Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ntomka


ntomka
nagyúr

Abszurd.

ツ Headphones on - World off

(#2) KAMELOT


KAMELOT
titán

Közös fejlesztés szempontjából jó elgondolás! Csak lehetne már olcsóbb a telefonálás! :)
Főleg a mobilon való netezés! Az kegyetlen drága!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#3) McSpy válasza KAMELOT (#2) üzenetére


McSpy
őstag

Ez magyar sajátosság,hogy itt minden drágább,esetenként még sz@rabb is :K

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#4) odordaniel


odordaniel
csendes tag

Ezek a francia szolgáltatók nagy parasztok. Ennyi erővel ha nem lenne google és a többi honlap kutya se használná a szolgáltatásukat. Akkor szálljanak be ők is a szerverfenntartásba stb....

(#5) Tapsi válasza McSpy (#3) üzenetére


Tapsi
addikt

Te se voltál még Nyugaton, ugye? :(

(#6) BatchMan


BatchMan
senior tag

Csatlakozom a döbbentekhez.
Szerintem így már nem lesz tiszta a piac. Ha valami megtöri a gugli bevételeit, akkor a hálózati díj is a nyakában marad. Ez elég rövidlátó húzás volt részükről. :O :W

(#7) KAMELOT válasza McSpy (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ez az. Nálunk van O2 az a legjobb szolgáltató. Orange meg a többi drága.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8) sssent


sssent
senior tag

Ez az elképzelés a forgalomkorlát nélküli netszolgáltatások esetén szerintem nem teljesen alaptalan. Viszont ha a felhasználó adatforgalmi díjat fizet a tartalomfogyasztásáért, az más kérdés. Pár éve a horror árú 3G beruházások után még azért sírtak a szolgáltatók, hogy kihasználatlan a hálózat.

(#9) #06658560


#06658560
törölt tag

Tehát a google ráerölteti az emberre, hogy nézze azt a nyüves youtubeot, ha akarja, ha nem, s nem az roange ügyfelei lesik a budin is a filmeket, klipeket...

(#10) .tnm válasza #06658560 (#9) üzenetére


.tnm
addikt

google helyében én is megvártam volna, amíg az orange letíltja/különdíjassá teszi a youtube-ot a felhasználóinak. aztán az a a cég amely átveszi a becsődölt orange hálózatát már tuti nem panaszkodik majd.

meg azért megvárnám a google részéről is a választ, lehet hogy nem úgy és annyi, mint ahogy most az orange-es fél előadta. (el tudom képzelni, hogy a google is kap valami pluszt, ami eddig nem volt, legalább a PR miatt)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#11) Tapsi válasza .tnm (#10) üzenetére


Tapsi
addikt

Csak a reklámok letiltásáról volt szó, nem a videókéról. Ez azért nem szokott annyira fájni az előfizetőknek.

(#12) ViZion


ViZion
félisten

öööö...lehet én rosszul tudom, de a fejlesztéseket az állam és a felhasználók "szponzorálják".
Orange csináljon csomagokat: alap internet, alap+YT (Mint a HBO-s TV csomagok :D ), meg legyen alap+ ööö... PronTube :D
Ha nem lesz több előfizetőjük, akkor mégiscsak baromság amit kitaláltak :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) sssent válasza .tnm (#10) üzenetére


sssent
senior tag

Szerintem nagyon fekete-fehéren gondolkoztok a kérdésben. Ha egyre gyorsabb forgalomkorlát nélküli előfizetéssel egyre többet lógok a youtube-on, akkor a többletbevétel nagy része várhatóan a google-nál csapódik le, míg a hálózatfejlesztést a szolgáltatóm állja. A szolgáltatóm nem jótékonysági intézmény, akkor lesz érdeke hálózatot fejleszteni, ha ezzel nőnek, vagy legalábbis nem csökkennek a bevételei. Akkor most mi legyen?

1. a felhasználó fizeti a szolgáltatásfejlesztést (nő az előfizetési/forgalmi díj)
2. a tartalomszolgáltató saját bevételeinek növekedésére számítva hozzájárul a fejlesztéshez
3. nem fejlesztünk semmit, 5 év múlva a csillió pixel felbontású filmjeink letöltésére majd megint várunk 3 órát.

