Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HXY


HXY
addikt

Magyarországi példa nincs erre?

(#2) Killing


Killing
addikt

Majd lesz ha veszek Dell gépet. ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#3) Erasmus válasza HXY (#1) üzenetére


Erasmus
őstag

ez engem is érdekelne...

(#4) Tikakukac


Tikakukac
titán

Halálra sem használom az előre rakott Vistámat, de ismerve a magyar helyzetet inkább ülök a seggemen :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) sbazsi válasza HXY (#1) üzenetére


sbazsi
veterán

magyarisztánban? ne vicceljünk már...
itt még mindig a vevők vannak a cégekért, és minden ügyfél qssoljon, örüljön, hogy használhatja a terméküket...
ezt az elmúlt 2 hónap tapasztalata mondatja velem (nem microsoft, egy másik multi...)

(#6) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Miért kell ennyit vacakolni azzal, ha nem kell az előretelepített rendszer :( .. a jelenlegi laptopomat Linuxszal vettem (persze elég használhatatlan darabbal.. legalábbis asztali használathoz nem megfelelővel adták.. nem volt grafikus felülete).
Ha a következő utódon lenne Windows, mert csak az azzal szerelt laptop felszereltsége lenne nekem ideális, vagy addigra (megint) eltünnének a nem Windowsos gépek, én is megpróbálnám visszaszerezni majd az összeget :) ... ez esetben szívesen írok majd róla egy Logoutos részletes beszámolót (ha nem lesz addig tele ilyen írással minden), de nem tervezek mostanában cserét még egy pár évig, így erre, hogy ilyet írjak kicsi a jelenlegi esély.

Én tudnék egyébként egy lehetséges jó megoldást:
Alapból a gép ára nem tartalmazza az operációs rendszer szoftverének licencét (telepítő van, de nincs hozzá telepítőkulcs), vagy akár több, első induláskor választható rendszer között lehetne választani (az Acer pl. így is kb.10GB-ot szed le telepítési particiónak, de annak csak töredékét használják adattárolásra.. elférne még ott legalább még 1 rendszer), így azzal sincs gond, hogy nincs rajta operációs-rendszer (pl. lehetne valamilyen Windows és mellé valamilyen grafikus felületű Linux disztribúció). A Windowst meg csak akkor tudná a felhasználó telepíteni, ha azzal vette a gépet, mert különben nem kap telepítési kódot hozzá (a kódot meg úgy kapná mint pl. a mostani garanciakibővítést sok gépnél).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#7) Csakénvagyok válasza DraXoN (#6) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Mondjuk semmibe kerül egy GUI felhúzása. Mondom ezt mind kezdő linuxos.

(#8) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Miért nem vett OS nélküli laptopot?

(#9) dabadab válasza WonderCSabo (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Miért nem vett OS nélküli laptopot?"

Mert az max. a tescogazdaságos kategóriában létezik, amúgy nem. A Dellnek vannak ugyan linuxos laptopjai, de meglehetősen korlátozott a kínálat.

DRM is theft

(#10) moma


moma
őstag

ezt nevezik microsoft adónak, ha minden igaz :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#11) Depression válasza Csakénvagyok (#7) üzenetére


Depression
veterán

Az Acer noti Linpus Linux-szal jön, ami nem más mint egy tesztprogram, ami leellenőrzi a rendszer működését indításkor. Nincs értelme vele bajlódni.
Viszont amikor én vettem, akkor kb. 5k Ft volt a különbség ugyanaz az acer noti windows-os és Linux-os változata között.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) Csakénvagyok válasza Depression (#11) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Nekem is az Acerem Lipusal érkezett, tudom. De nekem még a boltban felwarezoltak egy windowst, még előtte meg is kérdeztek hogy akarom hogy rendszert is rakjanak rá. Mondtam hogy NEM. Vérpistát ez nem győzte meg, meg há' ő úgyis jobban tudja :DDD

(#13) DraXoN válasza Csakénvagyok (#12) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

