Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

ii de remek iras. kulon zsir, h a Nav N Go-t is megkerdeztetek :)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) .bableWes


.bableWes
őstag

nem is tudtam, hogy magyar az igo :D

és tényleg jo lenne egy hazai, csak magyar térkép, részletesen és tényleg mindenféle hülyeséget nélkülözve. Olcsobb lenne igaz, de többen vennék szerintem.

"A Nav N Go Kft. ígérete szerint ugyan read-only módban, de figyelemmel fogja követni az ehhez a cikkhez nyíló fórumot." én személy szerint bizok benne, hátha ezzel össze tudnak rakni egy jobb igo-t, és csökkenteni a kaloz változatát.

sok sikert!

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#3) Coyote2000


Coyote2000
őstag

nagyon jo cikk!

En amugy abba az 1%-ba tartozom, akinek jogtiszta iGO-ja van - de mar en is hekkelgettem a 8.3-at es az Amigot, es egyertelmuen eroltetnem a szabadon installalhato verziot. En biztosan vasarolnek belole - de igy, hogy nem tudom futtatni a PNA-mon, nem fogom megvenni.

A masik genyosag - es ezt hianyolom a cikkbol - a terkepek felosztasa. Miert nem lehet orszagonkent megvenni, es miert nincs olyan csomag, ami orszagonkent van testreszabva? Azaz: magyaroknak Magyarorszag + szomszedai. Itt lakom az orszag nyugati vegen, es a Kelet-Europa csomagomba Ausztria mar nem fert bele. Alig idegesito.

(#4) R3ap3r


R3ap3r
csendes tag

Hát igen....ügyfél megveszi a legolcsóbb pna-t...aztán vadászik valakit, aki felrakja neki az igo-t.
Kicsit azért a pna-kat forgalmazó cégek is sárosak. Bár már láttam kuponokat itt-ott engedménnyel valami alternatív programra, de azt meg nem ismerik az ügyfelek.
Én nem állítom, hogy mindenkinek el lehetne adni a PNA-jához az igo-t is, ha lenne hozzá, de azért érdemes lenne belefektetni az energiát, mert nem tudok mit ajánlani az ügyfélnek.
Nálunk a PDA nem keresett, mert bonyolultabb, meg drágább, így a dobozos igo nem alternatíva.
Mi nem warezolunk, de elviszi máshoz, és "megoldják", pedig milyen jó lenne, ha ajánlhatnék hozzá valamit, és ha csak tízből három emberre rá tudom beszélni, már mindenkinek jó: Nav'n'Go-nak is, nekünk is, ügyfélnek is (support, frissítések stb).

R3ap3r

(#5) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Ha most a program nélkül vett PNA-k 99%án van hekkelt igo, mert nem lehet kapni, akkor ha lehetne kapni és az ilyen PNA-k mondjuk 25%án lenne jogtiszta igo, az miért nem éri meg? :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6) ÖregM


ÖregM
csendes tag

Végre olvashattam róla. Sajnos már megvettem a PNA-t - minden féle utána nézés nélkül :W - tehát tört IGO fut rajta - természetesen :DD .
Nem tudtam az egészről egészen addig amíg frissíteni nem akartam. Kiderült, hogy hoppá :O .
Az üzleteben azt mondták semmi gond, tavasszal frissítik nekem :C .
Jó ez A Nav N Go-nak?
Szivesebben vennék legálisat, de ha nincs :(((
A térkép felosztás is nevetséges. Országonként megvenném ami kell, de együtt "megkeresem" :K .
Remélem olvasni is tudnak GO-éknál! :DDD

ÖregMbR nem VnMbR

(#7) Thome válasza mukibuci (#5) üzenetére


Thome
addikt

Lehet, hogy több is lenne az mint 25%. Ugyanis akkor máris lenne szoftvertámogatás, és ha szoftverfrissítés van, a nép nem a buherátorokhoz menne szoftvert moddolni, hanem frissítené az igo-t legálisan, és mivel ez az út kényelmesebb az embereknek (letölteni, és feltenni, no problem), így néhányan már a kényelem végett is megvennék!

Ez az én meglátásom, én így tenném, az biztos. De csak tenném... Fizetnék egy legális pna-s igo-ért, de ha nincs, hát marad a csúnya megoldás.

Kényelmes egy ember vagyok. És biztos nem vagyok egyedül! :))

[ Szerkesztve ]

(#8) Dare2Live válasza Coyote2000 (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egen.... énis direkte IGOs Omniat vettem erre kiderült, hogy nincs benne Ausztria. "országot" venni meg nem lehet.

2* meg nem veszem meg innen ki lehet találni mi történt....

A témához hozzászólva, mondom vala:
Sztem tuti fixen rá van állítva a témára egy megfelelő tehetségű ember. Ő a rendelkezésre álló adatokkal, a körülményekkel, a konkurensek várható lépéseivel kiszámolja rövid, közép és hosszú távon mi éri meg jobban a NAV N GO nak. Ezt a papírt lerakja az ügyvezető igazgató elé aki eldönti mi lesz. Sztem ebből az jött ki, hogy a jelenlegi verzió éri meg a legjobban, de ez akár 3-6hón belűl is változhat ezen esetben pedig 3percen belül már mükdöni fog a dobozos IGO PNAkon is.

