Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Amit most hirtelen észrevettem: "Köztudott tény, hogy a nyertes Király Linda huga"

Sztem nem a huga ;]

Én nem vitatkozom más emberek véleményén, főleg nem olyanéval, aki mint írja, ért is a zenéhez. :) Hála az égnek, nem néztem.
Azt tudom, hogy még amikor a Krisztián kiesett, akkor indult meg leginkább ez a "botrány. Akkor olvastam valami ilyet, hogy most vagy a Krisztián, vagy a Viktor már forgatott valamilyen klippet, csak az nem futott be, és azért próbálkozott meg most ezzel. Hangsúlyozom, nem tudom, hogy a 2 fiú közül melyik volt. Hát mind1, sajnos ez van, mi átlagos emberek nem tudjuk ezt befolyásolni...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#2) biker_kolee válasza hackeeeee (#1) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Bocs, javítom... :D

Javítva. Késő van már... :DD

[ Szerkesztve ]

(#3) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

a resztvevok sertegetese nelkul: ez a szeria ultragaz volt, meg se kellett volna rendezni, meg a zsuri is szar volt... ez a mezony az elozo harom nyomaba sem ert tehetsegben, de a keszitok is szegyellhetik magukat.

[ Szerkesztve ]

(#4) biker_kolee válasza hackeeeee (#1) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Viktor már megmutatta magát egyszer. Az MTV (Magyar Televízió, nem MusicTV :) ) Társulat c. műsorában is bepróbálkozott. Ott tudtommal a középdöntőig jutott. Vajon miért... :)

(#5) hackeeeee válasza biker_kolee (#2) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még egy hibát találtam:

"Big Brother főcímdal, Aktív-Egymillió dolláros lemezszerződés egy magyar lánynak az USÁ-ban), és máris csinált a fiából egy ismert "celebet""

Na most akkor hogy van ez? :DDD

Véleményem szubjektív...

(#6) biker_kolee válasza hackeeeee (#5) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

A tv2-n futott be a Linda is. A Big Brother főcímdalt ő énekelte, de előtte az Aktív kürtölte világgá, hogy egymillió dolláros lemezszerződést kapott. Ha nem voltam egyértelmű, most javítanám magam. :)

"(emlékezzünk vissza, ki volt az, aki a magyar köztudatba behozta Király Lindát? A tv2... Big Brother főcímdal, Aktív-Egymillió dolláros lemezszerződés egy magyar lánynak az USÁ-ban)"

Így a teljes, ezt csak zárójelben jegyeztem meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) hackeeeee válasza biker_kolee (#6) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja ahaaa, értem :DDD

Na akkor nincs hiba, csak 1 kisebb szövegértési probléma így 0 körül . Sry :o :D

Véleményem szubjektív...

(#8) Tibcee


Tibcee
tag

Szerintem ez volt az utolsó Megasztár széria és bizony elég átlátszó és szánalmas dolognak tartom, hogy egy tízmilliós ország legjobb "felfedezetlen" hangja pont Király Linda öccse... Valahogy nagyobb presztízse volt ennek a műsornak, hogy erre legyen szükség.
Persze érthető, hogy kevesebb nézőt vonzott, mint a korábbi részek és ugye pénz beszél kutya ugat, de ismét hiteltelenné tette magát a fent nevezett tévécsatorna.
Viktor nagyon könnyen énekel angolul, de valójában egy középszerű, tingli-tangli popénekes, akiből magyar énekes se lesz, meg amerikai se, ez tény.
A Dávid egy nagyon jó musicalénekes lesz, bár nagy kérdés, hogy vajon miért nem a Társulatban próbálkozott inkább. A Lakatos Krisztián egy jó swingénekes. Velük az a bajom, hogy nem Megasztár-alkatok, mert be kell látni, hogy egy-egy rétegműfajban jók igazán.
A Lüszike egy tehetséges kislány, akiben az anyja saját beteljesületlen álmait látja, de még csak egy gyerek, simán be is mutálhat, szerintem a Sonia és a Hien is jobb énektudással rendelkezik, mint ő. A Pacsirta egy tehetséges szövegíró-énekesnek tűnt azok alapján, amennyit láttam belőle, azt hiszem róla még sokat hallunk majd. Akit még kiemelnék, bár nem lett döntős, az a Swartz Dávid (Fábry Showban ő nyerte meg a karaoke versenyt) szerintem ő lazán döntős lehetett volna, csak valakinek nem állt az érdekében, hogy bekerüljön.
A zsűri is érdekes volt, számos esetben összevesztek és -bár lehet,hogy csak nekem ,de- nagyon úgy tűnt, hogy ők is inkább a műsor érdekét szolgálták, mint a tényleges szakmaiságot...

