Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, magyar viszonylatban jó állásnak számít a repülésben dolgozni.:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2) cami][us


cami][us
senior tag

Python vagy Ruby jobb lenne kezdőknek.

(#3) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Elsőre Sokolt olvastam...

(#4) Béééla


Béééla
őstag

Nincs túl sok "csak csajok" program? Azért anno összetettem volna a két kezem, ha elvittek volna Lufihoz hogy megmutassák. Értem én, hogy szeretnék hogy több lány legyen a szakmában (lásd értelmes hangok) és nem vagyok ellene, csak nem estünk át a ló túlsó oldalára? Ma már a srácok közül is csak a "kockák" mennének ilyenre.

Bélabá

(#5) 0.44


0.44
tag

Informatikaban miert van letjogosultsaga a kulon "noi" szegmensnek? Sportban, katonasagnal megertem, de itt olyan kivetulese van, hogy "hulyek vagytok a ferfiakhoz kepest, de kapjatok mar valamit szegregaltan" Ez szomoru.

Aztan lehet csak en hiszem, hogy az egyenjogusaghoz nem a szegregacion keresztul vezet a megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#6) t72killer válasza 0.44 (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A "csak lányok" programoknak én se látom sok értelmét. Népszerűsíteni viszont kell a szakmát az ifjú hölgyek körében. Anno a BME-n egyszer átlátogattam egy villanykaros eseményre és kb az évfolyamán egyetlen leánykával sikerült beszélnem.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7) bambano válasza 0.44 (#5) üzenetére


bambano
titán

nem, itt olyan kivetülése van, hogy rosszul gondoltátok, hogy ti nem érthettek hozzá, csapjatok bele.
vagy olyan kivetülése, hogy ne foglalkozz a sztereotípiákkal, hanem próbáld ki saját magad.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) #06658560 válasza 0.44 (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez nem a hülye vagy hozzá és megtolunk hátulról, hogy legyél valaki mentalitás, hanem annak lebontására tett igyekezet, hogy a programozás férfias, kocka szakma, nöknek ott nincs helye, aki mégis oda megy, az biztos leszbikus-aszexuális- stb.

Viszont a program nagyon macerás- programozói munkát érdekessé tenni elég nehéz. Hiába mutogatnak demó anyagokat, a napi monotonitást a tényleges munkát kevesen fogják értékelni.

Németeknél nagy hagyománya van ilyen programoknak, korábbi munkahelyemen láttam pár ilyet. Na, szegény tizenpár éves lányok egész nap lettek körbehajtva a cégnél, láttak mindent, crash tesztet is, viszont délre már olyan mértékben ki voltak nyúlva, annyira nem lehet a monitorbámuló munkát érdekesen bemutatni, hogy inkább elrettentö volt szerencsétleneknek.

Apropó: minek stewardess pályát mutatni a lányoknak, mikor az egy mindenki által ismert, sokak által álommunkának tartott, s eleve nöi karrierirány...

(#9) Béééla válasza #06658560 (#8) üzenetére


Béééla
őstag

Tartottam gimiben programozó szakkört - 6 főből 3 lány volt, külön kérlelés nélkül!

A picsákat ha elrángatod, se fogja soha érdekelni bármilyen szakma a zabhegyezésen és körmözésen kívül, ellenben általánosan problémás egy átlagos középiskolában a reál tárgyak oktatása, és nincs időben megfelelő támogatás nyújtva a diákoknak, és nem csak a csajoknak!
Az esemény reklámozásához hozzák el a(z egyetlen jól kinéző ;] ) fejlesztő kolleginát is, és ennél több nem kell meglátásom szerint, több minőségi érdeklődőt nem fognak tudni szerezni, csak középszerű jelentkezőt, aki megunja-kihullik, ahogy az egyetemről is kihullanak azok, akik csak azért jönnek programozónak, mert azzal jól lehet keresni...

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.