Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) petymek válasza FattyDove (#42) üzenetére


petymek
senior tag

Az ugye megvan, amennyiben a Mediában leadod, nemcsak semmi hátrányt nem jelent, de megkímélhet gondoktól is. Arról nem beszélve, számos terméknek csak Pesten van szervíze. Én nem vállalom soha a küldözgetést sem. Sem anyagi vonzata miatt, sem biztonsági okoból.

Gondolom az is megvan, hogy pont a Mediába leadott termék javítási idejét alig befolyásolja, hogy náluk adtak le.
Nem ülnek rajta, hanem továbbítják.

A leglényegesebb pedig, hogy vele állsz jogviszonyban, és nem a szervízzel.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#52) petymek válasza FattyDove (#46) üzenetére


petymek
senior tag

Tévedés.

A példáid is rosszak. A mosógépet, és egy akkora TV-t sehova nem kell vinni, küldeni. Házhoz mennek és ott javítják. A hibát pedig ugyanúgy jelezheted az eladónak, nekik feladata a továbítás is.

Azonban ahogy ASDF írta, akár be is viheted a boltba.
Egyébként TV-k esetén van is olyan márka, ahol konkrétan ragaszkodnék pesti központi szervízhez, mert a helyi vásosi szervízre a piritómat sem bíznám rá.

[ Szerkesztve ]

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#53) XZoli


XZoli
aktív tag

na az IPON már elkezdte a új törvények kijátszását, igen gamer videokártyát csak cégek vesznek

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#54) Lackooo84 válasza XZoli (#53) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát kénytelenek, mert szerintem szürkéznek is... :DDD

The Truth is out there...

(#55) asdf_ válasza XZoli (#53) üzenetére


asdf_
veterán

Nem kijátszás ez. Ha a nagyker 1 év teljeskörűt + 2 év korlátozottat ad (ez egyenlő azzal, amit a gyártó ad) akkor a kisker a seggéből ingyen nem tud előhúzni 2 év teljeskörűt, 30 napon túli javítás esetén kötelez cserével vagy pénzvisszával, vagy negyedik meghibásodás után kötelező cserével vagy pénzvisszával, hogy megfeleljen a jogszabályban előírt kötelezettségeinek.

(#56) Televan74 válasza asdf_ (#55) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az baj hogy egy webshopba nem tehet ki ilyet szerintem. GHV -nak lenne mit vizsgálnia. Mert a webshop oldala nem nagyker. Hozzon létre egy weboldalt és ott árulja ezeket a termékeket, csak vállalkozásoknak. Én így gondolom.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#57) asdf_ válasza Televan74 (#56) üzenetére


asdf_
veterán

Mivel előre közölve van, nincs mit vizsgálnia a GVH-nak. Szterződéskötési kötelezettsége pedig afaik senkinek nincs az országban (a víz-, csaatorna-,, villany-, áramszolgáltatók kivételével).

(#58) Televan74 válasza asdf_ (#57) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én nálam ezzel a húzással az iPon lejáratta magát. És mást sem fogok lelkesíteni hogy nálunk vásároljon! :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#59) asdf_ válasza Televan74 (#58) üzenetére


asdf_
veterán

Naív gondolat, hogy az Ipon (lesz) az egyetlen, amely így fog eljárni. Ha a gyártó/nagyker 1+2 évet ad egy videokártyára (ugyanannyit, mint eddig és ne feledjük, a +2 év, az egyedi korlátozott feltételes!), miközben a kiskernek az új jogszabály miatt 3 év telit kell (a 30 napos garis ügyintézéssel meg a 4. meghibásodásnál cserével megfejelve) akkor többszázezer forintot párezer forint haszonért rizikózzon be az, akinek hét anyja van.

De fogsz még olyat is látni árlistában, hogy notebook 1+1 év garival cégeknek x forint, 3 év garival x+ 10-15e Ft. Majd ne lepődj meg...

[ Szerkesztve ]

(#60) Lackooo84 válasza asdf_ (#59) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De nem értem, mi ez, hogy a "nagyker" adja. Itt most már törvény van rá, a gyártóknak, és általuk a nagykereknek azt KELL biztosítani ha az nem megy, akkor ne hozza itt forgalomba a terméket, ennyi.

The Truth is out there...

(#61) asdf_ válasza Lackooo84 (#60) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, nem, nem és nem.

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról

1. §* (1) A Polgári Törvénykönyv szerinti fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott, az 1. mellékletben felsorolt új tartós fogyasztási cikkekre (a továbbiakban: fogyasztási cikk) e rendelet szabályai szerint jótállási kötelezettség terjed ki.

(2) A jótállási kötelezettség teljesítése azt a vállalkozást terheli, amelyet a fogyasztóval kötött szerződés a szerződés tárgyát képező szolgáltatás nyújtására kötelez. A jótállásból eredő jogokat a fogyasztási cikk tulajdonosa érvényesítheti, feltéve, hogy fogyasztónak minősül.

A nagykert és a gyártót az égvilágon semmire nem kötelezi a fenti jogszabály. Pont emiatt, ha fentről nem kapja meg a kisker, akkor azt biza te sem fogod megkapni, mert mibül.

(#62) Lackooo84 válasza asdf_ (#61) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát ez meg így bullshit, mégis ki fogja ezt így bevállalni? Ezt forgalmazói szinten kellene kötelezővé tenni, így egy kalap trágyát sem ér. Mert most akkor hogy is lesz így 3 év GYÁRI jótállás? Sehogy, ha meg is adják is csak bolti. Azzal meg ki lehet törölni.

The Truth is out there...

(#63) asdf_ válasza Lackooo84 (#62) üzenetére


asdf_
veterán

Jó reggelt kívánok... :U

Természetesen vannak gyártók meg cikkcsoportok, ahol ezt a gyártó vállalta, de van, ahol csak addig hogy pl. fogyasztónak történő értékesítés esetén az adott notebookhoz meg kell venni a gariupgrade-et, egyetlen gond ezzel, hogy a 3. évre megvásárolt gyártói garikiterjesztés -szerintem- mocskosul nem fedi le azt, hogy 30 napon túli javítás esetén vagy 4. meghibásodás esetén cserélnek. Így azzal is azért meg tudja magát égetni az ember.
Viszont ugye ez nem egy EU-s jogszabály, csak a kis magyarország játszik hallod, hogy dübörgünket a hídon, és ugye mondjuk egy Asus meg egy Gigabyte valószínűleg pont leszarja, hogy ha nálunk többet nem ad el drága gamer zsugát, vagy pedig csak jeletnősen megcsappant darabszá,ban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.