(#9) Crystalheart válasza Tibcee (#8) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A vicces, hogy legtöbbször a Friderikusszal értettem egyet, amikor jól lehamisozta némelyiket, de aztán meg néha nagyon nem, amikor agyondicsért. Az egész szériával bajom van, szerintem eleve nem jó ez a koncepció. Karaokeverseny ez is... Nem mellesleg ennyi hamis hangot ritkán hall az ember, pedig ez döntő volt. Persze, a hangosításra fogják, ami meglehet, de hát nem volt elég pénzük és idejük előre kipróbálni?

Húgom is jelentkezett amúgy. Fogalmam sincs, mi alapján válogatták be az elődöntőbe az embereket, mert tetszőleges női musical-dalt elénekel kisujjból, rendesen hangon vagy operásan, van gyakorlata színpadon... Kicsit furcsa volt látni a aTV-ben a sok hanganalfabétát, úgy, hogy ő be sem került, holott ott helyben még az egyébként állandó zsivaly is elcsendesedett, mikor ő énekelt.

Hogy aztána végén ki nyerte meg, fenét sem érdekelt, egyik karakter sem olyan volumenű, hogy belőle világsztár lehetne. Sőt, nagyon messze vannak tőle. (Húgom is, hogy őszinte legyek.) Pár évtizede még lehetett volna néhány hazai előadóművészből, de akkor korlátoztatva voltak...

(#10) xmaas


xmaas
őstag

Nah lattom hogy sokan ugyan az gondoljak mint en .Ez a Megasztar szeria 1 nagy kupac kaka volt ,rengeteg sokkal jobb hangu fiatal gyerek volt a valogatas soran mind ezek aki bekerultek a musorban, nah meg a az elozo 3 szeria szereploi kozott ezerszer tehetsegesebbek voltak ,es ami a nagy dontot illeti 1 krva nagy szanalmas vicc hat a ket gyereknek nem is lett volna mit keresniuk egyaltalan a dontoben tiszta bunda volt az egesz, krvara nem ok voltak a legjobbak a mezonybol szanalmas hogy ilyen megtortenhet nesze nektek tehetsegkutato verseny :W :W

[ Szerkesztve ]

(#11) biker_kolee válasza Tibcee (#8) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

A zsűri megérne egy külön posztot... :)) Leginkább az volt az észrevehető, hogy a 4-ből 1 mindig lehúzta, 1 pedig az egekig magasztalta a palántát. A sorrend meg változó volt... :D

(#12) biker_kolee válasza Crystalheart (#9) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Friderikusz egy eléggé kakukktojás volt. Nem értem, mit keresett ő ott. A zsűriből valamire való ember egyedül a Fenyő Miklós volt. A többiek csak azért voltak ott, mert nem találtak jobbat. Vajon miért nem vállalták az eddigiek, vagy nagyobb, nevesebb zenészek-énekesek? Mert nem akarják leégetni magukat se a tv2-vel, se egy ilyen tehetségkutatónak nevezett pénzgyűjtő szarral... :)

(#13) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nos én is foglalkozom a zenével. Talán az aláírásomból ki is derül. :DDD Na mind1.
Először is szeretném leszögezni, hogy szerintem is egy rakás barna bejgli volt ez a 4. felvonás, habár a végső döntőt nem láttam (mindig a reklámcenzúrált verziót szoktam meglesni, mert az a másfél óra igenis az én életemből menne le :U.) Szóval sztem azé, me:
-Jórészt tehetségtelen énekeseket válogattak be.
-A zsűri ratyi volt. Friderikusznak a véleményével értettem legtöbbször egyet, de azzal is csak inkább a döntő első felében és akkor, mikor nem jött elő belőle a ho(pe)mó(dó), mikor is agyba főbe dicsérte Tóth Lüszkét, Hogy Jaj de cuki voltál, kb ilyen színvonalon.
-A szavazással folyamatos gondok voltak.
-Régebbi elődöntők jobbak voltak (mármint hogy miképpen kerültek megmérettetésre).
-A mindent eldöntő... Kis vacak stúdióban megmérettetni őket, hát no comment...

