Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Destructo


Destructo
aktív tag

Jók a tápok, a CX600 as különösképp tetszik :)

(#2) walkmanboy


walkmanboy
tag

Remek tápok ezek, én is beruházok a cx600v2-re, úgy is kielégít egy 460-ast :D

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#3) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nem rosszak, de ilyen árban talán van jobb is.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#4) Gaben01


Gaben01
őstag

Hát a CX500-ról sok minden eszembe jut,csak az nem,hogy jó.A tápos topikban is utána lehet olvasni.Másfél éve vettem egy CX500-at unokaöcsém gépébe,igaz az még V1-volt.A következő "erőgépet" vitte: c2d e7200 alapon, 2x2GB 800-as ram, GTX260 SOC, 1 tunerkártya,1 hdd, 1odd.Nagyjából három hónap használat után netezés közben elfüstölt a táp,de olyan szinten,hogy a kondenzátorokból is kifolyt valami trutyi.iPON korrekt volt,felajánlottak helyette egy V2 verziót vagy az árát.Lett helyette egy Chieftec és boldogság van.Érdekesség még,hogy a Corsair táppal állandóan fagyás volt WoW közben és nem találtuk a hiba okát.A Chieftec táppal megszűntek a fagyások is.Sokáig volt Corsair tápom,elégedett is voltam vele,de úgy látszik ők is gyorsan elkurvultak és már csak a névért kérik a felárat,minőség meg egyre inkább nincs mögötte.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#5) TeeBee73 válasza Gaben01 (#4) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nálam a CX400 két éve csödben teszi a dolgát, eddig a leghalkabb ami megfordult nálam, a fesz-ek is stabilak. A V2-vel viszont mellényúlt a Corsair.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#6) .mf


.mf
veterán

Egy ideje nem sok jót hallani a CX szériáról.
Ha valakinek "kis-közepes" (4-500W) teljesítményű, s elsősorban olcsó táp kell, akkor inkább FSP ill. annak a beleit használók. szvsz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Ringman


Ringman
nagyúr

szerintem kisebb helyett (ebben az árkategóriában) inkább egy xfx core 550 22k-ért, 5évgar+seasonic belsővel.

olcsóbban meg fsp, mint ahogyan fent is mondták.

(#8) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

A GS600 22e Ft-ért tetszetős. :C

PS4

(#9) boeing


boeing
senior tag

Jók ezek a tápok,nekem CX500 van és szépen teszi a dolgát már lassan 1.5 éve. :K

(#10) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Soha ne mondd, hogy soha, de nem szeretnék a jövőben sem olyan konfigot, aminek nem elég egy minőségi 400 Wattos táp. 600 W felett (néhány extrém esettől eltekintve) már nagy a vakítás. Volna még mit fejlődni a 400 W > kategóriában...

<< Heimdal >>

(#11) Ribi válasza Gaben01 (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha fagyott a kezdetektől, akkor már eleve hibás volt. Azért is döglött meg hamar.
Nincs olyan gyártó akinek ne menne tönkre tápja.
Azért mert tönkremegy 1 táp attól még nem lesz hirtelen szar az egész márka :W

(#12) Gaben01 válasza Ribi (#11) üzenetére


Gaben01
őstag

Nyugodt szívvel ajánlanád 16K körül a CX500-at egy közepes konfigba?Azért érdemes a keresőbe beütni a milyen tápot vegyek topikban a CX500-at és olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#13) miresz


miresz
veterán

Az egyben hagyott 12V-os ág,az pozitív dolog!

(#14) adamka16


adamka16
őstag

Marad még egy ideig a HX520-am :)

(#16) Ribi válasza Gaben01 (#12) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem az ár most a kérdés, hanem az, hogy 1 táp tönkremegy, akkor onnantól az az egész márka már le van írva :F
Én is szemeztem a CX-el elég sokáig, de mivel hang mániás vagyok az esetleges ciripelés és a venti probléma elrettentet. Sokan vannak akiknél egyik sem jelentkezik.
Persze nálam az XFX ventije is rakoncátlankodott. Akkor az összes XFX is innentől "szarventis" ?

