Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bsh


bsh
őstag

esküszöm nem értem ezeket az adatokat a "Játékra használt PC-s GPU-k (millió)" táblázatban vs. Steam statisztikák :F hacsak nem az van, hogy bár ilyen rengeteg játékra használt intel és amd gpu van, de az ezekkel játszóknak csak nagyon kis része használja a steam-et, hogy ott meg az nvidia van nagy fölényben? :F meg ezt a "nembocsaszét" a steam a mobil és desktop és ezért számolgatni kell dolgot se értem, mert a jpr felmérés sem bontja szét ezeket :F
á már le vagyok agyilag zsibbadva mára, nem megy ez :D

(#2) #04441088 válasza bsh (#1) üzenetére


#04441088
törölt tag

nem vagy egyedül nyugi, de ha nekik így jó...

(#3) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Steam....és mennyi minden van még ezen kívül.Ezek az adatok így nem érnek semmit.

Wasabi...

(#4) R9DEON


R9DEON
senior tag

Ha az AMD ekkora részesedéssel sem tudja magát helyre rakni akkor megérdemlik a csődöt, bár jó lenne ha nem csak a GPU piacot erőltetnék.

(#5) shiftac válasza R9DEON (#4) üzenetére


shiftac
aktív tag

Az AMD a konzoloknak köszönheti az ekkora piaci részesedést.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#6) R9DEON válasza shiftac (#5) üzenetére


R9DEON
senior tag

Teljesen lényegtelen hogy miből szerzi csak ne legyenek mínuszban.

(#7) Jack@l válasza R9DEON (#4) üzenetére


Jack@l
veterán

Jól pörög a használt kártya piac, vagy csak megint egy semmire se jó kimutatást látunk a q3-as dgpu eladások helyett?
Mindenesetre egyikből se lát bevételt az biztos.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#8) tailor74


tailor74
őstag

Ennyi bevételből illene már egy kicsit jobban gatyába ráznia a gpu részlegét az amd-nek..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#9) solfilo válasza tailor74 (#8) üzenetére


solfilo
veterán

Mennyi bevételre gondolsz? :)
Az a 90 mrd $ nem az AMD bevétele, nekik negyedévente kevesebb mint 1 mrd $ csorog a konzolokból és beágyazott rendszerekből.

solfilo

(#10) R9DEON válasza Jack@l (#7) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azért az utolsó felméréskor pluszban lettek volna ha nem fizetnek előre a GLOFO-nak, azt meg ok tudják hogy miért jobb nekik úgy.

(#11) Prof


Prof
addikt

Szerintem a cime a hirnek a hardcore jatekosok mivel jatszanak, a tobbseg tablettel es teloval.

(#12) Jack@l válasza R9DEON (#10) üzenetére


Jack@l
veterán

Akkor máshogy írom, az hogy mennyi kártya van a gépekben perpill, semmit nem jelent, lehet akár 10 éves is.
Steam szerint perpill az állítólag nagyon fogyó 480-ból 0.28%-on áll, mellette az 1060 1%-on, a felsőbb kategóriás 1070 meg 1,3%-on. Az új kártyák számítanak csak, abból van bevétel. Az pedig amd-nél nem akar fogyni, csak a marketing gépezet robog tovább, egyre kissebb hatékonysággal.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#13) R9DEON válasza Prof (#11) üzenetére


R9DEON
senior tag

De ez a felmérés GPU -ra készült nem telefonokra.

(#14) smkb


smkb
őstag

Hűha, van itt minden mint a búcsúban... elég sok sebből vérzik... pl 2010-ben még voltak NVidia konzolos GPU-k, azok hova lettek? Mert én csak az AMD-t látom ott kiemelve.Tehát a játékosok Playstation 3-al nem játszanak, amiből sokkal többet adtak el, mint az XBOX 360-ból, viszont utóbbival még játszanak :) Azt meg igen furcsa magyarázatnak értékelem, hogy a PS3 gpuja az RSX nem pc alapú míg az xbox360-é a Xenos meg az, a wii-éről ne is beszéljünk. Pont annyira custom az RSX a 7800GTX-től, mint a Xenos az X1900-tól.