Tehát ha a tartalomszolgáltatónak fizetnie kéne azért (és csak azért), hogy a felhasználó többletköltség nélkül - egy jobb szolgáltatáson keresztül - többet fogyaszthasson az általa nyújtott tartalomból, az szerintem teljesen rendben lenne.

Tapsi:
Igen, csak a reklámokat tiltották, de mivel a Google azokból fizeti a szerverek méregdrága üzemeltetését, szerinted lehetne azokat tartósan tiltani a YouTube effektív tiltása nélkül?

ViZion:
Az állam aligha támogat érdemben hálózatfejlesztést. Nálunk most épp ellenkezőleg, közműadóztatnak. Az én szponzorációm sem tűnik túl sikeresnek, tekintve, hogy sem a vezetékes, sem a mobil internet előfizetésem díja nem nőtt (sőt).

(#14) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Akkor erről ennyit "Alea iacta est". :W

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) Zeki válasza sssent (#13) üzenetére


Zeki
nagyúr

Osztom véleményed.

(#16) #06658560 válasza sssent (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Én egyértelmüen az 1-es pontot favorizálom, mert az elöfizetö generálja a forgalmat, nem a google, yahoo, stb.Illetve mellé megemlítem, hogy az isp neki nem veszteséges ajánlatokkal legyen a piacon.

(#17) zone válasza sssent (#13) üzenetére


zone
őstag

Épp ez az, hogy az ISP ad forgalomkorlát nélküli netet, aztán meg fel van háborodva, ha valaki ki is használja?
Hogy-hogy most mi legyen?
1. Eddig is a felhasználók havidíjából ment a fejlesztés, vagy befektetésből, további előfizetőkre számítva.
2. Ha a tartalomszolgáltató fizet, mert az ő tartalma okozza a legnagyobb forgalmat, akkor csökkenjen az előfizetői díj. Kétlem, hogy Franciaországban ez fog történni.
3. Kb. piaci öngyilkosság, ha nem fejleszt egy cég.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#18) blackydan válasza sssent (#13) üzenetére


blackydan
senior tag

Amennyiben a szolgáltatók ténylegesen fognak pénzt szánni a fejlesztésekre úgy nincsen ellenvetésem az új szabályzás ellen. Úgyhogy lerakom a voksom a második pontra.

(#19) Cyberpunk válasza zone (#17) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van, akkor minek ad 50 meg 100 Mbit-es korlátlan netet, ha nem bírja?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) sh4d0w válasza #06658560 (#16) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, a forgalmat a streamer-szolgáltatások generálják. Amíg nem voltak ilyenek, megvoltunk nélkülük. Ha meg az ISP-nek kellene az előfizetőkkel megfizettetni a hálózatfejlesztés árát, akkor kb. 3x ennyiért interneteznél, mint most.

https://www.coreinfinity.tech

(#21) McSpy válasza Tapsi (#5) üzenetére


McSpy
őstag

De 4 évet dolgoztam Németo-ban

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#22) ViZion válasza sssent (#13) üzenetére


ViZion
félisten

Nos, én vizetek minden grammért bitért, mert mobilnetem van...

EU és állam bátyó is tolt pénzeket -többek között a vidéki háló fejlesztésére nálunk is, de nyugaton is volt sok helyen, h állam közvetve vagy közvetlenül támogatta a fejlesztést.

Amúgy az ötlet jó, forgalomkorlátos netet, illetve sávokat a forgalomba, pl. 10 GB letöltésig X Ft, 30 GB-ig 2×X Ft, 60 GB-ig 3×X Ft, etc. vagy valami. Az korrektebb.
Ilyen alapon fizessen a LiveJasmin is, mert minap olvastam, h az egyik legnagyobb, legforgalmasabb oldal... :D

[ Módosította: keopsz ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) zone válasza sh4d0w (#20) üzenetére


zone
őstag

Ezzel azt mondod, hogy jelenleg az összes ISP havi 1 egység bevétellel 2 egység mínuszban van... csoda, hogy nem csődöltek még be.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#24) #06658560 válasza McSpy (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ennek ellentmond a fenti kommented- illetve a valóságismereted, amire azt a kommentet alapoztad.