[ Szerkesztve ]

(#17) zsolthee


zsolthee
senior tag

CX400 Forever :D

(#18) T_Stark


T_Stark
őstag

A CX430-ról többen is írták hogy olyat fogtak ki ami sípoló hangot ad, én azért félnék ezektől az új CX-ektől. :U
Nekem még a régi CX400 van, na ez még minőségi alsó kategóriás Corsair volt.

(#19) Gaben01 válasza Ribi (#16) üzenetére


Gaben01
őstag

Nem az egész márka,de csalódtam bennük,mivel a CX500-at utánolvasás nélkül vettem,bízva a márkában.Aztán mikor eldurrant benéztem a tápos topikba és kiderült,hogy a V1 egy erősen túlárazott közepesnek is jó indulattal nevezhető minőségű béllel megáldott táp.Nálam a CX széria írta le magát.Nekem sokáig HX750-em volt a legnagyobb megelégedésemre.Az XFX nagyon jó táp seasonic belsővel,simán megvenném.A venti kerregése nagyon bosszantó,de a stabil működést nem befolyásolja,ellenben az edurranó kondikkal.Nem akarok itt tovább offolni,vitatkozni se akarok,nekem annyi volt a tanúság az egészből,hogy a név se garancia már a minőségre.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#20) kromatika válasza Ribi (#16) üzenetére


kromatika
veterán

Én is használtam Corsairt(cx 400-at) az tetszett. De mióta a " CX400-asban még Seasonic belső dolgozott, de ezt pár éven belül leváltották CWT-re" azóta váltottam a Corsairól. haverjaim gépében is tönkrement 2 db vadi új CX ,2 éven belül, ráadásul nem is erőműkben használták.Természetesen nem azt állítom hogy rossz tápok,és ez általános,de nekem a Chieftec tápok megbízhatóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#21) eldiablo válasza Gaben01 (#4) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

CX500-am van egy éve, egy cimbim gépébe CX600-at raktam. Egyikkel sem volt soha semmi baj, pedig nálam egy erősebb konfigot kell kiszolgálnia.

Ha azt mondod hogy elvitted az ötödiket és az is szar volt, akkor azt mondom lehet, hogy rossz szériát fogtál ki.
Legyél annyira érett gondolkodású, hogy néhány hibás miatt nem írsz le egy egész sorozatot vagy gyártót.

[ Szerkesztve ]

(#22) Ribi válasza Gaben01 (#19) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hát ez így van, mindenből van hibás széria is. Valszeg azért is jött ki a V2, mert az első bibis. Sajna egyre több gyártó váltogatja még a tápok belét is ugyanazon tipuson belül. Enermaxból sem javasolt a legalsó kategóriájuk, pedig Enermax elvileg a csúcs. Szóval a tanúlság, hogy minden szériának utána kell nézni.

kromatika Nekik V1 vagy V2 volt?

[ Szerkesztve ]

(#23) general


general
addikt

mekkora vakítás ez, jesszus...
eleve ellentét van: mindenki energiatakarékosságra törekszik, hardvergyártók és fogyasztók egyaránt, de a tápokat gyártók meg dobálják a 600, 800, 1200 wattos cuccokat... mi a f*nak, de komolyan, csicseregje már el nekem valaki!
bármilyen aktuális vga tesztet elolvasok, i2600 proci 4.2-re húzva, csúcscuccok, és a 300 wattos teljes terheléses fogyasztást sem érik el! (hálistennek) akkor meg mi a francnak 600-as tápegység?? ha ráhagysz, akkor is elég egy 430, 450-es, minőségi cucc...

nem tudom, 2 vga-val mennyit ugrik a fogyasztás, de nem hiszem, hogy 500 fölé menne akkor sem. és az már nem hétköznapi eset. valljuk be, az átlaghoz képest elenyésző azok száma, akik több vga-t, illetve extrém fogyasztású gépet használnak, szerintem.

nem azt mondom, hogy ne legyenek 500, 600, 750-es stb tápok, de nehogy már a 600-as legyen a normál, átlagos, minimálisan ajánlott (sok pc bolt szerint..) táp egy mai gépben! nevetséges... vakítás az egész.

