Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) k-adi válasza cellpeti (#46) üzenetére


k-adi
nagyúr

"az EU-nak végre önállónak kéne lennie"

kéne, kéne.. majd kelts fel mikor ott tartunk

(#52) BerserkGuts válasza k-adi (#51) üzenetére


BerserkGuts
őstag

lehet szét fog hullani azt jósolják/ák

mondjuk mi is sokat teszünk érte keresztbe ;]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#53) Fred23 válasza cellpeti (#46) üzenetére


Fred23
nagyúr

& Sinesol:
Sajnos ez már másik topik: egyes befolyásos politikusok nem akarnak nemzetállamok gazdasági érdekbarátságán túlmutató EU-t; és gondolom, a legtöbb szavazójuk sem, szóval nem nagyon lehet mit csinálni. Az EU-s integráció szükségességéről, előnyeiről illiberális újfeudalizmusban érdekelt nemzethy tolvajok sehol sem fognak beszélni.

(#54) jeni


jeni
félisten

Ez hatással lesz majd arra,hogy a Vodafone szolgáltatónál az 5G Huawei telefonokat leveszik a listáról majdan?

[ Szerkesztve ]

(#55) opr válasza #90088192 (#50) üzenetére


opr
veterán

Na, pont ezért nem voltam biztos benne, hogy jó ötlet ezt beírni.
Aki érti, annak nincs mit magyarázni a dolgon.
Aki nem érti, ott meg annyira sokat kéne magyarázni, hogy a fórum keretei ehhez már egyszerűen nem elegek.

Maradjunk annyiban, hogy nem értünk egyet. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#56) #90088192 válasza opr (#55) üzenetére


#90088192
törölt tag

:DDD :R

Igen, NEM, nem ertunk egyet, de lehet 2-ot sem :C

A vezer troll mindig megjelenik ;]

En ertem mire gondolsz a szabalyozott piac amit most eppen szabad piacnak hivunk, de ugye meddig menjen el ez a szabalyozas... Es mint mindig, az allam akarva, akaratlanul torzitja, eleg az allami megrendelesekre gondolni. Ugyhogy egyikunknek sincs igaza, mert egyik sem letezik, max annak hivjuk. :K

(#57) Szabi®


Szabi®
addikt

''''a fórum keretei ehhez már egyszerűen nem elegek. '''' ;] ;] ;]

(#58) Tetsuo válasza Fred23 (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szerintem minden racionálisan gondolkodó ember belátja, hogy nincs megbízható cég, amely mobilhálózatot fejleszt.
Az EU-nak bár mindenki mástól kellene tartania, elsősorban éppen a nyakára nőtt USA-tól.
A tisztán EU-szempont az lenne, hogy elengednék a briteket és az USA-t, ellenfeleikkel kereskedelmi, biztonsági stb. szövetséget kötnek, persze mindezt erős protekcionizmussal, magas vámokkal, ipart visszahozva... kb. ez az egyetlen út ahhoz, hogy az EU világhatalmi pozíciója erősödjön.
Természetesen ez soha nem fog megtörténni, mert az EU és országai össze vannak láncolva az Egyesült Államokkal. Az EU-nak ebben a formában van még kb. két évtizede.

(#59) Sinesol válasza Tetsuo (#58) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a legszomorúbb amúgy, hogy ez az egész hosszútávon bukásra van ítélve, a feltörekvő nagy gazdaságok közül nem igazán osztja senki az USA nézeteit, ideológiáit.

[ Szerkesztve ]

(#60) k-adi válasza Szabi® (#57) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja ez jó duma, legközelebb én is ezt nyomom :DDD

(#61) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Az előzmények ismeretében várható lépés volt. Nagyon jól meglesznek a Huawei nélkül, nem kell félteni az 5G-jüket.

(#62) janeszgol válasza hallador (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Hallo,d hagyjál már a maszlagddal békén, jó? Menjél el dolgozni japán vagx dél-koreai cégnek, és imerd meg őket. Utána gyere vissza okoskodni nekem!

