Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) waithEard válasza inferno88 (#50) üzenetére


waithEard
őstag

Szép halál, én is így szeretnék elmenni! :) Mákod volt.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#52) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó meglátás, max. 500w táp a legtöbbeknek elég, még ha nagy és tuning VGA is van a gépben...
...nagyobb max. akkor kell, ha sli-s cuccról van szó

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) ThePoweR válasza D1Rect (#46) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Hát ha valakinek az extrém csendesség és a legkevesebb veszteség a lényeg akkor ok. De ha kevés pénzből kell játékra gép akkor ne egy 30ezres Corsair HX650 legyen benne. :DDD

(#54) hcl válasza D1Rect (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kevés ilyen előrelátó ember van...

Mutogatni való hater díszpinty

(#55) lorenzen válasza Kolondrum (#49) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nekem pár perc kell fullon ahhoz, hogy a táp felkiáltson. Mármint a ventije. Nyomja okádja a meleget.

Ha felső tápos házad van, akkor meleg levegőt szív a processzor felől, teljes terhelésnél meg forrót.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#56) #19617792 válasza D1Rect (#46) üzenetére


#19617792
törölt tag

Mondjuk a Silent Pro magasabb hatásfokú, mint a "régi" FSP Bluestorm, kevésbé melegszik, ill eleve csendesre van állítva a venti vezérlés, no meg FSP-ben 12 cm-es venti volt, a CM tápodban meg 135-140mm venti van. :)

(#57) Kolondrum válasza lorenzen (#55) üzenetére


Kolondrum
félisten

CM690 I-es alatt volt ez. CM690 II alatt elmúlt a jelenség (olyan egy hónapja néztem). Pedig a kettő ebből a szempontból nem különbözik. Érdekes. Az biztos, hogy a tép megbízható jószág.

[ Szerkesztve ]

(#58) r-chee válasza waithEard (#51) üzenetére


r-chee
őstag

Úgy, hogy nem rántasz magaddal másokat? ;] :D

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#59) Shkiz0 válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ez így van. Tapasztalatból mondom hogy nem kell még egy bika géphez sem kilowattos táp.
Lásd az én esetem,
I7 húzva,6gb ram, 2hdd + ssd, 2 odd, 2 vga, vízhűtés és kényelmesen kiszolgál egy 520W-os Corsair.
És ugye ez egy relatív erős gép, szóval egy márkás megbízható 400-as is elég lehet az esetek 90%-ban.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#60) inferno88 válasza lorenzen (#55) üzenetére


inferno88
őstag

Tényleg!Ez már nekem is eszembe jutott.Az "új" trend,miszerint alulra teszik a tápot a házban elég logikus,de személy szerint én sajnálnék megválni a mostani házamtól.(Meg a pénztárcám is)

Semper fi!

(#61) inferno88 válasza waithEard (#51) üzenetére


inferno88
őstag

Most jut eszembe.Még mikor rendszerinfos-nak tanultam,a benti gépeink(mindenkinek saját volt 2 éven át) 300W-os Codegennel nyomultak..1,7-es Celeron 1G ram,HDD,integrált mindenség.
Szóval egy reggel a tanárom mesélte,hogy előző délután a gépemből(be sem volt kapcsolva,csak standby mód) egy pukkanást hallott és füstöt látott kiszállni,ezután egyből kicserélte a tápom.A masina rendben elindult,így ha nem szól,akkor észre sem vettem volna.
Az egyetlen gáz csak az volt,hogy a kis édes kinyírta magával együtt a teljes USB rendszert is.

Semper fi!

(#62) waithEard válasza inferno88 (#60) üzenetére


waithEard
őstag

Kedves öcsém három tápot próbált ki, (OCZ Stealth, Giga, CoolerMaster, 500 wattosak)
mire rájött, hogy alsó tápos házat vegyen, ha nem akarja, hogy hangoskodjanak.
Az ocz az tőlem volt, és nem akarta elhinni, hogy nálam nem volt hangja. "Pedig én gépházat sem használok!" Hát pont azért. :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#63) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Tetszik a stílusod :)

(#64) mepet válasza pincehely (#6) üzenetére


mepet
addikt

Érdekes teszt.
Amikor a tápegység működését teszteltem, én azt is mértem, hogy min-max terhelés esetén mennyit esik a fesz. Ez alapból nem érdekes, csak ha tényleg mindent csúcsórajelen járatsz.
Pl: 1200w-os chieftec táp + 1 db gtx295 videokari:

Szóval aki a végletekig tuningol, annak ajánlott a lehető legjobban túlméretezni a tápot.
Viszont aki nem, annak tényleg elég lehet akár a 300W!