FSP 400-asok rulez...

(#24) Ribi válasza general (#23) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gz torllface, ez most pont kellett ide :W

(#25) kromatika válasza Ribi (#24) üzenetére


kromatika
veterán

Miért lenne "Gz torllface" :W Teljesen igaza van.

(#26) csabsz13


csabsz13
aktív tag

valóban nagyon tetszetősek ezek a tápok is. nekem egy builder 430as van tavaly november óta, akkor cseréltem config-ot és ez a 430 simán elvisz egy olyan gépet, amin pl. a TES V Skyrim szépen elfut HD-ban majdnem full beállításon.

és a zizegéshez: valóban van valami hangja (ami csak azután zavart, hogy észrevettem :P ) és csak akkor vettem észre, amikor a házban kicseréltem a ventiket be!Quiet ventikre és csak akkor hallani, ha nem pörög a VGA kártya ventije.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#27) darkarthur


darkarthur
senior tag

Már 2 éve van egy CX600-as tápom, és remélem még nagyon sokáig kiszolgál! Szerintem remek táp! Igaz akkoriban 17K-t perkáltam érte, ha jól emlékszem.

Samsung S23 Ultra 5G

(#28) Ribi válasza kromatika (#25) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért, mert kezd rohadtul unalmas lenni, hogy minden 200Wnál erősebb táp hír / tesztnél megjelennek az ilyen "emberek" akik vinnyognak, hogy minek ilyen erős táp, minek ez minek az? Rohadtul senkit nem érdekel a lelki nyomoruk. Az vegyen ilye tápot akinek szüksége van rá, de ne trollkodjanak már bele az összes tápos topikba :(
A tesztben 1 VGAval teszteltek? Nem. Akkor? Minek kell felhozni a nyilvánvalót?
"nehogy már a 600-as legyen a normál, átlagos, minimálisan ajánlott (sok pc bolt szerint..) táp egy mai gépben! nevetséges... " ezt a rész a saját agyszüleménye, de erre alapozva trollkodik. Ja igen a boltosok szerint. Akkor menjen a boltos topikba vinnyogni. :W

[ Szerkesztve ]

(#29) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Nem tűnik rossznak, de én Enermax tápon kívül, mást nem igazán vennék.

(#30) benedekco válasza Runner_fxr (#29) üzenetére


benedekco
addikt

Mi bajod a Seasonic-al?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#31) coll3ctor


coll3ctor
tag

Jó ez a GS-sorozat,az egyik tesztben 1000W-ot is kihoztak a v1-ből,bár a hatásfoka alig volt 70% fölött,azért szép eredmény.

(#32) lujo10


lujo10
aktív tag

Ha tápcserén gondolkodnék talán egy GS600-ast bevállalnék (talán).

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#33) übiii válasza Runner_fxr (#29) üzenetére


übiii
tag

Ilyen árban sajnos Enermaxot nem kapni.Ott van a Naxn széria "olcsóbban",de az is CWT belsőre épül ugyanúgy...

(#34) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Én nemrég küldtem vissza két! cx500at, mert mindegyiknek zörgött a ventije.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#35) hibavissza válasza Ribi (#28) üzenetére


hibavissza
veterán

szerintem azért hápog mindenki, mert az átlagosabb fogyasztású cuccokhoz illeszkedő 350-400-as tápok nem fejlődnek. kb. ugyan azt a 2-3 típust érdemes venni hozzájuk hosszú évek óta. pedig itt is jól jönne egy jóárasított platina vagy gold minősítés...esetleg passzív üzem részterhelésen...tízezeré..álmodik a nyomor :)

[ Szerkesztve ]

(#36) LackoMester


LackoMester
addikt

Hát nemtudom, de én a CX- et elfelejteném, a GS már elmegy, de a jó Corsair tápok a TX- től kezdődnek. ;) Persze mindenki az igényei és pénztárcája szerint választ. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#37) rudi válasza Ribi (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem van itt elég kezdő ahhoz, hogy minden tápos témában megjegyezze valaki, nem kell a 600++ watt. Nálam gyakran lepődnek meg a tippkérők, amikor 4-500 wattos tápot ajánlok a gépükbe az általuk kiválasztott 6-800-as árának harmadáért.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) ViZion


