Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csomi1977


csomi1977
tag

Bár nem vagyok oda a multikért(főleg az rabló díjszabásuk miatt se) de amit az elmúlt 20-on valahány évben a meglévő uralkodó osztály hozzá nem értése miatt(és főleg amit zsebre tett) sz államkasszából elbasz.. szt most miért is egy külföldi cégnek kéne megfizetnie ,főként úgy ,hogy simán ráverik majd az előfizetőkre az egész adóterhet.Vagyis a nagy szakértelmű fa..ok megadóztatják a népet a multikon keresztül.Szerintem aki csak ilyen gazdasági lépésekre képes annak kár volt diplomát szereznie.Adót egy nyolc általános képesítésű is ki tud vetni.

(#2) .mf


.mf
veterán

"A kormány szerint"

Politikusok... Erről mindig az a vicc jut eszembe...
- Jó napot! - hazudta az egyik

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

A telefonadó célja, hogy jelen gazdasági környezetben az általános adófizetési kötelezettséget meghaladó közteherviselésre képes adózók fokozottabban vegyék ki részüket az államháztartás egyensúlyának javításában – írja a minisztérium közleménye.

Azt mondta Matolcsy, hogy nem fogják áthárítani. Akkor most miért azt írja a közlemény, hogy nekünk szánták?

(#4) DRB


DRB
senior tag

Igazából az már nem is kérdés ki fizeti ezt az egészet, már rég beépítették a tarifákba a szolgáltatók, ki így, ki úgy(burkoltan, nyíltan). Így elég nyilvánvaló, hogy nekünk kell megfizetni, és nem a „kötelezettséget meghaladó közteherviselésre képes adózók”-nak. Ráadásul a legtöbb társaság ezt kihasználva az adón felül emelt tarifát, ami különösen gusztustalan húzás volt. Ezek után elég egyértelmű, hogy ezen adó megtartása nem jogos, hiszen nem az fizeti akinek szánták, szerintem. Hacsak nem valójában is nekünk szánták, és az egész ami körülötte van csak rizsa.

[ Szerkesztve ]

(#5) Polllen válasza DRB (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyértelműen fogyasztás alapú adó, ki mást terhelhetne végső soron, mint a fogyasztót.
Az csak rizsa volt, hogy majd nem terhelik/nem terhelhetik át a szolgáltatók a felhasználókra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) Coccer válasza DRB (#4) üzenetére


Coccer
tag

Senki nem azt mondta, hogy azért, mert ők kivetnek adót, még nincs joga a szolgáltatónak árat emelnie/beépítenie... :R

Éppen ezért, ha már a kommunikációs szintem elér a megfogalmazott levél tartalmához és minőségéhez, akkor az Ország élére állok, és rendet teszek!

Vigyázz... jövök!

:(((

:))

[ Szerkesztve ]

(#7) DRB válasza Polllen (#5) üzenetére


DRB
senior tag

Jó persze, én is így látom, de ha a maszlagból indulunk ki, ami körülötte van, vagyis hogy a szolgáltatóknak szánták, akkor nem jogos. Persze erre majd az válasz, hogy mégsem a szolgáltatóknak szánták, és ahogy látjuk már is pedzegetik ezt a verziót.

(#6) Coccer: Persze, van joguk, nem azt mondtam, hogy nincs, de az akkor is gusztustalan volt, hogy az adó mellett még árat is emeltek, az adó nevében természetesen. Na mindegy, majd ezt is beveszi a gyomrunk, mint ahogy a többit is, egy darabig legalább is.

[ Szerkesztve ]

(#8) erdoke válasza Polllen (#5) üzenetére


erdoke
titán

A fogyasztási típusú adóknak az a lényege, hogy
1, mindenki megfizeti, mert illegálisan nehéz alóla kibújni.
2, legálisan viszont elkerülhető/csökkenthető, egyszerűen kevesebbet fogyaszthatsz.
3, a fogyasztással arányosan nő.

Egy olyan országban, ahol az adóelkerülés már-már nemzeti sport, különös tekintettel a jövedelmet terhelő adónemekre, a fogyasztási adók erőltetése teljesen logikus lépés.

