Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) attila9988


attila9988
őstag

Majd egy év múlva újabb szalaghírként olvashatjuk hogy "franciaországban nem mutatható ki számottevő növekedés a film, és zeneipari kiadványok eladásaival kapcsolatban. A file cserélők mégsem befolyásolják az eladási mutatókat?"... :D

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért azt hozzátenném, hogy ILLEGÁLIS fájlcsere. Mert nem hiszem, hogy ha valaki megosztja a Debian 5.0-t, azért le kéne csukni. :U
Egyébként meg, ha eltiltják, akkor átmegy a szomszédhoz és tölt onnan...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) attila9988 válasza lezso6 (#2) üzenetére


attila9988
őstag

Nem kell aggódni. Ezentúl majd titkosított file cserélő hálózatok jelennek majd meg. Valamilyen francia megoldás esetleg... :DD

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#4) L3zl13 válasza attila9988 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Remélem előtte még látunk egy olyat, hogy sorba mennek csődbe az internetszolgáltatók Franciaországban, és hogy visszaestek az internetes reklámbevételek.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Morden24 válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Márpedig fogunk, legalábbis szerintem.

Bár szerintem a legtöbben ismerik a warezhoz való hozzáállásomat itt a fórumon, a 3 strikes ebben az esetben azért egy f*szság, mert pofátlan közvetlen és közvetett terheket ró az ISP-kre, és akkor még nem is beszéltünk a távozó kuncsaftokról, vagy a csökkenő előfizetői kedvről.

Gyönyörű. Kicsit gondolkodtak, hogy melyik lábukba lőjenek, aztán jobb.

Sectumsempra - For Enemies

(#6) Dr. Akula válasza Morden24 (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nyilván lesz aki visszamondja előfizetését a legolcsóbb csomagra, ezek nem akarnak harcolni, csak igazodnak a "kínálathoz". A többség meg sztem annyit csinál hogy komolyabban utánanéz milyen módon tudja követhetetlenné tenni a netes tevékenységét. Amire igény van, arra lesz kínálat is. Ezt a franciák csak azért nem tudják mert 1. sosincsenek képben semmivel (ld: trianon), 2. nem náluk gazdagodott meg Al Capone a szesztilalommal. De majd rájönnek.

(#7) attila9988


attila9988
őstag

Az egészben a legfurcsább, hogy ezzel a megoldással az ISP -k alá vágnak egy hatalmasat. Nem lepődnék meg ha maguk a szolgáltatók pénzelnék a titkosítási eljárásokkal foglalkozó programozókat ezután.. :)

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#8) Morden24 válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

A többség meg sztem annyit csinál hogy komolyabban utánanéz milyen módon tudja követhetetlenné tenni a netes tevékenységét.

Kétlem, hogy ez a réteg lesz a kiműveltebb. A warezos szub-ban is a legtöbb az átlagjúzer, azaz valaki megmutatta neki, és használja. Ha kap egy mailt az ISP-től, akkor vagy beszarik, vagy nem, de kétlem, hogy hirtelen kriptográfussá képzi magát.

Egy réteg már így is használja a lehetőségeket enyhe paranoia okán, most majd valamennyit nőni fog ez a réteg, de kétlem, hogy domináns lesz.

Amúgy meg kíváncsi leszek én az ISP-k szigorára ilyen tekintetben. Hülyék lesznek majd havi többezer levelet brutál költségen kiküldeni csak azért, mert Jean-Pierre letöltött egy darab filmet. Legalábbis kétlem.

Ha meg lecsapnak pár megagiga-forgalmazó állatot, az még adott esetben az ISP-nek sem kár.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Terelgetik a népet a fizetős warezfelé.Ezek után kiváncsi lennék kik üzemeltetik ezeket a szervereket.

Biztos a jogvédők,hogy legalább egy kis pénzel támogassák a szórakoztatóipar rászorulóit ;]

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#10) negyedes


negyedes
addikt

Majd repkedni fognak a telefonok meg mailek, napi pár száz. Azért kíváncsi lennék, hogy hosszabb idő után mennyire esik vissza a nett forgalom, warez, torrent és mennyien mondják vissza, váltanak kisebb csomagra.

Ha valami legális cuccot osztunk meg akkor is jön a mail? Mert a szándék megvan. :))

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Kultúrális értékként aposztrofálni azokat a zenéket, amiket gyakran fájlcserélnek... hát legalábbis szereptévesztés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) divrapier


divrapier
tag

ha nem tudnam letolteni azt, amit akarok, fizetnek... annak aki letudja :D

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#13) Morden24 válasza bandras0226 (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Terelgetik a népet a fizetős warezfelé

Nem lenne egy rossz taktika (globálisan): ellehetetleníteni a hómjúzer illegál file-cserélést, ami által sokan alapban leszoknak, akik meg nem, azok elmennek a fizetős warez irányába, ahol természetesen a nagy érdeklődés és az egyéb lehetőségek hiánya miatt megugranak az árak.
Az online tartalomszolgáltatók pedig összehangolják az áraikat, és úgy árulhatnák drágán a cumóikat, hogy sokan még örülnének is neki, hogy milyen olcsó. :U

Sectumsempra - For Enemies

(#14) Dr. Akula válasza Morden24 (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha kell neki az ingyenprogi, majd megtanulja. Vagy a haverja beállítja neki. Az alkoholtilalom idején se lett mindenki pálinkafőző, csak tudta honnan kell megvenni. :)

Az ISP-nek akkor lenne kár, ha esetleg beválna a letiltogatós szopatás. Warez híján, csak mailt meg netet pötyögni kinek kell x MB-os net? Arra elég a modemes is, vissza lehet mondani a drága előfizukat. Na azt már megéreznék az ISP-k. Sőt azt is megkockáztatom, hogy akkor a vezetékes telefon mintájára gyakorlatilag csődbe mennének, hiszen mobilnetet minden szolgáltató kínál, netezni az is elég, mire kell még a telefonvonal? Nálunk ezzel még a MATÁV is beszopná, mert legtöbb helyen a vonalas telefont már csak a net miatt tartja fenn az ember.

