Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez egy általánosan elterjedt baromság itt a PH!-n, hogy vegyük a minél nagyobb tápokat, persze senki sem néz utána, hogy ténylegesen mi mennyit fogyaszt..

i7 965/GTX 295

* System in IDLE = 226 Watt
* System with GPU in FULL Stress = 416 Watt

Például.

[ Szerkesztve ]

(#2) malwy


malwy
senior tag

Stílus veszett jó, kösz a cikket.
A giga lapocska nem problémázik a ddr3-al? Elég sok panaszt hallani rájuk ilyen téren. Barátom egy p35ös alap combo lappal szívott.

(#3) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Kérdés:

Minek neked akkora táp?

Válasz:

Hogy a később megjelenő VGA-khoz is elég legyen.

:W

Mintha az lenne az általános hogy az újabb vga többet eszik mint a régi. :W

Ja, még valami. Gépigény.hu-n szétnéznél agyvérzést kapnál. :D 80% vagy van péz és 1kWattos táp vagy nem ért hozzá és kodegány vagy HKC. (20% pedig értelmes meggyőzhető vagy alapból jó tápot vett) Ha próbálod vele megértetni hogy a kodegány sz*r és vegyen másikat elkezdi védeni aztán meg jön a te gépedhez hogy ez sz*r amaz sz*r, úgy, hogy fogalma sincs dolgokról. Pár embert sikerült megtérítenem, de aztán belefáradtam és hagytam a fenébe az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#4) samu74


samu74
addikt

A cikk tényleg jó :K ,csak ahogy írtad is a "hívők" kételyei nagyon ragadósak(sajna a hülyeség is).Márpedig egy kevésbé hozzáértőt könnyebb bizonytalanságba taszítani...Tudod ahogy szokták mondani,"győz a rutin". :)
Anno bizonygattam valamelyik fórumon ,hogy a 400-as FSP bőven elég a GT8600 mellé,de páran lehülyéztek ( "te nem olvasol fórumokat???") hogy minimum 500 watt az ajánlott...

[ Szerkesztve ]

-----------

(#5) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Ja és jó a cikk. :R :))

(#6) pincehely


pincehely
addikt

Örülök, hogy megjelent egy írás, ami végre rámutat, hogy semmi szükség nincs 500-600w-os tápegységeknél nagyobbra.
Azért én még mindig a túlméretezett tápegység híve vagyok, hiszen ezek kisebb terhelésre kisebb hanggal, és jobb hatásfokkal reagálnak.
Egy tápegységnek nem jó, ha teljesítőképessége határán mozog.
Ellenben én sem értem, a kilowattos tápegység hívőket. :U

http://kefetemap.deviantart.com/

(#7) waithEard válasza malwy (#2) üzenetére


waithEard
őstag

Semmi gond nincs a ramokkal, 1333-at úgy vitte mint a pinty! (De ez a tesztekből is szépen látszik) Nagyon jó kis lap, komolyan mondom szívesen megtartanám.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#8) luw2win


luw2win
őstag

Nekem egy Corsair 520W-os tápom van, azért vettem mert jó áron jutottam hozzá, és moduláris.
Gyak életem végéig fogja szolgálni az asztali gépemet... Ha nem jutok hozzá igy akkor egy 450-es sőt egy 400Wos is bőven sok lenne. De igy nem izgaott annyira

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#9) waithEard válasza luw2win (#8) üzenetére


waithEard
őstag

Azért remélem tovább élsz, mint a tápod.... :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#10) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

VGA: Leadtek 8800GT, 640 Mb

Nem GTS? :)

Véleményem szubjektív...

(#11) waithEard válasza hackeeeee (#10) üzenetére


waithEard
őstag

GTS. Nagyzolni akartam, köszi! Javítom. :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#12) Archer


Archer
őstag

Nekem a mostani tápom előtt 3 konfigomat is egy első szériás 350W-os Bluestorm szolgálta minden gond nélkül, pedig a GF 6000-es kártyák meg a régebbi AMD procik azért jobban fogyasztottak mint ma. Sőt, még 300-as Enermax is volt egy ideig a gépemben, azzal sem volt semmi gond, pedig nem alap konfigom volt. Most is csak azért a 425W-os Pro82+ van mert a 385-öst égen-földön nem lehetett kapni. Az egész konfigom monitorostól mindenestől eszik olyan 110-150W között terheléstől függően, ráadásul úgy, hogy még egy Denon stereo erősítő is rá van kötve a szünetmentesre.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#13) bpx


bpx
őstag

hát ha valahol, akkor pont a PH!-n nem tapasztaltam, hogy túlméretezett tápokat ajánlanának

a grafika részével mondjuk nem teljesen értek egyet, engem nagyon zavar ha csak ~30-40 átlag fps, közel se olyan folytonos, mint a 60+ (multiplayerben okozott hátrányokról nem is beszélve), de ez csak az én egyéni hülyeségem

(#14) Jhonny06 válasza bpx (#13) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nézz szét a konfigok között..