(#15) Picco válasza R9DEON (#13) üzenetére


Picco
addikt

Abban is van gpu, csak tobbnyire mas architektura/gyarto/sulycsoport. Mellesleg az egesz szepen reszletesen le van irva a cikkben epp az ertetlenkedok miatt. ;] :P

AMD penzet lehet hogy a cpu fejlesztes viszi el, de ha aztnezzuk hogy az osszes konzolban az o chipjeik vannak es ennek egyre nagyobb kihatasa van a PC piacra is, akkor par even belul lehet hogy korvonalazodik majd h nem akkora marhak ulnek a felso vezetesben mint sokan gondoltuk.
Ez persze eleg sok "lehet" es konnyen vegzodhet rosszul is.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#16) R9DEON válasza Picco (#15) üzenetére


R9DEON
senior tag

A CPU lehet hogy jól sikerül de abból csak akkor lesz nyereség ha a szerver piac egy részét visszahódítják mert a gammer piacból az életben nem térül meg a befektetett összeg.

(#17) schawo


schawo
titán

Két variáció létezik. Az AMD-t vagy
1. sík idióták
vagy
2. piti tolvajok
vezetik, ha 400millió gpu-val az éhhalál peremén tengődik a cég. Nekik már óriási eredmény, ha sikerül pluszba hozni egy negyedévet, kettő egymás utánira nem tudom, hogy mikor volt példa. Ezek a tolvajok/idióták teszik tönkre a PC-t azzal, hogy nulla versenyt produkálnak a PC piacon, és hagyják, hogy az nvidia a mi kárunkra keresse hülyére magát, már a szájukon is a pénz folyik ki. A másik, amivel tönkreteszi a PC-t és saját magát is az AMD, az a fillérekért odaadott konzol gpu, ami miatt mindenki leszarja a PC fejlesztést.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) nuke7 válasza schawo (#17) üzenetére


nuke7
veterán

wow. és igazából nem tudok ezzel vitatkozni :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#19) R9DEON válasza schawo (#17) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ezt azért nem tudjuk így megítélni mert fogalmunk sincs mennyit kap egy konzol csipért vagy annak mennyi lenne a valós piaci értéke.

(#20) schawo válasza R9DEON (#19) üzenetére


schawo
titán

Tudjuk, hogy mennyi a konzolos részleg árbevétele, üzemi eredménye, tudjuk, hogy mennyi konzolt adtak el, a többi első osztályos matek. A pc piaccal próbálják lefinanszíroztatni a saját halálát. Nem kicsit cinikus.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) R9DEON válasza schawo (#20) üzenetére


R9DEON
senior tag

Azt gyártanak amire van kereslet, ezt mindenki így csinálja.

(#22) Picco válasza R9DEON (#16) üzenetére


Picco
addikt

Arra gondoltam h a proci fejlesztesek eszik fel a nyereseget. Nezd ezt a reszvenyesek szemszogebol, te feladnad a procigyartast egy az egyben a helyukben?
Szerintem jo esetben GPU vonalon visszajohetnek meg az elvonalba, a sok GCN-es konzolra valo optimalizalas es a VR is az o malmukra hajthatja a vizet foleg hosszutavon, de nagyon meglepodnek ha sikerulne elohuzniuk a nyulat a kalapbol CPU fronton a kozeljovoben...a remeny hal meg utoljara.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#23) R9DEON válasza Picco (#22) üzenetére


R9DEON
senior tag

A Zen elég ígéretes eddig aztán ki tudja mi lesz a vége.

(#24) Tigerclaw válasza R9DEON (#23) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ameddig nem lesz belőle tényleges termék, addig lényegtelen, hogy mennyire ígéretes...ráadásul az AMD szerint ígéretes, akik természetesen nem mondhatnak mást. Drukkolok nekik, de attól tartok hogy az első félévben nem lesz elérhető számunkra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#25) .LnB válasza schawo (#17) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Naja. :)

(#23) R9DEON Egy újabb "ígéretes" AMD termék.. naháát... ilyet se látott még a világ..[link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26) Reggie0 válasza R9DEON (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Lattal mar gyartot aki ugy reklamozta a meg fejlesztes alatt levo termeket, hogy ugyis szar lesz? Minden termek igeretes, amig el nem adjak :)

(#27) arn


arn
félisten

Ehhez kepest az nvidia szarnyal, az amd meg lassan csodbe megy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) Cifu válasza R9DEON (#23) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mióta is hallgatjuk, hogy a Zen majd megváltja a világot? :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) persil


persil
nagyúr

"A Jon Peddie Research az összegzésében kifejti, hogy bár az Intel vezeti a GPU-piacot az IGP-ivel, ezeknek csak nagyon kis része van játékra használva.

