Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Bárcsak már ott tartanánk, hogy egynéhányszáz forintos Blu-ray lemezekre írhatnánk... :U

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#2) kariad válasza Anubis_9 (#1) üzenetére


kariad
senior tag

Azért a HD DVD ott settenkedik még a háttérben :))

(#3) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Erőlködik még a HD-DVD, de szerintem nem sok esélye van!!!!
Olcsó blu-ray lejátszót mindenkinek! :) De ez még odébb van. :(

(#4) Atocha


Atocha
senior tag

Az az igazság, hogy sok embernek halvány gőze sincs, mi a különbség - mi volt a különbség - a HD DVD és a Blu-Ray között.
Fogalma sincs, hogy miért volt - lett volna - jobb választás, a HD DVD mint a rivális formátum. Ebbe belemenni már értelmetlen. De a népnek ez kellett és a Sony is besegített a HD DVD bukásába.
Aki pedig olcsó BR cuccokban reménykedik, még inkább olcsó BR lemezekbe, az szálljon le szépen a földre. :)
A BR-nek soha nem lesz olyan sikere, mint a DVD-nek és lehetett volna HD DVD-nek.

De mint fentebb írtam... ez már csak szócséplés. Éljen a BR... :((( :W

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#5) as_Rock válasza kariad (#2) üzenetére


as_Rock
őstag

Szvsz legyártottak ilyen cuccokat, most kiszórják a raktárkészletet :D

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#6) PPeter válasza as_Rock (#5) üzenetére


PPeter
addikt

A következő termékgenerációban is lesz HD DVD támogatás, mind a Samsungnál, mind az LG-nél, és a Lite-ON is rebesgetett egy PC-s kombót.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#7) as_Rock válasza PPeter (#6) üzenetére


as_Rock
őstag

Minek?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#8) Jim Tonic válasza as_Rock (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem hülyeség. A HD-DVD sokkal olcsóbb nyersanyag.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Atocha válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Atocha
senior tag

Na itt van a kutya elásva! Eddig 1 ember...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#10) PPeter válasza as_Rock (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Miért ne? Milliószám adtak el HD DVD filmeket és egészen őszig még biztosan lesznek megjelenések is. Szerintem hamarosan lesznek PC-s írók is. A közhiedelemmel ellentétben a formátum nem szűnt meg, ugyanaz a cégszövetség bábáskodik felette, ami a DVD-t is gondozza.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Nem mozis részlegben (desktop és társai) biztosan lett volna esélye a HD DVD-nek..
Szerintem nem kellett volna felhagyni vele, csak kivonulni a mozis piacról.

Átlagjúzer (meg a nem átlag is) jobban járt volna /ha a lemez+ meghajtó árakat nézzük/.
Persze ez marketing, ami nem mindig erről szól.

///

(#12) PPeter válasza Frenky87 (#11) üzenetére


PPeter
addikt

A mozis piacról nem a formátum dönt, hanem a kiadók.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) as_Rock válasza PPeter (#10) üzenetére


as_Rock
őstag

A VHS és a Beta is egy ideig együtt futott annó, ha jól emlékszem, de... :U :D Persze értem én, de aki HD DVD-lemezeket vett az gondolom nem PC-n nézte, hanem asztali lejátszón, ezt követően pedig vélhetően nem fognak új filmek HD-n megjelenni, tehát nem lesz mit másolni, feature-nek jó, de ha a csak blueray-s lejátszó olcsóbb lesz tuti, hogy 10-ből 9 vevő azt kéri majd...

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#14) PPeter válasza as_Rock (#13) üzenetére


PPeter
addikt

Azt elfelejted, hogy
- a műsoros BD-lemezeken kötelező az AACS védelem, ami lehetetlenné teszi, hogy kisebb példányszámban gyártó kis és közepes kiadók filmeket jelentessenek meg BD-n(cirka 5000 dollárt kell kifizetnük a SEMMIRE)
- műsoros BD-lemezt öt-hat(!) üzem gyárt a világon, ami már ahhoz is kevés, hogy a Sony által az év végére beígért piaci sikerhez szükséges BD-lemezeket is legyártsák, tehát kapacitáshiány, erős csúszások és egyáltalán nem csökkenő árak lesznek a jellemzői a műsoros BD-lemezek piacának
- a BD-lejátszók ára nem lefelé, hanem felfelé mozog, az újonnan bejelentett lejátszók is 350-400 dolláros árat mutatnak az őszi szezonra
- HD DVD-re átállni a későbbiekben (ha esetleg szükséges) a jelenlegi ezernyi DVD-gyártó üzem bármelyikének lehetősége van pár nap alatt, egy BD-gyártósor árának töredékéért

"10-ből 9 vevő" meg olcsó DVD-lejátszót kér, ugyanis baromira nem érdekli a High Definiton egyelőre...