(#15) 14adam


14adam
addikt

3,5 évvel ezelött volt utoljára több mint 500w-s tápom (550-es super flower enermax belsős) Akkoriba csak a számokat néztem és nem is értettem a feszültségeket. Most,hogy tudom biztos nem vettem volna meg mert 12v-os ágon 25A-t képes ami 300w-t jelent... Az szép egy 550-es táptól :C

Azóta már rengeteg tápom volt és mind 200-300 közötti. A legtovább a 300-as fsp pnf-em volt. Vitte a 8800gtx-et és 2900pro-t is húzott celeron d-vel
Most fsp 300-as zen-t meg egy seasonic ps200-at használok. A seasonic van már 8 éves. Nekem kellet hozzá forraszgatni 4pin-es kábelt mert nem volt rajta.

Azért tedd hozzá a cikkhez,hogy minőségi 300-as táp kell mert a kodegány meg a különböző levél nehezékek biztos nem vitték volna el

(#16) hackeeeee válasza waithEard (#11) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#17) zazahoho


zazahoho
őstag

sajnos sokan belefutnak ebbe,és a számtach boltok is ezt a túlméretezést sugallják :U ,szerintem 20% ráhagyás bőven elég ahoz,hogy ne menjen hangosan a venti .

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#18) waithEard válasza 14adam (#15) üzenetére


waithEard
őstag

Végül is benne van, hiszen FSP-ről van szó...merthogy erről szólt az ominózus vita, amiben a hívők overrunnoltak. :) Csak az 350-es volt, olyat meg nem tudtam beszerezni, amint a mellékelt ábra mutatja, nem is kellett.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#19) Nudlika


Nudlika
csendes tag

550-es Chieftec tökéletesen kiszolgálja nekem a Q9550, 4 Giga Ram, HD 5870, és 2 HDD-t. Lehet hogy talán kicsit sok is, de mégiscsak, inkább legyen egy picivel több, és biztosan, mint hogy kisebb, és a teljesítőképessége határán küszködjön a táp. Viszont az 1000 Wattos ökörségeket továbbra sem értem. Majd ha valaki SLI-s rendszert épít GTX 480-ból, megértem hogy vesz egy kiloWattos tápot, mert mégiscsak Fermi szorozva 2-vel... De addigis... Nevetséges.:D Köszi a nagyon jó cikket.:)

(#20) 14adam válasza waithEard (#18) üzenetére


14adam
addikt

de aki benéz elolvassa és nem ért egy kicsit se a tápokhoz az nem tudja,hogy mi is az-az fsp :)

amúgy remek cikk :R anno énis írtam hasonlót : [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) Undoroid válasza bpx (#13) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Az ILYEN tápok miatt szoktak valami izmosabbat/stabilabbat ajánlani...

Nem beszélve arról az apróságról,hogy a kisebb teljesítményű tápegységeken nincsenek meg azok a VGA-tápcsatlakozók (vagy csak kevesebb van),amit a komolyabb VGA-kártyák igényelnének!Az átalakítók pedig csak újabb hibaforrások lehetnek...

Nálam pedig egy ILYEN táp szolgál ki egy ILYEN VGA-kártyát!A többi cuccomat az adatlapomon meglesheted! ;)

A táp még így is szépen és halkan végzi a dolgát!Terhelés közben még csak kéz meleg sincs a távozó levegő!Természetesen ebbe közrejátszik az is,hogy rendszeresen portalanítom a gépemet!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#22) kicsiultra válasza Undoroid (#21) üzenetére


kicsiultra
tag

Ismerősöm egy ilyen HKC táppal hajt egy quad proci húzva, 4870-nel. Asszem szólok neki, hogy vegyen tápot.. :D Konkrétan félelmetesek a mérések :(

Kávé?