A legjobb aláírás a héten

(#9) Coccer válasza DRB (#7) üzenetére


Coccer
tag

A para az egészben, hogy mindenkinek szánták, aki használja szolgáltatásukat! Miért?

1., Ők tudnak ennyit fizetni évente (szolgáltatók, amit áthárítottak természetesen)
2., "Ugyan már, ebbe a buliba mi is beszállunk, a 4. szolgáltatók leszünk, adózunk mi is" - van másik zseb...
3., Nem lesz szolgáltató? Nem baj... mi van a másik zsebben eddig?

Teccikérteni?

Bárhogy alakul, lesz valami... ;) Ki a vesztes? Nem ők! Mi és a szolgáltatók, mert nekünk alig marad, nekik kevesebb jut, de az ÁLLAMháztartás jóllakott!

Hol van az "én" vacsorám?

U.I., a hsz-edre: Tudom, hogy nem mondtad, nem is említettem! :R És igazad van, megteszik, mert meg lehet tenni! Sajnos. Azért, mert "puffogunk", véleményt alkotunk egy fórumon, még nem fog a helyzet megváltozni!

[ Szerkesztve ]

(#10) Pötyi


Pötyi
őstag

Az esti tv-hiradót hallgattam fél füllel, de már akkor azt hittem, hogy földhöz b@aszom a - mellesleg igen drága - drótnélküli egeret, olyan ideges lettem! Azt nyilatkozta az illetékes, tágra nyílt, értetlenkedő lencsi-baba szemmel: -Nem is értjük, hogy miért indították meg a kötelezettségszegési eljárást, hiszen ez nem is adó, hanem díj, mi ugyanis annak hívjuk.

Agyvérzést kaptam! Úgy működik, mint egy adó? Igen. Mindenki fizeti, aki telefonál? Igen. Az állam szedi be? Igen. De szerintük mégsem adó, mert nem annak hívják. Hát ezek tényleg olyan hülyék, hogy azt hiszik, ha átnevezik mondjuk "távközlési müttymürüttynek", attól még Brüsszel nem ismeri fel, hogy ez adó?

Már amikor a nyugdijjat átnevezték nyugellátásnak, már akkor sejtettem, hogy ez a kormány ezt a hülye szótáras játékot fogja játszani, hogy átnevez dolgokat, mert így, ha konkrétan a nyugdijjcsökkentésre kérdez rá az EU, akkor őszintén, hazugság nélkül, szemrebbenés nélkül mondhatják, hogy nem, a nyugDIJJAT nem csökkentettük. Pont. Igaz, hogy a nyugELLÁTÁST kapók pénzét csökkentik, de hát ugye az EU nem arra kérdezett rá.

QNX is cool!

(#11) erdoke válasza Pötyi (#10) üzenetére


erdoke
titán

A hírt elolvastad? A címét is elég lett volna... :U

A legjobb aláírás a héten

(#12) DRB válasza Coccer (#9) üzenetére


DRB
senior tag

Ezt a „mindenkinek szánták” szöveget, már most utólag teszik hozzá, mikor megpiszkálták őket ezzel-azzal, de eleinte még úgy kommunikálták le, hogy ez bizony a szolgáltatók adója, nem háríthatják át és nem is fogják, stb. Persze, nyilván tudtuk, hogy át fogják, aki elhitte, hogy nem, az kb azt is elhiszi, hogy a gólya hozza a gyereket. De egyébként egyetértek veled(csak én is durrogok itt „magamban”), egy kivétellel, a szolgáltatók biztos nem jártak rosszul, ha láttad volna milyen új szerződésajánlatot adtak nekünk, simán a baleseti sebészeten kötsz ki, felvágott erekkel, vagy hasonlóval. :DDD Na jó, természetesen nem fogadtuk el, utána ment vagy 4 hónapig az alkudozás(mialatt kivételesen mi jártunk jól, de ilyen 10 évben egyszer van, vagy inkább 20 évben egyszer), mire úgy ahogy helyre lett téve a dolog, de csak azért mentek bele a jelenlegi szerződésbe, mert úgy 6-800 ezret fizetünk egy hónapban, azért ezt már nem akarták veszni hagyni. De egy kisebb cégnek, vagy egy magánszemélynek már nem igen volt mozgástere(tárgyalási alapja), kénytelenek voltak elfogadni a drasztikus, adón felüli, áremelést(is).
Szóval az a nagy büdös helyzet, hogy amíg itt a fórumon durrogunk, addig semmi az égvilágon nem fog változni. Viszont az egyéb lehetőségek felsorolásától most eltekintenék. :D