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) Frenky87 válasza as_Rock (#13) üzenetére


Frenky87
aktív tag

A VHS és a Beta is egy ideig együtt futott annó, ha jól emlékszem, de...

Pedig milyen jó is a Beta... Studióban azt használtunk anno :)

Egy időben azt hittem ez lesz a BD sorsa is.. aztán mégse.

///

(#16) simonzé


simonzé
addikt

Ha döntened kell hogy az új gépedbe mit veszel BR vagy BR+HD DVD meghajtót, akkor melyiket vennéd? Árkülönbség nemigen lesz, mert már gyakorlatilag nincs kitől licencelni a HD-DVD-t, ami ennek ellenére tovább él, mint pl. a kvázi szabványok. Kész van, jó a technológia, olcsó a lemez, a licenc meg szinte ingyen van miért ne használnánk?
A BR filmeket megnézheted rajta, és egy hatalmas kapacitású optikai tároló olvasására is van lehetőséged.
Monyuk kérdés, hogy azt mivel írod meg.

I don't fit in. I fit out.

(#17) PPeter válasza Frenky87 (#15) üzenetére


PPeter
addikt

Azért a home verzió nem egészen ugyanaz, mint amit a stúdiókban használunk manapság is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#18) PPeter válasza simonzé (#16) üzenetére


PPeter
addikt

A HD DVD-t a DVD Forumtól kell licenszelni, ugyanúgy, mint eddig is (a HD DVD Promotion Group csak próbálta összevonni, egyszerűsíteni a fizetést, simább ügyintézést biztosítandó). A HD DVD Promotion Group megszűnésével csak a marketinges kirakat szűnt meg.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) Frenky87 válasza PPeter (#17) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Ha a BETA-ra gondolsz, akkor a stúdióban nem home BETA-t használtunk, hanem rendeset.. Most nem tudom hogyan áll a helyzet, már nem dolgozom ott 3 éve..
Gondolom nem dobták ki őket. :))

///

(#20) Parci válasza PPeter (#18) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindazonáltal ha már így alakult, mégiscsak jobb lenne, ha nem maradna fent mindkét formátum. magyarul nem maradna fent a hd dvd.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#21) PPeter válasza Frenky87 (#19) üzenetére


PPeter
addikt

Jó akkor fogalmazzunk pontosan: a Betamax nem ugyanaz, mint a Betacam/SP és a Digital Betacam.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) Frenky87 válasza PPeter (#21) üzenetére


Frenky87
aktív tag

:Y hagyjuk a témát, nem ide való... BETAMAX :R

///

(#23) PPeter válasza Parci (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Ezzel nem értek egyet. Főleg a mi régiónkban, a kisebb kiadók és kisebb példányszámok miatt lenne szükség olyan műsoros adathordozóra, aminek a gyártási ára nincs magasan rögzítve. Századszor is elmondom: nem jó, ha egy fizikai adathordozó formátum sorsa egy olyan cég kezében van, amely egyben a tartalomszolgáltatásban is érdekelt. Ez a BD legnagyobb problémája: a Sony megpróbálja a teljes lemezgyártó iparra ráerőltetni a cuccát, miközben van/lenne olcsóbb megoldás. Ajánlom olvasgatásra a NAB 2008 kiállításól szóló cikkeket.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#24) Atocha válasza PPeter (#23) üzenetére


Atocha
senior tag

PPeter: tökéletesen egyetértek hozzászólásaiddal. Köszönöm, hogy leírtad.
Persze mint láthatod, ez nem érdekli az embereket.

High Definiton, nagy felbontás... aha persze. A BD lemezeket is 4,4 gigába nyomják a warezos srácok, még mindig a 700-1400 Mb-os divx filmek pörögnek a legjobban.
De sok értelme van a BD lemeznek.