(#23) pincehely


pincehely
addikt

Kicsit a hardvergyártók is elnagylolják a dolgokat, sőt, ha belegondolok nem is kicsit.
Az AMD oldalán van egy tápegység ajánló.
Nekem egy Be quiet Dark Power Pro 600W-os tépegységem van.
A fenti oldal ajánlása szerint már a 3xxx szériát sem tudja ellátni elegendő naftával.
Na most akkor miről beszélünk?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#24) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó cikk lett, de két dolgot beleírhatnál:
- inkább egy kisebb minőségi táp, mint egy nagyobb kodegány, lócitrom és tsai
- nem jó "'fullon" hajtani egy tápot, egy kicsit azért illik ráhagyni (az imént említett 20%-al egyetértek)

(#25) #19617792 válasza pincehely (#23) üzenetére


#19617792
törölt tag

A gyártók az ilyen kodegányok miatt írják meg a tápkövetelményeket úgy, ahogy.

(#26) iMaverick válasza bpx (#13) üzenetére


iMaverick
addikt

Szerintem a netes játéknál a magas ping inkább zavaró... Eléggé bosszantó tud lenni, amikor eléd-mögéd "teleportál" valaki, és mire észbekapnál, már kiáll a bicska a hátadból. :(

Nudlika: nálam egy 450W-os Chieftec hajt egy Q9300-as procit 3GHz-en, szintén 4GB rammal, viszont csak 1 HDD-vel és egy Gigabyte HD5770-nel.

A filmnézős gépben meg egy 400-as FSP hajtja a C2D-ot egy HD5450-nel. (Tudom-tudom, ez erősen túl van méretezve, de halk tápot kerestem és ezt ajánlották... Előtte egy 300-as Codegen is vígan vitte 24/7-ben... (Persze a letöltés is ezen fut.)

waithEard: gratula a cikkhez! Magam egész jót szoktam mosolyogni, amikor olvasom mások táp ajánlásait: "Húú vazz, ehhez az erőműhöz direktbe Paksról kellene kábelt behúzni..." Meg ehhez hasonlóak. Egyszerűen "bájos".

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#27) Undoroid válasza kicsiultra (#22) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Az egyik ismerősöm is belefutott ebbe a tápegységbe!Akkor rakta össze az új gépét és egy gyenge pillanatában vett hozzá egy ilyen szörnyűséget...Nem volt egy komoly konfig,de rögtön az első napon furcsa dolgokat mutatott a gépe...folyamatosan ismétlődő fagyások jellemezték a gépét!Akkoriban még nem voltak ismertek ezek a "tápegységek"!Szóltam Neki,hogy ugyan' hozza már el hozzám azt a cuccot és terhelés alatt rámérnék a kimeneteire!Jól tette!

Természetesen az 5V-os és a 12V-os ágra feltettem egy optikai meghajtót,mert egyes tápok -ha nem érzékelnek terhelést a kimeneten- ,akkor hasonlóan viselkednek!

A táp 12V-os ágára elsőre egy 10W-körüli terhelést tettem,de már ennél csúnyán 'lüktetett' a kimeneti feszültség.Azután megnöveltem a terhelést 55-re majd 110W-ra!Ezt a lüktetés a 3.3V-os, az 5V-os ágon is ugyanúgy jelen volt!A linkelt videóhoz hasonló mérési eredményeket produkált az Övé is!A Cimbora is csak lesett a kapott eredmények láttán...előkapta a számlát és visszavitte a cuccot.Helyette vett egy Csifit...Érdekes módon azzal megszűntek a működési anomáliák!Szerencséje volt,hogy még időben észrevettük a baj forrását és nem vitte magával az egész gépét!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#28) fordfairlane válasza #19617792 (#25) üzenetére


fordfairlane
veterán

A gyártók az ilyen kodegányok miatt írják meg a tápkövetelményeket úgy, ahogy.