Ha esetleg nincs erre a területre a NAV N GOnak embere javaslom állítsanak rá vkit, sok cég bukott már magasról ilyenek miatt, ha üres a poszt én jelentkeznék is rá.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) erdoke válasza Coyote2000 (#3) üzenetére


erdoke
titán

Van Ausztria-Németország-Svájc térkép, de nem igazán éri meg, mert míg a full Nyugat-Európa 60 euró, az előbbi 40. Tehát ha véletlenül szükséged lenne később egy Olaszországra is (Máltával csomagban szintén 40 euró), már jobban jársz a teljes Nyugat-Európával.
A NY-E térképek egyébként inkább a TeleAtlas árszabásán és árukapcsolásán múlnak.

(#6) ÖregM
Erősen félreérted, ha úgy jött le, nincs legális iGO-val PNA. Több márka is van, tehát még válogathatsz is. A probléma az, hogy a frissítésekre semmilyen befolyással nem bírsz, pont azért, mert nincs közted és a szoftver fejlesztője között semmilyen üzleti kapcsolat. Összevesznek valamin, aztán lófax a seggedbe, ahogy történt az sok Mio tulajjal (velem is). Én emiatt áttértem PDA-s navigálásra, ott pontosan tudom, mennyi és milyen frissítés jár ingyen, illetve mennyibe kerül a frissítés.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#10) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ki ne találjátok már,hogy igo legálisan legyen pnara!Van egy haverom Miskolcon aki ebből él.Szerencsétlen éhenhalna.Gyerekei vannak.Gondoljatok rá is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#11) Duree


Duree
veterán

Jó érzés,hogy vannak sikeres magyar cégek is,amit elismernek szinte mindenhol.Az üzletpolitikájuk,már más lapra tartozik.

duree54

(#12) Thome válasza icemad (#10) üzenetére


Thome
addikt

Touché :DDD

(#13) mukibuci válasza Thome (#7) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Persze, ez felmehet akár 60%ra is, vagy mondhatunk bármennyit, hiszen a 0-nál az 1 is nagyobb. A kérdés, hogy mikortól éri meg foglalkozni a dologgal.
Ha 100 PNAból 30 legális igoval kapható, 30 más progival kapható, a maradék 40 pedig szoftver nélkül, akkor ha a felére el lehetne adni, akkor máris majdnem kétszeresére nőne az eladások száma. De ezek csak ilyen hasraütött számok, ki tudja mik a valósak?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Az iGO úgyis csak addig élvezheti az uralmát ebben a helyzetben, ameddig az új TeleAtlas térkép ki nem jön.

(#15) Zolás válasza icemad (#10) üzenetére


Zolás
addikt

Épp rá gondolok. Mi is a neve meg a telszáma? Vettem egy PNA-t és...... :DDD :DDD :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16) Thome válasza mukibuci (#13) üzenetére


Thome
addikt

Mondjuk igen, jogos, de szerintem még így is nőne a bevétel.

Szerk: Az a legnagyobb gond, hogy nincs konkurencia. De mint mindennek, ennek is vége lesz egyszer, és akkor már nézelődhet az NNG...

[ Szerkesztve ]

(#17) Petester


Petester
senior tag

Bennem két kérdés fogalmazódott meg. Az egyik az előttem szólókhoz, a másik Boghoz (bár lehet más is tudja a választ:) ):

Tudtommal az Amigo az a termék, aminél van lehetőség bővíteni a térképek számát. Mintha legalább is egy cikkben ez lett volna. De nem tudok más olyan gyártó termékéről, ahol lenne lehetőség egy csak kelet Eu-t kibővíteni vásárlás után nyugat Eu bármelyik országával...

Valamint tudtommal a TopMap térképek is Tele-Atlas alapokon vannak, nem? Csak a TM feküdt rá egy kicsit (nagyon) részletgazdagabbá tenni... Mellesleg szép előrelépés, hogy majd' 350 km bővült az előző frissítés óta a magyar TopMap térképen... :)

És igen, még annyi, hogy annak idején érdeklődtem a NNG ügyfélszolgálatán, hogy van e vagy lesz e mód PNA-s NNG termékre. De, bár tisztelettudóan, elhajtottak. Pedig hajlandó lettem volna fizetni azért, hogy rendes szoftver fusson a PNA-mon. Amivel adták, hála a Navigonnak, egy kalap fosószilvát nem ért... Legalább is az Igo8-hoz képest.

Szerintem a warez csak a végfelhasználóknak jó. Az egyik oldalról azoknak, akik nem fizetnek érte, másodszor azoknak, akik fizetnének, mert egy idő után csak belátják a NNG felső vezetői, hogy csak szükség van a polcokra PNA-ra tervezett értékesítési csomagokra is.
Vmint most vettem egy Nokia telefont beépített dszípíesszel. És inkább fizetnék a NNG-nak egy normális navi csomagért, mint évi 17 ezer Ft-ot a Nokiának a hangos navigálásért... De addig marad a Garmin XT, amíg ők is a piacon vannak és frissítik az utolsó verzióhoz a térképeket...