A HD DVD pont az általad említett, terjedése utáni költség hatékony átállásnak köszönhetően lett volna olcsó választás. Egy HD lemez közel olyan olcsó tudott volna lenni, mint egy mostani dvd lemez, sokkal hatalmasabb tárolókapacitással. A BD lemez sose lesz 50 Ft, de még 500 Ft se.

Újfent sok értelme van a BD lemeznek...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#25) as_Rock válasza PPeter (#14) üzenetére


as_Rock
őstag

OK így már tiszta, eszerint az átlaguser megszívta, neki marad a sima DVD továbbra is, a pénzesebb rétegnek pedig "mindegy" ígyis-úgyis megtudják venni akár HD akár BR-es a hordozó.
Aki jóljárt az a formátum tulaja, illetve a filmgyártók, mivel kevésbé kifizetődő BR-t másolni :U

A 10-ből 9-et arra értettem aki BR-t akar a PC-jébe, az, hogy a vásárlók hány%-a ilyen egy másik történet:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#26) Norrec 42


Norrec 42
csendes tag

Akkora hülyeség ez a CD-DVD-BluRey dolog.. Minek? Mindent adjank Pendrivon és el van intézve.. nem karcolodik, nem kell hozzá külön alkatrész, hogy feltedd az infót a gépedre meg semmi.. Ezek meg ilyen sz*rokkal b*szogatják a népet..

HELLO WORLD

(#27) ttt


ttt
senior tag

Pc-n pont jó lenne/lesz adattárolásra a hd-dvd. Olcsóbb nyersanyag, egyszerűbb gyártás döntött már el csatákat. A pc-s piacon még nincs lejátszva a meccs, szerintem.
Csak nem nagyon kapkodnak az olcsóbb írók piacra dobásával :(

(#28) n6230i


n6230i
tag

Ha valamelyik cég kiadna egy (viszonylag) olcsó HD-DVD írót, az előremozdítaná ezt a "versenyt"...

Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

(#29) PPeter válasza Norrec 42 (#26) üzenetére


PPeter
addikt

Talán azért, mert a 25 GB-os flash megoldás ára jóval magasabb és a sokszorosítása jóval tovább tart (tudod, a pendrive tartalmát nem lehet pár másodperc alatt rápréselni... :U ). Muszáj feltétlenül butaságot beszélni?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#30) PPeter válasza n6230i (#28) üzenetére


PPeter
addikt

Szerintem erre hamarosan jó esély lesz, mert a DVD Forum legutóbbi gyűlése után több nagy márka is jelezte, hogy érdeklődne a PC-s megoldások után, ha nem kellene sokkal többet fizetni a licenszért, mint egy átlagos CD/DVD-kombo esetén.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#31) adalbert1 válasza Atocha (#24) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem PC-s felhasználásra még van esélye piacot nyerni a HD DVD-nek... Ha olcsó íróval és írható médiával ki tudnak jönni, akkor könnyen szerezhetnek maguknak vevőket.

(#32) Atocha válasza adalbert1 (#31) üzenetére


Atocha
senior tag

Ámen! :R :K

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#33) PPeter válasza as_Rock (#25) üzenetére


PPeter
addikt

Tévedés, itt senki nem járt jól, csak a Sony (és még ők sem biztos, hogy hosszú távon majd jól jönnek ki ebből). A kiadók szeretnének masszív, tömeges eladásokat a High Def filmekből. Ez a BD-vel csak nagyon lassan fog sikerülni, keményen be is szólogatnak a Sony-nak már most, hogy hol van a beígért ipari háttér, miért nem állnak át tömegesen a BD-gyártásra az optikai lemezgyártó cégek. Érdekes híreket, elemzéseket, cikkeket lehet olvasgatni - ha a szakmai oldalakon (is) nézelődik valaki, és nemcsak a sajtóbejelentések zanzásított verzióit leadó sajtóból szemezget...