#20 sh4d0w: jól értem, azt állítod, hogy ha akarom, ha nem, muszáj streaminget néznem mint fogyasztónak?

[ Szerkesztve ]

(#25) danih


danih
addikt

Nem tartom rossz ötletnek a nagy tartalomszolgáltatók bevonását a dologba. Viszont nem kell a guglival kivételezni - neki lehet menni a Facebook-nak, a Netflix-nek, sőt, akár a Microsoft-nak is, ugye az update-ek és a lemezkép-fájlok letöltése is helyre kis forgalmat tud kreálni :) Amúgy kétség ne férjen hozzá, ezek a költségek úgyis lecsapódnak azoknál a jogi és természetes személyeknél, akik hirdetési felületet bérelnek.
Másik oldalról viszont érződik a "savanyú a szőlő" mentalitás az ISP-k felől is. Csak nehogy megégessék magukat, mert az is lehet, hogy a tartalomszolgáltatók (akár egyesülve is) megkezdik saját ISP tevékenységüket, mert hosszú távon, ha már úgy is fejleszteni kell, sokkal jobban megérheti, ha az eszközök házon belül maradnak.

(#26) Cyberpunk válasza danih (#25) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Van/volt is már rá törekvés, a Google-nak ha jól tudom van saját hálózata kiépítve az USA-ban. Igaz nem túl jelentős.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) BDave


BDave
őstag

Milyen kifejezés ez: "így a szolgáltatók szinte biztosan „feltakarnak” az Orange mögé." ?? Soha nem olvastam még...

Nem rossz kezdeményezés, végülis igazuk van, bár egy kicsit úgy jön le a dolog, hogy nincs pénz fejlesztésre, kitől kérjünk el pénzt? Senkinek sincs, csak a nagy cégeknek, akkor kérjünk a Google-től, nekik amúgy is rengeteg van. Végülis, összefogással sok mindent el lehet érni és ez olyasmi. :)

(#28) DrM válasza danih (#25) üzenetére


DrM
csendes tag

Mar elkezdodott, keress ra a Google Fiber szolgaltatasara. Valoszinuleg az allhat a hatterben hogy elkezdte elokesziteni a piaci terjeszkedeset, beszall most csak kicsivel a kozosbe hogy kesobb hozzaferhessen az infrastrukturahoz. Nem tartom valoszinunek hogy nem konkret folyamatban levo beruhazasba szallt volna be.

'Trust the pilot'

(#29) rootkiller


rootkiller
őstag

Ez így ebben a formában hülyeség! Hol érdekli a tartalomszolgáltatót, hogy milyen gyors a felhasználó internet hozzáférése? Ez csak a felhasználó érdeke, valamint az ISP-jé nyilván versenyképességi és egyéb tényezők miatt.

Artengo TR 990 Pro

(#30) sh4d0w válasza #06658560 (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, nem azt állítom, hogy muszáj. Hanem azt, hogy fogsz, mert eléd rakták a lehetőséget.

zone: nem, én nem ezt mondtam, szaladj neki még egyszer és javaslom, hogy a cikket is olvasd el, amihez hozzászóltál.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#31) Tapsi válasza McSpy (#21) üzenetére


Tapsi
addikt

Akkor meg hogy mondhatsz ilyesmit? Amikor pl. Hollandiában az itthoni árak háromszorosába kerül a lassabb net? Hol kapsz Németországban 15 euróért 25 megás net+tv+telefon csomagot?

(#32) sssent válasza zone (#17) üzenetére


sssent
senior tag

"1. Eddig is a felhasználók havidíjából ment a fejlesztés, vagy befektetésből, további előfizetőkre számítva."
A havidíjak tapasztalataim szerint nem nagyon nőnek. A praktikusan telített piacon az ISP-k egymás ügyfeleit hozzák-visszik, vagyis a teljes szektorra nézve tulajdonképpen önmaguk kannibalizálása történik. Más kontextusban ezt piramisjátéknak hívják.