Szerk:
Még egy valamit magyarázzon meg nekem vki... Miért jelent nagyobb veszélyt heckelgetős oldalról egy PNA-s Igo csomag, mint egy PDA-s?

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#18) orrlyuk


orrlyuk
aktív tag

Jó a cikk. Mikor olvasni kezdtem, kicsit arra is számítottam, a 3d-s épületek, illetve az AMIGO jelentette megtorpanásról is szó lesz.
Érdekes még az is, hogy úgy néz ki, mindkét fél központi problémának látja a térképek ügyét: nem kétlem, hogy óriási különbségek vannak (hajaj!), de az átlag felhasználó koránt sem biztos, hogy sokat észlel ebből.
Pl. a következő 2 manőver mutatása, vagy a köztes pont beállítása vagy a blokkolt útszakaszok beállításának lehetősége legalább ennyire befolyásolhatják egy adott vásárló döntését és élményét. Ha tud róla. (Marketing.)
A csupasz PNA-k miatt tényleg nem tudom, miért paráznak. Ma is kaphatóak, betiltani nem lehet, és jelenleg 0 db igót vesznek meg hozzájuk. Ennél ez csak több lehetne. Az meg szerintem nekik kellene tudniuk, miért jönnek ki olyan gyorsan a tört verziók...

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#19) Petester válasza Thome (#16) üzenetére


Petester
senior tag

Van konkurencia, lásd Garmin... Amiben szintén TopMap térkép ketyeg (persze az itthon forgalmazott, ill. más országok Naviguide csomagjai)... Ami szintén bevétel a NNG-nak... Ilyen feltételekkel én sem törném magam.

Szerk:
Most egy kicsit belegondoltam. Vesz valaki egy Garmint teljes Eu térképpel 50 ezerért, ami 4,3-as kijelzős, nagyon jó Nyugat_Európa lefedettséggel (a NavteQ az van, hogy részletesebb, főleg Nagy-Britanniában), és benne van még a Naviguide Magyarorszég is, korlátlan frissítéssel. Amit ha azt vesszük, csak az eszköz olyan 30 ezer körül jön ki. Mennyi egy csupasz Wayteq x820-as? 24-25 ezer. Alap felhasználónak ideális. És ebből szintén kap zsebbe a NNG. Én sem törném magam... :)

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#20) Womb


Womb
senior tag

Bog bácsi, ez az írás mesteri.
Itt már tényleg éreztem azt, hogy a felhasználókkal vagy, hogy nem zárkózol el a felvetett kényes kérdések elől, és az esetleges (legális!) megoldásokat keresed.

Nagy vagy, ember!

(#21) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

Esetleg még az is benne lehet, hogy jelenleg a PNA használók nem állnak kapcsolatban a NNGval, tehát az ügyes-bajos dolgaikkal a PNA gyártóját keresik. Ha lenne viszont PNA verzió, gondolom kellene nagyobb technikai háttér, ügyfélszolgálat is, ami viszont újabb pluszköltséget jelent. Amíg a mérleg nyelve át nem billen, egyik multi se fog a "pórnép"-nek kedvezni :(

Ha a teleatlas kis sárga kocsija rendesen körbeérte az országot, majd lesz itt változás ;) Először esik a forgalom, majd hullanak a fejek, és rögtön jönnek az ötletek a profit növelésére, akár PNA verzió is :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#22) rudymester


rudymester
senior tag

Kellemes délutáni olvasmány, sok kérdésre kaptam választ. Egy egészséges support nagyon jó lenne, mert eladóként ég arcunk, amikor visszajönnek, hogy nem lehet frissíteni az iGo-s navijukat. Ők fizetnének érte, de nem lehet. Ennek mi értelme van?

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#23) Thome válasza Petester (#19) üzenetére


Thome
addikt

Ez így konkrétan nem konkurencia, de legalábbis ezt én látom így, mivel itt is csorog a pénz az NNG-nek.

[ Szerkesztve ]

(#24) Petester válasza Thome (#23) üzenetére


Petester
senior tag

Valóban, direkte nem konkurencia.
Csak amire gondoltam, hogy így nem érné meg befektetni (tőkét, fejlesztőt/tesztelőt, ügyfélszolgálatost, stb.), mert nagy százalékban le van fedve a magyar piac. A legnagyobb konkurenciát is "megvette" magának...
Nyugat Európa már inkább, de ott nem hiszem, hogy annyira ismerik. Németországban pl. Tom-Tom az istencsászár...

[ Szerkesztve ]

(ó\_!_/ó)

(#25) Thome válasza Petester (#24) üzenetére


Thome
addikt

Igen, értem, és teljes mértékben egyet is értek veled!

(#26) Pékmester


Pékmester
tag

nagyon jó cikk, örülök, hogy végre előjött ez a téma.
igo jelenleg a legjobb, ez nem is kérdés, de majdnem padlót fogtam, amikor a boltban közölték velem, hogy igo 8 bizony nem fut a wayteq pna-n. van egy tuti, jó árú készülék, amihez megvettem volna a full europa térképet (drágábban mint a készülék ára), de hivatalosan nem lehet. így maradt a wayteq és a feltört igo.
addig úgysem fognak ezzel foglalkozni, amig fut nekik a szekér. csak ha már az orruk előtt lesz a probléma.