A színpad viszont nagyon jó lett. Grat -.-

Az írásodba folyamatosan hangoztattad, hogy Király Viktor azé nyert, mert sok pénz jött innen-onnan, apuci fat moneybag blablablabla. Felvetődik a kérdés, hogy Fekete Dávid akkor mégis mi a francot keresett a döntőbe? Talán az ő ismerősei is milliomosak? Lehet, én nem tudom, nem olvasok ostoba bulvárlapokat, ahol elnagyolva kiteregetik a családi szennyeseket. Meg mindenféle ostobasággal tömik az emberek fejét, na de elkanyarodtam... Szal őt gondolom a közönség szavazta be, mert a zsűri egyértelműen ki akarta már réges régen rakni (pluszpont nekik). Szörnyű tudni, hogy a közönség ezt képes volt megakadályozni?! :DDD
Király viktorról, hogy megérdemelte-e: meg. Elég végignézni a többi énekesen. Király Viktor mindig elért egy mércet, hamis hangot nem lehetett nála hallani. Az más tészta, hogy néha csak énekelt, mintha nem tudná miről szólna a dal.
Tóth Lüszi: Ne viccelj. Utoljára akkor énekelt kristálytisztán és gyönyörűen, amikor a Fekete Dáviddal összekerült az elődöntök során.
Fekete Krisztián: Király!, nem rossz, más is lehetne most már, uncsi, essél már ki, essé már ki, Ess már ki!

Én személy szerint a vietnámi csajnak szurkoltam, nagyon tetszett a hangja, de sajnos ő is gyakran hamisan énekelt.

Kicsit csapzott volt a hozzászólásom, ezé elnézést kérek. Az egész hozzászólás csak az én szubjektív véleményem akart lenni, még ha nem is úgy hangzott sokszor, oké? :DDD

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#14) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Azé azt elárulhatnátok nekem, honnan vagytok ennyire jól értesülve, hogy kit miért tartottak bent a fejesek. Pletykás hülye szóbeszédek, lesüllyedünk egy óvodás szintjére, aki ha kikap egy játékban, megvádolja a másikat, hogy "csaltál!". :((( Kevesebb pletykamagazint olvassatok, aminek piros a címe, azt mind kerüljétek és akkor nem kell ilyen problémákkal küszködnötök...

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#15) pohár


pohár
félisten

Összességében: szar zsűri, szar éneklőgárda, szar volt ahogy van, de mondjuk az egész szériából max 30 percet láttam, de elég is volt :)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#16) Crystalheart válasza biker_kolee (#12) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az elején még bíztam valamelyest a zsűriben, míg eleget oltottak, és a versenyzők szemére hánytáka hibáikat. Aztán valahogy elkezdtek olyanokat ajnározni, akik...

Eh, nagyon nem értem.

Ráadásul ez jellemzően eg olyan műsor, ahol nincs sok esélye, vagy legalábbis bizonyítási lehetősége egy specializált zenésznek. Mert OK, a Király Viktor mindenből hülye hajlítgatós nyálizét csinált, "az ő stílusában", de mit kezdene mondjuk egy metálénekes egy ilyen mai hangzású folyós zenével? :) És nem is a zenét minősítem le, mert azért többynire világslágereket adtak elő, csak a stílusok összeférhetetlenségét.

A régi Ki mit tud?-oknak volt anno a legjobb rendszerük, esküszöm.

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ejj, hogy ki érdemelte meg...
Zenész haver (rockzenekaruk van, abból az énekes) elmászott még a Megasz@r 2 válogatójára... Nem vették be... Pedig úgy nézett ki a pofa mint a Presser :D

A zenekar eközben sorra nyerte a tehetségkutatókat, Sziget legjobb gitárosa címet :D Tehát akkor miről van itt szó...

A zenékről meg annyit hogy még a versenyzők sem nagyon szeretik (remélem) amit énekeltetnek velük... Lehet jobb lenne ha maguk választanának.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) biker_kolee válasza Inv1sus (#14) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Ez egy saját, szubjektív vélemény, amit le is írtam a cikkben. A nevek, és néhány kisebb információ miatt folyamodtam csak a guglihoz, a többi teljesen saját vélemény. Lehet, hogy egy teória, és nincs igazam, csak erre kicsi a valószínűség. Ennyire még nem hülye a magyarok egy bizonyos %-a, hogy bevegyen egy olyat, hogy a "dobogó" legfelső fokán 2008 legjobb hangja áll.

