Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Most még vannak vele gondok az itthoni tesztek alapján is, de ha nagyon ráfekszik a google, akkor ez lehet a jövő. Végre nem kell konzolokat meg gamer gépeket venni. Következő generáció még lesz szerintem a konzoloknál, de már lesz életképes alternatíva.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) Raijin


Raijin
tag

Aki eddig nem játszott annak alternatíva lehet. De aki már vett játékot az most újra megveheti erre a platformra is. Persze kiváncsian várom a teszt videókat.

Live long and prosper.

(#3) nemlehet válasza Raijin (#2) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem ezen fog elbukni a dolog, főleg a PC játékosoknál. Árban a steam jobb, néhány hetente vannak akciók. Plusz akinek már van több száz játékos könyvtára az nem fogja akarni újra TELJES áron megvenni őket egy másik platformra...
Az ingyenes EPIC-es címekről nem is beszélve... Nem tudom mennyire életszerű elképzelés már aktív gamereket átcsábítani erre, főleg hogy jelenleg (és még sokáig) a játékélmény is messze alulmarad.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) n00n válasza nemlehet (#3) üzenetére


n00n
őstag

Nem is hiszem, hogy a jelenlegi gamerek átcsábítása a főcél. Ez inkább azoknak szól, akik havi pár ezer forintért, Netflix szerűen szeretnének elütni néha-néha esténként 1-2 órát. Erre szerintem alkalmas lehet.

(#5) atike


atike
nagyúr

Az a baj, hogy nagyban függ ez az egész attól, hogy milyen a user internet kapcsolata. És bár olyan nagyon örülünk annak és hangoztatjuk, hogy Magyarországon mennyivel átlag feletti a net sebessége annak a minőségére nem szokott semmilyen felmérés lenne sajnos... Magas pinggel, kiesésekkel minden lesz csak nem az igazi sajnos.... :U

Tudom, nem általános az, hogy hálózati kapcsolat gondok lennének, de ezt a helyszín válogatja. Nem tudom, hogy be lehet-e lőni demográfiailag a megcélzott felhasználói réteget, de egy jópár problémás, hibás működés / "élmény" után már nem biztos, hogy mindenki lelkesedni fog az ilyen fajta játék élményért...

(#6) Out


Out
addikt

Ma reggel kipróbáltam a Destiny 2-t és teljesen jó volt számomra a játékélmény. Nyilván emiatt nem fogom a steamet lecserélni erre, de hátha egyszer majd a steames játékok is menni fognak így telepítés nélkül ;)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#7) ubbconfig válasza nemlehet (#3) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Nem tartom magamat gamernek, de van egy középkategóriás PC-m, amin fullHD-ban minden elfut. Meló és család miatt egyre kevesebb az idő és kedv leülni a gép elé, de ha a stadia választéka bővülni fog és mondjuk a nappaliban a nagy TV-n néha kedvem szottyan játszani valamivel, arra ez a havi 3 rongy nekem megéri. Nem kell pc, nem kell konzol, nem kell megvennem aranyáron a játékokat, amik fél-egy év múlva már nem érdekelnek, csak áll bennük a pénzem. Hiszem azt, hogy az otthoni szórakozás koncentálódni fog egy eszközre (pl. okosTV), és minden azon megy majd. Zene, filmek, sorozatok, játék, sőt a személyes kommunikáció is (videóhívások stb.)
Kipróbáltam én is mit tud amúgy, 100-as neten szépen fut fullHD-ban, nem akadozik (Hitman2). De amíg ilyen szegényes a felhozatal, lassan fog terjedni...

(#8) joey04 válasza nemlehet (#3) üzenetére


joey04
titán

miért kéne MINDENT megvenni újra? Kijátszotta ps/xbox/pc valamelyikén, oké, volt, elmúlt. Eszébe nem jutna az embernek megvenni újra. Nekem is van sok megvett játékom pc-n, meg korábban boxon, de és? A később érkező játékokat majd itt venném meg aztán kész.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) ziku


ziku
csendes tag

Van egy preorder akció (Cyberpunk 2077), amihez ajándékba adnak Stadia Controller-t meg Chromecast Ultra-t: https://stadia.google.com/game/cyberpunk2077

De én úgy értelmezem, hogy ez sajnos Magyarországon nem érhető el: https://support.google.com/stadia/answer/10177658?p=cyberpunk_premiere_edition_offer

Esetleg valaki próbálta már előrendelni?