(#27) Thome válasza Pékmester (#26) üzenetére


Thome
addikt

És tudod, szerintem meg is érdemlik, ha a problémát nem sikerül megoldaniuk!
Hosszú távon sokkal jobban kifizetődő, hogy az ügyfél érdekeit nézik, mint sem a sajátjukat. Ők ezt nem így gondolják, sajnos.

(#28) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Ott kellene kezdeni, hogy azokat az elborult, égtől-földtől elszakadt árakat, amik a naviextrason vannak, rendbe kellene tenni.

Utána meg nem ártana nyitni más oprendszerek felé is, windows, linux, stb. Nekem pl. van legális pda igo-m, de mostanában nem fogok pda-t venni a linuxos umpc-m mellé, hogy még egy lomot cipelhessek. Ha kiderül, hogy maemora van valami normális navigáció, nálam meszeltek az igo-nak.

Meg nem ártana rendes embereket odatenni a döntési pozíciókba. Jójó, hogy korrekt ötlet exportálni miniszternek a nagyvezért, de mégiscsak a nyakatokon maradt:)

Az már csak hab lenne a tortán, ha igo-ban is megjelennének azok a szolgáltatások, amik a többiben alapértelmezettek (poi csere, barátkereső, stb.)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#29) Octi


Octi
aktív tag

Bog!

Gratula a cikkhez, jól körbe jártad a témát :R

Egy kérdés:

PNA-ra hivatalosan nem csak az Amigo létezik? Mert ha igen, akkor ez a "vegyél PNA-t hivatalos iGO-val" duma bukta, mivel a két software köszönő viszonyban sincs egymással, semmilyen szempontból.

Az meg hogy megérné e nekik a "rendes" iGO-t átültetni PNA-ra, komolytalan. Kb 3 perces munkával, átírható 3 sor, és ugyan úgy működik, mint PDA-n.

Szvsz a NNG-nak el kéne kezdeni gondolkodni, mert ilyen hozzá állással nagy pofára esés lesz.
Ha átléped Ausztria felé a magyar határt, már eltűnik a különbség a TA térképet használó progikkal szemben, és előtérbe kerül a support és az ár ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#30) Grobber


Grobber
csendes tag

"Tegyük még ehhez hozzá, hogy egy magyar cégről beszélünk. Magyar embereket foglalkoztatnak, ide adóznak nem keveset"
Ja. "Résztulajdonos az izraeli GPS&More Ltd., amely komoly nemzetközi tapasztalattal és érdekeltségekkel" blablabla....
Forrás:
http://www.i-go.com/press/iGO_sajtonyilatkozat_05001.doc

Lehet, hogy itthon nem keveset adózik, de hogy a profit nagy része oda csorog, az is biztos. Ennek tükrében meg úgy szivatja itt a nagyérdeműt, ahogy kedve tartja.

Ullyoncz

(#31) zozo28


zozo28
tag

Na lássuk!

Én használtam mindhárom nagy nevű (iGO, TomTom, Garmin) navit PDA-n!
A térképek egyértelműen a Garmin és az iGO szinten a legjobbak kis hazánkban, de nyugaton a TomTom térképei mindent visznek! Itthon is egyre jobbak a TeleAtlas térképek, mivel egyedileg fejleszthetők A TomTom Home-n keresztül ellentétben a többivel.
Én nem adnék 2 évet a TopMap térkép elérésére!

Keret programok PDA verziót feltételezve (ezt ismerem):
TomTom az egyetlen amelyik telefonálás alatt képes visszaadni a navigációs felületet, sem a Garmin, sem az iGO nem tudja!
Leggyorsabban és legkisebb energiaigénnyel még mindig a TomTom rendelkezik, ez alá kell a leggyengébb vas. Körforgalomban a Tomi már rég fordul az autóval együtt, mikor az iGO még csak azon gondolkodik melyik kijáraton mennyen ki (ez kicsit sarkítva van, de akkor is a TomTom a leggyorsabb!). A Garmin egy hardverzabáló az előzőekhez képest és lassú is. De a Garmin az egyetlen amely még soha egyetlen egyszer sem tévedett, nem fagyot le, nem merevedett ki.

Névjegyzékben lévő címre egyedül csak a magyar termék nem hajlandó navigálni.

A fentiek tükrében azt gondolom, hogy a magyar navigációs szoftver fejlesztője kösse fel a gatyáját, mert egyetlen fórja van itthon a térkép MÁS NINCS!

Ha ezek felett még a PNA-s tulajdonosokat is szívatják a vállalkozás sikerét kérészéletűnek vélem.
Ma, a magyar ember nem az a fajta, aki tűri hosszú távon a felesleges kiadásokat, így egyre kevesebben fognak eredeti iGO-val felvértezett PNA-t venni, de addigra a szekér elől már régen elszaladt a ló!

Z.Z.

