite van, a FB:Messenger meg egy 2 éves verzió. 31... konkrétan.
Playstore beállítva hogy akkor azt frissít amit én engedek.
Ehhez csak egy jó rom kell, még a root se létszükséglet.
Nincs semmi gond, ezt a Facebook download managert és társait most hallom először.
Winen is anti frissítés párti vagyok, persze ésszerű kereteken belül. A Mint az meg teljesen kezes ezen a téren.
Csak a userek 99%-a megveszi és használja az eszközeit, akkor viszont ezeket fogadja is el hogy a háta mögött suttyomba a gépek életre kelnek. Még azért az ember az úr. Vagyis így kéne lennie.

(#42) #33253120 válasza tordaitibi (#41) üzenetére


#33253120
törölt tag

Fejlesztői Facebook van nálam telepítve.

(#43) #12612096 válasza Steven (#38) üzenetére


#12612096
törölt tag

így igaz ! ha nem használnám...

facebokk egy parazita
megveszed a telefont....alapbol facebook megy rajta...el sem indítottam....letörölni sem lehet.
és mihez fér hozzá...alapbeállítás... hát a névjegyzékhez tárhelyhez stb.
szerintem itt most erről van szó. ugy fér hozzá adatokhoz a facebokk, hogy én arról nem is döntöttem,
nem is engedélyeztem, és nem is járultam hozzá, minden magától történik....alapból bekapcsolod (nem kell belépni) adsz neki egy internetet és már megy is a kémkedés. De ugyanez a samsung összes alkalmazása is...mint például samsung notes naptár stb. kitörölhetetlen a rom -ból.
mindez azért mert a samsung a facebokk ot bevési a telefonba, mintha az nekem kellene.
olyan ez mint az intel...ott csücsül benne a termékben a parazita

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.