(#13) Coccer válasza Pötyi (#10) üzenetére


Coccer
tag

Nem vágod?

Mindenki olvas Ph!-t, így van, aki tanul az Nvidia-tól és az AMD-től... átneveznek, mint a videókártyáknál!

Ezért írtam feljebb, hogy, ha ilyen szinten tudok majd "real time" kommunikálni..., jövök! :D

(#12) DRB: Persze nem mondták, nem is kellett gondolni. Aki gondolta, bután cselekedett. De ahogy írod, már akkor tudtuk. Miért?

Ha te lennél " A szolgáltató", mit tennél? ... (ne személyeskedjünk! :DDD )

Érted?! Persze, hogy áttolnád az ország hülyeségét... Alig van közöttük ismerősöd (- ha nem arckönyvezel)

Ebből a 3.14-csából jöttünk ki, ide, erre a földre. VAN választásunk! Rajtunk áll... (megszoksz-megszöksz)

Csak nem így kellene működnie szvsz...

Jo8

Megyek, mert asszony irigyeli a betűt

[ Szerkesztve ]

(#14) DRB válasza Coccer (#13) üzenetére


DRB
senior tag

Asszonynak mond meg, hogy itt ép a világ nagy dolgairól folyik a betűvetés, de ezt sem fejteném ki bővebben. :DDD

Itt a PH!/IT-n olvastam egy cikket, nem is olyan rég erről az adóról, mármint, hogy van valami törvénytervezet, amiben valami olyanról van szó, hogy nem háríthatják át a nekik célzott adót, törvény tiltaná meg, vagy valami hasonló, de most nem találom, sőt volt valami olyan is, hogy nem emelhetnek díjat, csak az infláció mértékével, de ez egy másik hír volt.

Szerk: Közben a másodikat megtaláltam, sajnos csak a vezetékesekre vonatkozik az „ár stop” [link], az elsőt meg nem keresem, majd holnap. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) ceia


ceia
őstag

Mindenki fel van háborodva, pedig nem egy nagy összegről van szó. Persze aki egész nap a telón lóg.. Régen is voltak mindenféle adók, pl. kapu-adó. Az állam így juthat bevételhez. Az állam, ami a miénk. Tehát nem valami idegen kézbe kerül a pénzünk, hanem a mi államunkhoz, azaz a mi közös kasszánkba és nem a kormány tagjai fogják egymás között elosztani. Az államnak mi is a részei vagyunk, tehát mindenkinek érdeke a költségvetés támogatása, az államadósság csökkentése, stb. Egyébként ha adott cégek ránk terhelik a részükre kivetett adót, akkor rájuk kell haragudni, nem a kormányra. Akkor ne is adóztasson egy nagy céget sem, nehogy az ránk terhelje a költségeit? :(

        it's more fun to compute

(#16) DiVaD válasza ceia (#15) üzenetére


DiVaD
senior tag

Most leírhatnám, hogy 2011 októberében én 4990Ft-ot fizettem az ikon200-ért, mostanra ez 6000Ft lett, de szerintem a kutyát nem érdekelné... engem csak az aggaszt (diplomatikusan fogalmaztam), hogy simán olyan triviális dolgokkal akarnak/akartak megmagyarázni vagyis inkább bemagyarázni, ami nem kicsi röhejes...

erdoke: Ez sajnos igaz. Nem szeretem pl. a németeket, de ott pl. ciki volt szlovák rendszámos autóval ügyeskedni, míg itthon... (ez most csak egy kiragadott példa volt, hogy mennyire más itthon a mentálitás) De az ilyen "emberek" védelmére szóljon, hogy azért a mélyen tisztelt vezetőink se mutatnak példát... (legyen szó a különböző támogatásokról vagy akár a "halmozásról")

(#17) Tikakukac


Tikakukac
titán

Jogos vagy sem, valahogy fizetni fogunk. Hogy ezt adónak, vagy adakozásnak hívják, olyan mindegy.