(#32) mukibuci válasza Grobber (#30) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ide adózik, magyar embereket foglalkoztat, viszont a profit nagyrészt oda csorog ahova éppen. Miben változna, ha tegyük fel 2 30éves magyar férfi lenne 100%-ban a tulajdonos? Ugyanígy ide adóznának és ugyanígy magyar munkaerőt foglalkoztatnának. Ennyi, nem kell rémeket látni, a tulajdonost (nemtől, kortól és országtól függetlenül) csak és kizárólag a profit érdekli, nem a szívatás. Kapitalizmus van :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#33) Traxx


Traxx
őstag

Kollégával belefutottunk a többetek által körülírt gondba...PNA+iGo, frissítés nuku. És másnap utazott volna külföldre...nem warez oldalakon néztünk szét először, hanem a hivataloson, és ott kerestünk frissítést, vagy megvásárolható térképet, de nulla sikerrel. Ügyfélszolgálat felhív, és mondták, hogy így jártunk...

Lett belőle más navigációs progi még aznap délután...nem tudom, mit vett, de annyit mondott, hogy Szlovéniában a kapu előtt tette le. Pedig a legegyszerűbb neki az iGo lett volna, és úgy vágtunk neki, hogy ha 20K a frissítés, akkor annyi, nem érdekli, kell. Hát a NNG-t nem érdekelte a jelek szerint. De a konkurencia gazdagodott :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34) blueMerle


blueMerle
veterán

Amennyi bosszúságot okozott nekem ez a cég, nagyon remélem hogy végérvényesen eltunnek a sullyesztoben az undorító "leszarom a népet" világnézetukkel, és az a sok magyar ember egy olyan másik navis cégnél fog dolgozni, ahol a felsovezetés nem ilyen gerinctelen.

És akkor kedves NNG:
Igen, kedves Nav N Go-s illetékesek én vagyok az, aki 2 hónapig levelezett és telefonált veletek mert az 1 éves PNA-mat kidobhattam volna az ablakon ha rajtatok múlik.
Mio termék volt Nav N Go gyári szoftverrel, nem MioMap-el. Igen az ominózus C310-es, ahol a szerzodésben világosan le volt írva hogy én a Nav N Go-val állok szerzodésben és nem a Mio-val. Ennek ellenére finoman és elegánsan kozolték, hogy leszarják mi áll a szerzodésben, vegyem meg a frissítést. Namost nekik szabad? Ok magasról tehetnek a szerzodési feltételekre? De nyugi, kedves illetékesek, eszembe sem jutott hogy vegyek ebbol az undormányból, inkább egy másik céget támogatok. Lehet hogy még nem olyan jó, de rettenetesen szurkolok nekik hogy egyszer majd a Nav N Go-sok sírjanak az EMBEREK, a nép után. Ennyi lett volna, nem tobb.

(#35) Grobber válasza mukibuci (#32) üzenetére


Grobber
csendes tag

Párdonn, kiegészíteném a fent írtakat azzal, hogy:
-Nekem a cikkből az jött le, hogy mekkora egy gané ez a NnG, hogy így kibabrál a magyar userekkel, holott magyar cég. Fail!
-Sokan ebből azt gondolhatnák, hogy ha védegyletet alapítanak, és csak a "magyar" cég programjait veszik meg, akkor majd a NnG jó fej lesz, és úgy muzsikál, ahogy a navi fórumokon fütyülnek, + a kapitalizmust félrerakva rózsaszirmokat is csomagol a dobozos Igo mellé grátiszba :DDD Epic Fail!

És igen, ha 2 30-as magyaré lenne a vállalat, akkor lehet pont ezt csinálná. Lehet... :)

Ullyoncz

(#36) Velocity


Velocity
aktív tag

:) valóban nagyon jó a cikk!

Egyébként tipikus magyar hozzáállás, gáncsoljunk el mindenkit, csak a profit a lényeg... jó, ok, megértem én hogy kell a pénz, de ez nem hosszútávon is működő megoldás. Akkoriban, mikor az iGO és a Mio összerúgta a port szerintem nagyon sokan pártoltak el az iGO-tól. Pedig akkoriban a Mio szinte egyet jelentett az iGOval, és egyben a navigációval. Ha szóba került hogy navigáció, akkor szinte egyértelmű volt hogy Mio. És tessék. Kijöttek az új Mio-k, szerintem nagyon jól néznek ki és nincs hozzájuk iGO... Ki szív? A júzer.

Egyébként nekem is van ismerősöm, akinek WayteQ x820-asa van, boltban vette iGO 8cal... nem nehéz kitalálni, mi is történhetett :D

Ez oda vezet, hogy fusiba berhelt iGO-k fut csaknem az összes a csupasz PNA-n, mint azt a cikk is írta. Kinek jó ez? NNG-nek aligha. Felhasználónak csakcsak, amolyan félmegoldás, szerintem sokan megvennék eredetiben is. Igen, a válasz, hogy annak jó, aki felmaszekolja a progit a vasra. De ugye, mivel ez nem hivatalos, adót nem fizet utána, így a magyaroknak biztosan nem jó... Bele lehetne ebbe menni mélyebben, és biztos vagyok benne hogy 50-100 oldalas esszét lehetne írni a témáról, de egy szó mint száz:

Igenis át kell gondolni az üzletpolitikát, lehetővé kellene tenni amit többen is emlegettek:
- Bármilyen eszközre utólagosan is elérhetővé tenni az iGO-t
- Térképeket vásárolni országonként, akár online, amit fel lehet tölteni a gépre
- stb... lenne még pár jó ötletem, de egyelőre tartogatom még magamnak ;)

