Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Ez tényleg nagyon komoly! Kíváncsi lennék az árára... Mert ugye a fejlődő országokban ez is szempont azért...

Ugyan mennyi vizet tud kinyerni egységnyi idő alatt? Érdekes lenne megtámogatni a házak vízrendszerét egy ilyen vagy hasonló szerkezettel - feltéve, ha "értelmes" mennyiség össze tud jönni...

(#2) VIC20


VIC20
őstag

Tiszta Dűne!

(#3) Mr.Csizmás válasza atike (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

éjszakára tegyél ki egy fóliát, hogy kicsapódjon rá a harmat/dér.

meg fogsz lepődni milyen sokat szed fel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) atike válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


atike
nagyúr

:)

Az még messze van ahhoz, hogy része legyen a vízrendszernek... ;) Bár valahol el kell kezdeni! :D

(#5) Mr.Csizmás válasza atike (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, mindössze arra akartam rámutatni, hogy a téma szó szerint ott van a levegőben, csak meg kell fogni :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) abridabri válasza VIC20 (#2) üzenetére


abridabri
veterán

(#7) tupacamaru válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


tupacamaru
veterán

És tedd ki ugyanezt a fóliát Ausztrália közepén. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#8) vgergo


vgergo
aktív tag

Egy dolgot nem értek, ahol száraz a föld, ott nincs mi párologjon, tehát a levegő pártartalma nulla, akkor az AirDrop sem tud a levegőből vizet előállítani.

(#9) atike válasza vgergo (#8) üzenetére


atike
nagyúr

A nagyon alacsony páratartalom azért nem egyenlő a nulla páratartalommal - gondolom én... Plussz pont erre irányult a kérdésem az elején - elég valószínű, hogy viszonylag kis mennyiségű vizet állít elő ez a rendszer... Mármint az ottani körülmények között...

(#10) tdd587 válasza vgergo (#8) üzenetére


tdd587
őstag

Ilyen majdnem biztos, hogy nincsen a Földön. Itt mindig van valamennyi vízpára a levegőben.

Amúgy a feltaláló biztos sokat nyomta a Dune II-t annó...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#11) Dany007 válasza vgergo (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Ezen én is gondolkoztam, hiszen ahol magasa páratartalom ott sokszor eleve jóval kevesebbet kell öntözni.
Ahol meg igen alacsony ott nem tudom ez milyen hatásfokkal tudna működni.
Gyakorlatilag itt egy "sima, mezei" párátlanító berendezésről van szó, ahol belül ugyanúgy lecsapódik a pára, csak ez itt ezt fel is használja utána.

(#12) Zeratul válasza abridabri (#6) üzenetére


Zeratul
addikt

Nekem is a Dűne jutott eszembe rögtön, bár a játékban csak sima szélerőmű volt vizet nem termelt, a regényben meg vizet termelt áramot nem.

(#13) nuke7


nuke7
veterán

elgépelések..? legalább kettő...

https://youtube.com/user/nuke7

(#14) ArchElf válasza vgergo (#8) üzenetére


ArchElf
addikt

Inkább az a lényeg, hogy sokkal kevesebbet kell öntözni, mert öntözés után a rendszer visszanyeri a talajból elpárolgó víz nagy részét. Szerintem.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#15) bigz


bigz
tag

apro elirasok :: "gyűlnek össze egy tartályban"

I <3 Razer Mantis Control.

(#16) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Jó cuccnak tűnik, meg mutatós is :)

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#17) Psych0


Psych0
őstag

A szivattyú már snassz?

Ha párás a levegő, akkor a földben is van víz, ha nincs akkor pára sincs.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#18) ellenor válasza Psych0 (#17) üzenetére


ellenor
csendes tag

Nem akarlak kioktatni, mert nem lennél vevő rá, de ezen még gondolkozz egy kicsit.

(#19) MacCaine


MacCaine
őstag

Ausztrália? Kb. megszázszoroznák a termőföld nagyságát. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.