Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) negyedes


negyedes
addikt

Hajra! Kivancsi vagyok az MS mit hoz ki, meg a yahoo fejlesztesere is.

Ez most miert nem google gyilkos? ;]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2) BloodRay válasza negyedes (#1) üzenetére


BloodRay
veterán

Na igen jó kérdés. :)
Egyébként én is kíváncsian várom.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#3) sputnick válasza negyedes (#1) üzenetére


sputnick
tag

Remélem ezzel ténylegesen olyan helyzet áll elő, hogy érdemben fejlődnek majd a keresők.

Think.

(#4) cygnus_ve


cygnus_ve
csendes tag

Szerintem sajnos nem fogja felbolygatni a keresők "piacát", akármilyen jó is lett. Legalábbis itthon biztosan nem, túlzottan kötődnek az emberek a megszokotthoz. Ha beállították a Google-t kezdőlapként, könyvjelzőként, megszokták a keresési lista kinézetét, nem sokan fognak átpártolni az újhoz... :(

If Rome won't go to Mohammed, then Mohammed will clap until it does.

(#5) REDeath


REDeath
őstag

főleg úgy lesz nehéz leszoktatni, hogy mindnehol a google beépített appletjei vannak jelen a weboldalakon is, plusz IE-n kívűl a legtöbb böngészőben, konkrétan a firefoxra gondolok, ahol a kezdőlap is általában egyből egy külön google kereső oldal firefox módra :)
reklámkampány helyett egyedül az IE beépített keresőjeként tudna részesedést kicsikarni szerintem

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#6) Parci válasza REDeath (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az ilyesmire viszont mostanában harapnak az ejjuban.
szegény májkröszoft, az ág is húzza... :Y

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) floatr


floatr
veterán

Ha a hagyományoknak megfelelően folytatódik minden, akkor a "titkos fegyver" az lesz, hogy ezt a keresőt használja beépítetten alapértelmezést szerint, és a federated searchben is

(#8) azbest válasza cygnus_ve (#4) üzenetére


azbest
félisten

oh.. ha valaki valami tényleg ütőssel előáll, akkor annak gyorsan híre megy ... és nem vagyunk ám olyan hűséges felhasználók ;]

Annó mikor még tucatnyi féle kereső volt, akkor még a google is csak egy volt a sok közül... és őt sem a logója miatt kezdtem preferálni (sőt akkor aszerint, hogy milyen területen keresek más más keresőt használtam... pl mikor még a magyar tartalomra keresés nem ment ennyire neki)

(#9) FTeR


FTeR
addikt

kíváncsi vok, h az angolon kívül milyen nyelveken fog még értékelhető találatokat adni.
van egy olyan érzésem, h magyarul csak az all results-ban lesznek találatok.

(#10) rtom


rtom
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire lesz sikeres, engem csak a megfelelő találatok érdekelnek, eddig a gugli kb. mindíg az első 20 találatban hozta azt, amire szükségem volt (vagy csak jó keresőszavakat adok meg :U ), pl. a Yahoo search-el ennek a közelébe sem sikerült kerülni, sőt...

(#11) vehement69 válasza rtom (#10) üzenetére


vehement69
senior tag

igen, én is erre gondoltam, hogy lehet hogy sok esetben ez a Kumo-féle megoldás csak túlbonyolíthatja a találati listát..

mellesleg ugye most a Google az egyeduralkodó kb a böngészők piacán, de ki tudja, lehet a Kumo lesz az, aki átveszi tőle a megtisztelő helyet, ahogy anno a Google a Yahoo-tól. Én mindenesetre remélem, hogy NEM így lesz. Francnak kell még egy olyan szegmens, ahol az MS az egyeduralkodó..

