Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Apollyon válasza Trailblazer (#50) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mondjuk ha lenne némi fogalmad a történelemről, meg tudnád, hogy mi megy a valóságban, a mai napokban Kínában, akkor nem írnál ilyen hülyeségeket.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#52) Plazmacucci válasza Trailblazer (#50) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az nem scifi hogy mondok valamit telefonnal a kezemben és másnap már a pofámba kapom annak a reklámját amiről beszéltem, minden lehetséges platformon. Az nem scifi hogy az embereket az érdeklődési körükön keresztül manipulálják a személyre szabott reklámokkal. Az nem scifi hogy facebook adatokkal befolyásolni tudják országok választási eredményeit. Lassan nem lehet már úgy fingani hogy árról ne tudjon a google vagy a facebook és azt is felhasználják a céljaik érdekében.
Ezt el tudtad volna képzelni húsz éve?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#53) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Van aki még mindig azt gondolja/hiszi, hogy a facebook, instagram, google vagy bármely ehhez hasonló oldal, a telefonok egyéb adottságai: a kameráik, GPS-eik, mikrofonjaik, ujjlenyomatolvasóik, TV-k és laptopok kameráik, a nagy világmárkák (mint pl apple és társaik), valamint akár idesorolhatom a közterületi kamerákat, a drónokat stb stb mind mind csak azért van, hogy mi kényelmünket/szórakozásunkat/biztonságunkat/jó kedvünket szolgálják???
Ha van aki ezt gondolja még mindig, ott nagy a baj, ezek mind mind csak a megfigyelésről szólnak semmi másról. ezért jöttek létre. Ez a totális megfigyelés, miközben úgy vannak eladva ezek a dolgok, hogy ez neked kell, ez neked jó és kényelmes és főleg biztonságos... Jah és, ha nem így gondolod, akkor teszünk róla, hogy ne tudj ezek nélkül élni.

Ha valaki azt gondolja, hogy a facebook valóban cukorgyerekhez köthető, akkor ott is baj van. Ő csak egy arc, akire ráhúzták, hogy nah Te legyél a facebook arca/kitalálója. Hisz ki használná akkor ezeket az eszközöket, ha ezen weboldalak, márkák, technikai újítások stb mögött valami nagyobb rendű (adott esetben akár titkos) rendszer/szervezet/vagy csoportok állnának???

Mellesleg az Iphone 2g is már információkat küldött helyadatokról az apple-nek miközben a gps be sem volt kapcsolva. Hány éve is már ennek???
Kínában meg arc alapú fizetés történik már egy csomó helyen már.
Éljen a digitalizáció... báránybőrbe bújt farkas.
Nah ennyit a magánéletről....
Hamarosan ott tartunk, hogy valaki úgy dönt nem tetszünk neki, megnyom egy gombot és jogilag meg is szűnünk létezni.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#54) janeszgol válasza Apollyon (#49) üzenetére


janeszgol
félisten

+1
Na végre! Végre valaki leírta, hogy a demokratiKUSS USA sem demokratikus. Csak annak látszik. Innen, <2000 kilóméterről.
Arról már nem is beszélve, ohgy az MI alapú adatbányászat a jelen. Azaz hiteligénylésnél pl fel is használják. El van adósodva a közeged, amiben mozogsz? Szar ügy.
Ja hogy egyeseknek az bőven megfelel demokráciának, hogy a neten bármit bárkiről leírhatnak. Hát ha valakinek ennyi is elég...
Nyisziati nálad a labda.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#55) Timer válasza Somatom (#36) üzenetére


Timer
veterán

Tele lenne öngyilkossal a világ. És nem, ez nem irónia, sajnos tényleg így gondolom...

..meg azt is, hogy ennek ellenére pontosan ezt kellene tenni.