És ha mindent jól betiltanának, mi történne? Mindenki felfedezné újra a "cédé írós gyerekeket", és folytatódna a warez offlineban. Amire igény van, arra kínálat is lesz.

(#15) Morden24 válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

kinek kell x MB-os net

Ha felfejlődnek az online tartalomszolgáltatások, akkor azért elég sokaknak.

Arra elég a modemes is

Enyhe túlzással, ami a mai weblapokat illeti.

És ha mindent jól betiltanának, mi történne? Mindenki felfedezné újra a "cédé írós gyerekeket", és folytatódna a warez offlineban

A warez egyik legnagyobb mozgatórugói a "mindent egy helyen" és a kényelem (természetesen a no-fee mellett). Ha ez a kettő kiiktatódik, az rengeteg embert tántorít el, és eszükbe sem fog jutni cédéírós gyereket keresni (itt most ne a HC vérwarezosra gondolj, aki még a freeware-t is torrentről szedi le, hanem az eseti warezosokra, akik a warezpopuláció túlnyomó többségét adják).

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#16) ArchElf


ArchElf
addikt

Nem a kalózkodás az igazi gond, hanem hogy ingyen van. Mindegy nekik milyen formában, csak csurogjon befelé a pénz. Biztos az internetszolgáltatók nem tejelnek eléggé.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17) edward2


edward2
addikt

vicces ez az intézkedés. bennem az a kérdés merül fel ők hogy a francba tudják mikor osztok meg illegális tartalmat?

másik ISP megszopták. 1megabites mobilnettel szoktam néha tolni és teljesen elég böngészésre emailre. hova ide a 10+ megabit...

(#18) #95561216


#95561216
törölt tag

Veszett ügy. Az emberek akik rászoktak az ingyenre, nem fognak ezentúl fizetni érte. Régebben még zenét is vettem, ha máról holnapra nem lehetne torrentezni, akkor maradna a rádió. Esetleg ha lesz 1-1 nagyon jó szám, akkor külön mp3-ban megveszem. Évente kb 10-20 számot. Mennyi az? 5000? A havi 9000-be kerülő netem meg lemondom kábeltévéstől. Maradékra elég a mobilnet. Mp3 lejátszót nem veszek, minek, elég egy gagyi fm rádiós telefon amire ráfér az a pár legális szám. Azután lehet kimutatásokat nézni, mennyivel nőtt az adóbevétel.

(#19) Dr. Akula válasza Morden24 (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha felfejlődnek az online tartalomszolgáltatások, akkor azért elég sokaknak
Ingyen? Mert ha nem, akkor arra se lesz pénze a warezusernak, ahogy og. szoftverre se.

Enyhe túlzással, ami a mai weblapokat illeti.
Még online játékra is elég, ha nincs lag. Mondjuk modemmel pont van, de az a sebesség lag nélkül simán elég.

és eszükbe sem fog jutni cédéírós gyereket keresni
Hát ha megoldható 2kazettás magnóval is a másolás, akkor valóban nem kell, elég egy fejbeállító csavarhúzó. ^^ Amúgy meg lehet hogy kényelmetlen, de még mindig kényelmetlenebb kifizetni magyar fizetésből sok 100k ft-ot szoftverre, mint gyalogolni kicsit.

(#20) Morden24 válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

A világ nem a magyar fizetésről szól. A cikk meg nem Magyarországról. :B

Aki notórius warezoló, annak úgyis tökmindegy, csak ne kelljen fizetnie. Aki meg kevésbé, azt lazán át lehet löködni a legalitás (vagy a nem-warezolás) oldalára.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21) Morden24 válasza #95561216 (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azután lehet kimutatásokat nézni, mennyivel nőtt az adóbevétel.

Miért, a megmaradó pénzeddel begyújtod a kazánt?

Sectumsempra - For Enemies

(#22) Dr. Akula válasza Morden24 (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Így van, Indiában, Kínában, Bangladesben még ennyien se vesznek eredetit. De a warez mégiscsak az USA-ból jön, mert ott se rózsadombi burzsuj mindenki.

A legális vásárlásban csak a reális árak segíthetnek, más nem. Csökkenteni kell a luxusprofitot, akkor talán lesz vevő. Ja és nem árt minőséget produkálni, britniszíprszes szart ingyen se tölt le az ember, nemhogy pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#23) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

"Picit" valóban jogsértőnek tűnik ez a törvény nekem... Elmehetnek valahova!

(#24) Morden24 válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

A legális vásárlásban csak a reális árak segíthetnek, más nem.

Az ingyenessel elég nehéz reális árakkal harcolni.
Arra, meg hogy kinek mi a reális, az ugyebár minimum nagyon szubjektív. Nekem pl. eszembe sem jutna itthon sem játékot, sem műsoros dvd-t ill. BR/HD-lemezt venni, ellenben szépen transzportálom ki a pénzemet UK-be, ahol az árak reálisak (számomra).

A warezhoz azért azt tegyük hozzá, hogy nem kizárólag a csórók megoldása a botrányos árakra. Ezért mondtam, hogy az ingyenesség mellett a fő előnyei a választék és a kényelem, ezutóbbi kettőt elég kevés (onlány vagy offlány) bolt tudja nyújtani. Az instant beszerzéshez pedig nagy szükség lenne az onlány tartalomszolgáltatók erőteljes fejlődésére, ami amúgy folyamatosan zajlik, és látványosan teret hódít (ld. iTunes, mint példa).