LoL :DDD
Az ennyim is Linpusal jött, de nekem ilyet nem csináltak :D bár erősen ajánlották a géphez a windowst, mert, hogy az tudja a legjobban kihasználni... igaz.. egy évig ez igaz is volt (elég új gép volt akkoriban amikor vettem)... jól jött a Campus-licence átvészelni azt az évet.. azóta gond nélkül megy :) ... főleg a hang rész nagyon sokáig problémás volt, és az ati kártyám is csak most az augusztusi 9.8 driver óta támogatja a HD videók lejátszásának gyorsítását (Ati kártya, de már nincs vele sok gond.. úgy nagyjából)... de azóta nem teker a proci HD videó alatt (most alap 2x800MHz-en is lejátssza a gép a 720as videót akadás nélkül, de a 1080-al is megbirkózik 1600as órajelen (az viszont érdekes, hogy a 9.04es ubi óta nekem nem 2 órajel van a procimban mint lehetséges üzemmód hanem 3: egy 800 egy 1600 és egy 1800MHz-es lehetőség. Gyárilag csak a legkisebb és legnagyobbnak kéne lenni-e, de jó ez így :) )

Nah.. befejeztem az offot... de ez úgy megérintett.. az eladó jobban tudja :DDD (egyébként ahol én vettem, ott jó eladók voltak akkoriban.. egy fél éve jártam náluk, akkor is jók voltak még :) .. ha új laptop kell majd, nagy eséllyel lehet, hogy visszatérek :)) )

A notimról megy annyit, hogy csak a legkisebb felszereltségű volt Linux rendszerrel. ha olyat akartam volna amiben van webkamera, bluetooth, nagyobb merevlemez, több memória, akkor csak a drágább windowsos lett volna. Ez valamennyi gyártónál mai napig így van! (ritka amikor nem)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#14) MBazsee


MBazsee
tag

Tavaly év vége felé (október, november talán) volt egy ilyen esetem, az ügyfél kinézett magának egy DELL notebookot amin Windows Vista volt előtelepítve, viszont főiskolás lévén, járt neki a Campus Licenc. Dell-t felhívtam, azok mondták, hogy Microsoft-nál érdeklődjek. A Microsoftos hölgyike meg csak lesett, hogy ilyen is lehet, hogy valaki visszakéri a szoftver árát?

Az ügyfél sajnos nem volt kitartó. :(

[ Szerkesztve ]

(#15) newgamer válasza MBazsee (#14) üzenetére


newgamer
aktív tag

Nem szívesen adják vissza szerintem, lehet több probléma van vele, mint haszon, mire visszaszerzed.
Bár egyszerűbb, oprendszer nélküli Notebook-ot venni.

(#16) dabadab válasza newgamer (#15) üzenetére


dabadab
titán

Szerinted mennyire egyszeru OS nelkul megvenni egy notebookot? Semennyire, foleg, ha az ember a rendes gepek kozott valogat. :(

DRM is theft

(#17) newgamer válasza dabadab (#16) üzenetére


newgamer
aktív tag

Szerintem elég sok notebook van, amin nincs oprendszer.

(#18) dabadab válasza newgamer (#17) üzenetére


dabadab
titán

Kerlek, sorolj fel egy OS nelkuli Thinkpadet vagy Dell notebookot, vagy tulajdonkeppen barmit, ami business class kategoriaban indul.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) #16820480 válasza dabadab (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

business classból van elvileg HP renew meg asis, ha jól emlékszem, rendszer nélkül. de ott is szoktak adni azért legtöbbször valami (más nyelvterületre szánt) windows-t.

(#20) bobsys válasza #16820480 (#19) üzenetére


bobsys
addikt

freedos szokott rajtuk lenni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#21) #16820480 válasza bobsys (#20) üzenetére


#16820480
törölt tag

az csak az asis, nem? renew gépekhez adnak vegyesen vistát meg xp-t is.

(#22) eszgé100


eszgé100
őstag

nekem a számtek tanárom járt így. ő is nagy linux fan és mondta, hogy neki nem kell az xp, úgyhogy nem is fizeti ki. a boltban azt mondták oké, de a gépről már nem szedték le

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#23) newgamer válasza dabadab (#18) üzenetére


newgamer
aktív tag

Árlistákban lehet találni, de lehet boltfüggő.