2: Én azt mondom, hogy maradjon a díj, de javuljon a szolgáltatás. Vagy a kettő keveréke. Az nyilván nem járja, hogy megsarcoljuk a tartalomszolgáltatót, aztán zsebretesszük a lét. Nyilván úgy lehet jogosan pénzt kérni, ha cserébe növelik a forgalmát (a bevételét).

"Épp ez az, hogy az ISP ad forgalomkorlát nélküli netet, aztán meg fel van háborodva, ha valaki ki is használja?" és Cyberpunk: "Így van, akkor minek ad 50 meg 100 Mbit-es korlátlan netet, ha nem bírja?"

Az 1-es és 2-es pontból nincs bevétel. Ugyanakkor a 3. pontod tökéletesen igaz. Tehát a szolgáltató fizet és fejleszt, nem tud mit tenni. Arról van szó (legalábbis a marketing szerint), hogy ha már fejleszt, és ebből a tartalomszolgáltatónak többletbevétele van, akkor a költségekhez is járuljon hozzá.

ViZion:
Végig hangsúlyozottan forgalomkorlát nélküli előfizetésekről beszéltem. Forgalmi díj mellett a szolgáltató tegye össze a két kis kezét, és köszönje meg a Google-nak, hogy milyen csodálatos addiktív szolgáltatásokat nyújtanak, amiért az ügyfél még forgalmi díjat is hajlandó fizetni.

(#33) DrM válasza DrM (#28) üzenetére


DrM
csendes tag

Tovabbmegyek: valoszinuleg az tortenhetett hogy a Google odament az orange-hoz hogy fejlesszenek egyutt halozatot es ez kiverte a tobbi szolgaltatonal a biztositekot ezert kezdtek el kovetelozni birosagon. Aztan mikor majd megjelenik naluk is az egyszeri halozatfejlesztesi hozzajarulasos ingyenes internet konstrukcio europaban is akkor majd elkezd viszketni itt-ott annak aki eddig ebbol elt.

'Trust the pilot'

(#34) McSpy válasza Tapsi (#31) üzenetére


McSpy
őstag

A válaszom a 2.kommentre vonatkozik
Csak lehetne már olcsóbb a telefonálás! :)Főleg a mobilon való netezés! Az kegyetlen drága!

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#35) dajkopali válasza BDave (#27) üzenetére


dajkopali
addikt

ja, sejtettem, hogy sokaknak idegen lesz a szó :)
amúgy utána lehet nézni, katonai terminus - így előnyben az olyan öregek, mint én, aki még volt katona :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#36) bambano


bambano
titán

ugye néhány nagyszájú már fogalmazza a nekem szánt bocsánatkérését?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) McSpy válasza #06658560 (#24) üzenetére


McSpy
őstag

Igaz hogy 90-94-ig voltam kint,de a kommentem a mobilra vonatkozik,és úgy általában sok mindenre

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#38) BDave válasza dajkopali (#35) üzenetére


BDave
őstag

Így hirtelen nem találtam róla semmi hasznosat :) De értem, hogy mit jelent, csak még soha nem találkoztam vele, de akkor megvan az oka :) Pozitív, hogy használsz ilyen szavakat, legalább tanul az ember valami újat ilyen téren is.

[ Szerkesztve ]

(#39) #06658560 válasza McSpy (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

A kommented konkrétan köszönö viszonybansincs a valósággal, ha a német mai viszonyokra vetítjük. Pláne, ha mobil és net vonalon vizsgáljuk.

#30 sh4d0w: a lehetöségtöl még nincs forgalomnövekedés. Az akkor lesz, ha a fogyasztók akarják is használni. íGy a ofgyasztót lehet csak okolni a forgalomnövekedésért. (De az ISP is felelös a forgalomnövekedésért, amikor nagy forgalmat generáló szolgáltatások reklámozásával adja el a szolgáltatását, lásd upc reklámok)

#32 sssent: miért nem emelik az isp-k a díjaikat? Megtehetnék, ha akarnák.