Csak így tovább!

(#65) mcsabee


mcsabee
senior tag

"Első körben a Call of Duty: Modern Warfare 2 játékot mértem le. Noha lassan két éves lesz, grafikája még ma is ”ott van a szeren”."

A játék még 1 éves sincs, nem hogy majdnem 2 :) .

Stay a while and listen...

(#66) waithEard válasza mcsabee (#65) üzenetére


waithEard
őstag

Akkor is lassan két éves lesz, nem? :D Azt hittem 2009 Februári....

mepet: Nincs semmilyen műszerem...akkor most meleg vagyok? :D (Valahol a PH-n láttám ezt a beszólást)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#67) #19617792 válasza mepet (#64) üzenetére


#19617792
törölt tag

Ez még messzemenőkig benne a szabvány által meghatározott +/- 5% ingadozásban, szóval annyira azért nem lényeges túlméretezni. A másik, hogy szoftveres mérés nem mérés, még közelítőleg sem.

(#68) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ebben a pillanatban is fenn van a fogyimérőm (nemrég raktam be a gtx460at és érdekelt a változás a 9600gttől). Perpill 85 watt. (konfig a profiloman)
Idle 75w. (-15w a 9600gthez)
Prime+furmark 285w max. (+40w a 9600gthez)
Crysis 200 körül ugrált + -10w. (minden max 1280ban)
Mindez hálózat felöl egy 80+os 500as táppal.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#69) mepet válasza #19617792 (#67) üzenetére


mepet
addikt

Csúcstuningnál (olyan órajel, aminél 1-el több MHz-en már hibát generál, mindegy hogy proci vagy videokari) számít minden 10mV ingadozás, én ennyit mondtam. Ez szerintem cáfolhatatlan állítás. Ez persze egy igen szűk rétegnek számít, ez a cikk nem ennek a rétegnek szól, csak azért említettem, hogy azért ilyen is van (Pl: én).

Az Asus Formula Maximus alaplapomon eddig kb. az összes mérési eredmény tökéletesen hihető értékeket adott, beleértve a fesz, hőmérséklet és venti rpm értékeket. Csak 0.001V-os multimeterrel tudtam ráellenőrizni erre a 12V-os ágra, mikor letöltöttem az OCCT nevű progit és először kipróbáltam a GPU tesztjét. Akkor még kisebb tápom volt, így az ingadozás könnyebben volt mérhető. 2-3próba után miután tapasztaltam, hogy ugyanazokat az értékeket látom a műszeren és a monitoron. Szóval a szoftveres mérés tényleg nem mérés, de vannak kivételek! :D

(#70) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nekem is egy 550W-os Chieftec van. Tökéletesen kiszolgálja a gépemet erős tuning mellett is.
Azért egy GTX480 3-way SLI mellé már nem mondanám hogy elég lenne ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#71) harlyngton


harlyngton
tag

Aki végletekig tuningol az általában ért is hozzá, nem itt fogja megérdeklődni, hogy a csillió megaherces cuccához elég-e a karácsonyfa égősor adaptere.
Szerintem.

(#72) lorenzen válasza Cyberpunk (#70) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Asus ENGTX480 teljes terhelés mellett nagyjából 250W.

A 3 utas SLI elméletileg 750W. Bár erős kétségeim vannak, hogy ezt a felállást teljes terhelésre ki lehet hajtani.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#73) PH-User válasza harlyngton (#71) üzenetére


PH-User
addikt

Ne vedd ilyen biztosra, hogy ért is hozzá...

ON: Én is jó ideje megvagyok a Corsair VX450-emmel. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#74) rudi válasza mepet (#64) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem mondanám, hogy tuningra kizárólag a méret számít. Ahogy Te is írtad, a lényeges, hogy mennyit ingadozik a fesz egy-egy löketszerű terhelésemelkedésből. Emellett számít az ágak elosztása is. Hiába 700-800 wattos egy táp, ha rosszul osztják szét a 12 voltos részét, és a VGA-ra kötött leszabáloyzo 240 wattnál, miközben a VGA (HD 5970) akár 300-at is kérne. Ha csúcstiningra kérnek javaslatot, akkor Seasonic vagy Enermax belet szoktam ajánlani, mert azok tűntek a legstabilabbnak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#75) mephi666 válasza Yutani (#41) üzenetére