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#63) janeszgol


janeszgol
félisten

Akkor komolyabban a témáról: [link]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#64) Chrys_


Chrys_
addikt

...a Huawei miként tud továbbra is közreműködni egy jobban összekapcsolt Egyesült Királyság megteremtésében”...
Kínai Egyesült Királyság. Na ebből nem kértek :D

(#65) kromatika


kromatika
veterán

Undorító simlis politika.

(#66) janeszgol válasza Chrys_ (#64) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen. Rosszul mutat a mostani Kínai Egyesült Államok mellett. :)

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#67) #06658560 válasza Ezekiell (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha nem lesz Huawei technológia, akkor nem lesz 5G sem. Ugyanis megkerülhetetlenek a szabadalmai.

(#68) Ezekiell válasza #06658560 (#67) üzenetére


Ezekiell
veterán

USA-ban most sincs Huawei, jó ideje nincs is már, és mégis van 5G és folyamat terjed. Biztos varázslat :Y

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#69) Tüzi válasza janeszgol (#35) üzenetére

Van az a vicc, amikor az amerikai meg az orosz katona viccelődik. "En sem mondtam, hogy lehuzom a gatyamat"
Na, ennyit a nagykommunista rendszerekrol. Is.
A kinaiban az a veszélyes, hogy mindenki hülyének gondolja őket, és nem tesz semmi olyat, ami ezt a képet lerombolná... (bambusz felfogás)
"Csak kínaiak"
Mindenhol ott vannak már, és nehogy azt hidd, hogy ez hülyeség. Minden faluban van már kínai bolt...
A kínai nem hülye. sőt... egyetlen egy hátránya van még, ami minden elonyet semmisse teszi, méghozzá, hog nem tud fejleszteni. Mindent lop, mindent masol, és nem is nehéz neki, mert minden szart ott gyárt már mindenki.
A japán azért lett az ami, mert ugyan ok is loptak, de volt intelligencia, tovabbgondoltak, fejlesztették, és jobb lett. Legendák keringenek a forma1es motorokrol amiket edzés alatt kidobtak, 24 óra múlva tokyoban már atomjaira bontva hevert, és néztek mirol ment tönkre... a kínai ezt nem tudja.
Ez az egyik dolog, de telefonrol nincs idegrendszerem potyogni többet.
Koreai sem normális, lásd a kpop cikket indexen...

Az usakokat is utálom mint a zsák szart, de még mindig inkább ők, mint a kínaiak.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#70) Tüzi

Szóval teljesen egyetértek a kitiltassal.
Épp eléggé kiver a víz a sok huvej mobiltol így is.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#71) Sinesol válasza Tüzi (#69) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez már rég nem igaz, hogy nem tud fejleszteni, mára már bőven ott vannak az élvonalban a tech fejlesztéseikkel is, elég csak megnézni, hogy az 5G szabadalmak nagy része is hozzájuk kapcsolódik.

(#72) Egon


Egon
nagyúr

Úgy látom, éppen csak a probléma lényegén nem gondolkodott el senki.
Miért is zárták ki a britek a Huawei-t végleg az 5G-ből? Mert az USA újabb szankciókat léptetett életbe ellenük. Nem azért, mert esetleg feltártak volna valami konkrét biztonsági rést, bizonyítást nyert volna a hardvereik lyukas volta... :U A britek nem a bizalmasság, hanem a rendelkezésre állás miatt aggódnak: ha a kínaiak az amcsi szankcióknak köszönhetően ellátási problémába ütköznek, akkor hogyan fogják üzemeltetni az 5G-s hálózatokat, az esetleges meghibásodásokat?
Innentől kezdve pedig erőteljesen kilóg a politikai lóláb. Értem én, hogy erős késztetése lehet a kínai államnak kémkedésre használni az 5G-t,de amíg ez konkrét bizonyítást nem nyer, addig úgy vagyok vele, mint a lottóval: lehet hogy csalnak a sorsoláskor, de nem hiszek benne: sokkal többet buknának a lottótársaságok a bizalom hiányából eredő bevétel-kieséssel, mint amit a nyeremény lenyúlásával nyernének... :U A kínai állam sem teljesen hülye: dollártízmilliárdos bevételeket nem fognak kockáztatni némi kétes, kémkedésből eredő haszonért... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#73) Ezekiell válasza Egon (#72) üzenetére


