Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Con Troll


Con Troll
senior tag

Nagyon pöpec kis cikk lett, kár, hogy csak most találtam rá. Egy kérdésem lenne: az miért van, hogy néha telefonálás közben visszahallom a saját hangomat kis csúszással? Mintha a hívott fél telefonja visszaküldené nekem is az én eredeti beszédemet. Gondolom valami bázisok közötti para lehet, de pontosan mi okozza ezt?

(#152) Bog válasza Con Troll (#151) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Fenét bázisok közötti para :D
A beszélgetőpartnered annyira hangosra tette a telefonja hangszóróját, hogy az onnan kijövő hang be is megy alul a mikrofonba. Ennyi a trükk.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#153) blunt válasza Bog (#152) üzenetére


blunt
aktív tag

én azt hallottam, hogy ha lehallgatják az ember telefonját, akkor visszhangzik. ez igaz?

(#154) flash-


flash-
veterán

A háromszögeléssel különben méteres pontossággal meg lehet állapítani egy autó helyzetét.
Tudom mert dolgoztam ilyen cégnél.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#155) Pikari


Pikari
őstag

Jobb topikot nem találtam a kérdésemnek.

Miféle mobilszám az, ami 0000-ra végződik?

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#156) Vhunter


Vhunter
tag

Sziasztok!
Príma lett a cikk. Holnap vizsgázom infokommunikációból, és a tárgyi segédanyagok navigáltak ide, szval bizonyára hitelesek és jók az infók rajta :)
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha 3G-n vagyok, akkor miért merül ennyivel jobban a telefon? Mert oké, hogy több toronnyal is kommunikál, és magasabb frekvencián, de készenléti állapotban ez még akkor is csak pár óránként néhány üzenetváltás. Az nem jelenthetne ennyit. Vagy mégis?!
Köszi.

(#157) jake413


jake413
csendes tag

Üdv

A cikk alapján, ha pl kiesik egy BSC akkor a mobilok az adott "körzetben" használhatatlanná válnak?

(#158) earny


earny
tag

Sziasztok

Egy speciális kérdésem van a hozzáértőkhöz.
A mávnál dolgozom és a mozdonyvezetők kiszolgálása az egyik feladatom. A kollégáknak van szolgálati telefonjuk és sajnos egyre többen hozzák be hozzám gyenge akkukapacitásra hivatkozva.
Sok esetben egy 12 órás szolgálatot sem bírnak ki a készülékek.
A szervizben pedig azt mondják, hogy a kifogásolt készülékek akkumulátorai jók, kapacitásuk megfelelő.

A telefonok változó és elég egyedi körülmények között üzemelnek.
Nevezetesen: A mozdonyvezetők sokszor 5-600 km-t is utaznak egy szolgálatban. Nagyon sok helyen járnak, ahol még térerő sincs és a telefon folyamatosan keresi a hálózatot. Valamint az is logikusnak tűnik, hogy ahogy változik a helye a készüléknek a nagyvilágban váltogatja a tornyokat is. Az is lehet, hogy számít, hogy a mozdony gyakorlatilag egy vas doboz, amit "butítja" a térerőt. Esetleg még a 25kV-os villamos hálózatnak is lehet hatása a dologra...

Véleményetek szerint lehet ilyen szignifikáns különbség ugyanazon készülék működésében, ha egy szervizben tesztelik, vagy ha egy gépen utaztatják (és használják nem keveset)?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#159) Vadmeggy válasza blunt (#153) üzenetére


Vadmeggy
aktív tag

Igaz bizony! Ha nagyon hallkan figyelsz, akkor hallhatod ahogy a vonal túlsó végén szuszog az ÁVHs kolléga.

Nagyon jó ez a tudományos rovat. Talán ez az egyik legjobb cikk, amit mobilarénán olvastam. Szép munka! :C

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#160) Vadmeggy


Vadmeggy
aktív tag

A sugárzással kapcsolatban annyit tudnék hozzátenni, hogy egy adótoronytól egy méterre már elhanyagolható az elektromágneses térerősség. Egy mobiltelefonból fülhöz emelve 20 ezerszer több sugárzás nyelődik el, mint egy adótoronytól 1 méterről. A biológiai hatás pedig kizárólag melegedés formájában jelentkezik.
A professzorunk azt mesélte, hogy a mikrohullámú sugárzás egyetlen dokumentált biológiai következménye az volt, amikor egy néni 10 centiről nézte az NDKs mikróban a csirkét minden nap és 5 év alatt lassan elromlott a látása. Tudományos tények nem igazolják, hogy a rádiófrekvenciás és mikrohullámú sugárzások rákot okozhatnak. Ez egy álhír, amivel az embereket ijesztgetik. Az adótornyoknak és a nagyfeszültségű kábeleknek is csak a közvetlen környezetükben jön létre veszélyes térerőség, ami pár méter után már elhanyagolható.

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.