Na ehhez képest a táblázatban az van, hogy játékra használt pc-s gpu.k" és magasan az intel a többi fölött. Amit amúgy sem hiszek el, eleve "milyen sokan lehetnek" akik direkt játékra vesznek igp-s procit, hogy azzal az integrált gagyival majd jól szétjátszák magukat.

Szóval vagy a cikkben, vagy a táblázatban össze van keverve, mert nem fedi egymást a kettő.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#30) RECSKA válasza Cifu (#28) üzenetére


RECSKA
veterán

Megvaltsa! Mint az rx480!!! Tudatlanok...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#31) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

. kitöröltem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32) solfilo válasza .LnB (#31) üzenetére


solfilo
veterán

tárgytalan már, törölhető

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#33) RECSKA válasza solfilo (#32) üzenetére


RECSKA
veterán

Most oszinten, ennek a hsznek mi ertelme volt?

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#34) gabor7th


gabor7th
addikt

Na ez érdekes.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#35) SLYM válasza schawo (#17) üzenetére


SLYM
veterán

most is van verseny a GPU piacon. egyébként meg attól, hogy egy cég nagy, meg sokan ad el, még lehet néha veszteséges, mint a tesco például (most, hogy itt ebből ki mit csal el azt nem tudjuk, szóval maradjunk a hivatalos adatoknál)

[ Szerkesztve ]

(#36) schawo válasza SLYM (#35) üzenetére


schawo
titán

Amikor a (mint kiderült jóval kisebb) versenytárs tökugyanazon a piacon 60%-os bruttó marzsot tud elérni, akkor ott valami k..va gyanús (idióta v tolvaj?). És ugyanez az adat támasztja alá, hogy nincs verseny. Az nv hasraütve áraz egy félterméket, egy darab szilíciumot. Ilyet még az apple se tud, aki kézbevehető divatcuccokat értékesít. Ők is csak 40%-ig jutnak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) Cifu válasza SLYM (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

most is van verseny a GPU piacon.

:F :F :F :F
Tényleg? Merre, hol? :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) .LnB válasza Cifu (#37) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Van verseny, ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#39) Cifu válasza .LnB (#38) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt a piros elhúzott... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) .LnB válasza Cifu (#39) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

ahhh.. :D :U Akkor ez a videó egy alternatív univerzumból van. Rosszat linkeltem na.. bocs. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#41) R9DEON válasza Cifu (#28) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ki mondott ilyet?

(#42) .LnB válasza R9DEON (#41) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Keresss rá itt a Ph!-n mondjuk. :) Meg úgy kb mindenki várja tőle a megváltást, hogy majd kettéválasztja a Balatont mint Mózes a...

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#43) R9DEON válasza .LnB (#42) üzenetére


R9DEON
senior tag

Szerintem ezzel a trollkodással nem érsz el semmit mert aki Zent akar venni úgy is azt fog akkor meg mi értelme, mégis mit akarsz bizonyítani?Ha benne lesz a 65W -95W TDP -be a 8 magos Zen és eléri 1 szalon az I5 teljesítményét én például simán lecserélem függetlenül hogy mások mit írnak.

[ Szerkesztve ]

(#44) .LnB válasza R9DEON (#43) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most mit írhatnék neked? Trollkodás. Igen persze. Radeon névvel hinted itt az igét. De mást nem tudsz csak feltételes módban beszélni. A Zen is be van lengetve mint ahogy a 480 is bevolt. Húzzál párhuzamot, vond le a konklúziót aztán várd a csodát. De ne takarózzál az mögé, hogy trollkodok. Majd ha tényleg fasza lesz a Zen akkor jövök, nyugi, majd elismerem, hogy nem volt igazam. Addig meg dobáljátok az AMD hit álltal előírt kereszteket, mert a reményen kívül más nem maradt. És miért írom ezt? Trollkodok? Nem! Szerettem az AMD-t! De egyszerűen épp eszű ember nem tarthat ki mellettük ha napra kész szeretne lenni, és haladni akar a korral.