(#24) bobsys válasza #16820480 (#21) üzenetére


bobsys
addikt

igen en asis gepeknel lattam

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25) dabadab válasza newgamer (#23) üzenetére


dabadab
titán

Nem, nem boltfuggo. Ezek a gyartok, amiket emlitettem, egyaltalan nem adnak el OS nelkul cuccokat, marpedig a boltok is csak azt tudjak arulni, amit kapnak toluk.

DRM is theft

(#26) fordfairlane válasza newgamer (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyáltalán nem. Pl. a Lenovo előre telepíti a rendszert a notebookokra, más típusszám alatt szerepel az, amelyikre Win XP-t raknak és más, amelyre Vistát (Sőt, néha még az XP-shez adnak Vista DVD-t is, a Vistáshoz meg XP-t a downgrade licenszjog keretein belül). A T szériában még nem találkoztam se freedosos, se linuxos, se oprendszer nélküli változahoz. Egyáltalán nem általános gyakorlat ez.

x gon' give it to ya

(#27) Octi válasza newgamer (#23) üzenetére


Octi
aktív tag

Tudtommal Mo-on hivatalosan komplett gépet nem lehet oprendszer nélkül forgalmazni.

Ezért rakják fel sok helyen a freedost, és az egyéb grafikus felület nélküli linux disztriket.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#28) fatal` válasza Octi (#27) üzenetére


fatal`
titán

Hát ez nagyon érdekes mert itthon vettem a notebookom OS nélkül.

(#29) Octi válasza fatal` (#28) üzenetére


Octi
aktív tag

Már bocsi, de ez ebben az országban szerinted jelent valamit? :D

Ha nem lenne előírva az OS, szerinted minek görcsölnek ezekkel a freedosokkal?

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#30) FTeR


FTeR
addikt

az ASUS VJ-met (~0,5mill) os nélkül vettem, pedig én örültem volna neki ha van rajta vista, mert akkor nem kell külön megvennem és olcsóbb lett volna...

(#31) newgamer


newgamer
aktív tag

Nem is tudtam, hogy nem lehet OS nélkül forgalomba hozni, amúgy már jó tudni miért van Linux, vagy FreeDOS, de azt jól tudjuk, hogy az ilyen gépekre is XP, vagy Vista megy :))
az más kérdés honnan van:)

(#32) #16820480 válasza newgamer (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért az mégis jobb lenne, ha választani lehetne, és nem lenne előtelepíve minden olyasmi, amire nincs szükséged. nekem a vistás gépemre ment linux, így feleslegesen fizettem az OS-ért. de még ha maradt is volna a vista, akkor is szedhettem volna le a sok oem vackot, amit előtelepítenek.

(#33) newgamer válasza #16820480 (#32) üzenetére


newgamer
aktív tag

Arra megy ki a játék, hogy minél többet eltudjanak belőle adni :)

(#34) degooo


degooo
csendes tag

Nem inkább arra hogy több pénzt kérjenek el érte a forgalmazók? :DDD

András

(#35) hejesírásó válasza newgamer (#17) üzenetére


hejesírásó
senior tag

maradjunk annyiban, hogy ha normális gyártó nem belépő notiját nézed elég nehéz op nélkülit venni.

(#36) hejesírásó válasza eszgé100 (#22) üzenetére


hejesírásó
senior tag

és végül csökkentették a gépe árát az op árával?

(#37) fordfairlane válasza newgamer (#33) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Microsoftnak nyilván az az érdeke, hogy minnél több Windows menjen el, de a gyártónak tkp mindegy lenne. Ami miatt nem nagyon van oprendszer nélküli verzió az valószínűleg a supportköltségek. Egy előre telepített gép valószínűleg kevesebb problémával jár, mint egy szoftvernélküli változat, amit a hozzá nem értők is megvennének az olcsóbb ár miatt, de aztán nem tudnák beüzemelni rendesen.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#38) Psychonaut válasza dabadab (#18) üzenetére


Psychonaut
addikt

Aki biznisz kaetegóriás notit vesz, nem azon a +15k-n fog csődbe menni, amennyibe a Win kerül. :U

(#39) #16820480 válasza fordfairlane (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezt egy tollvonással meg lehetne oldani, csak rá kell írni, hogy az OS nélküli gépeknél csak a hardverhibákra adnak supportot. ennyi lenne.

