Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fricz19


fricz19
őstag

alig várom már a PH-s tesztet :K

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#2) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

[link]

Tényleg brutális hangjuk van... mint egy porszívó. Kell is vízhűtés.... Ezek közül az 5850 a leghalkabb. Nekem mindenképp tápcserét jelentene egy új Fermi :( Kicsit sajnálom azért a CUDA miatt. Renderelésnél jól jönne.

[ Szerkesztve ]

(#3) freelancer


freelancer
tag

Szeretem a Zotac-ot :DDD

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Sparkle 470-et kérem :D

350 $ -> ~70k huf. kérdés mennyire éri meg (tudom, nem számoltam az itthoni balkáni profitot +50%)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) Bici válasza Ren Hoek (#2) üzenetére


Bici
félisten

Melyik render motor használja a CUDA-t?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) rumkola válasza freelancer (#3) üzenetére


rumkola
veterán

én meg a puncit :B

(#7) LackoMester


LackoMester
addikt

A Point of View-es zöld csajé tetszik.
Jó a GTX480, de ennyit nem adnák érte, ugye sajnos az a dollár egyenlő euróval. :(

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#8) RI/OS válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


RI/OS
őstag

(#9) András83 válasza Ren Hoek (#2) üzenetére


András83
csendes tag

Renderelésnél? Már kiadták a CUDA-t hasznositó renderelő plugint?
Én úgy tudom, hogy még mindig csak fejlesztik. Pedig ez az egy lenne ami miatt igazán érdemes Fermiben gondolkozni.

(#10) freelancer válasza rumkola (#6) üzenetére


freelancer
tag

A Zotac jobb, a feleseget nem lehet egy gombnyomassal leallitani (sajnos) (majmegtudod vazzeg) :))

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#11) Móci válasza rumkola (#6) üzenetére


Móci
addikt

A sör kimaradt! :DDD

A Point of View zöld nője az érdekes. Nem rossz, bár kicsit furcsa rajta az a sok csáp. Lehet az is olyan Avataros usb? :D

freelancer: de le lehet! Kösd be a csillár helyére, s ha be akar szólni, kapcsold fel a 'lámpát'. ;] Egy gombnyomás, s csend van. :D

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) Mr.Csizmás válasza RI/OS (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:( ennyiért már 5870-et lehet venni

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) LackoMester válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


LackoMester
addikt

Hát igen, erről van szó. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#14) tsi válasza Bici (#5) üzenetére


tsi
tag

Nem biztos hogy mindenkinek csak játszani kell egy ilyen kártya... Én pl. alig várom hogy bármelyik core i7-et is sz*rrá alázva tudjak vele fullhd videókat tömörítgetni. (x264 + CUDA) Vagy az újabb photoshopoknál az effekt számítására (erre mondjuk az Ati is jó CUDA nélkül). Amellett persze hogy játékra sem rossz. A PS3-ak sem csak játékra meg blúréjt nézni jók...

Csizmás: ha jól tudom az gyengébb nála...

[ Szerkesztve ]

(#15) Abu85 válasza LackoMester (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Végre leálltak az atombékával. Rájöttek, hogy a csajos doboz jobban megy. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) kisninja


kisninja
őstag

az első videón illetve a másodikon is látni az utcsó 5-10W csak a ventilátornak köszönhető :D
eszméletlen hangja van az nvidiáknak.

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#17) LackoMester válasza Abu85 (#15) üzenetére


LackoMester
addikt

Ja, csajos téma mindig jobb. :DD
Nemtudom, ha jól emlékszem Palitnak volt valami békamutáns akármi. PoV valami rusnya manó volt, ha minden igaz. :K

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#18) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nagyon jó ezekben a karikban, hogy visszahozzák a gyermekkor varázsát, amikor a karácsonyt várta az apró egyed. ;]

Mert mindíg lehet várni. Vártuk, hogy megjelenjen, most várjuk, hogy kapható legyen, aztán várjuk, hogy jöjjenek a "kisebb" példányok, várjuk majd az árcsökkenést, és várjuk az újabb reviziókat is. :B

Gyakorlatilag 1 éven keresztül mindíg lesz mit várni. :DDD

Ja, és majd elfelejtettem, várjuk a teszteket. :)