Csökkenteni kell a luxusprofitot, akkor talán lesz vevő.

Nézd, rengeteg embernek a 600 forintos dvd-ár is túlzás. Ingyér sosem lesz. A warez meg ingyér van. Nincsen miről beszélni ilyen téren.

Ja és nem árt minőséget produkálni, britniszíprszes szart ingyen se tölt le az ember, nemhogy pénzért.

És ki dönt a minőség kérdésében? A britniszpírsz elég szar példa, mert rohadt népszerű volt a maga idejében, biztos vagyok benne, hogy warezolták is elegen.
Nem mellesleg a minőség és a warezolás között bármilyen korrelációt vonni elég necces, mert ingyen semmi nem drága.

a warez mégiscsak az USA-ból jön

Ezt egyébként nem teljesen értem. Hogyhogy onnan jön? Ott találták fel?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#25) Penge_4


Penge_4
veterán

"Az online tevékenységek monitorozását egy ügynökség végezné majd."

Szép új világ.

Ezzel maximum azt érik el, hogy jól megszedik magukat és kialakul egy új maffiatípus, a warezmaffia, amire majd egy egész hálózat fog épülni, mert, ahogy előttem is mondták, egy átlagfelhasználó sem fogja magát kriptográfussá képezni.

Egyébként arra senki nem gondolt, hogy az ilyen élősködő ArtisJus féle szervezetek tiszteletdíjából a sok művész, akiket támogatnak nem éhezne?

(#26) Penge_4 válasza lezso6 (#2) üzenetére


Penge_4
veterán

"Egyébként meg, ha eltiltják, akkor átmegy a szomszédhoz és tölt onnan..."

És lesz olyan hülye szomszéd, aki majd vállalja a következményeket? :DDD

(#27) Penge_4 válasza Morden24 (#24) üzenetére


Penge_4
veterán

"Az ingyenessel elég nehéz reális árakkal harcolni."

Egy ilyen kényszertörvény mellett már annyira nem. De ez megint nem fogja egyenes arányban a minőség javulását hozni, sokkalinkább a luxusprofit növekedését.

(#28) Morden24 válasza Penge_4 (#27) üzenetére


Morden24
nagyúr

Fentebb már kifejtettem, hogy ezt a fajta állami beavatkozást egy baromságnak tartom :)

szerk.: Természetesen nem azért, mert jaj, akkor majd nem megy a warez.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#29) ArchElf


ArchElf
addikt

Én 1.000, max 1.500 magyar valutát vagyok hajlandó adni egy lemezért (nagyon ritka kivételekkel). Amit szeretnék, és meg tudom venni ennyiért az megvan, ami nincs ennyiért, azt nem veszem meg (csak majd ha már lemegy az ára - akkor viszont kiadok rá ennyit).

Amíg a kínálat nagy része nincs ezen az áron addig a kiadók ne pofázzanak (80 forintos írható nem matricás Verbatim DVD ár mellett - ami nyomott és nem írt formában tokkal és borítóval sem kerülhet többe 50 forintnál), hogy ennyi meg annyi (extra)profitot buknak el.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#30) #95561216 válasza Morden24 (#21) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem, elutazok belőle külföldre ;)

(#31) Morden24 válasza #95561216 (#30) üzenetére


Morden24
nagyúr

Valahol, valamiért adózni fogsz :)

Sectumsempra - For Enemies

(#32) #95561216 válasza Morden24 (#31) üzenetére


#95561216
törölt tag

Pont a valahol nem mindegy az államnak, amelyik bevezethetné :)

De ha már ennyire szóba került, az se mindegy, hogy idehaza 20(23?25?) % áfa, vagy mondjuk Massachusettsben 5% sales tax. Bár ez off nagyon.

(#33) Penge_4 válasza Morden24 (#31) üzenetére


Penge_4
veterán

Kivéve, ha Monaco-ba utazik. :DDD

(#34) ArchElf válasza ArchElf (#29) üzenetére


ArchElf
addikt

Másrészt a jövedelemadómon keresztül amúgy is bőségesen jut olyan pocsék magyar filmeseknek és zenészeknek annyi pénz - olyan alkotásokra, amiket amúgy sem vennék meg -, amennyit akkor sem költenék el a kiadványaikra, ha tetszene amit csinálnak, és megvenném azon az áron, amennyiért most adják őket.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#35) Morden24 válasza #95561216 (#32) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hogy témánál is maradjunk, elég valószínűtlen, hogy azok lesznek többségben, akik a warezhiány miatt megspórolt pénzükből céget alapítanak Lichtenstein-ben :DDD

De amúgy tökmindegy, ha a tartalomszolgáltatóknak van eszük, akkor egy ilyen lépést kihasználnak, és kihasítanak egy hatalmas szeletet maguknak, akiket már könnyen meg lehet utána kötni szolgáltatásokkal, árakkal és extra opciókkal.
Feltételezem, valami ilyen lobbiérdek lehet a francia okoskodás mögött is, nem az, hogy kettővel több Carla Bruni-lemez fogyjon :)

Más kérdés, hogy rajtunk, mint országon ez kurvára nem segít, nálunk a szűk piac és a pofátlan kereskedői árrés együttes eredménye az, hogy a MediaMarkt-ban a BSG Razor 5K, közben meg múlt héten rendeltem meg UK-ből a teljes sorozatot ~10K-ért :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#36) #95561216 válasza Morden24 (#35) üzenetére


#95561216
törölt tag

Meg a kis piac. Olyan jó lenne megszüntetni az eszetlen régiókódokat, és az angol kiadásra az összes létező feliratot egyből felpakolni, a szinkronért meg csak fizessenek.