ViZion
félisten

Minden szép és jó, de hol a bánatban vannak a jó minőségű 250-350 max. 400 W-os tápok??? Sokan örülnének egy hatékony, minőségi "kis" tápnak, nem kell mindenkinek ilyen szörny :D :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#39) miresz


miresz
veterán

Én azt nem értem,hogy elméletben minden újabb hardvernek csökken a fogyasztása,de egyre nagyobb tápokat adnak ki. :F

[ Szerkesztve ]

(#40) Ł-IceRocK-Ł válasza miresz (#39) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az nem jelenti azt hogy az annyit is fogyaszt, bár azért te már tisztába vagy ezzel gondolom.
Az a maximális teljesítményre vonatkozik. Bár aki 3-4 7970 et hajt egy szénnéhúzott i7 el annak lehet elkél a power.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#41) miresz válasza Ł-IceRocK-Ł (#40) üzenetére


miresz
veterán

Persze a TDP keret fogalmával tisztában vagyok,de azok is csökkennek... Na mindegy lehet,hogy csak én gondolom rosszul.
Aki egy szétfeszelt i7-et+3-4 7970-et ezzel a táppal hajtana meg annak úgy is kell. :DDD

(#42) rudi válasza miresz (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Ott van a kutya elásva, hogy egy jól megtervezett 600 wattos kapcsolásra sokkal olcsóbban lehet 800 wattos tápot építeni, mint amekkora az árkülönbség a 600 és 800 wattos tápok között. Továbbá egy 5-600 wattos alapmodellért több pénzt el lehet kérni, mint egy 300 wattosért. A pénz meg ugye nagy úr...

Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy hány üzemóra alatt hozza be a felárát egy 80 Plus Gold táp egy sima 80 Plusoshoz képest...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) miresz válasza rudi (#42) üzenetére


miresz
veterán

Hát igen elég sok itt a marketing shit is,de azért én is megvettem a Corsair HX 650-et,de nem bántam meg,jó kis táp,meg hát azért a 7év garancia,az 7 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#44) MMIX


MMIX
addikt

A GS-ben a ventilátor márkája nem Ong Hua, hanem Hong Hua. Megtévesztő a logója.

[ Szerkesztve ]

(#45) lujó55 válasza rudi (#42) üzenetére


lujó55
őstag

pontosan így van :K
ráadásul a marketing gépezet is ezt súlykolja, hogy vedd a nagyobbat, mert majd később hátha szükség lesz rá.

(#46) banhammer


banhammer
veterán

Anno 2008-ban vettem egy Corsair VX 450-es tápot.
Nagyon halk táp.
Amikor először bekapcsoltam azt hittem, hogy meghalt benne a ventilátor, mert nem hallottam.
Be kellett bújnom az asztal alá és bekukkantani a gépházba, hogy lássam a ventilátor tényleg működik és végzi a dolgát.

Ezen felbuzdulva 2011 elején vettem egy Corsair TX650 V2-es tápot és megbántam, mint a kutya aki hatot kölykedzett.
A ventilátora már terheletlenül is hangos és csak növekszik a zaj ha terhelést kap.
Ez nem egyedi eset, mert a Corsair fórumán sokan panaszkodnak a hangjára.
Kár érte, mert tényleg jó tápegység.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#47) barack1997


barack1997
senior tag

CX600 v1. -em van és nagyon jó :)

(#48) ZeroLimit


ZeroLimit
tag

nálam a CX600 as a nyerő :DD

(#49) #65675776 válasza banhammer (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

A VX450 meg nagy csendességében nem hűtötte rendesen a belsejét, és kissé sok elfőtt belőle. Az alapjául szolgáló Seasonic S12-430 meg szinte csak mérési hibán belül volt hangosabb, és nem is főtt el.

(#50) banhammer válasza #65675776 (#49) üzenetére


banhammer
veterán

Nekem nem sikerült leölni 3 és fél év alatt.
Pedig napi szinten nyúztam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.