mephi666
nagyúr

megerősítem :K

az adatlapomon levő konfig évekig egy 350-es chieftec-el ment :K ilyen gtx295-höz meg gtx480-hoz kell izmosabb táp... meg én is meglepődtem, amikor mondjuk a vga-m dobozán is 450w körülit ajánlottak... (gondolom ilyen kódgány-mércén kell neki 450w-os, aminek ótvar a hatásfoka)

ui: egyébként gondolkozok erősen, hogy a giga helyett visszamegy a chieftec a gépbe, mert az 8centis ventivel halkabb, mint a superb a 12-essel... teljesítményre meg untig elég :K

a cikk viszont nagyon jó :K egy jókis 8800-as elvisz szinte mindent még most is és nem kell hozzá k*rvanagy táp sem :K (a 9600gt-vel én is így vagyok már évek óta... 1280-ban esetleg kisebb kompromisszumokkal minden megy, aminek kell... nem válok meg tőle még egy darabig, amíg ez így marad)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76) siti válasza harlyngton (#71) üzenetére


siti
senior tag

frekvenciát/feszültséget emelni nem kell sok ész.
tudom magamról :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#77) ADAM1337 válasza D1Rect (#46) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én a modularitás miatt cseréltem le a tx650-et hx750-re meg ugye ezen nem kell bohóckodni a tápcsatikkal 4db van alapból rajta és ennyi kell az sli-nek, amúgy tudom hogy a 650 is elvitte volna a rendszert bőven.

(#78) D1Rect válasza ThePoweR (#53) üzenetére


D1Rect
félisten

Igaz, én az idén vagy féltucat 400-as FSP-t építettem be. Bőven elég a userek 99%-ának.

(#54) hcl: Most mondjam azt, hogy a legfontosabb az volt, hogy ez fekete az FSP meg kék volt? :DDD

(#56) EarL 007:
Akkor itt a felsorolás szerű lista fontossági sorrendben, miért cseréltem tápot:
- fekete
- moduláris
- halk
- jobb hatásfokú
- zsír új vs. 2 éves
- 5 év gari

- nem merem leírni, mennyit kellett rádobni. :B

(#77) ADAM1337: Valami fantasztikus találmány a moduláris kialakítás. :K

MOD: egyébként ki van számolva, a rendszert a 600-as táp elvinné egy rendesen meghúzott(1,5-1,55V) procival és egy 4870X2 + 4890 CFX-el. :U

[ Szerkesztve ]

(#79) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Jó cikk :C

Lassan nekem is tápot kell újítsak mert ugyan tökéletesen megfelel a mostani is, de már egy picit öregecske ~5 éves, és már nyekereg a venti, meg hát a a mostani konfigom (amit egy szerintem egy 2évig még vígan használok) azért ha nem is csúcson járatja, de azért a venti dolgozik rendesen és piszkosul tolja a meleget, nem akarom hogy használat közben lehelje ki a lelkét, Eddig derekasan szolgált, valószínű hogy egy 600 ast vagy 650 est fogok venni, ennek legfőbb oka hogy értelmes árú minőségi tápok "a mai trendeknek" megfelelően innen kezdődnek mostanság, meg hát szeretném a kábelbábelt is lecsökkenteni és ebben a kategóriában ma már nem olyan nagy extra a moduláris táp (anno egy gyengébb konfig árával vetekedett). Csak azért még erre spórolgatnom kell, mert nemigen jöhet más szóba mint FSP, Enermax, Seasonic.

[ Szerkesztve ]

(#80) #13260800


#13260800
törölt tag

Egyik ismerősöm vett egy Gamer gépet. LC POWER 550W táppal (a boltban mondták neki, hogy ez jó táp lesz). Miután az 5970-s VGA kari bele került a gép még csak elindulni sem volt hajlandó vele. Cserélték egy Cooler Master 600W tápra azzal tudtommal azóta is megy.
Sajnos a sok szar táp miatt mond mindenki többet mint amennyi valójában kell. No meg azért illik ráhagyni egy picit. Az én itthoni gépem max fogyasztás olyan 250W körül van ettől fügetlenül egy 400W Corsair tápom van és nem érzem magam Lusernek. Ezen volt megfelelő számú csatlakozó, ezen van kábelharisnya normális venti no meg néz is ki valahogy én meg szeretem a szép hardvereket.