(#37) Penge_4 válasza Morden24 (#35) üzenetére


Penge_4
veterán

ha a tartalomszolgáltatóknak van eszük, akkor egy ilyen lépést kihasználnak, és kihasítanak egy hatalmas szeletet maguknak

Ebben ott van a bukfenc, hogy ezt eddig megtehették volna, mert ha már a warez miatt sokan gyors netet kötnek, akkor egyúttal kipróbálják, aztán látják, hogy mekkora királyság a HD minőségű streaming. De ha sorozatosan lemondják, akkor utána az lesz a kollektív előfizetői válasz, hogy ez kevés nekik a havi x ezer többletért cserébe és csak néhányan fogják igénybe venni. A tartalomszolgáltatóknak meg nem közvetlen érdeke együttműködni az ISP-kkel. Ők ugyanúgy kielégíthetik a kis sávszélességgel rendelkező tömegeket is, ha ők képezik a túlnyomó többséget.
Ha már elterjedt lenne cloud computing, az mégegy kényszerráhatás lenne, de így nem fog megintcsak tömeges előfizető nagyobb csomagot kötni csak azért, hogy kipróbálja milyen jó neki. Főleg, hogy úgy számolja a családi költségvetést, hogy ami eddig ingyen volt neki, azért most kénytelen fizetni, így már eleve többszörösre jön ki a költségvetése, mint ami ténylegesen reális lenne egy nem warezoló usernél.
Windows Vista Home Premium OEM - kb 30-40 rugó
MS Office 2007 Home - nem tudom, de gondolom olyan 20-30 körül az is van.
És ezek még csak a szoftverek. Utána megvesz havi 1 DVD-t meg kéthavonta 1 CD-t, azt is többletköltségként könyveli el, így már jogos, hogy meg kell húzni a nadrágszíjat és nem fog csak azért + akárhányezret fizetni, hogy a gyorsabb net lehetőségeit kihasználja, pláne ha a net átminősül weboldalak nézegetésére, emailre és IM-re. Inkább a többség homokba fogja dugni a fejét és direkt nem vesz tudomást ezekről a dolgokról, mert úgy van vele, hogy amiről nem tudja, hogy milyen jó annak hiánya nem fáj neki annyira.

(#38) Morden24 válasza #95561216 (#36) üzenetére


Morden24
nagyúr

az angol kiadásra az összes létező feliratot egyből felpakolni, a szinkronért meg csak fizessenek.

Jóval régebben (5-6 éve) szinte minden angol dvd-n (leszámítva a sorozatokat) találtam magyar feliratot is. Mára valóban nem igazán jellemző.
A másikat meg szinte szóról szóra én is elmondtam már egyszer (mármint, hogy úgy lenne jó), függetlenül attól, hogy személy szerint abszolút nem igénylem a magyar sub/dub jelenlétét, ha van angol. :K

Sectumsempra - For Enemies

(#39) Penge_4 válasza #95561216 (#36) üzenetére


Penge_4
veterán

és az angol kiadásra az összes létező feliratot egyből felpakolni

Egy nagy probléma van. Hogy akkor nem férne rá a lemezre, mert mint tudjuk a DVD-n nem az srt-s párszáz KB-os megoldást használják, hanem képformátumban van tárolva a felirat, ami 1-2 száz megát bőven kitesz.
Ez az elmebeteg megoldás nem tudom miért jó, de valamire biztos, ugyanis nem lehet átméretezni, nem lehet változtatni a színeket, árnyékolást, átlátszóságot, nem lehet meghatározni, hogy a képernyő mely részén helyezkedjen el, mert hardcoded elhelyezést kap a képernyő aljától 2-3 centi magasságban. Az alsó és felső fekete margó megint rá van égetve, tehát ha át akarod méretezni mondjuk PC-n lejátszva 16:10-es monitorra, akkor a felirat szépen bekúszik a margóval együtt a képernyő nem látható részére.
Tehát nyugodtan lehet anyázni azt, aki ezt kitalálta (én is szoktam, amikor szembesülök vele, szerencsére eddig a DivX/XviD-nek hála ettől sikerült megkímélnem magam), de ez van sajnos.

(#40) Morden24 válasza Penge_4 (#37) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ebben ott van a bukfenc, hogy ezt eddig megtehették volna

De most kis szerencsével képződik egy piaci vákuum. Kicsit könnyebb és főként olcsóbb ilyenkor megnyerni a népet.

Ők ugyanúgy kielégíthetik a kis sávszélességgel rendelkező tömegeket is, ha ők képezik a túlnyomó többséget.

De ha a manapság populár buzzword-ökre akarnak ráugrani, mint pl. HD, akkor már nem.

Főleg, hogy úgy számolja a családi költségvetést, hogy ami eddig ingyen volt neki, azért most kénytelen fizetni

Hát ugye ez egy olyan dolog, hogy ez szórakozás. Eddig nem ingyen volt, hanem illegálisan hozzáfért pénzfiztés nélkül, utána meg nem kénytelen megfizetni, hanem megfizetheti.

Windows Vista Home Premium OEM - kb 30-40 rugó

Lehúzós kalmáréknál biztos, egyébként meg júz dö forsz of di internet.

MS Office 2007 Home - nem tudom, de gondolom olyan 20-30 körül az is van.

Újfent.

Sectumsempra - For Enemies

(#41) Penge_4 válasza Morden24 (#40) üzenetére


Penge_4
veterán

De ha a manapság populár buzzword-ökre akarnak ráugrani, mint pl. HD, akkor már nem.