Ezekiell
veterán

Dollártíz/százmilliárdok a kínai államnak aprópénz, fillérek, semmi. Lehallgatni egy ellenséges nagyhatalom (vagy több) mobilkommunikációját, teljes 5G adatforgalmát? Bármit megér, kb szó szerint bármit. Az arányokat téveszted el csak, de nagyon :)
A politikai oldala a dolgoknak viszont valós - de ettől még nem lesz kevésbé veszélyes Kína.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#74) janeszgol válasza Sinesol (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

Bizony. Ez a kétezres évek elejéig volt igaz. Nem hiába szorultak háttérbe a Japánok.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#75) szmörlock007 válasza Ezekiell (#68) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Valós tényekkel veszélyes érvelni, félő, hogy nem értik vagy ignorálják :DDD :DDD

(#76) hallador válasza janeszgol (#62) üzenetére


hallador
addikt

Ja hagyjál már békén majd akkor gyere okoskodni nekem, ha megjártál egy két kínai átnevelőtábort. Mert láthatóan, neked ehhez van kedved...

(#63) janeszgol

Ja mert, olyan fasza a Huawei supportja, mint 1980-ban a panelház építéseken a munkakedv, del legalábbis, a kőbányai sör jó volt...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#77) T J válasza Tetsuo (#58) üzenetére


T J
tag

Majd most jól megszavazzák az öröklejáratú közös hitelt, és többet nem kell félni az EU felbomlásától.
Remélem tévedek!

(#78) janeszgol válasza hallador (#76) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért te megjártad a tábort? Nem, csak a neten okoskodsz. Azt gondolod ezzel a szöveggel megmentetted a világot? Nem. Szóval leveheted a supermanes pizsit. Tudod hogy nevezik azt, amit te csinálsz? Képmutatás.

Ha tudnál olvasni láthattad volna, hogy én a munkához való hozzáállásról írtam. Semmi többröl. Te jöttél nekem a táborokkal, majd Rákosival (ez gondolom már bindelve van valamelyik gombra neked).

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#79) hallador válasza janeszgol (#78) üzenetére


hallador
addikt

Miért Te mennyi kínai cégnél dolgoztál Kínában?

Ja mielőtt elkezded megmagyarázni a semmit, igen dolgoztam Japán cégnél, és Japánban is jártam.

De gyanítom, Te csak hallottál erről.

Te vagy a képmutató.

Ha tudnál olvasni láthattad volna,

Ha válaszolok, neked, akkor, akkor olvasni is tudok ugye? Sztem abba hagyhatod ez semmire nem jó, de időhúzásnak nagyon jó, ebben jók vagytok....

Itt van egy szép írás milyen jó fejek ezek a kínaiak:

Az orosz meló (Svéd v zigulíku)

Van benne kínai vonal is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#80) janeszgol válasza hallador (#79) üzenetére


janeszgol
félisten

Én dél-koreai cégnél dolgoztam. Látom nem megy át, most nem tudom, hogy az internetnek, vagy a nyakad sávszélessége kevés, de elmondom:

Arra reflektáltam, hogy az ázsiaiaknál jellemzően a munka, a tárgy az első. Az ember pedig háttérbe szorul. Ez ennyire bonyolult Hallador elvtárs?

Szóval gondolom az lehet a baj, hogy régebben beszóltam neked, amit nagyon a szívedre vettél, és most bosszút állsz. Mivel a hozzászólásaidnak se füle, se farka. Ez inkább érzelmi alapon lehet. Most a másik lehetőséget nem írom le, nem akarok személyeskedni Hallador elvárs. :)

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#81) hallador válasza janeszgol (#80) üzenetére


hallador
addikt

nem akarok személyeskedni

Azért a láthatóan az olvasás fogalma után a személyeskedés fogalmával sem vagy tisztában.