[ Szerkesztve ]

(#40) dajkopali válasza BDave (#38) üzenetére


dajkopali
addikt

ebben pl. szerepel

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#41) danih válasza DrM (#28) üzenetére


danih
addikt

Nem csodálkozom, a piac mindig is arra törekszik, hogy a middleman-eket (jelen esetben az ISP-ket) idővel átlépje, és közvetlenül elégítsen ki szükségleteket. Persze nem két nap lesz, de a tendencia egyre inkább errefelé mutat hosszútávon. Miért is akarna bárki másnak fizetni, ha maga is fejleszthet?

[ Szerkesztve ]

(#42) BDave válasza dajkopali (#40) üzenetére


BDave
őstag

:R

(#43) Sanya


Sanya
nagyúr

google helyében letiltanám a google összes funkcióját az orange hálózatában, s kiraknék egy olvasnivalót a csigazabálóknak, hogy az orange milyen rendes cég.

Innentől kezdve az oracle-t akkor engedném fel, ha fizet a tartalom elérésért.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#44) Pantal válasza sssent (#13) üzenetére


Pantal
senior tag

Nálad van a pont.

Nem a Google-t kell sajnálni, meg azt mondani, hogy ennyi erővel a szolgáltató is fizethetne a Google-nek a szerver fenntartásért. Örüljünk neki, hogy ők beszállnak a szolgáltató költségeibe, és nem mi, az átlagemberek, a felhasználók fizetjük meg a fejlesztést. És a Google ebből valószínűleg még így is hasznot húz.

(#45) DrM válasza DrM (#33) üzenetére


DrM
csendes tag

Angolul tudoknak: http://www.forbes.com/sites/ewanspence/2013/01/20/why-oranges-dominance-in-africa-forced-google-to-pay-for-traffic-over-their-mobile-network/

[ Szerkesztve ]

'Trust the pilot'

(#46) .tnm válasza sssent (#13) üzenetére


.tnm
addikt

egyértelműen 1-es kell. emeljen a szolgáltató, amíg a piaci verseny hagyja, vagy korlátozza a korlátlan netet.

amúgy amit a Google fizet az szted végeredményben honnan jön? csak épp a madár és a kóró mese után még ki tudja hány embernek/államnak a plusz haszna is hozzáadódik.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#47) DrM válasza bambano (#36) üzenetére


DrM
csendes tag

Bocsanat, igazad volt, tenyleg ra lehet birni oket a megfelelo ervvel hogy szalljanak be a halozaton altaluk kuldott forgalom terheibe. Kerdes: a tobbi szolgaltato mit tud felajanlani cserebe? (mert a "kenyszer" kifejezes hasznalata szerintem ebben az esetben kicsit eros, a cikkiro nyilvan nincs tisztaban azzal hogy ezzel a "kikenyszeritett" lepessel Afrikaban Androidon kivul nem sok minden fog futni okostelefonon...)

'Trust the pilot'

(#48) sh4d0w válasza #06658560 (#39) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A nagy pluszban generált forgalomból származó bevétel a Google-nél csapódik le, holott ő egy fillért nem fizetett az infrastruktúráért. De tekintheted úgy is az ISP-k követelését, mintha autókereskedőnél vennél hitelre autót: mivel a kereskedő hozta az üzletet a finanszírozó számára, ezért az jutalékot ad a kereskedőnek.

https://www.coreinfinity.tech

(#49) gzbotii


gzbotii
veterán

Mivan? Egy szolgaltato azert szolgaltato, hogy kiszolglaja a felhasznalokat, akik fizetnek a szolggaltatasert. Es az ebbol befolyo penzbol a szolgaltato fejleszti a halozatot, fizeti az adot, a munkasokat es meg profital is. Nem is keveset.

Mekkor okorseg ez :(((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50) McSpy válasza #06658560 (#39) üzenetére


McSpy
őstag

Hol irtam én hogy milyen országra vonatkozik az állításom?szóval te azt állítod hogy magyarországon olcsóbban lehet telefonálni mint külföldön?

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.