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#37) bambano válasza Velocity (#36) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tudtál róla, hogy van online térképvásárlási lehetőség? ha nem is minden országra külön, de a nagyobb országok megvannak egyesével, a kisebbek meg 2-3-as csomagban,

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) tabela


tabela
tag

Nem vagyok jogász, de erről a helyzetről eszembe jut 2 jogi kifejezés.
1. Erőfölénnyel való visszaélés - ha olyan szoftvert szeretnék PNA-n használni, amiben jó magyar térkép van, ahhoz csak új hw vásárlásával juthatok hozzá, hiába van a fiókban 2, a feladatra teljesen alkalmas, kompatibilis készülék. Ez szerintem kikényszerített árukapcsolás.
2. Szabad versenyt korlátozása - Könnyen belátható, hogy az NNG a TM Kft-t kifejezetten azért vásárolta fel, hogy erre a piacra (jó minőségű magyar elektronikus térkép) vonatkozóan monopolhelyzetbe kerüljön. Ezt követően pedig a monopolhelyzetével vissza is élt. A monopólium versenyellenes, ezért káros, az EU-ban üldözendő.
Van is egy hatóság, aminek az a dolga, hogy üldözze, GVH-nak hívják. Esetleg őket is érdemes lenne erről megkérdezni!
...
Jelenlegi alternatívák:
- Veszek egy 3. PNA-t, amit - ha megint nincs szerencsém a gyártóval és megszűnik a frissítés - 1-2 év múlva ismét a fiókba tehetek a másik 2 mellé, amire már megszűnt.
- PDA-t használok navigációra külön vásárolt igoval. Ez ugye elég drága megoldás, főleg, ha nincs PDA-m.
- Garmin XT-t veszek, amit ugye épp most szűntetnek meg.
- Sygicet veszek és megpróbálok kibékülni a Teleatlas térképpel.

Nyilvánvaló, hogy ha lenne PNA-n futtatható igo8, én ma még biztos vevő lennék rá, de ez - kedves passzív módban olvasó NNG - hamarosan elmúlik.

Alternatív megoldás: Marad a Garmin XT, majd mire megszűnik a support, addigra feljön a Teleatlas, és jöhet a Sygic, vagy más, korlátozások nélkül használható szoftver. Ráadásul az itt említettek multiplatformos programok (Symbianon is mennek, sőt a Sygic Androidon is fut), és a 2 SW együtt is sokkal olcsóbb. mint egy 3., felesleges igos PNA (60-80k), vagy egy PDA igoval.

(#39) Velocity válasza bambano (#37) üzenetére


Velocity
aktív tag

öö, nem tudtam :D

mondjuk én nem navigálok annyira, legalábbis nekem nincs navis kütyüm. Céges autóban van, beépített benga nagy kijelzős multimédiás cucc, mondjuk iGO 8-at futtat. Viszont egy Mio-ra iGOval azóta fáj a fogam mióta először megjelentek az újak... Bár a WayteQ x820 is igen jól néz ki, és a multkori teszt is meggyőző volt. Persze iGO, nah az nincs rá... Mindegy, egyelőre úgysem akarok venni, de azért tényleg jó lenne ha változna a helyzet, mert lehet hamarosan nekem is jól jönne egy normális pna (amint kész lesz az autóm :D

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#40) Coyote2000 válasza erdoke (#9) üzenetére


Coyote2000
őstag

Van Ausztria-Németország-Svájc térkép, de nem igazán éri meg, mert míg a full Nyugat-Európa 60 euró, az előbbi 40. Tehát ha véletlenül szükséged lenne később egy Olaszországra is (Máltával csomagban szintén 40 euró), már jobban jársz a teljes Nyugat-Európával.

Ezt én nagyon jól tudom, és pont az csapja ki nálam a biztosítékot, hogy olyan szemét módon van összerakva, hogy véletlenül se érje meg az árát egyik részcsomag se: meg kell venned teljes Európát, ha jól akarsz járni. (Remélem legalább ingyen frissíthető, nem vagyok benne biztos)
Legyünk őszinték: mi kell az átlagos magyar embernek? Magyarország, az összes szomszédja, esetleg Olaszország a nyaralás miatt, Németország a munka miatt (legnagyobb export partnerünk). A többi már csak kevés embernek fontos, aki távolabb megy nyaralni úgyse kocsival megy, illetve ha már azt megteheti, akkor költhet további térképekre is.*

Ha minden PNAt ilyen csomaggal adnának el Magyarországon, ráadásul frissíthető lenne a firmware (tehát iGO 8.0 helyett most iGO 8.3-at használhatnék) senki sem panaszkodna. Tény, hogy illegálisan továbbra is menne a hackelés, de nagyságrendekkel csökkenne az arány.

* de nem is kell ezt túlbonyolítani, legyen elérhető minden ország külön-külön, "oszt' jóvan". Egy ország egységesen 1000 HUF, térképet a népnek!