És amiatt, hogy nehéz előre megsaccolni, hogy pontosan miféle gépbe fog kerülni az adott hardver. Egyébként az lenne a legjobb, ha a gyártók a pontos fogyasztási adatokat írnák a termékeikhez, és akkor nem saccolni, hanem méretezni lehetne a tápokat. :U

x gon' give it to ya

(#29) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Végülis... Én is hajtottam sokáig 2db 7950 GX2-t Quad SLI-be, meg egy 2 magos Opteron 170-et 2980MHz-en hajtva stabilan :K igaz ha a proci 3020-ra lett emelve, a fesz meg 1,5V-ról 1,525-re módosult, már 3Dmark alatt lekapcsolt :D
A táp pedig egy 400W-os Levicom volt...
Aztán hogy ne kapcsoljon ki, illetve ne menjen a táp 110%-os terhelésen ezért lecserétlem egy ugyanilyen 480-asra, ezzel már 3050-en sem kapcsol le :DDD

(#30) kicsiultra válasza Undoroid (#27) üzenetére


kicsiultra
tag

Beszéltem vele, elküldtem a videót, és csak annyit mondott, hogy neki jól működik és halk. Azt hiszem szélmalomharc lenne minden érvelésem:D Jelenleg nekem is egy hulladék LC-power 420-van, szóval nekem is csere kéne, de amíg nincs mani, addig ima ezerrel:)

Kávé?

(#31) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Érdekes cikk, de jó!

Nekem egy HKC 580W-os tápom volt, nem is részletezem :DDD. Picit utána olvastam tápok terén, és hát én is megvilágosodtam bár, lehetne még mit tanulnom!
De a legszörnyűbb, hogy az szívja meg a legjobban, aki nem néz utána, vagy nem is érdekli, mivel be megy a boltba, és rá sóznak egy borzasztó minőségű tápot. :U
Szóval nem tudom, hogy hogy működik ez, de van erre szükség, hogy át verjenek olyan embereket, akik nem értenek ezekhez ?
Sok olyan embert tudok sorolni, akiket ezek után meg se tudtam győzni, mivel mindent elhisznek amit a boltban mondanak. :W

PS4

(#32) Undoroid válasza kicsiultra (#30) üzenetére


Undoroid
őstag

Ha csak az számít,hogy most működik és halk,akkor az Ő baja!Egy normális tápegységet kb. 15K-körül megkaphat újonnan,garanciával.Nem ennyit fog veszteni,ha egy meghibásodás viszi magával az egész cuccot!A tápegység pont olyan dolog,amin nem szabad spórolni!EZT még küld át Neki!Itt szakemberek a saját tapasztalataikból jellemzik a jó és rossz tápokat!Ha ez sem vált ki semmilyen reakciót,akkor magára vessen!Te előre szóltál...

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#33) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Nekem 300W-os silverstone táp hajt meg egy i3 530+5770 kombót, mITX házbam mini táppal.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#34) szablya


szablya
tag

Corsair 450 W PSU 75%-on
Azért az ember nem ezt várná :U

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#35) Puma K


Puma K
veterán

Nagyon jó a cikk stílusa, és maga a cikk is az! :K

Én még anno egy AMD Venice 3200+ (Soc939), 2x 512Mb/400Mhz, Inno3D 6800GT-t hajtottam egy LC-Power 550-es táppal... akkor még nem értettem a gépekhez mint most. A boltban azt javasolták, hogy jó lesz az mert 12cm-es venti van benne és halk lesz, én meg hittem nekik, ez volt 2006-ban, 2 évre rá vettem egy Corsair VX450-es tápot amit azóta használok és a következő konfigokat hajtotta: Intel C2D E8400, 2x2Gb/800Mhz DDR2, AMD HD 4850, 2 HDD, 1 ODD aztán meg Intel i5-750, 2x2Gb/1333Mhz DDR3, Nvidia GTX 275, 3 HDD, 1 ODD.

Én tápot csak akkor cserélnék esetemben, ha SLI/CF-et építenék, vagy moduláris tápra fájna a fogam.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#36) 14adam válasza szablya (#34) üzenetére


14adam
addikt

a videon nem corsair volt tesztelve. Épp azt mutatták be,hogy mit művel egy trágya táp és,hogy mekkra a hatásfoka