I am cancer in your bones

(#12) oO7 válasza vehement69 (#11) üzenetére


oO7
őstag

"Google az egyeduralkodó kb a böngészők piacán"
mármint "keresők piacán" -ra gondoltál... nem ? :)

maaajd lesz itt nagy meglepetés... meg aztán a szokásos monopol helyzettel való visszaélés amkior letaszítja a trónról a google -t... :(((

(#13) Csakénvagyok válasza negyedes (#1) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Szerntem inkább a Wolfram Alpha, majd ha felnő. Mégis egy másfajta keresést biztosít. A Google-nak nem jöt be (annyira) a Chrome (pedig szerintem jó) , ez a Microsoft háza,

(#14) moonman válasza Parci (#6) üzenetére


moonman
titán

nem nagyon haraphat, mert IE7 óta a kezdővarázsló megkérdezi, hogy jó-e neked a default kereső, vagy akarsz-e hozzáadni mást-e? szerintem ebbe nem nagyon lehet belekötni.

amúgy majdnem biztos, hogy nem Kumo lesz a neve, én mondjuk Live Search-re tippelnék. :)

(#15) moonman válasza oO7 (#12) üzenetére


moonman
titán

"aztán a szokásos monopol helyzettel való visszaélés amkior letaszítja a trónról a google -t... "

na azt úgy elég nehéz lesz, tekintve, hogy a Google van monopol helyzetben. nem is kicsit.

(#16) moonman válasza Csakénvagyok (#13) üzenetére


moonman
titán

a Google Chrome-ról annyit, hogy most már egy szaros DivX telepítő is fel akarja nekem tenni - ezért 20 MB a setup. komolyan, eleinte toolbar-okat telepítettek, most már komplett böngészőt akar a nyakamba sózni... legközelebb egy teljes Linux disztro lesz benne, vagy mi a ?

(#17) Parci válasza rtom (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nemtom. a google nagyon érzékelhetően kurvult az utóbbi 1-2 évben, mostanra bármire keresek (termékek, ilyesmi jobbára), nem frankó teszteket dobál ki (akkor sem, ha konkrétan review-ra keresek), hanem kib@sz.tt piactereket és árösszehasonlító oldalakat, nulla termékinfóval, tömegével.

ideje volna kapni némi konkurenciát, szvsz. persze, h pont az ms-től... :D

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#18) FTeR válasza Parci (#17) üzenetére


FTeR
addikt

gondolom azért, mert a piacterek tele vannak analitycs scriptekkel, míg a szakmai lapok kevésbé.

(#19) moonman válasza FTeR (#18) üzenetére


moonman
titán

meg Chrome bannerekkel :F

(#20) moonman


moonman
titán

azé jó ez a sajtó:

"Microsoft Kumo: Doomed"

"Can search be improved? Of course. But the reason so many companies have tried and failed to chip away at Google's near-monopoly is that Google does a pretty darn good job. If Microsoft figures out how to do something better, we expect that Google will co-opt the innovation within weeks."

tehát még ki sem próbáltuk, de már megbukott, mert ha jobb is lesz, mint a Google, a Google heteken belül olyan innovatív újítással fog válaszolni, hogy csak na. értjük.

egyébként szerintem nem olyan rossz ez így elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#21) moonman válasza moonman (#20) üzenetére


moonman
titán

bocs, homályis lett a kép. fix

(#22) FTeR válasza moonman (#21) üzenetére


FTeR
addikt

nem ilyen kézemfekvő keresésekre milyen találatokat ad?
egy esemény vagy fogalom esetleg egy alkalmazás...

(#23) infectedmann


infectedmann
őstag

Erős Google koppintásna néz ki így első blikkre.
Jönnek majd a perelések asszem.
Amúgy meg a google.hu amúgy jobban kézre áll :D

(#24) VladimirR válasza infectedmann (#23) üzenetére


VladimirR
nagyúr

"Erős Google koppintásna néz ki így első blikkre."
jabazzeg
beirsz valami keresoszot, erre kidobja a talalatokat
szenne fogja perelni oket a google

(#25) KEndre válasza moonman (#16) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

megijedt_a_chrome-tol_a_microsoft - by index

[link]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#26) Narxis


Narxis
nagyúr

Lokalizált kereséssel hogy áll? Vagy azt még ne várjuk?

Csak mert a Live Search se volt már rossz ha az ember nem magyarul akart keresni.

Thanos was right.

(#27) bobsys


bobsys
addikt

nemely komment szinvonala eleri az sg forumet

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#28) moonman válasza KEndre (#25) üzenetére


moonman
titán

"a Chrome Windows-szériatartozékká tétele Google internetes monopóliumához vezetne – ami elég vicces, tekintve hogy a böngésző az egyszázalékos piaci részesedés eléréséért küzd" :O

keresőőőő bazmeg kereső. nem a böngésző itt a lényeg. istenem, index...