[ Szerkesztve ]

(#10) joey04 válasza ziku (#9) üzenetére


joey04
titán

A jó dolgok nekünk soha nem jártak ezektől a cégektől. :DDD :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) invalidname válasza ziku (#9) üzenetére


invalidname
csendes tag

Én is nagyon megörültem neki elsőre... Valahogy ki lehet vajon játszani? :D

(#12) Hi!King válasza joey04 (#8) üzenetére


Hi!King
őstag

Így van, én is szemezgetek ezzel, de attól még nem fogom megvenni ezen a platformon is a Steam-es játékaimat, amik egyébként eleve olyanok, hogy megvan hozzájuk a hardverem, mert ha nem lenne, nem vettem meg azokat. Ellenben azokhoz, amikkel ezen a Stadia-n játszanék, nincs meg.

(#13) ziku válasza invalidname (#11) üzenetére


ziku
csendes tag

Hát ha elhiteted a google-val, hogy a felsorolt országok valamelyikében élsz, akkor elvileg megrendelheted. Ehhez kell egy ismerős/barát/rokon, aki bevállalja, hogy ideiglenesen használod a bankkártyáját a google acc-odon. De ez csak elméllet, én is csak filozófálgatok.

(#14) invalidname válasza ziku (#13) üzenetére


invalidname
csendes tag

Revolut kártyával fizetnék amúgy is. Ezen gondolkozok én is, hogy egy pl Németben élő ismerős adataival megveszem, neki kiviszik a hardvert (??), ő pedig elküldi nekem.

(#15) ziku válasza invalidname (#14) üzenetére


ziku
csendes tag

Amit eddig kibogoztam, hogy a playstore-ban valahogy országot kell váltanod (mintha odaköltöztél volna). Ha jól értem, ez egy évig nem változtatható vissza. Ha esetleg sikerül valahogyan végigvinned a dolgot, kérlek írd le, vagy dobj egy privát üzit. Köszi.

(#16) aRm1n válasza ziku (#15) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Nemrég csináltam hasonlót a Google Pay app kapcsán, esetleg próbáljátok meg ezt:
- új Google account létrehozása
- VPN kapcsolat létesítése a kívánt országba
- Play Store-ban új accounttal belépés
- fiókbeállítások megnyitása
- fel kell kínálja, hogy az új (Magyarországtól eltérő) országra állítsd át a Store országát
- fizetőeszköz hozzáadása (pl. Revolut), vigyázat, később többször nem felhasználható! (eldobható kártya javasolt)
- cím megadása (lehet véletlenszerűen választott, csak az adott régióban legyen)
Én ezeket Androidon csináltam meg, nem garantálom, hogy PC-n, böngészőből is megy majd...

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#17) kdennis


kdennis
aktív tag

Német országba aki kipróbálta az ingyenes 30 napot es volt Youtube Prémiumja, az kapott ingyen kontrollert. Tele volt az eBay kontrollerekkel, de amióta bekapcsolták az országokat elkapkodták a jókat, már csak licitálósak vannak. Nekem sikerult 27 ér venni egy bontatlant, Cast ultrával :))

(#18) NandoXXL válasza kdennis (#17) üzenetére


NandoXXL
senior tag

X360 XBOXONE kontrollerek mellé tuti kéne egy ilyen szar ;] Nem beszélve hogy NV mérföldekkel jobb, ezt a tolvaj/etikátlan google-t el kéne már felejteni. Nyilt lopás az egész, ami játék a user nevén van miért nem használható? Remélem csődbe megy a projekt, Nvidia győz, és legalább platform független vásárlástól használható a fizetős szolgáltatás. NV nem kedvenc, de korrekt most, google az új ....

