Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narxis


Narxis
nagyúr

A Most munkahelye? :DDD Akkor ez olyan mint a Most generáció az új reklámjukban ami sokaknál kiverte a biztosítékot? Honnan jött ez az egész "Most" baromság?

Thanos was right.

(#2) gabor7th válasza Narxis (#1) üzenetére


gabor7th
addikt

Már a jövőben annyira nem biztosak.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#3) zolee001


zolee001
őstag

Lehet az uj BKK appot kell fejleszteniük:-)

(#4) myckie2 válasza Narxis (#1) üzenetére


myckie2
őstag

Egyszerű kampány szó. A reklámra meg 99%-ban az egybites emberek rágtak be.

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

Egyáltalán be fognak férni az új székházba, vagy őket is kitelepítik valamelyik isten háta mögötti irodaházba, ahol rendes infrastruktúra sincs?

De legalább a parkolásra sem lesz gondjuk, mert az sincs ingyen.

(Tegnapelőtti LOL hír volt, hogy a munkavállalók sem parkolhattak két napig a szomszédban a Vidi meccse miatt. HQ parkolóját még ők sem használhatják.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) TomMusic válasza myckie2 (#4) üzenetére


TomMusic
őstag

Egyetértek. Megnéztem (bár tök álmosan) a reklámot én is, de egyáltalán nem értem mit hőbörögnek rajta. Már mindenből politikai szájkaratét csinálnak. Na ez is szomorú.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#7) somogyib válasza nyunyu (#5) üzenetére


somogyib
őstag

"A digitális eszközöknek és a távmunka-lehetőségnek köszönhetően a munkavállalók maguk oszthatják be idejüket"

A távmunka nem egy elterjedt dolog, de pl. nálunk is vannak munkakörök ahol lehetőség van homeoffice-ra.

(#8) bambano


bambano
titán

milyen meló az, ahol a jelentkezéshez dr. szirmai@fikázógép@hollywood ügynökség hasznos tanácsokat tud adni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) gabor7th válasza bambano (#8) üzenetére


gabor7th
addikt

" A 24 órás kiválasztás során ezt a feladatot az egyik legismertebb hazai YouTuber, Szirmai Gergely vállalta magára, aki hasznos tippekkel látja majd el a fiatalokat a videóinterjúk készítése kapcsán."

Úgy tudom, hogy ő már lényegében kiégett és alig csinál már új videót...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#10) kali válasza bambano (#8) üzenetére


kali
legenda

Olyan melót még nem találtak ki...

(#11) Vesa


Vesa
veterán

Nem tudom, jól értem e? A fiatalok dolgoznak a cégnél, munkát végeznek, eddig ok. És fizetés? Az nincs? Mert akkor elég nagy ötlet, hogy ingyen dolgoztatnak, mégha részmunkaidőben és kezdőkkel is, de a csicska melót amit senki nem akar elvégezni, arra jók lesznek a srécok is. Elmés.

A tudomány a valóság költészete!

(#12) fornettisuti válasza gabor7th (#9) üzenetére


fornettisuti
veterán

Sosem hallottam erről az emberről, de még csak a nevét se.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#13) Kari1


Kari1
aktív tag

Ha ez is olyan mint a big data szoftverfejlesztő gyakornoki pozíciójuk nettó kb 730 Ft/óra összegért ahol elvárás a nyelvtudás/Hadoop/impala/java/szakmai tapasztalat akkor elég felejtős...

(#14) nord_ válasza Vesa (#11) üzenetére


nord_
veterán

Arra azért kíváncsi lennék, miből vontad le azt a mélyreható következtetést, hogy nincs fizetés...

Ugye jól sejtem, hogy te még nem dolgozol? Mert olyan munkahely nincs, ahol a dolgozók döntik el, milyen munkát akarnak csinálni. Megvannak a feladatok, erre vesznek fel embereket - a világ nem úgy működik, hogy kéne a cégnek összességében 300 fő, aztán amikor összejön a létszám, mindenki eldönti, mit akar csinálni.
És azzal abszolút nincs gond, ha valaki a melót a legalsó szinten kezdi. Ez bizony kell ahhoz, hogy ne csak lássa, hanem át is lássa a komplex munkafolyamatokat. Nem fog leesni az aranygyűrű a pályakezdés előtt álló kollégák ujjáról, ha nem egyből szenior mérnöki székkel kínálják meg őket; hidd el, nagyon jót tesz nekik, ha esetleg egy főnöki szék előtt megismerkedik a beosztotti pozícióval is. ;)