(#19) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Ezt a 607 MHz-et milyen tudományos módszerrel számolták ki? Meg a memória órajeleket ... Csak kérdem. :DDD

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezek az árak kicsit elrettentőek, ha a szokásos 1 dolcsi = 1 euro módszerrel számolunk + a szokásos magyar lehúzással.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) Arni90


Arni90
tag

Alig várom a teszteket :DD

(#22) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

a gyári vizesblokkos az értelmes húzás volt, csak kérdés mennyi az annyi.
itt már tényleg indokolt gyárilag a vizesblokk.

jön vissza az FX korszak? ;]

[ Szerkesztve ]

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#23) subaruwrc


subaruwrc
félisten

sparkle-lel mivan? hol a 64gb memória?

evga sc-hc ftw fajentos

(#24) Benyaking


Benyaking
aktív tag

És azt nem tudjátok mikor lesz kaphato?

(#25) Abu85 válasza Benyaking (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Benne van a hírben, hogy április 12-én. De ha tényleg szeretnél, akkor már most rendeld elő. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) audi100td válasza FoBCRaistlin (#22) üzenetére


audi100td
nagyúr

650$, gondolom mire ide ér 180-200e Ft...

(#27) Bici válasza tsi (#14) üzenetére


Bici
félisten

Tudom, hogy nem csak erre valók, de CUDA alapú render motorról nem tudok. Ami meg tudtommal használja a GPU-t, az is GLSL-t, vagy OpenCL-t használ.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#28) Sicilian


Sicilian
addikt

Az 500 dolláros ár még múltkor 450 dollár volt, nem :F
Ez akkor nálunk 500 eurót jelent, ammm már nagyon drága.
Egyébként is érdemes várni az egyedi hűtéses megoldásokra,
mert ezek szerintem melegednek, mint disznó :DDD és nagyon hangosak...

nothing is true everything is permitted..

(#29) mephi666


mephi666
nagyúr

nekem a leadtek tetszik nagyon :K nem lenne rossz egy olyan 470-es... várom az igazi "launch"-ot (talán 1év múlva olyan áron lehet kapni, hogy meg is tudom fizetni...)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#30) Madárpók válasza tsi (#14) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Ezzel csak az a gond hogy az x264 perpill egyáltalán nem támogatja a GPU-n való számolást, habár benne van 2010-es SoC projektek között a mozgásbecslés egy részének portolása CUDA/OpenCl-re, de még nem tudni hogy lesz-e belőle valami.

(#31) Ren Hoek válasza Bici (#5) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Valójában a rendert a konvertálásra részére értettem a videóvágóknak. Sajnos a profibbak egyáltalán nem támogatják. De van pár (kevés és gagyi) program, ami ha bizonyos formátumokba renderelsz akkor nagyon meggyorsítja. Néhány spéci effektet is GPU-val számol.

De most belegondolva, amilyen programokat én használok, egyik sem támogatja. AVCHD-t viszont át kell konvertálni vágás előtt, szóval oda jól jönne. Ezt viszont az Ati Stream-es Ati AVIVO konverter is tudja, vagy Media Show espresso... Méghozzá az 5xxx szérián veszett gyorsan.

Szóval a végkövetkeztetés az, hogy pl filmes melóra nemnagyon éri meg CUDA-s kártyára pluszt pénzt, porszívózajt, +100 Wattot kiadni, mert a Radeonok is ugyan azt tudják kb.

Nem fogom fel, hogy miért nem építik bele a támogatást, a komoly programokba. Se ATI streamot se, CUDA-t

[ Szerkesztve ]

(#32) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Noh, kiv leszek az itteni (angol) árversenyre. :U
Bit-techen érdekes teszteredmény született. Az árazás is érdekes. Hm.