(#56) vicze válasza Fr@nkieWilde (#53) üzenetére


vicze
félisten

"akkor ott is baj van. "
Teljesen egyetértek, baj van elég nagy. :K

[ Szerkesztve ]

(#57) Somatom válasza Timer (#55) üzenetére


Somatom
veterán

Na és? Hulljon csak a férgese!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) vicze válasza Somatom (#57) üzenetére


vicze
félisten

Kezdjük mondjuk veled? Vagy teljes családoddal? :)

(#59) Fr@nkieWilde válasza vicze (#56) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nálad??? Ezt akartad írni ugye? :C

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#60) Blizzardking válasza vicze (#58) üzenetére


Blizzardking
őstag

Biztosan képben vagy mire kommenteltél..?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#61) rsf válasza Trailblazer (#47) üzenetére


rsf
senior tag

Az nagy baj ha nem látod ennek a jelentőségét.. De nem baj sokan mások is így látják.
Szerinted nem baj hogy tudnak rólad mindent??
Írd már ide, hogy pl. naponta hányszor mész vécére és mennyi ideig vagy ott és az asszony hogy szereti, vagy te?? Ezek nem túl lényeges dolgok, de mégsem szeretnék az emberek, hogy más tudjon róla, csak az akinek elárulta.
De sokkal durvábbak is lehetnek.
Pl. nem szimpatizálsz a hatalommal aztán nem érted, hogy miért nem vesznek fel sehová de még a feleségedet sem..
Rákeresel egy betegségre aztán nem kötnek veled egészségügyi biztosítást sehol...
Soroljam még???
Egy biztosítónak sokat ér ha tudja, hogy kockázatos vagy.
Erről szól ez nem arról, hogy milyen sportcipőre kerestél rá a neten.
Üdv..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#62) vicze válasza Blizzardking (#60) üzenetére


vicze
félisten

Igen, végigolvastam, és nem először veti fel ezt a hozzáállást. (mármint használó személyekre vonatkozóan nem a szolgálatára.)
Jelen esetben a "vesszen a férgese" a személyekre vonatkozott, így arra reagáltam.

Teljesen félretéve az adatgyűjtési problematikát, ami nyilván valós.
Eljutottunk arra a szintre, hogy egyesek normálisnak gondolják, hogy ha valaki nem új él nem olyan szolgálatosokat használ mint ők, akkor hülyék vagy még kevesebbre tartják őket.
Ez pedig egyre jellemzőbb és egyre normalizálódik. :( És ez tényleg nem arról szól, hogy cégek adatokat gyűjtenek, hanem hogy van aki ezzel próbál valamilyen felsőbbrendűségi komplexusán kompenzálni valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#63) Kékes525 válasza rsf (#61) üzenetére


Kékes525
félisten

És tegyük hozzá a célzott, személyre szabott hirdetéseket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#64) EmberXY válasza Kékes525 (#6) üzenetére


EmberXY
addikt

Vagy éppen az "illetékesek" számára fejlesztik/tesztelik a hangfelismerő technológiákat meg még ki tudja miket... (konteo off... :D )

Up the Irons!

(#65) Kékes525 válasza EmberXY (#64) üzenetére


Kékes525
félisten

Az is lehet, nagy minta áll rendelkezésükre.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#66) Kékes525


Kékes525
félisten

Most lett csak igazán fontos, hogy átgondolja, törli-e magát a Facebookról

"Noha Mark Zuckerberg sokáig határozottan tagadta, végül beigazolódott, a Facebook tényleg belehallgatott a beszélgetésekbe. Az évek óta fennálló gyanúnak több jele is volt, ám az oldal mindig elérte, hogy felhasználóit megtartsa. De vajon most is sikerül?"

Újabb botrány: a Facebook lebukása után a Microsoft önként bevallotta a kifogásolható tevékenységet.

"Szerdán bejelentette a Microsoft, frissítette adatvédelmi politikáját, hogy tudassa felhasználóival: alkalmazottai és szerződéses munkavállalói hanganyagokat gyűjtenek a Skype szolgáltatásból és a Cortan személyi asszisztenstől, és ezek egy részét meghallgatják, hogy tökéletesíthessék a szolgáltatások működését."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67) bambano válasza Apollyon (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Először is az, hogy a tavalyi kongresszusi meghallgatás valójában színjáték lehetett": elképzelt beszélgetés-részlet:
Képviselő: Szóval önök adatokat gyűjtenek. Meg tudná mondani, hogy rólam milyen adatokat gyűjtöttek össze?
Cukorhegy: meg, készültem a válasszal, ebben a dossziéban benne van minden (átadja).
Képviselő: (átlapozza) nincs több kérdésem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) vicze válasza bambano (#67) üzenetére


vicze
félisten

Igen persze egyértelműen látszik, hogy a meghallgatáson a szenátorok tökéletesen tisztában voltak a technikai háttérrel.
Végtelen ilyen válogatás van, ahol egyik f*szság után a másikat kérdezik egyértelműen látva, hogy fingjuk nincs a még arról se hogy mit kérdeznek. Talán azért nem történt semmi, mert az ott ülő törvényhozóknak úgy általában halvány lila fogalma sincs, hogy mi történt és mik voltak a válaszok?