(#37) szablya válasza 14adam (#36) üzenetére


szablya
tag

bocs, akkor félreértettem, gyenge az angol skillem :B

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#38) r-chee


r-chee
őstag

Valahol azt olvastam, hogy a jelentősen túlméretezett tápegység (pl. 850, 1200W-os) megnöveli gép fogysztását. Ez nem tudom mennyire igaz, javítsatok ki, ha nem így van.
Nekem egy 620W-os Chieftec tápom van. Tavasszal egy kölcsönkapott fogyasztásmérővel lemértem a jelenlegi konfigom fogyasztását, 3db 750GB-os HDD-vel, monitor nélkül. Terheletlen állapotban 180-190W a fogyasztás, HD filmet nézve 220W, BFBC2-vel játszva közel full grafon 1680*1050-ben és tuningolt procival és VGA-val 230-270W, tesztprogramokkal VGA-t és procit szénné huzva max. 320W-ig ment el a fogyasztásmérő, de ez már extrém használat, és az ember fia nem tesztprogramokkal kínozza nap mint nap a gépét :) .
Ha 75%-os hatásfokkal számolok a tápegységemnél, az 465W valós maximális teljesítményt jelent, tehát van tartalék bőven.
Egy tápegység legyen márkás, megbízható, de ne 3x erősebb, mint amire szükségünk van.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#39) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

hát én nem értek sokat a tápokhoz, de nekem már vagy 6-7 éve megvan egy nagyjából noname táp 400w-os és még a régi 4200-as geforce-t és az új 8600-gt-m is ez hajtja, halkan, hűvösen...
a proci benne pedig egy e6750 3.0 ghz-n (már vagy 3 éve megvan és azóta is tuningolva van, alapfeszen :) )

általában a videokártya gyártók nem írnak nagy hülyeséget hogy X wattos táp kell hozzá, de sztem márkásból az X-100 wattos táp is belefér...

windows7sins.org

(#40) 14adam válasza r-chee (#38) üzenetére


14adam
addikt

"Valahol azt olvastam, hogy a jelentősen túlméretezett tápegység (pl. 850, 1200W-os) megnöveli gép fogysztását"

Növelik.De nem úgy,hogyha veszel egy 1000w-os táppot akkor annyit eszik,sokan azt hiszik. Azért eszik többet mert van egy olyan szabvány,hogy a táp hatásfokát 20,50,100%-os terhelés mellet vizsgálják és ez alapján kapják a 80plus-os címkéket (bronze,silver,gold...) Tehát a tervezők arra törekednek,hogy ezeknél a mérési "helyeknél" legyen a legnagyobb hatásfoka a tápnak. Az ideális terhelés egy tápnak 50-60% között van,ilyenkor éri el a legjobb hatásfokot.
Egy 1000w-os tápot lese lehet terhelni 20%-ra úgy,hogy csak netezel tehát 20%-os terhelés alatt nagyon rossz a táp hatásfoka. Ideális terhelésnél tegyük fel eléri a táp a 85%-os hatásfokot de 20% alatti terhelésnél meg akár 75% alá is bemehet és ezért lesz több a villanyszámla. Mert mondjuk egy 400-as tápot könnyű leterhelni 20%-ra és akkor annak a hatásfoka akár 10%-al is jobb lehet mint a nagy tápoknál ugyan akkora terhelésnél.

(#41) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszönjük a cikket, és akkor megerősítem, hogy mire elég egy 300W minőségi táp:

Abit KN9 Ultra
AMD A64 X2 6000+ Brisbane + |AC Freezer 64Pro
2x1024MB Geil DDR2-800 MHz
Sapphire HD 3850 512MB GDDR3
SB Audigy
Samsung 250GB SATAII + Samsung 320GB SATAII
LG CD-RW+DVD combo
LG 4163B DVD-RW
Casetek 1026-9A
2x12cm GT-SB

És mindezt egy Component Pro ATX-300TAF táp hajtja hiba nélkül. A táp egyébként FSP, egy AOpen házból származik.

#tarcsad

(#42) dabadab


dabadab
titán

Az a baj, hogy normális teljesítményű tápok nem is léteznek. A legkisebb ATX táp, ami így hirtelen eszembe jut, a 350-es FSP. Na, ez kb. kétszer akkora, mint amire a legtöbb desktop gépnek szüksége lenne.

r-chee: igen, a feleslegesen nagy táp megdobja a fogyasztást, mert a tápok hatásfokának a maximuma úgy a max. teljesítményük 70-80%-ánál van, onnan mindkét irányba esik. Itt jól látszik, 350-es FSP felvesz konnektorból 50 W táján ahhoz, hogy a túloldalon le tudjon adni kb 20-25 W-ot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#43) nandon


nandon
tag

Jó az írás! A végére lehetett volna egy összfogyasztás-mérési eredményt tenni, de egyeseket az sem győzné meg...

