Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

nem biztos hogy a dolgaim az ms kezében akarom tudni fizikailag

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) moonman válasza Integra (#1) üzenetére


moonman
titán

apakezdőőőőődik!

(#4) Integra válasza Kalandor (#3) üzenetére


Integra
titán

websense rulz.. :)

moon: tudom, neked az ms fogja a sírod is megásni, de annyi baj legyen:)
barátnőt már programoztak neked?:D

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) FTeR válasza Kalandor (#3) üzenetére


FTeR
addikt

ez nem egy tárhely szolgáltatás. arra ms-nek a skydrive-ja van.

#1
akkor nem fogod ezt használni. trollkodj inkább máshol.

(#6) dajkopali válasza Kalandor (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

ja, én is úgy veszem ki, hogy a tárhely itt a menedzselésre szolgál

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#8) moonman válasza Kalandor (#7) üzenetére


moonman
titán

tömören: online adatszinkronizáció eszközeink között, online tárhellyel megspékelve.

(#9) #06658560 válasza moonman (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha jól értelmezem, akkor ez azt jelenti, hogy flangálok vhol a netképes mobilommal, kattintgatok, letöltök, stb, majd eccecsak aztaszondom neki szinkronizálj, feltolja a webes 5GB-re, majd utána fogja magát, és ha otthon a gép is felkúszik, akkor az meg letölti a doglokat?

Ha igen lehet én vagyok a hülye, hogy miért így csinálja, miközben az otthoni letöltésnél már ott van a partnereszköz is általában...

[ Szerkesztve ]

(#10) Cathfaern válasza #06658560 (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Például mert betelik az fényképeződ memóriája, s így mivel feltöltötted, nyugodtan törölheted. Másrészt, így nem csak otthoni gépedről érheted el, hanem egy netkávézóból is.

(#11) REDeath válasza #06658560 (#9) üzenetére


REDeath
őstag

szerintem az sem kizárt hogy arra is lehetőség lesz, persze mobiloknál csakha olcsólesz a net, hogy ha letöltesz akor egyből a tárhelyre tölti és ha zenét töltesz akkor csak streaeml, vagy legalábbis választhatóan, nem pedig egyből telóra. de ez csak egy ötlet, majd meglátjuk

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#12) Cathfaern válasza REDeath (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hmm ebbe bele se gondoltam, pedig nem is hülyeség: otthon feltölti az ember a fotóit, zenéit, s akkor nem kell előre feltölteni, amit hallgatni akar az ember, hanem netképes mobillal, zenelejátszóval csak letölti wifi-n keresztül. Vagy ha épp találkozol valakivel, s meg akarsz neki mutatni egy képet, akkor is könnyen elérhető.

(#13) #06658560 válasza Cathfaern (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért nem tudom mennyi idő alatt lehet pl egy 4GB-s kártyát megtölteni. A cikk meg szinkronizációt emleget, a webtárhelyet akkor sem látom miért lyan plusz jó hozzá, hisz van egy halom jelenleg is, ahova feltölthetsz doglokat.

(#14) #06658560 válasza REDeath (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez nem lenne hülyeség, de tuti meg ofgják fúrni kedvenc szerzői jogi élharcosaink. Már sok helyen a digitális sokszorosítás elen is fellépnek, akkor majd ezt engedélyezik?

(#15) Cathfaern válasza #06658560 (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért ne felejtsd el, hogy bár neked egy ftp kliens, vagy egy egyszerű html-es feltöltő felület teljesen természetes, de józsi bácsinak a szép nagy színes-szagos ikonokon túl nincs világ (ha nem tudod ezt megérteni, akkor gondolj bele abba, milyen lenne ha mosógépet parancssorral kéne beállítani, hogy miket csináljon egy program alatt. Egy nem infós beállítottságú embernek egy ftp-re való feltöltés hasonló kategória, kis túlzással élve persze).
Ezzel a rendszerrel pedig kb. annyi lesz (remélhetőleg), hogy megnyitja a Live Mesht a számítógépén, belehuzigálja a fotókat, majd utána a mobilján elindítja a Live Mesht, és ott lesznek a fotók.