Szummázva azért megnézném az elmúlt pár év adója úgy amblokk egy családnál mit vesz ki a kasszából. Szerintem anyám sírva fakadna, jobb is nem piszkálni.

Amúgy szerintem is el kéne kezdeni befizetni az adókat és mindent legálisan csinálni, csak ugye az emberek nem azt látják, hogy ó igen, az adómat jó helyre rakják, hanem megy bele egy villába Budán, meg Nokiás dobozba, S8-as Audiba lézerblokkolóval és ez heti rendszerességgel, nem beszélve ami kisvárosi szinten megy. Adósság ezerrel, vezetés nuku, de év végi vastag prémium, meg pezsgőzés az van, ennyit erről. Mondjuk azt is megnézném ki a tököm adna ide 100k-t egy tetőtartó és egy doboz bekötésre meg pár apróságra, gyanítom, nem halnánk bele a munkába :U

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) Polllen válasza erdoke (#8) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nincs nekem ezzel bajom, ha a jövedelem alapú adóm csökken és nem próbálnak hülyének nézni a kommunikációval.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#19) Cefet


Cefet
aktív tag

Semmit nem csinálnak, csak adót emelnek, hogy többet lophassanak. Takarodjanak a jó édes anyjukba!
Remélem jön majd egy jobbik...

(#20) Cefet válasza ceia (#15) üzenetére


Cefet
aktív tag

Te szőke vagy, ugye?

(#21) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az a baj, hogy ha csökken a jövedelmi adó, de nő a fogyasztási, ugyanúgy nem nő a bevétel, mert nem fogyasztunk. Vagy fogyasztunk, de nem kérünk számlát.
Legyen adó, nem bánom, csak legyen miből adózni is. A bérek nem emelkednek, minden új változással az eleve kevesebbet keresők keresnek kevesebbet. Úgy lett több a nettó fizetésem 4000Ft-al 3 év alatt, hogy a bruttóm 25000-el több. Az új adókulcs 2011 elején vett el keveset, 2012-ben meg az adójóváírás megszűnése. Kompenzál a munkáltatóm, így több a bruttóm, hogy ugyanannyit kapjak. Mellesleg a közalkalmazottaknak 2008. óta nem emelkedett a bére, azért ez nevetséges. Bocsánat, nekünk véglényeknek nem nőtt, fentebb ilyen gond nincs...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) MageRG válasza ceia (#15) üzenetére


MageRG
addikt

Egyébként ha adott cégek ránk terhelik a részükre kivetett adót, akkor rájuk kell haragudni, nem a kormányra.

Troll level: EPIC!

Már bocs, de elég naív a felfogásod.
Állambácsi NAV-ja szerinted kire haragszik, ha nem fizetem be az adót/járulékot? Hát nem a fővállalkozóra aki nem fizetett. Nem is a munkáltatómra, mert nem adott több fizetést. Nem is az ügyfeleimre, akik nem vásároltak eleget.