Na látod, neked nagyon megy a személyeskedés, és nagyon semmi közöd a való világhoz nem vagy ezzel egyedül. Amúgy ha ennyire buta vagy, hogy elvtársazol, akkor irány kína neked az való, de meg ne állj Észak- Koreáig, ott jó lesz neked :D

Sok sikert .... :U

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#82) #90088192 válasza Ezekiell (#73) üzenetére


#90088192
törölt tag

Itt felteszek egy-ket kérdést:
Ha mindenkit lehallgatsz, akkor mekkora adatmennyiség keletkezik, és meddig fog tartani feldolgozni?
Ha már IT lap, gondolkodjunk el ezen egy kicsit. A lehallgatott adatot valahogy valós időben továbbítani kell. Ezt hogyan oldották meg a Kínaiak, így, hogy az USA nem tálalt rá bizonyítékot?
Az megvan az 5G de még a 4 vágy 3G kiszolgáló berendezések SEM képesek azonosítani téged, hiszen a szolgáltató adatbázisa ami összeköti az IMEI-t a tulajdonossal.

(#83) Ezekiell válasza #90088192 (#82) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha mindenkit lehallgatsz, akkor mekkora adatmennyiség keletkezik, és meddig fog tartani feldolgozni?
Ha azt hiszed, hogy ez lehetetlen, akkor nagyon naív vagy. Kérdezd meg az NSA-t, a PRISM él és virul, köszöni szépen. És ez csak 1 program, amiről tudunk, vajon mennyi lehet még? Sok.
Az 5G pedig NEM erről szól, nem a hanghívások a lényegek. Már maga a metadata is aranyat ér, de mindegy, feleslegesen magyarázom úgyis.

Ezt hogyan oldották meg a Kínaiak, így, hogy az USA nem tálalt rá bizonyítékot?
Ezt honnan veszed? Mi bizonyítékod van erre? Csak mert szigorúan titkos minden ilyen vizsgálat eredménye, szóval ha nem vagy a nemzetbiztonsági tanács tagja, vagy top secret clearanceel rendelkező emberke, akkor gyanítom, kamuzol, vagy csak a kínai narratívának hiszel érzelmi alapon.

Az megvan az 5G de még a 4 vágy 3G kiszolgáló berendezések SEM képesek azonosítani téged, hiszen a szolgáltató adatbázisa ami összeköti az IMEI-t a tulajdonossal.
Megintcsak: szólj már erről a hihetetlen leküzdhetetlen akadályról az NSAnek is. Meg a világ ÖSSZES titkosszolgálatának, hisz akkor teljesen hülyeség minden széleskörű adatgyűjtés. Vajon miért csinálják mégis...? Ha már gondolkozni akarsz... :)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#84) #95462144 válasza #90088192 (#82) üzenetére


#95462144
törölt tag

"Ha mindenkit lehallgatsz"

Lehallgatni? Minek? És miért kéne mindenkit? Ha már IT lap, az 5G mire is jó? Hanghívásra? Csak arra? Ne már. :DD :DDD

(#48) opr

Ez nagyon régóta bevált taktika, csak már a legtöbben ismerik. Kicsit túltolták, így meg már kb. mindenki tudja. A beetetésnek egy idő múlva mindig vége van.

[ Szerkesztve ]

(#85) Tüzi válasza #90088192 (#82) üzenetére

Egymilliárd ember nyomon követése és pontozással osztályozása is kurva sok adat, mégis vígan megy a rendszer.
Ez az 5g sem lenne sokkal bonyolultabb.
Arról nem beszélve, hogy ha tényleg 5g-n akarják futtatni az onvezeto autókat... hát, inkább kösz, de nem.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#86) Tetsuo válasza hallador (#81) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A legfőbb érved a nagyon bénán szarkasztikus szoci nosztalgia mellett, mindig személyeskedés.
Vitapartnerednek teljesen igaza van (már megint): a távol-keletiek biorobotok. Senki nem dolgozik náluk többet vagy gyorsabban.
Erre te: na de nézd meg az átnevelőtáborokat és ne mondj ellent, mert voltam Japánban.
LoL