Bejelentették a 480-at rögtön eladtam a VGA-mat, hogy veszek majd 480-at. Aztán mi lett belőle? Úgy felbaszott, hogy ezer év után vettem inkább egy NV-t. Akiket utáltam eddig.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45) schawo válasza R9DEON (#43) üzenetére


schawo
titán

aki Zent akar venni úgy is azt fog
Aki így tesz, annak meg úgy is kell. Én például Bulldozert akartam venni, mielőtt megjelent. Aztán már nem akartam.

Sajnos azt is teljesen félrefejlesztették, totális vakvágyany lett, az összes beleölt évtizedes fejlesztési pénz ment a lefolyóba (vagy az karibi bankszámlákra, azt még nem tudom biztosan). Nekem nagyon Olympus hangulata van ennek az AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#46) Cifu válasza R9DEON (#43) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én még emlékszem arra, amikor úgy négy éve arról volt szó, hogy a Zen egy x64 + ARM64 felépítésű proci lesz, és hogy ez annyira meg fogja váltani a világot, ahogy a 64bit. Hogy mennyire meg fog változni minden, ahogy az ARM elindul a desktop gépeken is hódító útjára.

Aztán az ARM magok kilökődtek a szervezetből...

Emlékszem arra, hogy kb. egy éve az AMD azzal jött, hogy az AMD már teszteli a Zen-t, és minden a várakozásoknak megfelelően alakul, 2016-ban jön az új CPU. Arra, hogy az AMD garantálni fogja, hogy hatalmas előrelépés lesz a Zen a korábbi architektúrákhoz képest, és noha nem mondták ki, de az ábrákon jelezték, hogy a katasztrófális 32 / 28nm-es procik egyhelyben topogása helyett végre valódi fejlődés lesz.

Emlékszem arra, ahogy pár hónapja azt promózták, hogy azonos frekin egy 8C/16T Zen lenyomja egy i7-6900K-t renderelésnél.

Azóta is csak várunk, és várunk, de nem tudjuk ugye se a végleges frekiket, se a TDP-t, se semmit. Csak folyton azt hallgatjuk, hogy ez mennyire jajj, de jó lesz.

Megértem, hogy az AMD-nek nincs más választása, mint igyekszik minél jobb színben feltüntetni a Zen-t, de lássuk be, hogy gyakorlatilag a Bulldozer óta (5 éve) nem tettek le igazából semmit az asztalra, és a Bulldozer se volt igazán versenyképes már akkor sem, amikor kijött.

#43: Bocsi, én anno a Radeon 32MB-al beleszerettem az ATi-ba. Imádtam az AMD Athlon, Athlon64, Athlon64X2 procikat. De amit az elmúlt uszkve 10 évben csinál az AMD, az egyre szörnyűbb. Folyamatosan jönnek az ígéretek, hogy most aztán... Aztán a gyakorlat mégis az, hogy aztán nem történik semmi nagy változás. Van egy-két program, ahol látványos az előrelépés, a többségében viszont nem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) R9DEON válasza schawo (#45) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ez igaz de nem jelenti azt hogy a Zen is az lesz, az AMD -nek voltak már nagyon jó processzorai úgyhogy kár lenne így előre lehordani, ha meg nem lesz jó maradok az I5 -el.

(#48) R9DEON válasza Cifu (#46) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ezeket ki mondta mert biztosan nem az AMD.

(#49) Jack@l válasza R9DEON (#43) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem hiszem hogy sok ember puszta márkahűségből kitol 300 dollárt + áfát + pár hónapig újdonság felárat. Szóval nagyon mennie kell annak ennyi pénzért...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#50) Picco válasza .LnB (#44) üzenetére


Picco
addikt

A sajat analogiad szerint semmivel sem vagy jobb hogy mar most fikazod es temeted mielott barmi erdemi informacio lenne rola, csak kelted itt a hangulatot. :U
MOD: az meg hogy megjelenes(tesztek) elott te eladtad a kartyadat mert nyereszkedni akartal, hat az a te bajod. :D

(#46) Cifu: ezt sajnos en is igy latom. Mar csak remelhetjuk hogy meg labdaba fog rugni valaha is.

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.