Akkor ne is adóztasson egy nagy céget sem, nehogy az ránk terhelje a költségeit?
Ne adóztassa a gazdasági szereplőket kivételezően. De lehetőleg minél kevesebbet adóztassa feleslegesen.
Miért? Mert versenytorzító. Nem csak a belső piacra nézve, hanem a környező országokhoz képest is rontja a magyar gazdaság esélyeit.
Állambácsinak ha a pénz kell, legyen pofája odaállni és pénzt kérni pl. útdíj/egészségügy/stb. címén, és ne közvetett adókkal maszatoljon.
Ja, és szeretném ám látni, hogy jó helyre megy a pénz. :U

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#23) virkir válasza ceia (#15) üzenetére


virkir
veterán

Mindenki fel van háborodva, pedig nem egy nagy összegről van szó.
Neked lehet nem nagy összeg de kérdezd meg a távközlési szolgáltatókat nekik mekkora és ráadásként ha emlékeim nem csalnak évközben lett bevezetve.
Namost egy olyan világba ahol a nagyobb cégek pl előzetesen készített üzleti tervek alapján dolgoznának ez egy kimondottan vállalkozásbarát gesztus az állam részéről. Ugye?
Mint ahogy a bankadónál is művelte kuszaszem és slepje. Mielőtt jön valaki, nem, nem sajnálom őket.
Kiegészítve ezt annyival, hogy ha összeadod az ilyen és hasonló intézkedéseket amik természetesen a fogyasztókon csapódnak le akkor az már havi szinten is sok ezres tétellé válik.

Az állam, ami a miénk.
Alap tévedésben vagy.
Nem a miénk hanem azé a párszáz képviselőé és holdudvaráé akiket megválasztottunk mint a jelen mutatja.
és nem a kormány tagjai fogják egymás között elosztani.
Ómájgád. Te tényleg Magyarországon, 2013-ban élsz?

Akkor ne is adóztasson egy nagy céget sem, nehogy az ránk terhelje a költségeit?
Dehogynem.
Csak, kiszámíthatóan, olyan mértékben, hogy érdemesnek gondolják itt működni hosszútávon tervezhető megtérülésű beruházásokkal.
Na ez az ami mostanában nincs.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#24) Dilikutya válasza virkir (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

És a közműadóról még nem is beszéltünk...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) virkir válasza Dilikutya (#24) üzenetére


virkir
veterán

Ha nekiállnék felsorolni a két év "vállalkozásbarát, gazdaságélénkítő" intézkedéseit szerintem nem férne ki 24"-on portré módban sem.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#26) Coccer válasza DRB (#14) üzenetére


Coccer
tag

Jól megaszontam neki... azt mondta jó vóóóót.... :))

Tényleg nem az a baj, hogy egy államban vannak adók, hanem az, hogy ennyi van és sokba kerül: NEKÜNK!

Ennyi.

:R

(#27) ceia


ceia
őstag

Cefet: Nem! :N És mielőtt végleg eltévednél, férfi vagyok ;]

MageRG: Azt a trollkodást gondold át mégegyszer Ha az állam az általad említett módon próbálna pénzhez jutni, azaz a polgárokat adóztatná, akkor az még kevésbé tetszene, nem igaz? De a gazdasági szereplőket, nagy cégeket se adóztassa. Elhúzódó válság, IMF követelések, úniós követelések, sok nyugdíjas, kevés aktív dolgozó, nulla ipar, gyenge mezőgazdaság és idegenforgalom, be nem fizetett adók.. Mégis honnan vegyenek pénzt??

virkir: Az rendben, hogy kiszámíthatóan kéne, meg nem év közben. De a válság és az únió sz@rakodása mellett lehetetlen mindent tökéletesen csinálniuk. Nekik sem olyan kiszámíthatóak a dolgok. A kormány fő célja a költségvetési hiánycél tartása, és az államadósság csökkentése, nem Kovács Béla jólétének fenntartása. Én ezzel egyetértek, és harmadik éve sikerül is nekik, amire ezelőtt nem igazán volt példa. Ezek megvalósítása pedig az ország érdeke.

        it's more fun to compute

(#28) vzozo válasza ceia (#27) üzenetére


vzozo
senior tag

Te nagyon naiv vagy, ugye?

Ha az állam az általad említett módon próbálna pénzhez jutni, azaz a polgárokat adóztatná

De hát az állam a polgárokat adóztatja! Feketén-fehéren meg lett mondva, hogy ezek a szektoradók kvázi fogyasztási adók. Az is feketén-fehéren ki lett jelentve, hogy 1:1-ben tovább lesznek hárítva, ami tökéletesen érthető ebben a helyzetben. Ennek ellenére megy az álnaiv szűzlány nézés a kormány részéről, mintha bármi meglepő történt volna...