#29
Az az aláírás :W :DD

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#33) Mkiss


Mkiss
csendes tag

Nem tudom mennyire verik el a 5870est de abban az esetben ha 10%-al erosebbek lesznek szerintem az ATI rogton leviszi az arakat 20%-al.. Es megint indul a regi jol ismert csata.. :) En mar alig varom :)

(#34) Abu85 válasza - = Zk = - (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Európában szar lesz a helyzet. Már most 550 euróban gondolkodnak a kereskedők. Megtudták, hogy az első kör nagyon limitált lesz, így extra hasznot akarnak. Bezzeg az amcsik megint jól járnak. :W

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) Gerisz válasza Mkiss (#33) üzenetére


Gerisz
addikt

De míg nem 10%-al drágább addig nem veszi le. Sőt felfelé is viheti nyugodtan ha ezt nézzük.

(#36) Bici válasza Ren Hoek (#31) üzenetére


Bici
félisten

Oké, így már értem. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37) - = Zk = - válasza Abu85 (#34) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Én csak az amd árcsökkenésében reménykedem :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#38) audi100td válasza - = Zk = - (#37) üzenetére


audi100td
nagyúr

Arra még várni kell néhány hónapot sajnos...

(#39) - = Zk = - válasza audi100td (#38) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Van időm, csak történjen meg :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#40) Mr.Csizmás válasza Mkiss (#33) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1, leghőbb vágyam. :) gyorsulj fermi gyorsulj ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41) stevve válasza Ren Hoek (#31) üzenetére


stevve
nagyúr

Csacskaság lenne bárki részéről fermit venni videokódolásra... otthon max a releaser csapatok kódolnak annyit, hogy meg is érje, de azoknak meg úgy megugrana a rezsi, hogy amiatt mennek tönkre. Ha meg hetente a sorozatait valaki ezzel transzkódolja, mert hogy milyen gyorsan végez, az őrült. :D

Az ATI AVIVO minősége is pocsék és az Espresso se épp komolyságáról híres, de a Powerdirector már jó és használja a GPU támogatását. ATI kártyát használva is elég gyors (már ha valakinek a CPU-s kódolás alázása a célja), kár a pénzkidobás a fermiért.

Osztom a következtetésedet. :K

[ Szerkesztve ]

(#42) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Na ha az árak tényleg ilyenek lesznek, mire ideérnek a boltba, akkor nem is lesz vészes az ára pl az 5870hez képest. Még a végén megéri megvenni :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#43) Entryy válasza audi100td (#26) üzenetére


Entryy
aktív tag

Az amcsik nagyon jól járnak, 650 azért a vizes EVGAért rohadtul nem sok!
A GTX 295öseimen a blokkok darabja 42k és ugye még plussz a kari...
(Valszeg amcsiban ez is jelentősen olcsóbb)

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#44) JoolsNOS válasza Entryy (#43) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Na meg náluk alapból több a fizu nem kevéssel. :((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#45) freelancer válasza Móci (#11) üzenetére


freelancer
tag

:R

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#46) audi100td válasza Entryy (#43) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kb. 40e Ft a felár, szóval annyira jól talán nem járnak, mondjuk nem is igen érdekel, eleve értelemetlen ilyen összegeket hardverre költeni...

(#47) Yutani


Yutani
nagyúr

EVGA nagyon kemény, rögtön vizezi is a kártyákat! Ezeknek mondjuk jót is tesz a vízhűtés, okos választás!

#tarcsad

(#48) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az EVGA-k marha jól néznek ki. Remélem csomagolnak melléjük egy felfújható mini-atomerőművet is :U

(#49) tsi válasza Madárpók (#30) üzenetére


tsi
tag

Akkor én kérek elnézést, rosszul láttam, ami a lényeg hogy mediacoder-ben lehet választani a CUDA-s opciót, és ennek a végkimenetele egy h/x?264-el tömörített videó. És a jelenlegi szar kis 8800GTS-em szénné gyalázta a 9550-est (@3400). Ebből kiindulva írtam hogy még az i7 sem nagyon fog emellett labdába rúgni.

(#50) wednesday válasza Sicilian (#28) üzenetére


wednesday
őstag

Ezzel az egyedi hűtéssel csak az a gond, hogy a gyári hűtés se piskóta már. A hűtőn van fém bőven, a ventilátor meg olyan erős, hogy akár helyből fel tudna szállni a kártya. Szal nem arról van szó, hogy a gyártó a hűtővel próbált spórolni. Biztos lehet még brutálisabb hűtőt feltenni, csak annak megint meglesz az ára.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.