Amúgy meg mi jogon jelenti ki egy KERESKEDELMI csatorna azt, hogy 2008 legjobb hangja? Nem a Fonogram díjátadón kellene ezt megvitatni? Vagy esetleg eMeRTon átadón? Vagy épp a Viva TV mittudoménmijén?

(#19) hcl válasza biker_kolee (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, van 25 féle díj, melyik a nagyobb elismerés... Totalcarék írtak egy jó Év autója -értékelést, mármit a díj jelentőségéről, az érvényes ugyanerre is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) PazsitZ válasza biker_kolee (#18) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ennyire még nem hülye a magyarok egy bizonyos %-a
Dehogynem :K
Csak nyisd ki a szemed és láss. ;]

Amúgy ez az egész megasztár vicces. Most csinálnak egy győztest, íratnak neki 2 albumnyi számot, felénekelgeti, sok hülye meg meg is veszi, hát egészségükre. Azoknak mondjuk úgyis mindegy mit hallgatnak.
Most már legalább annyi eszük van, a Tóth Vera fergeteges sikere után :DD , hogy építenek a tini korosztályra.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#21) Viszlát válasza Inv1sus (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

Bocs, de ez szemet szúrt:

Király viktorról, hogy megérdemelte-e: meg. Elég végignézni a többi énekesen. Király Viktor mindig elért egy mércet, hamis hangot nem lehetett nála hallani. Az más tészta, hogy néha csak énekelt, mintha nem tudná miről szólna a dal.

Komoly gondok lehetnek a hallásoddal. Én csak a tegnapi döntőből láttam nagyjából fél órát, ezalatt két-két dalt énekeltek a srácok, és mindkettőjük produkciója szégyenteljes megalázása volt a daloknak. Mind a kettő hamisan énekel, a mély hangokkal nem bírnak, mert az ugra-bugra elviszi a levegőt, de ami ennél is gázabb, hogy egyszerűen nincs hangjuk. Egy átlagos esküvői szintis zenész is jobb náluk...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#22) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

arrol ne is beszeljunk, hogy az elozo szeria nagyayuival is sikerult egyszer-ketszer beegni, pl amikor Hien kiesett. jott a nagy duma, hogy Gaspar Laci igy, Gaspar Laci ugy, aztan amit a faszi eloadott a szinpaod, az ketsegbeeejto volt. egy hangot nem enekelt a helyen, a szuri meg oltotta a kiscsajt, hogy nem baj, lesz ez meg jobb, holott a csoka volt abszolute hamis (egyebkent a Nobody wants to be lonely c. szamot enekeltek).
ellenpelda Caramel, aki nagggyon jo volt most is :)

(#23) Orsyka


Orsyka
tag

Én nem követtem figyelemmel a műsort. Amikor az elején megláttam a zsűrit, ott elástam az egészet. 1-2 selejtezőbe belenéztem, még az elején, hogy röhögjek a sok pancseron. Utána már csak néha hallottam pár dalt és részletet, ahogy párom anyuja nézte + az újságokból is ezt folyt. De az, hogy ezek ketten kerültek be... hát... tegnap nem bírtam a TV előtt maradni, pedig kíváncsi voltam. Tóth Veránál, Caramelnél és Rúzsa Magdinál állt a karomon a szőr, annyira jól énekeltek. Ezektől a hátomon állt fel a szőr és a hajam égnek. Borzalmasak! Nem értem hogy kerülhettek ezek a döntőbe. Akár milyen ellenszenves is volt a gyerek a Fábryba, de a Swartz Dávidot én is szívesebben hallgattam volna, mint ezt a két hamis valamit. Aláírom, én ennyire sem tudtam volna elénekelni, de botfülem sincs. Egyik se érdemelte volna meg a győzelmet, de Viktorka pláne nem. Nem hiába jött haza Linda amerikából... :(

Én nem próbálok úgy tenni, mintha az emberiség barátja volnék.

(#24) biker_kolee válasza Viszlát (#21) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

"Egy átlagos esküvői szintis zenész is jobb náluk..."

xDDDDDDDD

Amúgy tényleg vannak jó esküvői szintisek. Nagynéném férje is ezt műveli, és jól csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#25) biker_kolee válasza PazsitZ (#20) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

"Dehogynem :K
Csak nyisd ki a szemed és láss. ;]"

Ezért írtam, hogy egy bizonyos %-a. :D A nagy része bedől ennek a böszmeségnek. Mivel mások nevében nem szokásom beszélni, így csak magamról állíthatom, hogy engem nem tudnak megvezetni ezzel. :)

(#26) eastsider


eastsider
nagyúr

10 éve

Kozmix

Kispál

azért nem semmi, a kozmix, azmiaz, a kispál meg.... most is ugyan oylan jó az a szám

(#27) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Itt leginkább az a baj, hogyha nem a kis kedvencetek nyer, akkor egyből elkezdetek összeesküvés-elméleteket gyártani, meg bunda, stb. El kell fogadni, hogy nem mindig az van, amit szeretnénk, de ez már túlzás.