Szóval döntsd már el, hogy mit gondolsz, mert a kormány kettősbeszédet folytat évek óta! Most akkor fogyasztási adó (hogy minél több embert vonjanak be az adózásba, LOL) vagy simán védelmi pénz a jól menő szektoroktól? Van céged? Nem félsz, hogy egyszer te is a célkeresztbe kerülsz?

De a gazdasági szereplőket, nagy cégeket se adóztassa.

Most is adóztatva vannak, ne tegyél úgy, mintha nem lennének.

Elhúzódó válság

Matolcsy & co. szerint a válságnak vége. Most akkor mégse?

IMF követelések

Ami egy kitaláció volt, bármiféle alap nélkül. Párszáz milliót azért el lehetett tapsolni egy kamu kampányra, ugye?

úniós követelések

Amelyek teljesen jogosak. Esetleg konkrétum?

sok nyugdíjas, kevés aktív dolgozó, nulla ipar, gyenge mezőgazdaság és idegenforgalom

Ne félj, még kevesebb aktív dolgozó lesz, nézd meg a kivándorlási statisztikákat. Aztán esetleg próbáld összerakni a fejedben az ok-okozati összefüggést is. Mert nyilván jókedvünkből megyünk ám külföldre, ezeknek semmi köze nincs hozzájuk:

- ellopott magánnyugdíj-vagyon (az esetemben néhány milla huss, a reálhozamként megkapott júdáspénz jó volt a repjegyre. one-way.)
- agyatlanul és folyamatosan változtatott adók és bizonytalan jogszabályi háttér miatt tönkrement cégek garmadája, elbocsátások, csökkenő fizetések
- ipar? ki jönne ide ilyen bizonytalan környezetbe? egyet siker talán a merci-gyár, amit még a kormányváltás előtt zsíroztak le, és most még kitart a lendület...
- mezőgazdaság? az a mezőgazdaság ami a magyar GDP 3,1 százalékát adja? miközben a rommá adóztatott multik kb. 60%-ot?
- idegenforgalom? és erről is ki tehet? talán a mocskos eju-zusa-ájemef? mikor láttál utoljára nemzetközi tv csatornákon magyar turisztikai hirdetést, miközben lassan az utolsó banánköztársaság is próbálja az embereket csábítani magához?

Mégis honnan vegyenek pénzt??

Mégis mire NE adjanak ki pénzt? Mert a focipálya kell, simicska & co pénzelése kell, felújított főtér, díszburkolat és 5 méteres szánkódomb kell minden faluba, hiszen ezek annyira jó, jövőbe mutató, termelést növelő, munkahelyeket teremtő beruházások, ugye?

De a válság és az únió sz@rakodása mellett lehetetlen mindent tökéletesen csinálniuk.

Ha csak felvették volna a fizetésüket, és SEMMIT se csináltak volna, nagy eséllyel jobban állnánk. Sokkal jobban.

A kormány fő célja a költségvetési hiánycél tartása, és az államadósság csökkentése

Akkor miért szórják a pénzt? Miért talicskázzák ki (nem nokia dobozokban, hanem teherautókon) a pénzt a haveroknak? Miért hagyják elszállni a forintárfolyamot, ami egyben kihat az állam devizaadósságára is? Miért vesznek fel az IMF hitelnél 2-3x drágább piaci DEVIZAhitelt?

Te vagy nagyon szemellenzős vagy, vagy a párttól kapod a fizetésedet. Esetleg nem Magyarországon élsz.

