Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Matada2.3 válasza kriszpontaz (#39) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nagy +1 csak néha már aggodóm, hogy pont az PH-n nem tudok értelmes és objektív véleményt kapni.

(#40) Stauffenberg: Így már azért tisztábban látok. :R

Finn the human

(#52) ati3x válasza #65675776 (#45) üzenetére


ati3x
senior tag

"Makettversenyeken a telefonosok, kompaktosok és MILC-esek miatt lehet aránylag lassan haladni a fotózással. "

Nem egészen értem miről beszélsz... A makett fotózás eléggé statikus téma tehát a fókusz sebesség annyira nem kardinális. Te is bedöltél azoknak a városi legendáknak, hogy a milc kontraszt af-je lassú. Hát nem. pláne a modernebb gépeké. bizony pariba van a dslr-kel. ÉS azzal az előnnyel, hogy nincs back meg frontfókusz. Ha meg van, akkor az user vagy kompozíciós hiba. itt a galériám, ami egz EM-5 és egy 12-50-es obival készült, javarészt makró módban. Persze van nem egy komponálási, és rosszul megválasztott fókuszpont hiba. Alapvetően volt nálam egy gm1 is, azzal is végig fotózhattam volna mindenféle probléma nélkül, de ugye az EM5-ben benne van az 5 tengelyes stabi, amivel ugye lazán kiválthatok egy monopodot.. A fókuszra visszatérve, a milces vonalat anno E-pl1-es géppel kezdtem, és ugye az elsőgenes MFT volt, és valóban "kompaktos" fókusza volt. Egészen addig, amíg fel nem raktam rá az elsőgenes műanyag 14-42 helyett a 12-50-et. No akkor fókuszsebesség brutálisan felgyorsult.. Mobiltelefonokra sem teljesen igaz, ne általánosítsunk. Most egy Sony z5 compactom van, aminek a fényképező modulja az egyik legjobb a piacon. Megfelelően gyors az af-je, és jó fényeknél egész használható képeket lő. Ennek ellenére gyors dokumentálásra használom. Másrészt amint látod, a képek Mosonmagyaróváron készültek, és ugye azért ha valakinek hobbija a fotózás, akkor persze nézi ki mivel fotóz. Nem hátsó szándékból. Hát Milc-el rohangáló embert nem nagyon láttam. Alap dslr-el annál többet! De ez nem is baj. És persze sok olyan embert aki nagyon alsó kategóriás kompakttal/mobillal próbálkozott. De tudod még ezzel sincsen baj, persze ha kellő tisztelettel áll hozzá. Mert bizony én is láttam pár hajmeresztő jelenetet.. Mert ugye az emberek nagy része játékként tekint rá. És fogalma sincs arról, hogy a befektetett munka több 10-100 alkalmasint ezer órából áll... Te mit makettezel?

(#53) Fryskitt válasza Matada2.3 (#1) üzenetére


Fryskitt
addikt

Az akku kérdést akár egy új firmware is megoldhatja. A visszalépéseket meg sosem fogom megérteni... miért? Gyengült a font? Vagy erősebb a yen és már nem jön ki? A fejlesztőknek kellene egy nagy saller.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#54) flash- válasza Stauffenberg (#37) üzenetére


flash-
veterán

rád nyomtam a választ(de igazából nem neked írtam hanem úgy általánosságban), de tudom hogy tudod, régi motoros vagy te itt:)

de igen.. nagy ugrás volt volt a d40x, a d3100, a d5100 és d7000..

és ilyesmi ugrást várnánk minden egyes model megjelenésekor, de lássuk be azért ez nem így működik, és nem lineárisan fejlesztenek, azt is sejtem..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#55) Stauffenberg válasza flash- (#54) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem a nagy ugrások hiányát kritizáltam, hanem a visszalépéseket. Ha csak kiadják újracsomagolva a D3300-zat, akkor abban semmi meglepőt nem látok, de azért az még ezen a szinten is ritka, hogy lebutítva adják ki a folytatást.

(#56) ati3x válasza Stauffenberg (#55) üzenetére


ati3x
senior tag

Nézd.

Amíg a nikon megcsinálhatja ezt, és az átlag júzer bemegy a bótba/online shopba és egymás mellet látja egy ideig a 3300-at és a 3400-as számot, szerinted melyiket fogja választani? Ráadásul vastag bötüvel kiemelve egy hiper magic bluetooth featuret, meg extended battery life-ot. és csak egy 100 dodóval drágább. akkor mint a tyúk a piros kukoricára. Megcsinálhatja? meg. Akkor?

(#57) madgie válasza ati3x (#56) üzenetére


madgie
titán

Legközelebb majd vesz mást, nem Nikont.

(#58) #65675776 válasza ati3x (#52) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem dőltem be semminek. Élőben láttam és szenvedtem végig az egészet már több esetben is. Móváron, ahol 1200-1600 közötti makett szokott lenni nem igazán mindegy, hogy mennyi időt kell eltöltened egy-egy makett lefotózásával. Lehet, hogy statikus, de a megvilágítás tipikusan nagyon rossz, amivel a telefonok és kompaktok alig tudnak mit kezdeni. A MILC-ek esetén pedig az szokott lenni a probléma LV esetén, hogy nem támasztja meg a fotós rendesen a gépet, és az bizony stabi ide vagy oda, bemozdul. Úgyhogy nekiugrik másodjára és akár harmadjára is. Arról nem is beszélve, hogy elég jófajta tömeg szokott lenni. Van ugyan a vasárnapi napon fotós óra, azaz egy órával korábban nyit a kiállítás, hogy lehessen fotózni, de a telefonosok már akkor kirajzanak, és értelmetlenné teszik az egész plusz órát. Akkor tudtam rendesen végigfotózni bármilyen kiállítási felhozatalt, amikor szervező voltam (ez nem Móvár volt). Ilyenkor az első napon zárás után volt rá lehetőségem zavartalanul.

Mostanában kezdtem újra. Vegyesen harcjármű és repülőeszköz.

(#59) ati3x válasza #65675776 (#58) üzenetére


ati3x
senior tag

8 év utàn én is eljutottam megint. Nem voltak kevesen. Viszont voltak periodusok, amikor egész jól lehetett fotózni. Ha jól emlékszem dél körül. Meg vmikor délutàn. Amúgy egy kicsit tuldimenzionàlod. Nem a fotosok miatt nem lehet elsösorban fotózni, hanem a tömeg miatt. De szerintem ez valahol jó. Én is akartam vinni egy F4-es messzert, de a legutolsó lépést elszurtam. Gondoltam az egyik szàrmyra rakok még egy kis weatheringet. Nem kellett volna.

(#60) #65675776 válasza ati3x (#59) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az első órában, amikor az egész nagyteremben ~30-40-en lehettünk már ez volt a helyzet. A 7-8 DSLR-rel fotózó haladt leginkább, egészen addig, amíg bele nem ütköztek egy-egy telefonosba, vagy kompaktosba. (MILC-es akkor még csak kettő volt ott.) Persze ki lehetett őket kerülni, csak semmi garancia nem volt rá, hogy később hozzá fogsz férni ahhoz a meketthez.

Eleve nem értem miért tolják ennyire túl manapság az antikolást, legyen az weathering vagy wash. Valamennyire szükség van, de ami egy-egy makettre kerül... És tipikusan ezek nyernek, miközben általában roppant giccsesek lesznek ettől. Mondjuk nem annyira, mint a rózsaszín Tiger.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.