Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) Cifu válasza R9DEON (#43) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én még emlékszem arra, amikor úgy négy éve arról volt szó, hogy a Zen egy x64 + ARM64 felépítésű proci lesz, és hogy ez annyira meg fogja váltani a világot, ahogy a 64bit. Hogy mennyire meg fog változni minden, ahogy az ARM elindul a desktop gépeken is hódító útjára.

Aztán az ARM magok kilökődtek a szervezetből...

Emlékszem arra, hogy kb. egy éve az AMD azzal jött, hogy az AMD már teszteli a Zen-t, és minden a várakozásoknak megfelelően alakul, 2016-ban jön az új CPU. Arra, hogy az AMD garantálni fogja, hogy hatalmas előrelépés lesz a Zen a korábbi architektúrákhoz képest, és noha nem mondták ki, de az ábrákon jelezték, hogy a katasztrófális 32 / 28nm-es procik egyhelyben topogása helyett végre valódi fejlődés lesz.

Emlékszem arra, ahogy pár hónapja azt promózták, hogy azonos frekin egy 8C/16T Zen lenyomja egy i7-6900K-t renderelésnél.

Azóta is csak várunk, és várunk, de nem tudjuk ugye se a végleges frekiket, se a TDP-t, se semmit. Csak folyton azt hallgatjuk, hogy ez mennyire jajj, de jó lesz.

Megértem, hogy az AMD-nek nincs más választása, mint igyekszik minél jobb színben feltüntetni a Zen-t, de lássuk be, hogy gyakorlatilag a Bulldozer óta (5 éve) nem tettek le igazából semmit az asztalra, és a Bulldozer se volt igazán versenyképes már akkor sem, amikor kijött.

#43: Bocsi, én anno a Radeon 32MB-al beleszerettem az ATi-ba. Imádtam az AMD Athlon, Athlon64, Athlon64X2 procikat. De amit az elmúlt uszkve 10 évben csinál az AMD, az egyre szörnyűbb. Folyamatosan jönnek az ígéretek, hogy most aztán... Aztán a gyakorlat mégis az, hogy aztán nem történik semmi nagy változás. Van egy-két program, ahol látványos az előrelépés, a többségében viszont nem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.