Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#128) sb válasza Kansas (#121) üzenetére


sb
veterán

Ritka az amit eleve paneltápra terveznek. Főleg olyan amit igazán erősre, vga mellé... és még kicsi is legyen a ház.
Ez már általában egyedi megoldás, de úgy meg elég jók a lehetőségek. Ha SFX tápos házba kerül paneltáp akkor "mérhetetlenül" sok hely lesz. :D Én ehhez igazítottam amiket építettem, sima fizika: mibe fér be a hw a hozzá megfelelő hűtéssel együtt. Ha semmi extra nem kell akkor jött a kicsi, lapos ház. NAS-szerű gépnél már inkább kockaház a preferált nálam és táp helyett befér 4-5 HDD. :) Dvga-hoz meg megint egyszerűbb egy kicsi kockaház mint vmi low profile-t erőltetni.

Egy ilyen 20x20-as Jonsbo V2 méretű házba befér egy kisebb normál vga és ha nincs táp akkor felülre egy kis toronyhűtő is ami bármilyen ebbe illő cpu-t elvisz minimumon is. 60-75W vga+35-45W cpu-ig ezt egy 120-150-es táppal kényelmesen meg lehet oldani.*

*Igazából 150-160W körül már a paneltáp is inkább peak üzemmódban bírja, sokszor javasolt aktív légmozgással. Persze ez is megoldható de néha érdemesebb egyet visszalépni és úgy jóval kisebb a macera. Ez 100-120W körül sima ügy, 150 már macerás, felette meg végképp nem küzdenék ezzel, akkor már legyen vmi rendes, legalább SFX tápos megoldás. Ilyen méretben 150-200W úgyis problémás már hangra is.
A másik visszalépés aztán nálam még az mITX lap lett amivel meguntam az általános küzdelmet. Lett kicsit nagyobb ház (22x27 cm alap) de így egy rakás kis mATX is befér. Nem kellett drágán, 1-1 lapból válogatni.

Más:
Téma volt az alaplapi HDMI/DP és felbontásuk. Sok lapra licensz(ár) miatt nyomták rá anno, hogy HDMI 1.4-es. Ha olyan APU került bele ami tudja a 2.0-át akkor kiküldi. Most is itt megy mellettem egy hivatalosan 4K30p-s, legolcsóbb Gigabyte A320-S2H lap 200GE-vel egy 4K60p monitorra kötve. Trükközve még 3D frame-packed képet is ki lehetett küldeni (fizikailag elbírta a csati) amit végképp nem tud hivatalosan. (A HDPC-t nem tudom ez hogy érinti).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.