Már aki ráakar. Te még nem találkoztál nagy bevásárlóközpontokban olyan puccos, öltönyös újgazdaggal, aki azért tartotta fel a sort, mert begurult egy 20Ft-os a kosárgördítő bizbasz alá? Én már igen. A pénzesek többsége nagyon megfogja a pénzt, kétszer is meggondolja, hogy mire ad ki mennyi pénzt. Tehát a magasabb életszínvonal nem feltétlen hordozza magában, hogy ha többletkiadásai vannak, akkor nem fogja meghúzni a nadrágszíjat.

Eddig nem ingyen volt, hanem illegálisan hozzáfért pénzfiztés nélkül, utána meg nem kénytelen megfizetni, hanem megfizetheti.

Igen, te jogi megfogalmazásban mondtad el, de az átlaguser nem így gondolkozik, meg nem megy bele ennyire a témába, mivel nem büntették meg érte eddig, úgy fogja fel, hogy ez természetes, amit eddig csinált és mivel mostantól megbüntetik érte úgy fogja fel, hogy mostantól fizetni kell érte és mivel eddig azért tette, amit tett mert szükségét érezte, így továbbra is szükségét érzi és így kényszernek érzi ezt a lépést, ergo, kényszerítve érzi magát ezen termékek megvásárlására.

Az árak, amiket belinkeltél 40 ezerrel dobják meg az egyszeri költségvetést és két 2000-3000HUF-os CD lemez (mivel vegyük, hogy nem britnit hallgat, hanem kulturális minőséget :D ) és egy DVD-t (ami szintén olyan 5 rugónál kezdődik, mert ebből is kulturális minőséget vesz, nem zs kategóriás 999HUF-os Tesco-s filmeket :D ) meg már olyan + 10000-rel dobják meg, aminek a következtében nem a HD-n fog gondolkozni, hanem a sűrű anyázáson és a nadrágszíjmeghúzáson. Lehet, hogy ez fél-egy év múlva változni fog és addigra már szükségét érzi "befektetni" egy drágább netre, hogy ezeket a tartalmakat is elérje, de addig nem fog ilyesmin gondolkozni.
Lásd: A TPB per is meghozta a hatását, mekkorát esett pár nap alatt az ISP-k forgalma.

(#42) Morden24 válasza Penge_4 (#41) üzenetére


Morden24
nagyúr

Már aki ráakar.

Mostanság erre gerjed a piac. A dvd is először a kékvérűek bulija volt, most meg a csövesnek is van lejátszója.

Te még nem találkoztál nagy bevásárlóközpontokban olyan puccos, öltönyös újgazdaggal, aki azért tartotta fel a sort, mert begurult egy 20Ft-os a kosárgördítő bizbasz alá?

De igen, bár ilyen tekintetben csóró és gazdag között kevés különbséget látok. Senki nem szereti, ha rászarnak az asztalára.

mivel mostantól megbüntetik érte úgy fogja fel, hogy mostantól fizetni kell érte

Így van. Ő nem legál-illegál vitatémaként éli meg a dolgot, hanem eszi-nem eszi-ként. Ha (és a "ha" azért itt még elég fontos) elkenik a száját a warez miatt, akkor nem az elvei miatt fog problémázni (mivel eddig sem voltak, hiszen neki legál-illegál mindegy), hanem valószínűleg átalakulnak a fogyasztói szokásai. Aki nem nagyipari letöltő, azt jóval kevésbé érinti ez: nem havi 3, hanem havi 1 filmet fog nézni.
Általában az ilyen dolgok nem az átlagnak okozzák a legnagyobb fejfájást, hanem annak a szűk rétegnek, aki dependens.

kényszerítve érzi magát ezen termékek megvásárlására

Na ja, de ha nincsen pénze rá, akkor nem fog vásárolni, that's all.

egy DVD-t (ami szintén olyan 5 rugónál kezdődik

Az a baj, hogy Magyarországról beszélünk, arról meg inkább nem kéne. 5 rugónál kezdődik? Nekem a 0-day Quantum of Solace blu-ray került rendelési költséggel együtt 4500-ba.
Egyszerűen nem lehet úgy globális perspektívákba tekinteni, ha ezt az országot és az itt kialakult fogyasztói magatartást vesszük górcső alá. Én ezért nem is szoktam vele foglalkozni, max. elrettentő példaként. Sajnos, de ez van.

szerk.: Amúgy ha nem lehet warezolni az Office-t, akkor majd szépen utánaszagolnak az alter megoldásoknak, ahol a warez pl. egy hatalmas visszatartó erő (ugye most mondhatnám, hogy mindenki Nero-t warezol, amikor tele a padlás remek burnerekkel, vagy alig ismerik az ingyenes 7zip-et, pedig mindent megold, amit a fizetős WinRAR... de te is képben vagy eléggé ahhoz, hogy ezt tudd :) ).

szerk2.: Micsoda utópia: egy rakat ember tudatos és mérlegelt választásra lenne kényszerítve, mert nem tudja megoldani zéró utánajárással egy egyszerű "download" gombbal. Nekem tetszene. Főleg, hogy ez nem kényszerítés a vásárlásra/használatra, hanem kényszerítés a saját szükségleteinek mérlegelésére és információ beszerzésére. :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#43) Dr. Akula válasza Morden24 (#24) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az ingyenessel elég nehéz reális árakkal harcolni.
Jahát kérem ha valamire van free szoftver, akkor azért pofátlanság pénzt kérni. Csináljanak olyat amiért hajlandó áldozni a vásárló!

Arra, meg hogy kinek mi a reális, az ugyebár minimum nagyon szubjektív.
Erről szól a KAPITALIZMUS. Minden annyit ér, amennyit a vevő hajlandó adni érte. Ez az egész rendszer alapja. És mindenhol működik is, kivéva a szoftver-film-zenemaffiában. Azok azt képzelik hogy a kommunizmusban vannak, hasraütéssel kitalálnak egy árat, aztán majd mindenki csak fizet szó nélkül... Hát ez itt nem működik, majd rájönnek.

