Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Egyébként mi volt a fő gond a Flashel?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) #65675776 válasza Flashback (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl az, hogy soha nem volt része a HTML szabványnak, emellett irreálisan sok erőforrást igényel. Az Adobe meg eléggé érdekesen "fejleszti" a Flash Playert, a böngészőösszeomlások ~90%-áért semmi más nem felet, mint ez a bővítmény.

(#3) rt06 válasza #65675776 (#2) üzenetére


rt06
veterán

az eroforrasigenye normalisan megirt kodnal egyaltalan nem veszes, a gond az osszeganyolt, osszehanyt flash alkalmazasokkal, es azok mertektelen hasznalataval van

mellesleg van az adobe-nak sajat tool-ja html5-re konvertalasra (bar eleg reg neztem, hogy allnak vele)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#4) nyunyu


nyunyu
félisten

Mar csak az ABPt kene valamivel kivaltani, mert miota lefekudt a Googlenak, az oldalak hemzsegnek a hirdetesektol.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) GeryFlash válasza #65675776 (#2) üzenetére


GeryFlash
veterán

Igen, régen én is szidtam mint a bokrot, de azért alapvetően van igazság amit rt06 ír, de még azok az összegányolt dolgok se olyan erőforrás pazarlók mint as html5... Mindegy, kibírjuk, legalább egységes lesz a dolog, nem egy cég szabadalma és nem fog összeomlani, lesznek jobb gépek, APU-kkal, de azért az biztos, hogy így visszanézve nem is olyan erőforrás igényes dolog

nyunyu: Nem tudom, én is azt használom ,olyan sok hirdetést nem vettem észre, yt reklámokat se nagyon látok. Amúgy egyik kifekszik van helyette 4 másik, olyan ez mint a torrent kergetése

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) rt06 válasza nyunyu (#4) üzenetére


rt06
veterán

µblock-ot szoktak ajanlani

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7) big-J válasza nyunyu (#4) üzenetére


big-J
őstag

Ki lehet kapcsolni a fizetett kivételeket 30 másodperc alatt.

(#8) Antigabo válasza Flashback (#1) üzenetére


Antigabo
tag

Hey Flash ! Are you Back ?.. :D

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#9) Flashback válasza Antigabo (#8) üzenetére


Flashback
addikt

:C :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#10) Antigabo válasza Flashback (#9) üzenetére


Antigabo
tag

Leesett !! :DD :R

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#11) #65675776 válasza rt06 (#3) üzenetére


#65675776
törölt tag

Normálisan megírt Flash kódból talán még az optimalizált játékoknál is kevesebb van. Csak míg egy játékot futtatsz ha akarsz, addig Flash-sel tele van verve a net, többnyire kikerülhetetlenül.

(#12) F34R


F34R
nagyúr

Nem volna hatrany, ha vegre elfelejtodne a flash. Van sok szep szabvany amit lehetne hasznalni.

(#13) Antigabo


Antigabo
tag

mint átlag user felhasználó és a flash-et nem minősítve mondom hogy az Apple eszközök is egyre foltozottabak lesznek hátrányukra a flash nélkül is tehát egy normális op rendszer se létezik !..

eer jön még daa-raa tizeneggyese : tele van verve a net, többnyire kikerülhetetlenül. és akkor még flash sincs ez bukta !! (el is adtam)
szóval semmi sem tökéletes ezek csak a jól megszokott szabvány elnyomási módszerek - gondolom én...

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#14) banhammer


banhammer
veterán

A budos eletben nem lesz levaltva a flash amig az Adobe folyamatosan adja ki az uj verziokat belole.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#15) Namelesske


Namelesske
addikt

Érdekes, de nekem a HTML5 a szopóág. Sose volt gondom a Flash videókkal, de HTML5-ben úgy szaggat mint annak a rendje. Nincs GPU gyorsítás már a gépemen miatta. Proci meg már kevés hozzá, hogy mindent egybe fluid módon kitoljon magából. Régen legalább kiegyensúlyozott volt. A régi gépek halála a Chrome és a HTML5...

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#17) Antigabo válasza Namelesske (#15) üzenetére


Antigabo
tag

a szopóág kifejezés találó csak az a rossz hogy túl találó !
én erre a kényszerszopatás-t dobom mint user akinek hosszútávon sosem elég jó a hardvere - DE VOLT !! :DDD

ami pedig jó annak meg kell szüntetni a támogatását - mert az nem jó

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#18) Namelesske válasza #32839680 (#16) üzenetére


Namelesske
addikt

AMD szinten trükköztem én már minden driverrel mindennel, de mintha ott se lenne. Két lehetőség van:

Használok IE-t ahol minden perfekt működNE, ha a Google nem lenne egy patkány és nem direkt olyan weboldalakat tákolna ami egyedül Blink alatt működik értelmesen. Vagy használok Chrome-ot hogy a nyomorult Youtube videók aránylag működjenek 720p-ig de cserébe egésznap agyamra megy a folyamatosan felpörgő hűtés, meg a néha végletekig elfogyó CPU.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#19) LordX válasza #65675776 (#2) üzenetére


LordX
veterán

Úgy érted, a Flash-ben hülyén megírt programok felelősek. A rossz hír az, hogy amelyik programozó Flash-ben gányt írt, HTML5-ben is gányt fog írni. Sőt, amilyen.. *khm* átgondolt *khm* a JavaScript, még 1 kategóriával szarabb oldalak várhatók.