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) Atocha válasza PPeter (#33) üzenetére


Atocha
senior tag

Peti, magyar anyagokat lehet olvasni erreől valahol? Link esetleg? Megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#35) PPeter válasza Atocha (#34) üzenetére


PPeter
addikt

Emedialive jó kiindulópont, van összefoglaló mindenféle szakmai esemény kapcsán, linkek cikkekre stb.
Például itt egy írás, ami pont a kis kiadók BD-gyártási problémáira mutat rá többek között:
KLIKK

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#36) PPeter válasza Atocha (#34) üzenetére


PPeter
addikt

Magyar nyelven nem igazán tudsz olvasni erről. Én nem írok már cikkeket, másokat meg nem érdekli a dolog. Meg nem is szeretnek az emberek már olyasmiről olvasni, ami nem egy sajtóbejelentés egyszerű közvetlenségével tolja le a torkukon a kész tényeket. Szerintem már igény sincs az ipari, piaci háttér mélyebb folyamatait elemző cikkekre. Mert ahhoz gondolkodni kellene. A többség erre meg már nem képes. Maradnak a fanboyok, az "éljen a Blu-ray mer' az jobb és a PS3 különbenis a legjobbabb" szint. Aztán majd ők fognak először azon rinyálni, hogy miért nem jönnek sok-sok magyar extrával, magyar nyelvvel a BD-filmek. Direkt magyar kiadású BD-ről nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) Atocha válasza PPeter (#36) üzenetére


Atocha
senior tag

Legalábbis M.országon nem...

Köszi.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#38) Márton válasza PPeter (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

a műsoros BD-lemezeken kötelező az AACS védelem, ami lehetetlenné teszi, hogy kisebb példányszámban gyártó kis és közepes kiadók filmeket jelentessenek meg BD-n(cirka 5000 dollárt kell kifizetnük a SEMMIRE)

Azt a kutyafáját! :O Pedig már tervezem BR filmünk borítóját :)
Akkor még nem dobom a hd dvd logót..

either pay $3,000 up front and $1,600 per disc for a technology that you don’t want and currently doesn’t work, or produce the discs on BD-R and risk massive playback problems in the field.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#39) Atocha válasza Márton (#38) üzenetére


Atocha
senior tag

Jaja, az lesz majd az érdekes, amikor a sok BD rajongó majd 2 év múlva felteszi a kérdést: "Ehh miért nincs már BD cucc a PéCémben brühühüüü"

A másik fele aki meg rászánta és megvette drágán a cuccot, azt kérdezi majd: "Miért kerül egy BD lemez 4000 Ft-ba grrr????" Persze üres lemezre gondolok, mert amin lesz film, az 10 ropi lesz.

:C

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#40) Cathfaern válasza PPeter (#36) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem pedig lennének sokan, akiket érdekelne a dolog :) Csak a cikk írás elég háldatlan feladat, mert 1 normális emberre (hozzászólóra) jut 20 fanboy, a "'nyád köcs*g, hogy mertél ilyet írni az én szeretett drágaszágomra". Ha nem tévedek nálad is közrejátszott ez, hogy nem írsz már cikkeket (sajnos).

(#41) Anubis_9 válasza Atocha (#39) üzenetére


Anubis_9
őstag

Azért azt sem felejtsük el, hogy annak idején volt olyan DVD film, ami szintén 10.000 Ft volt. Most meg megkapod 1990-ért.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#42) adalbert1 válasza Anubis_9 (#41) üzenetére


adalbert1
veterán

De azt is nézzük meg mellé ennyi erővel, hogy közben hány év eltelt...

(#43) PPeter válasza Anubis_9 (#41) üzenetére


PPeter
addikt

Amihez az kellett, hogy a műsoros lemezek gyártásába sokan fektessenek be. Műsoros CD- és DVD-gyár még Magyarországon is van, nem is egy. Erre a BD esetén igencsak kevés az esély. Ahhoz, hogy jelentősen lefelé menjenek a BD árak, az egész optikai lemezgyártást át kellene állítani a maga oldalára a Sony-nak. De a gyártók nem azért áldoztak az infrastruktúrára százmilliókat az elmúlt egy évtizedben, hogy egyszerűen kidobják az egészet, amikor jön a High Definiton. Hanem meg voltak/vannak róla győződve, hogy amint a valós piaci igények valóban megkövetelik a nagy volumenű next-gen adathordozó gyártást, akkor átállnak olcsón és gyorsan HD DVD-re. Jelenleg meg inkább kivárnak, mert DVD-t gyártani még relatíve jó biznisz, a Sony kedvéért meg senki nem fog hazárdírozni.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#44) PPeter válasza Cathfaern (#40) üzenetére