Psychonaut: ez marha jó érv. te mit szólnál, ha gépet akarnál venni, és mellé adnának mondjuk +15ezerért egy bolíviai ónbánya nyilvántartó programot? hiszen a gép árához képest nem kerül sokba.

(#40) hejesírásó válasza #16820480 (#39) üzenetére


hejesírásó
senior tag

win = bolíviai ónbánya nyilvántartó program :DD

(#41) dabadab válasza Psychonaut (#38) üzenetére


dabadab
titán

Nem a csődbemenésről van szó, hanem arról, hogy mi a francnak kötelező nekem BG jólétét támogatnom?

DRM is theft

(#42) WonderCSabo válasza dabadab (#41) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézd csak meg, hány linuxos laptop van? Ez már nem Tesco kategória.

(#43) fordfairlane válasza #16820480 (#39) üzenetére


fordfairlane
veterán

ezt egy tollvonással meg lehetne oldani, csak rá kell írni, hogy az OS nélküli gépeknél csak a hardverhibákra adnak supportot. ennyi lenne.

Hát, szerintem a gyártók akkor is a support miatt nem erőltetik a túl sokféle oprendszer variációt. Gondolom egyszerűbb így kezelni a dolgokat, és garanciaügyileg is kevesebb a variáció.

Persze az is lehet, hogy általunk nem ismert háttéralkuk is léteznek a gyártók és a Microsoft között.

x gon' give it to ya

(#44) Psychonaut válasza #16820480 (#39) üzenetére


Psychonaut
addikt

Persze, ez igaz, senki nem szeret plusz pénzt fizenti a semmiért. Egyébként ez nem érv volt, szimpla tényközlés.

Amúgy szerintem (hangsúlyozom, szerintem) a business notik kategóriájában még többet ver a Win a Linuxra, mint pl. netbook/olcsó noti kategóriában.

(#45) dabadab válasza WonderCSabo (#42) üzenetére


dabadab
titán

"Nézd csak meg, hány linuxos laptop van?"

Keves. A Dell valasztekanak ugy 10% kaphato Linux-szal, ehhez kepest a Dell az a gyarto, aki nagyon nyomja a Linuxot (konkretan az Ubuntuval munkalkodnak egyutt), a tobbieknel sokkal rosszabb a helyzet.
(Es nem akarok senkit se megbantani, de az Inspironok azert hatarozottan az olcsobb gepek koze tartoznak.)

DRM is theft

(#46) Psychonaut válasza dabadab (#45) üzenetére


Psychonaut
addikt

A 10%-os arány bőven jónak mondható, tekintve, hogy a Linux piaci részesedése tudomásom szerint 1-1.5% között van. :U

(#47) hejesírásó válasza Psychonaut (#46) üzenetére


hejesírásó
senior tag

az előbb még azzal érvelt WonderCsabó, hogy igenis kapni linuxosat dögivel, most meg már jónak tartod a 10% ot a del-nél csak azért mer 1-1,5% a piaci részesedése a linuxnak :F :C

dabadab: tiszta sor.

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza Psychonaut (#46) üzenetére


dabadab
titán

Ez kurvara nem segit azon a helyzeten, hogy amikor laptopot akarok venni, akkor en az egesz valasztekbol szeretnek valogatni.

Nem tudom, hogy ez ertheto-e?

DRM is theft

(#49) #16820480 válasza fordfairlane (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet, bár itt a nem amellett érvelek, hogy adják linux-szal (akkor már valóban feljöhetne, hogy ugye ubuntuval, gentoo-val, suse-val, mandrivával vagy akár openbsd-vel is adják már, és adjanak supportot is mindhez), hanem egyszerűen amellett, hogy adják csupaszon, rendszer nélkül.
igenis álljon jogomban azt választani, amit én szeretnék, akár úgy is, hogy nem kérek hozzá terméktámogatást (szoftvereset mármint).

Psychonaut: miért lenne sokkal jobb BC kategóriában a win? szerintem nincs olyan nagy különbség ott sem. nekem is BC gépem van, és teljesen jól tudom használni linux alatt is.

(#50) WonderCSabo válasza dabadab (#45) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jaa, hogy ezek olcsók? :) Akkor sem Tesco kategória, és ebből már nyugodtan tudsz linuxosat válogatni. Persze lehetne sokkal-sokkal több linuxos is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.