Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) Morden24 válasza Penge_4 (#41) üzenetére


Morden24
nagyúr

Már aki ráakar.

Mostanság erre gerjed a piac. A dvd is először a kékvérűek bulija volt, most meg a csövesnek is van lejátszója.

Te még nem találkoztál nagy bevásárlóközpontokban olyan puccos, öltönyös újgazdaggal, aki azért tartotta fel a sort, mert begurult egy 20Ft-os a kosárgördítő bizbasz alá?

De igen, bár ilyen tekintetben csóró és gazdag között kevés különbséget látok. Senki nem szereti, ha rászarnak az asztalára.

mivel mostantól megbüntetik érte úgy fogja fel, hogy mostantól fizetni kell érte

Így van. Ő nem legál-illegál vitatémaként éli meg a dolgot, hanem eszi-nem eszi-ként. Ha (és a "ha" azért itt még elég fontos) elkenik a száját a warez miatt, akkor nem az elvei miatt fog problémázni (mivel eddig sem voltak, hiszen neki legál-illegál mindegy), hanem valószínűleg átalakulnak a fogyasztói szokásai. Aki nem nagyipari letöltő, azt jóval kevésbé érinti ez: nem havi 3, hanem havi 1 filmet fog nézni.
Általában az ilyen dolgok nem az átlagnak okozzák a legnagyobb fejfájást, hanem annak a szűk rétegnek, aki dependens.

kényszerítve érzi magát ezen termékek megvásárlására

Na ja, de ha nincsen pénze rá, akkor nem fog vásárolni, that's all.

egy DVD-t (ami szintén olyan 5 rugónál kezdődik

Az a baj, hogy Magyarországról beszélünk, arról meg inkább nem kéne. 5 rugónál kezdődik? Nekem a 0-day Quantum of Solace blu-ray került rendelési költséggel együtt 4500-ba.
Egyszerűen nem lehet úgy globális perspektívákba tekinteni, ha ezt az országot és az itt kialakult fogyasztói magatartást vesszük górcső alá. Én ezért nem is szoktam vele foglalkozni, max. elrettentő példaként. Sajnos, de ez van.

szerk.: Amúgy ha nem lehet warezolni az Office-t, akkor majd szépen utánaszagolnak az alter megoldásoknak, ahol a warez pl. egy hatalmas visszatartó erő (ugye most mondhatnám, hogy mindenki Nero-t warezol, amikor tele a padlás remek burnerekkel, vagy alig ismerik az ingyenes 7zip-et, pedig mindent megold, amit a fizetős WinRAR... de te is képben vagy eléggé ahhoz, hogy ezt tudd :) ).

szerk2.: Micsoda utópia: egy rakat ember tudatos és mérlegelt választásra lenne kényszerítve, mert nem tudja megoldani zéró utánajárással egy egyszerű "download" gombbal. Nekem tetszene. Főleg, hogy ez nem kényszerítés a vásárlásra/használatra, hanem kényszerítés a saját szükségleteinek mérlegelésére és információ beszerzésére. :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.