(#15) somogyib válasza nord_ (#14) üzenetére


somogyib
őstag

"nagyon jót tesz nekik, ha esetleg egy főnöki szék előtt megismerkedik a beosztotti pozícióval is"

Egyetértek. Van tapasztalatom, hogy beültetnek valakit "valahonnan" egy boss ülésbe és azzal megy el a kezdeti 3-4 hónap, hogy megismerje a beosztottak dolgait, feladatait. Ennél szerintem jobb és hatékonyabb, ha valaki alulról indulva ül be abba a bizonyos főnöki székbe.

[ Szerkesztve ]

(#16) Silεncε


Silεncε
őstag

Remélem arról lesz kérdés a tesztben, hogy egy weboldal esetében hol is validáljuk az inputot...

(#17) gabor7th válasza fornettisuti (#12) üzenetére


gabor7th
addikt

A történet viszonylag friss és az illető indiai, szóval őt nem rúgják ki nagy botrány mellett mint a Google fickót. A történetet feldolgozták Youtuberek is, akik utánnajártak, hogy valós személynek tűnik, meg újságcikkek is vannak updatelve, szóval a dolog eléggé megerősítettnek tűnik; az hogy nincs nagy hiszti azért van mert indiai az illető.

Bocs, rossz topic most látom... Szirmai a második igazán valamire való magyar Youtuber volt, de már csak árnyéka önmagának.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) hemaka válasza Silεncε (#16) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#19) ígyvanferi válasza Vesa (#11) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mert? Miért ne kapnának fizetést? Jogszabály sem engedi, hogy ingyen foglalkoztassanak. Rabszolgaság már rég nincs.

(#20) nyunyu válasza ígyvanferi (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

Baromi egyszerű, ha a Meki jobban fizet, akkor oda mennek a büfé-ruhatár szakosok, nem T ügyfélszolgának.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) hemaka válasza ígyvanferi (#19) üzenetére


hemaka
nagyúr

A 4-6 oras kabare munka kb. a rabszolgasaggal egyenerteku.

(#22) astorre19 válasza hemaka (#21) üzenetére


astorre19
aktív tag

Kifejtenéd miért is?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#23) Vesa válasza ígyvanferi (#19) üzenetére


Vesa
veterán

Kapnak fizetést, de mennyit? Nem az a probléma ha alulról kezdik és nem is az, hogy nem kapnak élből középvezetői fizetést. A probléma az lehet, ha a fizetés mutatóba van (értsd: segédmunkás alatti díjazás, korábban említett itt valaki példát a gyakorlatból, mondván örüljenek, hogy gyakornokolhatnak a cégnél), miközben olyan munkákat végeztetnek el velük, melyeket egyéb esetben normál, teljes fizetésért alkalmazott dolgozókkal végeztetnének. Remélem érthető...

A tudomány a valóság költészete!

(#24) somogyib válasza Vesa (#23) üzenetére


somogyib
őstag

De a cikkben nem is volt szó a fizetésről, most mit parázol ezen?

(#25) Silεncε válasza Vesa (#23) üzenetére


Silεncε
őstag

A gyakornoki munka nem a fizetésről szól, ezt azért tisztázzuk. Alapvetően egy diák nem várhatja el, hogy annyit kapjon mint egy főállású (de persze azt sem lehet, hogy ingyen dolgozzon). A gyakornoki munka a tapasztalatszerzésről szól, ami később busásan meg fog térülni, akár az egyetemen akár a későbbi munkahelyén. Arról nem is beszélve, hogy egy diákot kell felügyelni, ami a főállásúak dolga, ergo az alatt az idő alatt nem dolgozik. Ez is pénzbe kerül a cégnek. Nem akarom egyik céget se védeni, csak ha így nézed, mindjárt más lesz a helyzet. Ha jó helyet csíp meg az illető, simán eltanulhat olyan dolgokat, amik az egyetemen érintőlegesen se kerülnek elő, a munkahelyen meg aranyat érnek.