A dolog másik fele meg ha tényleg olyan geci az a warez, akkor hogy lehet hogy egyre-másra jönnek a cikkek a rekordot döntögető eladásokról? Akkor minek is sír a szájuk? Nagyobb warez = nagyobb eladások? Ez a problémájuk, kevesebb pénzt szeretnének?

Nézd, rengeteg embernek a 600 forintos dvd-ár is túlzás. Ingyér sosem lesz. A warez meg ingyér van. Nincsen miről beszélni ilyen téren.
Így tényleg nincs, akkor marad minden ahogy van. Ha nem kell a kis pénz, akkor nem lesz annyi se... Az biztos jobb.

És ki dönt a minőség kérdésében?
A vásárló. Amikor látja hogy 1 albumon van talán 1 jó szám, a többi ipari hulladék, akkor jogosan teszi fel a kérdést hogy minek fizesse ki a többi szám "árát". Ha meg csak azt az 1 számot veszi meg mondjuk az ituneson, akkor is sír a kiadók szája hogy miért nem az egész albumot vette meg. Ezek a kiadók ingyenélő uzsorások, semmi más. Menjenek el dolgozni!

Ezt egyébként nem teljesen értem. Hogyhogy onnan jön? Ott találták fel?
Mit nem lehet ezen érteni? Kínában crackelik meg a szoftvereket, vagy az USAban? Nalátod.

(#44) Morden24 válasza Dr. Akula (#43) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jahát kérem ha valamire van free szoftver, akkor azért pofátlanság pénzt kérni. Csináljanak olyat amiért hajlandó áldozni a vásárló!

Most nem csak szoftverről beszéltünk, hanem általánosságban bármilyen tartalomról. Pl. ha neked mindenképpen a Dark Knight film kell, akkor annak hogy találsz free alternatívát? Megnézed a farsangon Betment meg Dzsókert? :)

hasraütéssel kitalálnak egy árat, aztán majd mindenki csak fizet szó nélkül...

Ebbe nem kéne belemenni, de amúgy nagyon nem hasraütésszerű az az ár. Maximum sokaknak drága vagy irreális.

Amikor látja hogy 1 albumon van talán 1 jó szám, a többi ipari hulladék, akkor jogosan teszi fel a kérdést hogy minek fizesse ki a többi szám "árát".

Éppenséggel igen, de ettől még fogytak a Britni cédék. Akkor ezek szerint a spinének minden száma iszonyatosan-nagyonjó volt?
A tömegtermékek esetén minden fogyasztó ugyanúgy viselkedik, teljesen mindegy, hogy éppen warezoldalon, vagy boltban nézelődik.

Mit nem lehet ezen érteni? Kínában crackelik meg a szoftvereket, vagy az USAban? Nalátod.

Áhá. Tehát az usákok krekkelnek. Ezt az eddig nem ismert információt most elraktározom. :U
Tehát még véletlenül sem arról van szó, hogy a többségében a szoftverek az ő országukból és az ő nyelvükön kerülnek ki, ezért teljesen nyilvánvaló, hogy az eredeti feltöltő is onnan származik?
Magyarán az Imperium Galactica 2 is ki lett küldve USA-ba krekkelődni? :)

Minden annyit ér, amennyit a vevő hajlandó adni érte.

Hm. De a warez pont nem ez. Ami te mondasz, az a bojkott. Nem ér nekem annyit a termék, tehát nem kell, nem kérem. A warez az az, hogy nem ér nekem a termék semmit, de attól még használom.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#45) Dr. Akula válasza Morden24 (#44) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Általában bármiért is pofátlanság pénzt kérni ami ingyenes. Az ingyenélő uzsorások tanuljanak meg dolgozni!

Pl. ha neked mindenképpen a Dark Knight film kell, akkor annak hogy találsz free alternatívát? Megnézed a farsangon Betment meg Dzsókert?
Ennyi erővel a közértben is lehetne alapfilozófia hogy ha enni akarsz fizess 1 milkát, vagy ne egyél... Minek itt szarozni 200 ft-os kenyérrel, az 1 milka nagyobb szám, legyen annyi az ára!

Ebbe nem kéne belemenni, de amúgy nagyon nem hasraütésszerű az az ár. Maximum sokaknak drága vagy irreális.
Azért hasraütésszerű mert irreális. Azt rögtön gondoltam hogy (reálisan) megindokolni nem lehet, ezért "ne menjünk bele".

de ettől még fogytak a Britni cédék.
Akkor meg ne sírjon a szájuk hogy jujj a warez...!

Áhá. Tehát az usákok krekkelnek. Ezt az eddig nem ismert információt most elraktározom.
Na látod, már volt értelme ma is felkelned. ^^

ezért teljesen nyilvánvaló, hogy az eredeti feltöltő is onnan származik?
Naés az amcsi miért "vetemedik" feltöltésre? Csak nem azért mert irreálisnak tartja ő is a luxusprofitot és segít a haverjainak olcsóbban hozzájutni? ^^

(#46) Penge_4 válasza Morden24 (#42) üzenetére


Penge_4
veterán

A dvd is először a kékvérűek bulija volt, most meg a csövesnek is van lejátszója.

Ebben azért nagy szerepe van a wareznak is. Sokan nem vettek volna, ha minden megnézendő filmjüket pénzért kellett volna megvenni.