(#81) ttt1 válasza szablya (#34) üzenetére


ttt1
őstag

Nekem ilyen van és csendes megy már másfél éve napi 18 orában...C2d E5200@3,4 Ghz 3 hdd 4850 szal elég megbízható nu és 5 év garis ..

(#82) Cyberpunk válasza #13260800 (#80) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát akkor gratulálok a boltosnak. Sajnos ilyenekkel már én is találkoztam ;] Hogy vargáné és társai tápokat ajánlottak hasonló kaliberű gépekhez.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#83) misx válasza #13260800 (#80) üzenetére


misx
senior tag

Az ilyet én sem értem, ha valaki már annyira is luxusimázsú, hogy egy ilyen csúcs VGA-t vesz (mert ez az, hiszen ennél gyengébb is lazán visz bármit FullHD-ban), az miért szúrja ki a szemét egy ilyen olcsó táppal? Már csak presztízsből is illene bele egy Corsair VX450 minimum. Ez ugyanolyan mintha vennék egy 500 lóerős sportkocsit, de mezei gumikkal, aztán néznék, hogy egy jó kis driftelés után csak a felni marad. :W

[ Szerkesztve ]

(#84) mephi666 válasza misx (#83) üzenetére


mephi666
nagyúr

akinek tehetem, mindig elmagyarázom, hogy mi a táp "lényege"... sokan igazából nem is értik, mi célból van az benne és csak pislognak :) (komolyan úgy néznek, mintha a táp semmi szerepet nem töltene be és csak egy fölöslegesz n+1-edik elem lenne) általában azzal tudok legérthetőbben érvelni, hogy: "veszel egy gépet, ami pl. 100ezer forint és spórolsz 5ezret a tápon... aztán, ha a sz@r táp miatt lesz 60-80ezres kár, könnyen mehet az egész a levesbe... az a párezres felár megér ennyit, mert felér egy életbiztosítással a gépre" :) ezzel eddig bárkit meggyőztem... nem kell az ilyen: "különböző az ágak terhelhetősége, komolyabb tápban van millió védelem, jobb a hatásfok, stb" duma, mert ezt még nehezebb megérteni...

a felnis hasonlatod jó nagyon :K ...habár szoktam látni itt-ott roskadozó vityillókon különböző "tányérokat" és ezek után nem lepődöm már meg semmin

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#85) #13260800 válasza misx (#83) üzenetére


#13260800
törölt tag

Úgy, hogy megbízik a boltosba (ő meg nem ért hozzá). Sokan évek óta egy helyre járnak ez estben a boltos mondta neki, hogy ez a táp elég lesz és nem is olyan drága. Aztán szintén a boltos cserélte neki egy 600W Cooler Master tápra. Bizalmi dolog. Csúcs gamer konfigot a boltosok sem raknak össze gyakran így lehetséges náluk is képzavar.

Arról nem is szólva, hogy ez az LC POWER is nagybetűkkel hirdeti magáról, hogy Gamer tápegység.

[ Szerkesztve ]

(#86) exor


exor
tag

Nekem egy Chieftec GPS-550AB-A 550W tápom van, amikor vettem akkor egy p31es lap egy E2180 meg egy HD3850-hez ezt ajánlották, mert amit én kinéztem 450W arra azt mondták, hogy kevés lesz.. én elhittem, azóta már tudom, hogy bőven elég lett volna, de mindegy.
A jelenlegi konfigom:
E5200 R0 @ 3,5GHz
3GB DDR2 @ 840MHz
HD4850 512MB @ 750/1000
250GB+320GB HDD
Lemértem a fogyasztást konnektorból mérve: idle: 100W körül játékok alatt 180-200W között netezés közbe meg ha jól emlékszem 100-120W között mozgott.
A proci egyébként alulfeszelve megy 3,5Ghz-en meg energiagazdálkodási funkciók is be vannak kapcoslva, igazábol nekem az idle fogyasztás soknak tűnik, ha minden alapórajelen van akkor is csak 5W-al csökken az idle fogyasztás. Vagy ez normális, csak nekem tűnik soknak? Illetve nem találtam semmi információt ennek a tápnak a hatásfokáról, nincs valakinek véletlen valami információja erről??