[ Szerkesztve ]

(#19) ddekany válasza ubbconfig (#7) üzenetére


ddekany
veterán

De itt is meg kell venned a játékot, itt is "állni fog benne" a pénzed, hacsak nem pont valami ingyenes. A havi 3e viszont opcionális (csak ha kell 4K stb.).

(#20) ddekany válasza NandoXXL (#18) üzenetére


ddekany
veterán

Hiába jobb a felhasználónak a GeForce Now megközelítése, sajnos ehhez a játékok kiadójának is van szava. Ők döntik el, hogy valami elérhető lehet-e GeForce Now-on, illetve azért mennyit kell fizetni az nVidia-nak, streaming licence néven. Úgy tűnik, inkább a Stadia-ra (vagy más hasonló módon működő megoldásra) terelik az embereket. Lásd iker fórumot a PH-s cikk kapcsán: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) #46824192


#46824192
törölt tag

Indítottam egy próbahónapot.

Eszméletlen pozitív csalódás , hogy mennyire jól működik a szolgáltatás.

Nagyon elvétve találkoztam számottevő kép hibával. Illetve pici röccenések néha-néha vannak, de tényleg belefeledkezik az ember , hogy ez egy stream és nem natív játék.

A GF Now , bár felhasználó barátabb lenne a steam miatt, az valahogy mindig csak bénázik ha elindítom. Ma pl. egész nap azt mondja a kliens , hogy csomagvesztésem van és 7 megabit az internet kapcsolatom. A valóságban meg nincs vesztés és 960 megabit a le sebességem.

Ezt bezárva elindítom a stadiát és megy mint a szél :) .

Az meg csak hab a torán , hogy csak egy chrome kell vagy CC ultrával, (gyakorlatilag nulla hardverrel, pc nélkül) is használható.

Ha ez ilyen stabil marad , akkor nálam sanszos , hogy nem next gen konzol lesz a következő platform. (pc eleve kizárva , nálam az csak munkára kell)

[ Szerkesztve ]

(#22) n00n válasza #46824192 (#21) üzenetére


n00n
őstag

Ugyanezt tapasztalom én is. Egy FIFAt még dobajanak be és legyen a felső kategóriás Samsung TVk támogatottak és nálam marad az előfizetés.

(#23) Necroman_Mk2 válasza joey04 (#1) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ha a Google ráfekszik az Android TV-kre, akkor meg főleg. De ha összekapcsolják a Stadia előfizetést a YouTube Premiummal (amibe ugye itt a Music is beletartozik), az további fizetős felhasználókat hozhat nekik.
Érezhetően van benne potenciál, kérdés, hogy az Alphabet mennyi energiát akar belefektetni.

#6 Out A Steam integration az NVidia Shielddel megvalósult, igaz, csak a kiadó/fejlesztő által jóváhagyott játékokkal működik (mivel nem tudják eladni az új platfromra emiatt még egyszer a játékot és ez a nagy bajuk vele).

#16 aRm1n A Google engedi az eldobható bankkártyákat? Mert pl. a Netflix szűri, és nem engedi.

#21 boxoslaca Azt nem lehet megoldani, hogy ne erőszakolja rám az első indításkor a Premium tagságot? Még ha az első hónap ingyenes is, nem akarom ellőni a lehetősget a mélyebb ismerkedésre már rögtön az elején.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#24) #46824192 válasza Necroman_Mk2 (#23) üzenetére


#46824192
törölt tag

Fogalmam nincs , én direk aktiváltam ,hogy megkapjam az ingyenes címeket. Kipróbalasra nem akartam játékot venni.

(#25) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Szóval ez lényegében olyan, mintha bérelnék egy lakást és az évek alatt a saját költségemen felújítanám, építenék bele szaunát stb. A hülyének is megéri.

Csak 20-as netem van, de ezzel vérszegény a szolgáltatás is: rossz videó minőség, de még a színek is fakók, folyamatosan akad a játékmenet.

Elég rövid ideig tartott a próba.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.