RISC86 Power

(#44) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én is jártam úgy egy konfiggal, hogy a gép be sem röccent a noname táppal, másikkat meg kinyírt. Egyre ritkábban kapcsolt be és a BIOS -ban már pirossal hozott néhány ágat... :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45) HANDO88


HANDO88
senior tag

Sziasztok.Először is gratulálok az íráshoz,talán sok ember szemét felnyitja.Másodsorban: Ha az úri ember nem lusta és vesz annyi fáradtságot hogy szét nézzen a tápos topikban és netán még kérdez is ott elég jól felhomályosítják a srácok arról hogy milyen márkában és teljesítményben gondolkodjon.Én magam is ott érdeklődtem miután rádöbbentem nem mindegy mi figyel a gépezetben.Tanácsaikat megfogadva gyorsan beszereztem egy 430-as Seasonicot ami vígan kiszolgálta a konfigomat+7 db 12 cm-es és 1 db 9 cm-es ventit.Tőle csak azért váltam meg mert az öcsém ipari hulladék szintű tápja bekrepált és még mielőtt újabb sz@rt vett volna ezt gyorsan rátukmáltam.Így most Seasonic 500-as van a gépemben,van benne tartalék bőven de mikor vettem ő volt a legjobb ajánlat.Remélem még jó sokáig szolgál/néha meg szoktam nézni hogy forog-e a venti benne ;] /

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#46) D1Rect


D1Rect
félisten

Az 500-as tápot cseréltem 600-asra. Miért? Mert 300W-ig nem pörög föl a ventije, és full load környékén a legjobb hatásfokon dolgozik.
Szóval van amikor nem a csillioW a lényeg, hanem egészen más. ;)

[ Szerkesztve ]

(#47) Zeratul


Zeratul
addikt

FSP 350 PNF:

Phenom 9950 BE@3GHz
Gigabyte GA-MA 770 UD3
Ati 4830@ 750/1100
4x1GB DDR2 Ram
2 vinyó
2optika

Kényelmesen elviszi pedig a phenom önmagában 145W TDP -jű.

Mikor átkondizáson volt a táp akkor egy FSP 250W vitte( aminek kb 150W tartósan a 12V terhelhetősége), igaz ekkor a phenomot már csak gyári órajelen alulfeszelve mert fél óra után leállította a táp védelme

(#48) waithEard


waithEard
őstag

Köszi mindenkinek! :R
Tanácsokat megfogadva, egy kis módosítást eszközöltem:

"Minthogy többen jelezték, egy rövid megjegyzést még hozzá kell fűzzek. A Kodegány nem ritka madárfaj, és Mercury is csak "Freddy" előtaggal élvezhető. Tehát a fentebb leírtak kizárólag minőségi tápokra, neves gyártók termékeire vonatkoznak. Íme két link, az első
Undoroid kollégának köszönhető, a második a cikkem egyik ihletője. Link 1. Link 2."

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#49) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem pár perc kell fullon ahhoz, hogy a táp felkiáltson. Mármint a ventije. Nyomja okádja a meleget. Kizártnak tartom, hogy órákat kibírna. Amúgy Load: 368W (hálózat felől 491W)
Táp: Csifi 550W

[ Szerkesztve ]

(#50) inferno88


inferno88
őstag

Emlékszem még a régi Preston magos 2,8-as Celeron D-s masinámban(az a cpu egy hőerőmű volt) egy 300W-os táp csücsült,amin csupán egy táblázat volt,mindenféle név nélkül.
Mikor váltottam egy 3200+-os A64-re,akkor beszereztem egy Coolink AP450DX-et.Akkortájt volt egy tápteszt itt a Ph-n,ami szerint ez egy jó vétel. Ez az!

Csak most láttam a linkelt topicban,hogy a nem ajánlott tápok között szerepel az a széria is.Hát igen,az idő ad valójában mindenre választ.Az a picike tavaly olyan furcsa dolgokat produkált,hogy a gép nem akart bekapcsolni,csak mondjuk a 3-4. gombnyomásra,aztán egyik reggel örök álomra szenderült minden füst vagy egyéb tűzijáték nélkül.Szerencsére a házban fekvő kollegáit nem rántotta magával,így csupán egy új tápot kellett vennem.
A választásom egy FSP PNF350-re esett.Bár a masinám nem egy zabagép(Phenom II X3,HD3850,1 HDD,SYSFAN),ez a mondhatni olcsó darab határozottan halkan teljesíti a kötelességeit.

Semper fi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.