Persze sokkal egyszerűbb Trump szintjére lealacsonyodni és összeesküvéseket gyártani, mint valósan utánanézni dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

(#69) bambano válasza vicze (#68) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

rossz lehet úgy élni, ha az embernek fikarcnyi humorérzéke sincs.
a te kedvedért, csak neked, csak most, külön legyilkolom a poént.
a vicc szerint abban a dossziéban a tiltott kampányfinanszírozástól kezdve az összes disznóságig, amit a képviselő elkövetett, benne volt minden bizonyíték, amiről az fb tud. ezért kussolt el a képviselő. és ezért nem lett érdemi vizsgálat meg érdemi büntetés az fb ellen. mert azok is sárosak, akiknek ezt meg kellett volna tenni, és azokról is van akta az fb-nél.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) Somatom válasza vicze (#58) üzenetére


Somatom
veterán

Kezdhetjük. Ha öngyilkos leszek azért, mert egy hétig nem műküdik a Facebook, akkor meg is érdemlem a halált.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#71) vicze válasza bambano (#69) üzenetére


vicze
félisten

Nyilván a "viccet" értettem, de ha végigolvasod a kommentet, amire reagáltál akkor rájöhetsz, hogy mire írtam amit.
És én hiába értem, hogy ironizálsz, egyesek ezt komolyan veszik és tényleg így gondolják, ahogy írod vicc nélkül.

(#72) Apollyon válasza vicze (#71) üzenetére


Apollyon
Korrektor

The Matrix has you Neo.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#73) 7Heads Drago válasza janeszgol (#43) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azzal hogy veszel egy akármilyen ország termékét, te már ott is akarsz élni?
Mert nálam nem ezt jelenti.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#74) Chaser válasza Somatom (#70) üzenetére


Chaser
titán

pár éve töröltem az fb reget, valahogy túléltem, de egészen biztos h vannak akik megzuhannának, ha elveszik az "életüket"
annyi idiótát egy helyen, feléről esettanulmányt lehetne írni
a legjobb az volt, mikor az egyik szomszéd csaj is betalált privátba ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) janeszgol válasza 7Heads Drago (#73) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt az elmúlt hetek, hónapok margójára írtam. Nem emlékszel, hogy ilyeneket írtak nekünk? :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#76) 7Heads Drago válasza janeszgol (#75) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azóta rájöttem csak nem tudtam már módosítani :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#77) Somatom válasza Chaser (#74) üzenetére


Somatom
veterán

Olyan ronda? Ha jól néz ki, akkor engem nem zavarna, ha "betalálna privátban". :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78) Chaser válasza Somatom (#77) üzenetére


Chaser
titán

Nem, csak faszija volt...:) Meg gyerek...egyszer azura' utcan rohant oda hozzank, pedig csak beszelgettem a csajjal:d azota mar nincs meg azura', en pedig szerencsere mar nem ott lakom
Ha az fb meselni tudna, a hazassagok/parkapcsolatok 90%-a gyorsan veget erne ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Blizzardking válasza vicze (#62) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ő arra értette hogy vesszen a férgese, hogy ha büntetésből 3 napra shutdownolják a facebookot, és valaki akkora makimajom hogy ebbe belepusztul, akkor megérdemli. (Amúgy én megnézném, szerintem senki nem pusztulna bele, elkezdene élni inkább. De ráférne a világra, ebben biztos vagyok.)
Ez nem egyenlő valakinek a célzott kiirtásával. Ezért kérdeztem hogy láttad-e az eredeti kommentjét, ő a facebookot akarta kiiktatni pár napra.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.