[ Szerkesztve ]

(#16) #06658560 válasza Cathfaern (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

akkor most mondok egy érdekeset: ftp-t eddig csak előző munkahelyemen használtam, amikor az AIX alól NFS rendszerből kellett valamit Win alá átmásolni. És nem volt más mód, csak az ftp. Azt is totalcommanderből intéztük. azaz az ftp nekem semmit nem mond, nem ismerem egyáltalán. Úgyhogy nem a hardcore pcbuherátór szemszögből figyelem a problémát...

(#17) FTeR válasza #06658560 (#16) üzenetére


FTeR
addikt

te állítottad be tc-ben az ftp-t?
egyébként biztonsági megfontolásból az ftp nem túlságosan ajánlott megoldás. új win serverben van vmi tovább fejlesztett verzió, de semmiképp nem ajánlott érzékeny adatokat rábízni.

live worspace-en van olyan, h bejön egy layer ablak (szal weblapon belüli popup és nem külön win ablak, mint azok beúszó bannerek), amibe akárhány, akármekkora fájlt bele lehet dobálni, amit aztán szépen elkezd feltölteni, anélkül, h timeout-olna.

(#18) #06658560 válasza FTeR (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Megvolt a unix gép neve, azt kellett "felhívni". nagy beállítás az ip cím megadása volt maximum. Nem több. kifele nem ment a tc, csak befele. Gyakorlatilag a jobb kezemnél levő gépről az adatokat a bal kezemnél levővel vadásztam. az intranet nem weben ment, hanem egy másik meghajtó volt. Ja, votl lehetőségünk kilesni a német szerverekre is, de csak jelszóval és egyéb trükkökkel...

(#19) burgatshow válasza #06658560 (#13) üzenetére


burgatshow
veterán

Egy Canon EOS D400-al kb 300 kép. :)

[ Szerkesztve ]

(#20) #06658560 válasza burgatshow (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

S mennyi idő alatt készítesz vele annyi képet? :U

(#21) Dave™ válasza burgatshow (#19) üzenetére


Dave™
nagyúr

3 mp-es képekkel, vagy hogyan??? RAW-ban fényképezve 30-nál nem nagyon lenne több szerintem...

(#22) zsiga667 válasza #06658560 (#20) üzenetére


zsiga667
addikt

300 képet? Ha olyan esemény van ahol nyomni kell a gombot akkor egy-két óra alatt simán.

Dave™: Pedig reális az a 300kép 4GB-ra, RAW-ban is. Én a 6Mpixeles Canonommal csinálok ~140RAW-ot egy 1GB-s kártyára.

(#23) Dave™ válasza zsiga667 (#22) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem a 3mp-es Canonom superfine tömörítés mellett közel 2 megás jpeg képeket csinál, akkor a hiba nálam lehet...

(#24) arnyekxxx válasza Dave™ (#23) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a 6Mp-es D7D-m 7,5Mb-os raw-ot készit, a 10Mp-es R1-em 20Mb-os tömöritetlen rawot, ha rászánt volna egy kis idöt a sony és beletesz akár egy közepes rar tömörítést mentéskor, akkor 10Mb körüli rawot tudna gyártani, de DNG-be átkonvertálva is 10Mb körül jön ki és egyre több dslr tud alapból DNG-be menteni.

(#25) burgatshow válasza Dave™ (#21) üzenetére


burgatshow
veterán

JPG-be dolgozott a gép, mert egész napra kellett, így durván 1000 kép készült egy sporteseményen 3 nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#26) burgatshow


burgatshow
veterán

Már a modba nem fért bele:

Átlagos kép amit a D400-al lőttem. A kép manipulációt nem szenvedett, tessék megnézni az EXIF-et.

Fájlméret: 4,1 MB

(#27) zsiga667


zsiga667
addikt

Mivel pár hónapja van már open beta, gondoltam itt az ideje kipróbálni ezt a Live Mesh-t.
Notebook elő, mesh.com-on belép, telepít, stb, megy gyönyörűen. Aztán ugyanezt eljátszom az asztali gépemen (ugyanaz a külső IP, ugyanúgy magyar oprendszer és magyar területi beállítások), a kliens települ, majd a webes felületen kiírja hogy a beta jelenleg csak az USA-ból elérhető. :F Notebookról látom a netes Live Desktopot és Device listát, asztaliról nem. Asztaliról kliensből elérem remote desktoppal a notebookot, fordítva nem.
Mi lehet a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.