Ezen felül ugye tudjuk, hogy a kereslet gerjeszti a kínálatot, de addig nincs kínálat, amíg nincs rá kereslet. Ezesetben, mivel a kereslethez kell x% nagysebességű net előfizető, (amiért a keresletet képező embereknek kell látatlanba fizetni), mert enélkül a tartalomszolgáltató nem számít felhasználói bázisra, addig nem fog szerverparkot fejleszteni, amíg nem látja, hogy ez megfog neki térülni.
Lásd: 64 bit esete. A userek addig nem használnak 64 bitet, amíg nincsenek 64 bites sw-ek, a sw gyártók addig nem írnak 64 bites szoftvereket, amíg nincs rá tömeges igény.

DVD-nél ez egyszerű volt, mert egy DVD lemez kinyomásának technikai költsége, ha már a film megvan, kb 10Ft, mert VHS-en már úgyis megvan, a film leforgatva, innentől csak digitalizálni kell és rá a DVD-re. Gondolom az elején nem is volt ennyi lemez és ekkora kínálat. Szépen lassan elindult, egyre többen vettek, egyre nagyobb lett a kínálat.

hanem annak a szűk rétegnek, aki dependens.

Azért az sem mindegy, hogy a megnézendő filmeknek és meghallgatandó zenéknek, vagy kipróbálandó játékoknak a pénztárcád szab határt, vagy a szabadidőd és a winyódon lévő szabad tárkapacitás.

Na ja, de ha nincsen pénze rá, akkor nem fog vásárolni, that's all.

De azt előre senki nem tudja megmondani, hogy melyik áltaguser melyiket fogja választani. Továbbra sem mond le az eddig ingyenesen beszerzett digitális tartalmairól, ezért több lesz a kiadása, mint eddig, vagy továbbra is fizet a nagysebességű netért, hogy az éppen induló HD tartalmakat élvezhesse a neten, ezáltal a kiadása nem lesz több, de sivárabb lesz az élete.

Amúgy ha nem lehet warezolni az Office-t, akkor majd szépen utánaszagolnak az alter megoldásoknak

Az Office meg a Windows pont rossz példa, mert a gyerekek ezt a két dolgot tanulják az iskolában és a főnök is az MS Office-szal megszerkesztett dokumentumot várja el a titkárnőtől, amiben minden wordart, meg clipart úgy van passzentra, nyomtatásra készen.
Egyébként például az OOo Calc-ban angolul vannak az számítási értékek, nem magyarul, mint a lokalizált MSO-okban. Gondolom ez a franciáknál sincsen másképp.
MSO-ban AB, meg HA, meg DARAB...stb van míg OOo-ban DB meg IF....stb
Ezek is okozhatnak problémákat a kettő között.

Micsoda utópia: egy rakat ember tudatos és mérlegelt választásra lenne kényszerítve, mert nem tudja megoldani zéró utánajárással egy egyszerű "download" gombbal. Nekem tetszene.

Csak ez országonként változna, mivel idővel átalakulna a digitális termékek kereskedelmi modellje, mivel a felhasználókba belevernék, hogy fizetni kell érte, így idővel elindulna az ingyenes open source piacon már most is megfigyelhető PRO-ért fizetni, alap ingyen jár. Erre kezdene építkezni az új gazdaság és idővel már egyre több "extra" kerülne át a PRO-ba, egyre kevésbé fejlesztenék az alap verziót, így elkezdődnének a régiónkénti rétegződések, gazdagabb országokban fizetnének a PRO-ért, csóróbb országoknak kénytelenek lennének az alapot használni. Elkezdenének trükközni, hogy a PRO-t warezolják a csóróbb országokban, majd újra kezdődne elölről a körforgás. Amíg nem lesz minden országban globálisan egyforma fizetés, egyforma adók...stb, addig mindig fokozatosan elkezdenek mélyülni a szakadékok, hiába tömik be ilyen intézkedésekkel ideiglenesen.

(#47) Morden24 válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


Morden24
nagyúr

Azt rögtön gondoltam hogy (reálisan) megindokolni nem lehet, ezért "ne menjünk bele".

Leginkább az adott piac méretétől függ.
Egy boltba előre kistatisztikázott mennyiség jön egy adott termékből, amit előzetes tapasztalatok és piacfelmérés alatt határoznak meg. Ha sokat rendelnek, akkor az egy darabra jutó költség kevesebb, ha kevesebbet, akkor fordítva. Ezek után ott van a reklámozás költsége, ami egy szűk piacon arányosan drágább lehet.
És természetesen erre jönnek rá a különböző kereskedelmi lépcsőfokok árrései, valamint a hozzáadott értékadó, de közvetetten még millió dolog tartozik ide.

Na most, itthon ez X ár, külföldön meg Y. Pl. az általam említett UK-ből nem azért jön 10k-ért egy négy szezonos + két nagyfilmes sorozat díszdobozban, mert ott kedvesek és aranyosak, és nem is azért, mert a brit csóróbb, mint a magyar, hanem azért, mert több fog fogyni belőle. Nálunk lófasz sem fogy, ezért a kereskedők a kevés eladott példányon próbálják behozni a pénzt (jó példa erre a Fifa vagy az NFS játékok, vagy a Sims, amiknek kialakult vásárlóközönsége van, ezért a kereslet nem csökken, ha mondjuk 9K helyett 12-ért adják - ellenben a bevétel nő).

Akkor meg ne sírjon a szájuk hogy jujj a warez...!

Nézd, attól, hogy a munkám még jól fizet, nem áll szándékomban neked ingyen adni.

Naés az amcsi miért "vetemedik" feltöltésre? Csak nem azért mert irreálisnak tartja ő is a luxusprofitot és segít a haverjainak olcsóbban hozzájutni? ^^

Speciel a krekkercsapatok ezerszer kifejtették már, hogy szarnak az ingyenélő köcsögökre, ők azért töltenek fel, mert lehetőséget kívánnak adni a termék kipróbálására.