(#28) Inv1sus válasza Viszlát (#21) üzenetére


Inv1sus
addikt

Én a tegnapi döntőt nem láttam még :N De, az addigi döntők alatt én nem igazán hallottam hamis hangot Király Viktortól. Az lehet, hogy nem kotta szerint énekelt, de az nem egyenlő a hamissággal.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#29) Inv1sus válasza biker_kolee (#18) üzenetére


Inv1sus
addikt

Csak lufifelfújás végett mondogatják ezt. Szegény versenyzők még talán el is hiszik magukról, hogy valami áttörőt alkotnak, de sajnos nem így van :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#30) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Egy percet sem láttam a műsorból, csak a jelenség az, amely miatt megszólalok.

Anno volt egy olyan, hogy "Ki Mit Tud?"
Könnyűzenénél maradok. Két együttes küzdött a győzelemért. Az egyik a Beton volt. A közönség soraiban ülő énekesek, zenészek agyon dícsérték, hogy igen, ez a fiatalos, ez kell a zenei életbe.
Győztek. Itt vége is volt tündöklésüknek, eltüntek a süllyesztőben.
A másik együttes a Generál volt...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) rarri


rarri
senior tag

Számomra sem Király Viktor volt a legjobb , mivel úgy gondolom, hogy egy magyar megasztártól elvárható lenne hogy kristálytisztán énekeljen magyarul is. De lássuk be, hogyha a közönség szemével nézzük, / a lányokéval / , akkor ő volt a legsármosabb, legjobb srác a csapatban,nagyon szép a hagja ,és aki az angol dalokban verhetetlen volt. És a rokonokon kívül, azért a fiatal lányok azok akik a legtöbben szavaznak. Ezért lehetett benn az első kettőben Dávid is.
A Király család anyagi helyzetéről már olvashattunk, és nagyságrenndekkel több pénzre lett volna szüksége az apjának mint ami van , hogy megvegye a műsort.
Szerintem ha Krisztián nyert volna, akkor most őt érnék ilyen vádak.
Abban egyetértek, hogy az előző megasztárokban valóban a legjobbak nyertek. :)

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#32) biker_kolee válasza Jhonny06 (#27) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Egyik sem volt kedvencem. Szigorúan zenei szempontból néztem a műsort, és a véleményemet is ez alapján írtam le.

(#33) Crystalheart válasza Viszlát (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én egy másik szobából hallottam csak a műsort, úgy még jobban lehetett érezni a hamis hangokat, és egyszerűen repesztette a fülem-agyam. Áááh, ennyi erővel én is elmehettem volna, 0 előképzettségel. Bár rám aztán nem lehetett volna mindenféle nemtetsző zenét erőltetni, úgyhogy a döntőig nem juthattam vlna el. :D

(#34) Sada88 válasza biker_kolee (#6) üzenetére


Sada88
aktív tag

na meg a himnusz :D Csak az volt a kár a megasztárba,hogy a Viktor gyerek a végén nem a himnuszt választotta :DD

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#35) Xmodule


Xmodule
őstag

Kb 1-2 adást láttam összesen. Nem tetszett egyáltalán. Viszont a Szombat esti láz nagyon jó volt!!!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36) hcl válasza Xmodule (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De mire? Na jó vannak jó nők, de azokról könnyebb képeket taláni a eten és akkor még az idióta szövegeket sem kell hallgatni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) Kloden


Kloden
senior tag

Én nem hiszek abban hogy apuci megvásárolta a fia győzelmét, számomra a fő probléma a megasztárral hogy a közönségre hagyják a döntést. A közönség nem szakértő könyörgöm!
Egyébként a Dávidnak olyan hamis a hangja amilyet ritkán hallani, már ezért megérte nézni! :D

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#38) biker_kolee válasza Kloden (#37) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Szerintem apuci is benne van ebben az egészben. De így igaz, ha ez egy tehetségkutató műsor lenne, akkor döntsön az állítólagos szakmabeli zsűri, ne pedig a nézők, akik leginkább arra alapoznak, hogy "húdejó a haja, de szép szeme van, és én szerelmes vagyok belé", és hasonló állítások. Ezzel, hogy kiadják a nézőknek a döntés jogának többségi részét, már nem tehetségkutató lesz, hanem showműsor.. És a kettő között ég és föld a különbség...