[ Szerkesztve ]

(#87) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Én azt nem értem, hogy maradhatnak életben a szutyok táp márkák. Mikor rengeteggel gond van, és magával ránt dolgokat halálba menet. Minek forgalmazzák őket olyan helyen, ahol lehet venni pl 5970et. :U

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#88) Krugszvele válasza HANDO88 (#45) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Minek van benne +8 ventilátor? :D
Mit üzemeltetsz te? :D

(#89) HANDO88 válasza Krugszvele (#88) üzenetére


HANDO88
senior tag

Mániám a hűtés,és még így se vagyok elégedett pedig a video karin Scythe Setsugen van de teljes terhelésnél meg közelíti a 70 fokot,ezen még lehetne javítani.Viszont a négymagosított procim hírből sem ismeri az 50 fokot,a vinyóm meg 1-2 fokkal melegebb a mindenkori hőmérséklettől munka közben,és ha hiszed ha nem csendes a gépem.Mindez egy kicsit átalakított Dragon toronyban

[ Szerkesztve ]

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#90) #19617792 válasza D1Rect (#78) üzenetére


#19617792
törölt tag

Téged ismerve tuti valami potom pénzért vetted, pl 1-2 sör árából... :DDD Nekem az álomtápom az a Seasonic X400, X460, 80 Plus Gold, fekete, moduláris és passzív hűtésű! :C

(#91) JoolsNOS válasza HANDO88 (#89) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nálam csak 5 plusz hűtő van de nekem is a vinyóm a leghangosabb.
Viszont nálam se nagyon vannak nagy hőfokok. Prime+furmark kb 10 perc után:

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#92) zsirfecske válasza #19617792 (#90) üzenetére


zsirfecske
addikt

basszus ez a seasonic x400 még a favorit fsp zen400-amnál is jobbnak tűnik, hiszen moduláris, gold plus-os és fekete ahogy írtad :) ráadásul mai árakon nem is drágább annyival (más kérdés, hogy mikor én vettem a zen-t 38k-ért, akkor 1 hétre rá lehetett kapni 25-ért pár napig. most meg fsp 41k, a seasonic meg 45). hmm, énis elfogadnám na. és amilyen gépet ez nem hajt meg, olyan nekem nem is kell.

szóval nálam is minőségi 500w a max. amit valaha megvennék, egyetértek a cikkíróval és az előttem szóló tucatnyi emberrel.

[ Szerkesztve ]

(#93) alvaro válasza dabadab (#42) üzenetére


alvaro
senior tag

Épp emiatt a hatásfok-görbe miatt kerestem minél kisebb tápot, mikor az előző elhullott.
És egy 400 wattos FSP volt a legkisebb, amit raktárról kaptam... szóval ez van most. Idle még a bűvös 20% terhelés se nagyon van meg neki (93 watt tájékán mérek olyankor konnektorból). Vettem volna kisebbet is - de egyszerűen nem volt ilyen sehol Fehérváron... de asszem máshol is ritka.
Volt, ahol :F fejjel néztek rám, hogy mit is akarok, 480-asnál kisebb tápot nem tartanak...

(#94) L4R$()n válasza D1Rect (#46) üzenetére


L4R$()n
tag

nekem is ezért van 600w-os FSP-m ... de erre, amit leírtál nem gondol senki :W

(#95) waithEard válasza L4R$()n (#94) üzenetére


waithEard
őstag

Dehogynem! De az is tuti, hogy egy alsó tápos gépház többet ér, ezt tapasztalatból tudom, másrészt a cikk nem arról szólt, hogy vegyen mindenki 300 wattos tápot. :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#96) ricsi99


ricsi99
addikt

"Az i-re a pontot a tegnapi nap tette fel, konkrétan egy parttalanná váló disputa, ami egy C2D gép, egy jobb sorsra érdemes 350W FSP táp, és a tervezett HD2900 Pro körül kavargott. Amúgy is nehéz napom volt"

Ez azt hiszem én voltam. :R

De ott én sem azt javasoltam hogy vegyen nagyobb tápot hanem vegyen más tipusú vga-t, mert szerintem a 2900-as széria az nagy áramtemető :R

Véleményem a mai napig fentartom, határértéken nem szabad használni egy tápot, szerintem ez az a komponens amit egy átlag user 1* megvesz aztán csak akkor cserél amikor megpusztul. Amig gond nincs sose pucolja ki, (szintén saját tapasztalat) s határon hajtott táp+ hónapok alatt felgyűlő por = túlmelegedés = füst....

szal aki kiad vga-ra komolyabb összeget az vegyen mellé egy "minöségi" 4-450W os tápot s kész ,aki meg netezik dvd-zik kissebb gépe van annak meg elég egy 300-as is
Codagent nem tudom miért szidják az emberek.... igaz "ócó" és nem nagy teljesitményű viszont ha elhal akkor nem rántja magával a komplett gépet... koszt ,port is jól birja ,min 40-50 gépet raktam már össze 300-as tápokkal s nem sokkal volt gond....
attól szoktam én is ideges lenni ha valaki az "FSP" tápot isteniti de pl az "Enermax"-ról nem is hallott

amit én hiányolok a táp-tesztekböl... utánna kell nézni, hogy a tápokra álltalában nagy betűkkel a csúcsterhelést irják rá.... s vagy kisbetükkel vagy sehol sincs rajta hogy folyamatos terhelésben mennyit bir....