[ Szerkesztve ]

(#26) janeszgol válasza Vesa (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Te sosem voltál gyakornok? Én az egyetem mellett igen. Az pont arról szól, hogy elvégzed a rendes munkákat, amit a feljebb valód kioszt, a felelősség nem a tied, hanem a főnöködé (nem a cégvezetőre gondolok) , és emellé kapsz fizetést is. Minimálbér feletti óradíjtól indul, de ez ugye sok mindentől függ mennyi is az annyi.
Letöltesz 1-2 évet, aztán nem kell sírni a munkakeresésnél, hogy 1-2 év szakmai tapasztalatot kérnek és miért és hogyan is gondolják ezt.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#27) somogyib válasza janeszgol (#26) üzenetére


somogyib
őstag

És sikerült ott elhelyezkedned ahol gyakornok voltál vagy máshol kellett keresni munkahelyet? (mert ugye ez sem mindegy)

[ Szerkesztve ]

(#28) janeszgol válasza somogyib (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Máshol, mert másik városba költöztem.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#29) hemaka válasza astorre19 (#22) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mert manapsag ez nagyon meno lett a multiknal. Azzal nincs baj, ha kifejezetten egyetemistaknak ajanljak, de amikor egy munkat kereso embernek betoljak a 4-6 oras ajanlatot, ott valami nagyon nincs rendben.
Epp az egyik ismerosom panaszkodott a heten, ment volna a Bosch-ba es ott mondtak, hogy ja amugy csak 6 oraban szeretnenk foglalkoztatni... valami rohejes fizuval. Mikozben az allashirdetes nem tartalmazta, hogy gyakornoki vagy reszmunkaidos stb. allasra keresnek embert.
Valami uj adotorveny jelent meg ezzel kapcsolatban vagy miert szaporodtak el hirtelen ezek a tipusu allasajsnlatok?!

[ Szerkesztve ]

(#30) nyunyu válasza hemaka (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

Részmunkaidőnél a minimálbér arányosan változik, nem a teljes után kell az adókat, stbt fizetni.

Meg a nyugdíjhoz szükséges szolgálati időbe is csak a töredéke számolódik bele: 1 évig 6 órás meló = 3/4 év nyugdíj.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) hemaka válasza nyunyu (#30) üzenetére


hemaka
nagyúr

Munkavallalo szemszogebol ez eleg rosszul hangzik.

(#32) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Tekintve a T-s munkatársak által hozott színvonalat, az a gyanúm hogy eddig sem feccöltek sokkal több időt a válogatásba. Múltkor is egy diszgráfiás+diszlexiás srác ült az ügyfélszolgálaton, de a technikai embereik sem váltják meg a világot. :U

Szerk: persze ne legyen igazam és most végezzenek jó munkát.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#33) somogyib válasza Petyyyyy (#32) üzenetére


somogyib
őstag

Nekem is volt már szerencsém olyanhoz aki egyből köpte a válaszokat a kérdéseimre, de olyanhoz is, aki mindig szaladgált a másik kollégájához válaszért. :)

Szerintem ez sokszor a munkavállaló hozzáállásától is függ, na meg az is lehet, hogy egy újfelvételes, akit bedobtak a "mélyvízbe".

Én, amennyire tudok mindig megpróbálok türelmes maradni az ilyen emberekhez, mert ki tudja, hogy mi a háttere a szerencsétlenkedésének.

(#34) janeszgol válasza somogyib (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Na ez az érzelmi intelligencia, amivel sajnos kevesen rendelkeznek megfelelő szinttel. Én pl a Voda ügyfélszolgálattal szoktam többet beszélgetni és nagyon örülnek egy-egy jókívánságnak a hívás végén, illetve közben a normális hangnemnek.
De ez érthető, nem a csicskásaim, hanem tőlük várom a megoldást. Nem szrok oda, ahol eszek.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#35) somogyib válasza janeszgol (#34) üzenetére


somogyib
őstag

"De ez érthető"

Sajnos sokaknak nem. :R

(#36) hemaka válasza somogyib (#33) üzenetére


hemaka
nagyúr

1 hetes gyorstalpalo utan mar mennek uzletbe, szoval konnyen megeshet, hogy szerencsetlen meg azt sem tudja milyen rendezvenyen van. Nalam kb. fel ev kellett anno, hogy a nagytobbseg kerdesere egybol nyomjam a valaszt es a rendszerben is pikk-pakk menjen minden balfaszkodas nelkul, de mindig voltak uj tipusu kerdesek.
Alapvetoen ott sales beallitottsagu emberek ulnek, pont leszarjak, hogy most a B20 az micsoda meg hasonlo kerdeseket is probaljak gyorsan atugrani, hogy mehessen a magenta1 promo. 😂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.