PPeter
addikt

Így van, egyrészt ez vette el a kedvem, másrészt meg van elég más munkám is (mondjuk nem mentem "messzire", authoringgal, gyártatással, és digitális utómunkával foglalkozunk), szóval időm sincs cikkeket írni (pontosabban a fentebb írtak miatt sokszor nem is akarom, hogy legyen időm rá).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#45) as_Rock válasza PPeter (#33) üzenetére


as_Rock
őstag

Uhh, szóval lehet, hogy néhány év múlva kiderül, ez egy technológiai zsákutca :Y

A normális, háttérinfókat is tartalmazó cikkekre pedig igenis van igény, attól, hogy a tudatlan tömegek a bulváros szart falják még létezik olyan réteg, aki a valódi információkat igényli, mert érteni is akarja amiről olvas :K

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#46) PPeter válasza as_Rock (#45) üzenetére


PPeter
addikt

Nem technológiai zsákutca, mert maga a technológia egyébként jó. Csak éppen nem természetes evolúciója a jelenlegi gyártási rendszernek. Ezért nem lehet csak úgy átállni rá. Emiatt nagyon költséges és gyakorlatilag a jelenlegi ipar érdekeivel teljesen szemberohan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#47) cizoe


cizoe
őstag

Azért szerintem az már eleve elásta a hddvd jövőjét, hogy a főfejlesztő toshiba feladta az egészet február végén...

(#48) PPeter válasza cizoe (#47) üzenetére


PPeter
addikt

Ők vitték az egész marketinges csatát és a feladásuk annyiban merült ki, hogy nem gyártanak több asztali HD DVD-lejátszót és úgy egyáltalán visszaléptek az optikai lemezes next-gen piactól, amíg nem alakulnak ki a dolgok. A formátum fejlesztését nem kizárólag ők végezték és az eszközök, lemezek gyártása nem rajtuk múlik, hanem a DVD Forumtól bármelyik gyártó vásárolhat licenszet (és a DVD-s know-how nagyon jól jön az azonos fzikai szerkezetú HD DVD gyártásához). A műsoros HD DVD-gyártás nincs központosítva, nem egy cég kezében van, és bármelyik jelenlegi DVD-gyártó átállhat rá a jövőben igen gyorsan, ha úgy dönt. Ez nagy különbség a BD-hez képest, ahol a Blu-ray Disc Association csak egy igen drága kirakat, de lemezgyártás legnagyobb része a Sony kezében van, mivel rajtuk kívül csak egy-két cég mert beruházni pár gyártósorba. A BD előnye és egyben legnagyobb problémája maga a Sony: nem tudnak formátumot menedzselni, mert a kiadói, szórakoztató-elektronikai és lemezgyártási ágazataik mind-mind egyszerre akarnak belőle hasznot húzni, rövid idő alatt - amire szükségük is lenne az elmúlt évek szar eredményei miatt. Ezért próbálják most meggyőzni a teljes ipart, hogy az a jó, amit ők mondanak. Nagyon kényes helyzet.

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#49) fordfairlane válasza PPeter (#48) üzenetére


fordfairlane
veterán

Most, hogy a nagy filmkiadók a blu-ray mellett voksoltak, nem kezdődött meg a gyártásba való beruházás?

x gon' give it to ya

(#50) PPeter válasza fordfairlane (#49) üzenetére


PPeter
addikt

A Mediatech expón arról panaszkodtak az elemzők, hogy a Sony által felvázolt, remélt piaci sikerhez még a gyártókapacitás is hiányzik. A legnagyobb gyártók is max. egy-egy gyártósorral próbálkoznak. A BD50 (kétrétegű) műsoros lemezek gyártása katasztrófa, volt olyan üzem, ahol négy hónap után is csak selejtet tudtak gyártani belőle. Az egész műsoros BD-gyártás szinte kizáróag a SonyDADC vállát nyomja, ők meg nem tudnak annyit gyártani, amennyi kellene ahhoz a felvázolt piaci sikerhez, amivel a Sony meggyőzte a kiadókat, hogy mellé álljanak - jó mi?. A nagy filmkiadók jelenleg csak presztízsből foglalkoznak a High Definition piaccal, ami azt jelenti, hogy ha a BD nem tud tartósan lemenni az árakkal, akkor egy exkluzív, drága termék maradhat sok-sok évig a DVD mellett.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.