Az egyetlen "bűne" a Flash-nek az, hogy egy grafikus felületen összekattitgathatóan lehet vele tartalmat kreálni, és így programozáshoz hóthülyék is dolgozhatnak vele. HTML5-höz ilyen nincs.. Ja de, van, az Adobe Flash Professional tud HTML5-öt is exportálni...

(#20) Akybron


Akybron
aktív tag

Van egy "jó" kis proczabáló flash reklámom (UPC Telefon), elraktam 2008-ban. Az akkor igen jónak számító Core2 Duo E8400-as gépemet is képes volt 80%- CPU fölé vinni, nem hogy az elég gyakori jobb esetben HT-s P4, rosszabb esetben valami celeron gépeket. A mostani Core I7-4790K-mat IE alatt 20%-ra, Chrome alatt 33%-ra tudja járatni. (Annál az effektnél, ahol telefonok repkednek mátrixban)
Ha egy oldalon van 3-4 db hasonlóan erőforrás igényesre "megírt" cucc, akkor egy visszafogottabb gépet (ami amúgy átlag netezni bőven erős) két vállra fektet és kivégez.

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#21) ROBOTER válasza #65675776 (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Bla-bla-bla-bla

Bla-bla....bla-bla

Ja és majd elfelejtettem:

Bla-bla-bla

(#22) ledgeri válasza Akybron (#20) üzenetére


ledgeri
nagyúr

i5-2400, és 53%-ra beterhelte win10, ie alatt... Szép!
utólagos engedelmeddel loptam !

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#23) Akybron válasza ledgeri (#22) üzenetére


Akybron
aktív tag

Használd egészséggel ;)

[ Szerkesztve ]

73&DX HA5OJN

(#24) Namelesske válasza Akybron (#20) üzenetére


Namelesske
addikt

Turion X2 15% ... :D Pedig akkor is régi volt amikor vettem.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#25) Akybron válasza Namelesske (#24) üzenetére


Akybron
aktív tag

A maximális csúcs? (telefonos effektnél 2-3 sec)
Ha igen, akkor oszd meg velünk a gép többi paraméterét is (pl. OS, böngésző)

73&DX HA5OJN

(#26) proof88 válasza Akybron (#20) üzenetére


proof88
addikt

ez tipikus olyan flash cucc, amit aztán le is renderelhettek volna, hogy ne a kliensek gépe számolja már az alphablendinget a telefonok között ...

Flashback: basszus ez valami játékból van amivel gyerekkoromban játszottam, de azóta se tudom mi ez. Nem tudod véletlenül? PC-n játszottam vele, 386-oson!

[ Szerkesztve ]

(#27) Namelesske válasza Akybron (#25) üzenetére


Namelesske
addikt

Most nézem felpörgeti 70-re is egy pillanatra. De ez mindennapos amióta minden weboldal HTML5-be van gányolva, már felse vettem.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#28) DigitXT válasza proof88 (#26) üzenetére


DigitXT
félisten

Nomen est omen....:)) Szerk: van "HD" verziója is, egész jó.

[ Szerkesztve ]

(#29) nyunyu válasza proof88 (#26) üzenetére


nyunyu
félisten

Flashback? Az a jatek neve :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) ledgeri válasza Akybron (#23) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#31) proof88 válasza DigitXT (#28) üzenetére


proof88
addikt

+nyunyu: uh basszus nem esett le :B köszi. Durva egyébként, hogy a gif-en a kis villogó fényről ugrott be az egész ... meg hogy magához tér a csávó. :R

[ Szerkesztve ]

(#32) Antigabo válasza nyunyu (#29) üzenetére


Antigabo
tag

Igen az volt a neve -
egyébként nekem meg ez ugrott be elsőre -
de legalább az Amiga-t eltatláltam ha jól látom...
jó volt így újra látni kb 24 év után HD-ba ! Óje
nem csak a játék intrója volt jó !..

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#33) GeryFlash válasza ROBOTER (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem akármilyen parázs érveléssel lefegyverezted a kollégát, a mondanivalódat széles indokrendszerrel helyzeted biztos alapokra illetve egy kis hanyag eleganciával meg is fűszerezted, így lett a kommented egyszerre vicces és tekintélyparancsoló.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#34) Antigabo válasza GeryFlash (#33) üzenetére


Antigabo
tag

lécci röhögjél az én viccemen is ! :DDD

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#35) kriszpontaz válasza Akybron (#20) üzenetére


kriszpontaz
veterán

I7 3630QM 44%-os csúcsterhelés. Szép reklám. Akkor a leg gázabb amikor bepörgeti a millió telefonkészüléket.

(#36) attila9988 válasza nyunyu (#4) üzenetére


attila9988
őstag

Van a beállítások között egy pipa, hogy "néhány nem tolakodó reklám engedélyezése" vagy hasonló.... abból a checkbox -ból vedd ki a pipát... :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#37) nyunyu válasza attila9988 (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Ki van veve...

Asszem downgradelem a mostani ABP for IE 1.3-at 1.1-re, mert az legalabb rendesen tette a dolgat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) attila9988 válasza nyunyu (#37) üzenetére


attila9988
őstag

Valami oldalt mutass példaképpen légy szíves. Olyat, amin szerinted több a reklám, mint annak előtte.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.