"a Chrome a tesztekben rendre megveri sebességben, és biztonságban az Explorert"

a sebességre még azt mondom, hogy partiban vannak, de biztonságban??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#29) Csakénvagyok válasza moonman (#28) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Na, legyél már korekt te is. Sebességben legyűri, biztonságban nem.

(#30) FTeR válasza Csakénvagyok (#29) üzenetére


FTeR
addikt

így általánosítva nem igaz. szinte az összes teszt csak a javascriptet futtató motor teljesítményét méri, ami a js-t nélkülöző oldalaknál teljesen irreveláns, de még a js-re keményen támaszkodó oldalaknál is csak az egyik tényező.
igazából már egy jó ideje csak az ms csinált teljes tesztet, de ők is csak az oldal betöltést mérték egyszerűbb oldalaknál. még régebben moz-ék dicsekedtek a hatalmas táblákat tartalmazó oldalak renderelési sebességével (anyittrükköztek, nem várják meg az egész betöltését a megjelenítéssel, így gyorsabbnak hat).

biztosnág terén meg vista+ie7 vagy újabb messze a legbiztonságosabb. az ilyen marginális böngészőknél meg csak az véd, h komolytalan célpontok. fx-nél is láthattuk, h a bűvös 10% fölött már sorra hódítja el a nem túl dicső legsebezhetőbb böngésző címeket.

[ Szerkesztve ]

(#31) moonman válasza FTeR (#22) üzenetére


moonman
titán

nem tudom, nem az enyém a screenshot, de itt egy keresés "amsterdam"-ra.

(#32) moonman válasza Narxis (#26) üzenetére


moonman
titán

igen, egyik legnagyobb szívfájdalmam, hogy a Live magyarul kb. használhatatlan. usákul egészen jó, főleg a kép/videó keresője.

(#33) moonman válasza bobsys (#27) üzenetére


moonman
titán

"Az integracio pedig azert maceras, mert a microsoft az explorer keretrendszerebe tette bele a html megjelenitot, tehat az internet explorer valojaban csak egy beagyazott komponens a shell-ben."

"Vírusírtó nincs fent és nem is volt rá szükség mióta átáltam Chrome-ra"

ja, ezeken például sírvafetrengtem.

ez viszont elgondolkodtató:

"Sok marha még ma is a microsofttól retteg, amikor a gugli épp minden idők legfasisztább monopóliumát építi ki. Vicces hogy amiatt siránkoznak a szabadságjogok védelmezői hogy kinn van egy köztéri kamera, miközben a sok birka meg teszi bele az adatait a google mail-be, docs-ba, health-be önként. És senkinek nem tűnik fel, hogy a jóságos gugli és az egész webes iparág az openszorsz és microsoftellenes hiszti farvizén kiszolgáltatottabbá teszi a felhasználót mint valaha."

[ Szerkesztve ]

(#34) Integra válasza moonman (#33) üzenetére


Integra
titán

mert ez így is van.

de kérdem én. ha nem használsz gmailt, akkor mit?
tárolok én is inkább 5 fiókon dolgokat, de most tényleg, fizessek elő valami tréonlájn szarra? egy hulladék az egész. az se jobb mint a google..
ellemben a gmail használható.

cloud? és a többi? az összes online document store? hogy semmit se tárolj a gépeden? miért? miért akarják a doksidat elvenni fizikailag? nekem tökéletesen jó saját gépen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) moonman válasza Integra (#34) üzenetére


moonman
titán

persze és az is igaz, hogy én is aggódhatnék, hogy mindenem fent van a Live-on (Hotmail, SkyDrive, stb.) ráadásul Hotmail-nek több, mint kétszer annyi tagja van, mint Gmail-nek, tehát még jobban is félhetnék tőlük. de valahogy mégis a Google-től tartok. ők ugyanis információból élnek, míg a többieknek ezek ilyen kiegészítő szolgáltatásaik.

egyszerűen kezd nyomasztóvá válni a Google-jelenség, csak mire az embereknek felnyílik a szeme, már rég késő lesz. már most késő.