(#29) erdoke válasza vzozo (#28) üzenetére


erdoke
titán

A te hozzászólásodban legalább annyira fel lehet fedezni pártpolitikai jegyeket, úgyhogy inkább hanyagold a témát. Annál is inkább, mert ezen a fórumon tiltott.
Csak egyetlen megjegyzést fűznék hozzá: Az inaktívak közé szórt pénzből megduplázott államadósság, az államcsőd (2008 vége), a folyamatosan 5 % fölötti államháztartási hiány, az egyik hónapról másikra 250-ről 300 Ft fölé száguldó euró és a folyamatosan változó adókedvezmények és ÁFA kulcsok biztosan sokkal kiszámithatóbbá teszik a rendszert? :F

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#30) vzozo válasza erdoke (#29) üzenetére


vzozo
senior tag

Sosem voltam egyik párt tagja sem, sőt, kimondott rajongója sem egyiknek. De azt csak az egybites agyúak gondolhatják, hogy azért mert a jelenlegi rendszer nem tetszik, automatikusan a másik párt szekerét tolnám. Mert nem.

(#31) virkir válasza erdoke (#29) üzenetére


virkir
veterán

Az inaktívak közé szórt pénzből megduplázott államadósság
Pont nem érdekli a befektetői kört ha nem az ő hátukat meglovagolva, random ötleteléssel akarják csökkenteni

az államcsőd (2008 vége)
Talán belejátszott egy globális, világméretű válság hatása és sikerült elkerülni, lásd mint fent.

az egyik hónapról másikra 250-ről 300 Ft fölé száguldó euró és a folyamatosan változó adókedvezmények és ÁFA kulcsok
Emmeg mintha 2010-től lenne a hazai vezetés fő irányvonala. Nem? Az euro árfolyanak meg boldogan tapsolnak az exportra dolgozók karöltve a leányvállaltokkal.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#32) Penndragon


Penndragon
tag

Lassan a letöltött megák után is adót kell fizetni... :W

[ Szerkesztve ]

A kreativitás csak a tudás pótlása improvizációval.

(#33) Dave1984


Dave1984
őstag

No Comment
telefonadorol Selmeczi
Ezért fizessünk még többet :W

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#34) MageRG válasza ceia (#27) üzenetére


MageRG
addikt

Azt a trollkodást gondold át mégegyszer

Khm-khm... nem is tudom hogy magyarázzam a legérthetőbben...
Te leírtad, hogy nem az állambácsira kell haragudni, hanem a szolgáltatókra, akik teljesen logikus módon hárítják tovább a plusz adót. Mintha nem az állam indította volna a lavinát...
Tudod, amivel már nagyon tele van a töke az itteni embereknek, hogy a döntéshozók nem vállalnak felelősséget.
Kiveti az adót, ami úgyis lecsorog a végfelhasználóhoz, aztán meg vigyorog és vonogatja a vállát, hogy "dehát én nem tehetek róla". Ilyen ürgéknek szoktak kiosztani egy sallert a kocsmában.

Ha ...a polgárokat adóztatná, akkor az még kevésbé tetszene, nem igaz?
Nem én mondtam, hogy "ne a zemberekkel fizettessék meg".

Mégis honnan vegyenek pénzt??
Khm-khm...mintha erről is született volna rengeteg tanulmány. Pl. kivethenének ingatlanadót. Most is van (építményadó). Vagy lehet spórolni, pl. önkormányzatok számával, állami vízfej csökkentésével (jelenleg nem ebbe az irányba megyünk).
Fizetős lehet az egészségügy (most is az, csak zsebbe megy). MÁV ledózerolás, újjászervezés piaci alapon. Utazási kedvezmények kizárólag szociális alapon. Nyugdíjak befagyaztása, kifizetések kizárólag a nyugdíjkasszából. Kétkulcsos adó (az alsó lehet 0% is). Soroljam még?

IMF követelések, úniós követelések
Az IMF nem szokott követelni. Ez is le lett írva jónéhány helyen. Az EU-ban meg benne élünk. Talán nem kéne olyan törvényeket hozni ami nem fér össze vele. Tudod, a rendszeresen dajdajozó lakót is kib@ssza előbb-utóbb a főbérlő. De legalábbis nem hívják át ebédre a szomszédok.

Remélem most már érted, miért tartom a hasonló felvetéseket trollkodásnak. Bárkinek, aki kicsit is tájékozott gazdaság működéséről, eldurran az agya az ilyenektől.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.