[ Szerkesztve ]

(#41) ÖregM


ÖregM
csendes tag

Úgy látom eléggé borzolja a kedélyeket a NNG.
Kérdés elolvassák-e amit itt összehordunk? :(
Kezdő felhasználóként mást nem ismerek az IGO-n kívül, de a teszteken és a fórumokon ez látszott a legjobbnak, ugyanis elsősorban Magyarországon közlekedek.
Külföldre évente talán egyszer eljutok egy hétre üdülni, akkor meg úgy megyek "toronyiránt" mindenféle előre eltervezett cél nélkül. :K
Ami és ahol megtetszik ott megállok. Minimális segítség a navi.
A vásárló álma tehát :R :
1. Minden gépre (Wayteqx820) telepíthető IGO
2. Országonként vásárolható térkép
3. Előző kettő "normális" áron
Ennyi.
Mi ebben a bonyolult?

ÖregMbR nem VnMbR

(#42) tibi666


tibi666
senior tag

évek óta ígérgetik, hogy lesz symbianos, vagy javás igo.
én lennék az első, aki megvenné a telefonjaira. de mivel nincs, ezért marad a mercedes gyári navigáció, a navngo meg így járt.

(#43) ÖregM válasza bambano (#37) üzenetére


ÖregM
csendes tag

"tudtál róla, hogy van online térképvásárlási lehetőség? "

Hol?

ÖregMbR nem VnMbR

(#44) ÖregM


ÖregM
csendes tag

Hirdetés:

[link]

új WayteqX820 Bluetooth +FM!!IGO 8.3 autós GPS készülék - eladó - Budapest, XVIII. kerület
Ár: 24 890 Ft kb 93,09 €

Na ez legális IGO?

ÖregMbR nem VnMbR

(#45) Apaxp


Apaxp
senior tag

"A cég álláspontja szerint standalone PNA-s iGO piacra dobása azzal járna, hogy a felhasználók zöme ezt sem venné meg, de az illegális terjesztés még könnyebb lenne..."

Nem tudom Szilágyi úr hol él de a jelenleginél könnyebben csak akkor menne az illegális terjesztés ha az nng maga terjesztené warez oldalakon a portékát (netán most is így van?).

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#46) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Nah, érdekes kérdések.

Én kereskedem ezekkel a kütyükkel.
Én nem hekkelek. Sygic-ot árulok. Relatíve sokat eladok belőle. Persze a körülményekhez képest.
A térkép nem annyira ütős benne, de amúgy elég jó cucc. Szerethető. Megszokható. Persze kompromisszum, de megszokható.

Ha valaki WayteQ-re vágyik (és miért ne tenné, hiszen jelen pillanatban ez az, írd és mondd, legjobb vas a piacon), miért ne vehetne rá iGO-t...? Merül fel jogosan a kérdés. Jó kérdés...? Nekem biztosan fellendítené a bizniszt.

A Nav N Go-nak valóban eléggé rossz a hozzáállása a dolgokhoz. Régen elég sok MyGuide-ot adtam el... MyGuide csődbe ment, tartozik Nav N Go-nak sokkal, frissítés soha nem lesz hozzá. Kellemetlen megmondani az Ügyfeleknek, hogy soha nem lesz frissebb 2006-osnál a térkép.
A baj az, hogy egy hekkernél köt ki a készülék, amit én visszautasítok...

Persze azért azt hozzátenném, hogy már csak azért sem jelenhet meg egy "General" PNA verzió, mert minden vas más, rengeteg lenne a kompatibilitási probléma.
Nem véletlen, hogy kultiválják a WayteQ-et... 500 MHz proci, az új BT-s változatban pedig 128 MB RAM... a tört iGO "felzabálja" a vasat. Ha van egy hivatalos verzió, egy adott készülékre "igazítva", hangolva, 350-400 MHz-en tökéletesen fut az iGO8. Fölösleges az erősebb vas, ennyit számít a dolog...

Már csak ezért sem vállalhat az NNG egy NNG-Enduser jogviszonyt, a kompatibilitás, hmmm. sok probléma és hajtépés forrása...

A szoftveres dolognál maradva:
A usereket nem igazán érdekli, hogy iGO2006, iGO8 vagy Amigo, 3D-s, 2D-s, tökmindegy, csilli-villi? Kit érdekel? Nekik a térkép a fontos. Nem maga a térkép, mint bitek és bájtok halmaza, hanem az, hogy legyen frissíthető.

Sajnos a hőskorban, amikor még adtunk el dobozos iGO-t, egyszerűen ez rosszul ment bele az emberek fejébe, és ebben szerintem a Nav N Go is hibás. A Userek szerint élethossziglan, örökké tartó, teljes Európa frissítést kapnak a termékkel együtt, örökkön-örökké... ami csak részben igaz. Mivel az iGO felvásárolta a környező és a magyar térképész cégeket, így kvázi "házon belül" van neki M.o. + 9 környező ország állandó, friss térképe. Ezeknek a frissítését adja ingyen, ill. persze nem ingyen, a termék árába építve (semmi sincs ingyen), hehe. Viszont a Ny-EU frissítésért súlyos pénzeket kell ám fizetni, amivel igazából nincs gond, hiszen azzal tisztában kell legyünk, súlyos pénzekért veszi az NNG a TeleAtlastól, vagy akárkitől a térképet. A felmérő autók egyfolytában járják az utakat, a szoftvermérnökök és a térképészek folyamatosan fejlesztik a térképeket, ami nagyon jó dolog, persze nem olcsó, fizetni kell érte, amivel nincs is baj, csak ezt a usereknek szerény véleményem szerint kicsit jobban kellett volna kommunikálni. Anno minden kereskedő nagy hanggal mondta dobozos iGO eladásakor: "Igen ez teljes Európa, 39 ország. Igen, frissíthető..."