Bocs a hosszú hsz-t.... cikk tetszett, de csak grafikont látok fogyasztás ügyileg...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#97) waithEard válasza ricsi99 (#96) üzenetére


waithEard
őstag

Bizony bizony, Te, és RootRulez kolléga! :D Egyébiránt köszi, mert ez a lökés kellett a cikk megírásához! :R

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#98) zsigus válasza alvaro (#93) üzenetére


zsigus
őstag

Hát a legkisebb táp amit én forgalomban tudok (a codegen-t és hasonlókat nem számolva) az 350-370W-os
pl.: [link]
Ez egy Gigabyte, nem tudom konkrétan milyen belseje van de nekem is giga van (igaz 460-as) és az enyémben FSP belső van. Még az ára sem nagyon durva.

Vagy egy Enermax 350-es: [link]
De ez kétszer annyiba kerül.

Sztem ezeket is csak HTPC-k miatt árulják, nem nagyon van már kisebbre kereslet.

Egyébként én is a halksága miatt vettem nagyobbat, de nem nagyon győzött meg.
Tönkre is ment a venti szabályzója (Giga Superb 460), először csak felhangosodott néha, ki és bekapcsolás után minden helyreállt, egyszer azonban úgymaradt, ordított mint állat és semmi légáramlat nem volt hátul, most ventiszabályzóra van kötve és ugyanaz a venti tökéletesen megy. De nem merem nagyon levenni, mert terhelésnél ugye nem pörög fel.
Nagyon gondolkodom egy CM SilentPro-n. Remélem abban már nem csalódom, mert víz mellett lesz és csak az az egy venti lesz a házban.

[ Szerkesztve ]

(#99) 14adam válasza ricsi99 (#96) üzenetére


14adam
addikt

"ha elhal akkor nem rántja magával a komplett gépet..."

Ezt ugye tese gondoltad komolyan? nekem példáúl 3 vinyót és két lapot is tönkre vágott.A ramba nemvagyok biztos de mindig kékhalálozik az egyik pár ramom. Kicseréltem seasonic-ra meg fsp-re az ithoni tápokat és azóta semmi alkatrészem nem ment tönkre
Aláírom,vannak olyan kodegányok amik akár több mint 5 évig is viszi a gépet de azok áltába integrált vga-s vagy nagyon kis fogyasztású gép ami csak netre van használva de akkorse biztonságos. Illetve a 300-as codegenbe 2x3A-es diódák vannak ami ugye 6x12v= 72w-t jelent 12-es ágon :U

(#98) zsigus sajnos már annak az fsp gln belsős tápnak is lejárt az ideje. Azóta fsp apn/ghn széria kijött és létezik belőle 350-es változat is,most ezek mennek nagyon. Az apn hakabb mint egy cx 400-as corsair. Vagy ott a sagaII amibe ugyan az a belső van mint az apn-be csak több csatlakozóval

Illetve szeretném mindenki figyelmét felhívni arra,hogy szoftveres mérés nem minősül mérésnek. Csakis multimétert használjatok és meglátjátok,hogy van különbség a multiméteren és a biosban vagy everestben látottak között.

[ Szerkesztve ]

(#100) zsigus válasza 14adam (#99) üzenetére


zsigus
őstag

Ez igaz, hogy már nem új modell.
De azért újonnan véve 2 hónap alatt nem kellett volna tönkremenni a ventiszabályzónak, egyébként más bajom nincs vele. :)
Csak így egy picit hangosabb mint gyárilag, visszaküldeni meg nem akartam (rendelve lett, házhoz szállítással) mert ki tudja mikor kapom vissza, és másik tápom meg nem volt.

Persze ha az enyémre gondolsz (Giga 460) ha a másikra akkor csak azért linkeltem mert éppen nem rég néztem őket és a giga 370-es elég szimpatikus volt nekem HTPC-be jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.