Sectumsempra - For Enemies

(#48) Morden24 válasza Penge_4 (#46) üzenetére


Morden24
nagyúr

mert VHS-en már úgyis megvan

Remélem azt nem gondolod komolyan, hogy a VHS audio/videosávot nyomták át simán a bolti dvd-re... illetve láttam már egy-két teszkós csodát, ahol legalábbis a hang eléggé tv-rip gyanús, de egyébként ez nem így van.

Azért az sem mindegy, hogy a megnézendő filmeknek és meghallgatandó zenéknek, vagy kipróbálandó játékoknak a pénztárcád szab határt

Már miért ne lenne mindegy? Most te tényleg úgy gondolod, hogy ezek a dolgok alanyi jogon mindenkinek járnak?
Szex is mindenkinek jár, ha meg tudja oldani. De félmilkás mesterkurva csak annak jár, aki kifizeti. Ha egy cég 10K-ért adja a tartalmat, akkor az annak jár, akinek van rá 10K-ja. Akinek nincsen, annak a szája jár, meg természetesen az, amire van pénze, illetve az, ami mindenki másnak is ingyen van.

De azt előre senki nem tudja megmondani, hogy melyik áltaguser melyiket fogja választani.

Mivel a helyzet max. ugyanilyen lehet, de leginkább valamivel jobb, ezért ez nem fog meghatni senkit, aki az érintett bizniszben dolgozik.

Továbbra sem mond le az eddig ingyenesen beszerzett digitális tartalmairól, ezért több lesz a kiadása, mint eddig

Ez csak olyan esetekben lehetséges, ahol a fogyasztás mértéke nem haladta meg az eddig is rendelkezésre álló pénztárcát. Hiába vágyik Pistike heti 3 játékra, 4 filmre és 5 giga zenére, ha már letölteni nem tudja, de nincsen rá keret. Ezért a legvalószínűbb (egy ilyen fiktív esetben, mert azért ne úgy beszéljünk erről, mint ami éppen történik), hogy átalakulnak a felhasználói szokásai, és 2 havonta 1 játékot, havonta 1 filmet és pár zenét fog beszerezni.

Ezek is okozhatnak problémákat a kettő között.

Mint ahogyan fentebb írtad, a piac megszüli a saját igényeit, és tereli a cégeket. Ha majd szükséges lesz a darab meg a hektár, akkor meg lesz csinálva.

idővel elindulna az ingyenes open source piacon már most is megfigyelhető PRO-ért fizetni, alap ingyen jár

Szerintem a legreálisabb megoldás, szigorúan a most tárgyalt elméletnél maradva.

Erre kezdene építkezni az új gazdaság és idővel már egyre több "extra" kerülne át a PRO-ba, egyre kevésbé fejlesztenék az alap verziót

Akkor farkába harap a kígyó, és újrakezdődik az előző folyamat, mint ahogyan te is írod.

Amíg nem lesz minden országban globálisan egyforma fizetés, egyforma adók...stb, addig mindig fokozatosan elkezdenek mélyülni a szakadékok, hiába tömik be ilyen intézkedésekkel ideiglenesen.

Itt egy olyan utópisztikus dologról beszélsz, ami csak science fiction-ökben élhető jövőkép. Teljes uniformitás a globális munkaerőpiacon nem lehet, mivel a munka értékét rengeteg lokális változó határozza meg. Nyilván egy állatorvos munkája a lengyel legelők mellett mást ér, mint egy Blue Cross-ban London belvárosában.

Sectumsempra - For Enemies

(#49) Penge_4 válasza Morden24 (#47) üzenetére


Penge_4
veterán

Speciel a krekkercsapatok ezerszer kifejtették már, hogy szarnak az ingyenélő köcsögökre, ők azért töltenek fel, mert lehetőséget kívánnak adni a termék kipróbálására.

Igen, ahogy 24 óra múlva köteles vagy törölni a letöltött mp3-akat. Ez egy védőszöveg, amivel enyhíthetik a bíróságon kiszabott büntetést, ha esetleg elkapják őket. Ha azt írják, hogy "Hatalomellenes és rebellis vagyok, és töltsétek ezerrel, harcoljatok ti is a gonosz elnyomó kapitalista hatalmak ellen" akkor a vádirat kibővül még a bűncselekmény elkövetésére való felbujtással és még kitudja mivel.

A kipróbálásra már nagyon régen ott van a shareware. Ugye ha nincs crack, akkor megnő a kereslet a kipróbálásra, így az a néhány gyökér, aki nem csak a 30 napos korlátot teszi rá, hanem a funkciókat is korlátozza az is kénytelen lesz változtatni a stratégiáján.

(#50) Morden24 válasza Penge_4 (#49) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez egy védőszöveg, amivel enyhíthetik a bíróságon kiszabott büntetést, ha esetleg elkapják őket.

Ilyen nincsen. A fegyverorgazdán sem enyhít az, hogy eladás előtt közli, hogy ez akár embert is ölhet. Ennek utánanézhetsz, mert már írtad egyszer, de ilyen nem létezik. Odaírhatná azt is, hogy kiscicák halálát okozza a letöltés.

A bűncselekmény tényét (a feltörés, illetve az esetleges terjesztés) nem befolyásolja az, hogy milyen kommentet fűznek hozzá.
Amit te írsz (hogy egyéb vádpontokat is csatolhatnának pl. felbújtással), az nem eredményezi azt, hogy írniuk kéne bármit is. Akkor miért pont ezt írják, miért nem azt, hogy "senki ne töltse le"? Ez egyéni vélemény a csapatok irányából, pont.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.