A userek szeretik az iGO-t. Én is szeretem. Szeretném eladni. El lehetne.
Folyamatosan jönnek vissza a készülékek, beszart a rom, be sem kapcsol, kiakadt, lefagyott... persze tört iGO-t használt rajta a User, a tört igo meg hajlamos a készülékek ROM-jába írkálni, EHE-EHE, naná... tudjátok, hánynak adtam el Sygic-ot? Bizony soknak.

Apám itt van ez a cucc, nem lesz többé probléma a kompatibilitással, semmivel, működik rajta, kell? Ennyibe kerül. válasz: számlázd, csak ne legyen már vele gondom...

Tehát kellene, bizony kellene. Csak ezt tudom mondani.
És, barátaim, Amigo kell.
Én megmondom a frankót, a zembereket a köztes pont, meg ezek sem érdeklik, az emberek 95%-a (sőt, megkockáztatom, hogy még több) semmi másra nem használja a navit, csak A-ból B-pontba eljutni. Ennyi...

A 3D-nél, meg a hasonló HW zabáló megoldásoknál sokkal fontosabb a user számára a jó térkép, a jó POI adatbázis (ez überfontos szerintem - saját tapasztalat), útbiztonsági kamerák, egyszerű kezelés, gyors futás.

Persze ez a hozzászólás, 100% szerintem kategória. Egy kicsit én azért másképp látom a dolgokat... mint mindennek ennek is sok oldala van...

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#47) bambano válasza ÖregM (#43) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Naviextras

#40: az igo természetesen frissíthető, mondjuk az nem firmware kategória. 8.0-ról 8.3-ra nem valószínű, mert túl sok mindent átfaragtak benne, de a 8.3-as kiadásokon belül rendszeresen frissül az igo.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) iknight


iknight
senior tag

Én Garmint használok, a régi igo-t szerettem, de a 8 már inkább csicsás mint jó, szerintem semmi értelme a 3d-s épületeknek meg stbstb, már egy ideje a garmint használom nagyon nagy megelégedéssel, és annál még nem fordult elő nálam hogy egy hegyoldalban találtam magam ahol elfogyott az út alattam és tovább akart küldeni mint az igonál :D

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#49) bambano válasza tabela (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Tudtommal sem a navngo, sem a topmap nem szedte fel az utakat, illetve nem járőröznek föld-föld rakétás topmap autók és nem lövik ki akár a teleatlas, akár más cégek térképészkedő autóit. A szabad verseny korlátozás című dumád nem áll meg.

Az igo és a pna összekötése sem árukapcsolás jogilag, senki nincs rákényszerítve, hogy minden vasra áruljon szoftvert.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) Integra


Integra
titán

igazából sok itt a baj. minden oldalról.

1. navngo.
kicsit fejükbe szállt a dicsőség. én azért visszarántanám őket a földre egy mondattal: vakok közt a félszemű is király.

2. szoftverrel szállított pna gyártók. a nagy nevű gyártók elképesztően nagy szarokat gyártanak, a szoftver nélküli pna-k között olyanokat találni, amik körberöhögik a nagynevű készülékeket. legkevésbé sem elhanyagolandó a történet ez a fele sem. arról nem is beszélve, hogy ki a franc kíváncsi egy szétgányolt menürendszerre. csak azért hogy más legyen. dugják fel maguknak.

3. júzer. hát ő meg szop, mert mi mást tehet, az van, amit a gyártók az arcába nyomnak. gányolt szoftver, vacak hardverrel. ha meg valamit akar, ami jó, minőségi, valós igényt elégít ki, bűnöző lesz, ennyi. és ebben az 1-es és 2-es pontban szereplő feleknek nagy részük van. mer tbasznak a vásárlói igényeknek megfelelni. mert jó lesz a szemét és féltermék is nekik. csak a profitmaximalizálás a lényeg.

4. szoftver nélküli pna gyártók. igen, ők rámozdultak a piaci résre. noname gyártók, mégis jobbak a hardvereik sokszor. nem kell csodát várni tőlük, de mégis többet tudnak és jobban. egyébként a neves gyártók hardvere is noname, csak rá van nyomva egyik-másik komolyabb marketing értékkel bíró név, ennyi.

ezek után nincsen min csodálkozni.
reméljük hogy a teleatlas egy olyan térképet hoz össze, hogy a navngo észbekapjon, és ne felejtse el azokat az embereket (minket), akik felemeltük őket oda, ahol vannak..

a navngo maga alatt vágja hosszú távon a fát, csak még ezt nem érzik, meg hát ott most nagy az ego. majd fogják, de akkor már lehet, hogy késő lesz. pláne ha androidra is igo amigot portolnak normális ig8 helyett..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.