(#36) Integra válasza moonman (#35) üzenetére


Integra
titán

tetszik nekem az android smart teló, de pont emiatt gondolkodom rajta..
ok, akkor nem androidos rendszert veszek.
mi marad?
wm7, apple és webos.
utóbbi messze a legszimpatikusabb, de milyen áron? ordas drága lesz:(
és atöbbi ugyanúgy infora hajt, ma már csak pár klikk egy statisztikát lehívni.
én igyekszem elkerülni a google-t ha tehetem, max emailek.
de semmi másom nincsen google-nál. pontosan azért, amit Te is mondasz, ebben tökéletesen egyet értünk.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) fatal` válasza Integra (#34) üzenetére


fatal`
titán

lajt.hu, 10giga, 100mega melléklet

Jó lenne már valami konkurencia a googlenak..

[ Szerkesztve ]

(#38) moonman válasza fatal` (#37) üzenetére


moonman
titán

SkyDrive 25 GB. :) (sajnos egy fájl csak 50 MB lehet)

(#39) FTeR válasza moonman (#32) üzenetére


FTeR
addikt

képkeresővel nemtok egyet érteni. jómultkorán rákerestem, h "fire cat" (konkrétan egy lángokból álló perzsa macska képre kerestem) és míg live fél óra görgetés után sem dobta fel, addig G meg Y! is első találatok között dobott több találatot is képre.

most újra kipróbáltam, kicsit változott a helyzet, G meg Y! már kevéséb pontos, de még mindig 4-5 kép az a 10ből, live viszont csak akkor ad találatot (sokadik görgetésre), ha egybe írom "firecat". viszont minden 3 találat egy firefoxosok által kedvelt kép amin egy nő melle körül van egy kiscica.

(#40) moonman válasza FTeR (#39) üzenetére


moonman
titán

sőt (kattintva a Show just the results for "fire cat".-re):

[ Szerkesztve ]

(#41) FTeR válasza moonman (#40) üzenetére


FTeR
addikt

idézőjelek nélkül próbáltam. érdekes, h idézőjellel és szóközzel live-ban az első (flaming cat-re is elég jó találatokat ad). idézőjel nélkül szóközzel G-ben 1,3,9 (szóköz nélkül 2.) Y!-nek tök mind1 mindig a 10 körül dobja.
live-ban nekem nincs az a "include..."-os rész.

viszont mint írtam, nekem múltkor (1-2 hónapja) volt az a rossz tapasztalatom, h G meg Y több pontosat is adott, míg live egyet sem...

(#42) moonman válasza FTeR (#41) üzenetére


moonman
titán

akkor most együtt örülünk. :)

(angol nyelvi beállításokkal van nálam az IE)
szerk: flaming cat-re idézőjel nélkül csak így simán konkrétan a harmadik kép. :)

[ Szerkesztve ]

(#43) FTeR válasza moonman (#42) üzenetére


FTeR
addikt

hogy rohan az idő: [link]

tényleg, fel sem tűnt, h magyar a kereső :D alapból nálam is angolon szokott lenni, csak most egy fejlsztés miatt magyarra lett állítva...

viszont tűz cica. a másik kettő találatot alig dob.

[ Szerkesztve ]

(#44) FTeR válasza FTeR (#43) üzenetére


FTeR
addikt

Y meg G is szűri a mellé ütött ű-betűt a végéről, L nem.

(#45) janos1988 válasza moonman (#40) üzenetére


janos1988
addikt

Na epp ez az, hogy szerinted hanyan tudjak, hogy idezojelekkel kell ilyen esetben keresni? "A google kidobja a live nem, szar live."

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#46) moonman válasza FTeR (#44) üzenetére


moonman
titán

nem akarnak okosabbak lenni nálad. és ha hegedű-t keresel? :D

(#47) VladimirR válasza janos1988 (#45) üzenetére


VladimirR
nagyúr

Did you mean: "A google kidoba a live nem, star live."

[ Szerkesztve ]

(#48) FTeR válasza moonman (#46) üzenetére


FTeR
addikt

try it...

#47
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) moonman válasza janos1988 (#45) üzenetére


moonman
titán

mér ne dobná ki?

(#50) moonman


moonman
titán

egyébként esküszöm, kezd meghüjülni, vagy már kezdik átállítani.

az előbb egy captcha-t vágott a képembe, aztán közölte, hogy "ez nem az az oldal, amit keres", majd visszaállítottam angolra, "this is not the page you're looking for", aztán bejött a www.kumo.com, de csak egy üres lap jelent meg. F5-re pedig bejött a search.live.com főoldal. weird...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.