(#39) biker_kolee válasza Sada88 (#34) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Duett a nővérével. ;) :D Két szólamban. :DD

(#40) Viszlát válasza biker_kolee (#38) üzenetére


Viszlát
addikt

Még a tavasszal ezt írtam egy írásom summázásaként:

Van magyar tehetség?

Minden bizonnyal. Hogy elmenne-e egy ilyen vetélkedőbe kipróbálni magát? Ebben már nem vagyok olyan biztos. A Megasztárt alapul véve egyértelműen azt mondanám, hogy nem. Kezdve az irtózatosan rossz zsűri és műsorvezető választással, az eszetlen és átgondolatlan amerika-koppintásig, rengeteg ok lehet, ami miatt egy komoly ember be nem teszi a lábát még a válogatásra sem. A csicsa és nagy felhajtás helyett például lemásolhatták volna a készítők a hozzáállást: sem az angol, sem az amerikai változat esetében nem kellett emelt díjas sms-t fizetniük a szavazóknak és a hívásokat is normál díjszabás szerint számolták fel, az internetes szavazás pedig természetesen ingyenes volt. Az eddig zsűrit játszó alakulat - Presser Gábor kivételével természetesen - leginkább elriasztotta a nagy többséget, ami abszolút érthető, melyik - akár több éve közönség előtt éneklő, zenélő - ifjú teszi szívesen a sorsát hozzá nem értő kezekbe?

A szavazósdit talán már a zsűri kiválasztásánál el kellene kezdeni, hiszen ők fogják megszabni, kik lesznek azok, akik közül aztán majd a selejtezők során válogathatunk. A befektetők pedig ne a horribilis összegű sms és hívásdíjakon szedjék meg magukat, hanem készíttessenek minőségi reklám és promóciós anyagokat. Személy szerint ha tehetném, felkutatnám a vállalkozó kedvű hazai szakembereket és csak annyi reklámot tennék be, hogy ne legyen veszteséges a produkció. Így talán elő lehetne csalogatni a bátortalanabbakat, az eddig húzódozókat is és bizonyságot nyerne, hogy Magyarországon is vannak tehetséges emberek.

A vastagon kiemelt rész lenne a lényeg. Nincs gond azzal, hogy közönségszavazás, ha egy-két alapvető szempont rendben van. Vagyis szakmai zsűri, akik olyan 10-12 döntőst válogatnak össze, akikből bárki potenciális nyertes lehet. És az, hogy a most szavazók nagy része a haj alapján dönt, annak is köszönhető, hogy jómagam sem küldtem még soha sms-t, pedig nagyon is érdekelnek az ilyen műsorok (ha elolvasod a fent linkelt írást, láthatod, hogy levadásztam több külföldit is). De ha normál díj lenne, vagy ingyenes internetes szavazás, biztos vagyok benne, hogy jóval többen szavaznának, olyanok is, akik a mostani rendszerben nem teszik.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#41) hcl válasza Viszlát (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm, hát igen, valami ilyesmiket gondoltam én is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) biker_kolee válasza Viszlát (#40) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

No comment. :) Maximálisan egyet értek veled. Közben olvasom a posztot...

[ Szerkesztve ]

(#43) Crystalheart válasza Viszlát (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha már nem az sms-ekből akarnák megszedni magukat, és ha már közönségszavazás, akkor nem engednék egy telefonról több érvényes sms-t. Mert ez így nem reprezentatív, csak azt méri, kinek van több vastag ismerőse.

(#44) biker_kolee válasza Crystalheart (#43) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

Így van. Erre írtam a másik posztnál azt, hogy mivel bevonták a közönséget is, ez már nem tehetségkutató műsor, hanem showműsor. Bár egy KERESKEDELMI televíziótól mit várunk...

(#45) biker_kolee válasza Viszlát (#40) üzenetére


biker_kolee
csendes tag

[ON]

Nem rakok hozzá semmit, így jó, ahogy van. :))

[OFF]

(#46) marcee válasza Dr. Oid (#3) üzenetére


marcee
addikt

+1

\m/

(#47) eastsider válasza Viszlát (#40) üzenetére


eastsider
nagyúr

Pély Barna még eléggé ott volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.