[ Szerkesztve ]

(#87) Dare2Live válasza Egon (#72) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem kell semmi HW/SW hiba nem mindha ne lenne bőven. A problémát a Kasperssky esete hozta elő ~1éve. Huaweinél ez még meg van spékelve avval, hogy tvileg köteles együttműködni a Kínai állammal. Innen ha Kína úgy dönt, hogy látni akarja a kommunikációd fogja. Ha úgy dönt holnaptól tacsravágja a core telkó rendszereit tönkre vágta. A döntés mindig a Kínai állam kezében van és nem adott esetben az UK államnál.

más: Ezen a téren külön érdekes, hogy a másik két nagy endtoend 5G infra szállító Europai cég a Nokia és az Ericcson. Nekik nem kell kötelezően együtt müködniük a Svéd/Finn álammal pl kiadni frissítési kulcsokat és na ők tényleg nem fognak kockáztatni semmiért., míg Huaweinek egyrészt tvi előírása másrészt a kínai piac bármeddig eltartja.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#88) #06658560 válasza Ezekiell (#68) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha minden üzleti kapcsolat meg van velük tiltva, akkor a szabadalmakat sem licenszelheti egyetlen USA-beli cég sem.

(#89) opr válasza #95462144 (#84) üzenetére


opr
veterán

Aztán látod, mégis mennyien védik. Pedig azt aztán már tényleg nem nehéz belátni, hogy Kína további erősödése semelyik európai embernek nem érdeke, sőt, konkrétan baj, ennek ellenére látod, hányan védik, támogatják, drukkolnak a kínai rezsimnek.
Pedig ha így folytatja a Nyugat, és hagyjuk, hogy mindenünket szétverjék, ellopják, kiszorítsák a piacról azért a fenséges fél fillérért cserébe, nagy baj lesz. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#90) Tetsuo válasza Tüzi (#85) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szerintem már legalább két évtizede le lehet hallgatni a legfőbb kommunikációs csatornákat, illetve meg lehet valósítani tetszőleges személyek digitális nyomonkövetését és biztos vagyok benne, ezt minimum az USA meg is teszi.

(#91) Ezekiell válasza #06658560 (#88) üzenetére


Ezekiell
veterán

És ezt mégis honnan veszed? Csak mert most is licenszelnek, lásd Verizon, InterDigital most áprilistól, stb...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#92) Tüzi válasza Sinesol (#71) üzenetére

Hozzájuk, vagy az általuk kilora felvasarolt cégekhez?
Nekem az autoiparra van némi ralatasom, az alapján mondtam azt, hogy fejleszteni nem tudnak.
De ha az epiteszetet nézed, a repuloipart, vagy hajozast... amihez hozzaernek azt masoljak, a fejleezteseik nagy része pedig a náluk működő külföldi vállalatok fejleszteseinek másolása.
Lehet, hogy elektronikai téren fejlettebbek, meg terveznek chipet, de...
Akkor is központi/párt irányítás van.
Az meg olyan amilyen... en nem kérek belőle.
Ezt is azért tolják, hogy az ipari kémkedés még hatékonyabb legyen, saját backdoor-al. És a huawei meg a többi cég a faló ehhez. Nem bízom bennük, mert semmiféle kontroll nincs a szuperpárt felett.
En ezt így látom, aztán lehet, hogy rosszul, és nincs igazam, de ha igen, akkor szar van a palacsintaban már most is gazdagon.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#93) #90088192 válasza #95462144 (#84) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudom, az információ gyűjtés nem korlátozódik a hanghullámokra :DDD

Érdekes egyikőtök sem hozta fel a Kínai népköztársaság hírszerző egységeit?
Csak a nyamvadt USA és az általa használt megoldások.
Freud megint dolgozik.
Vagyis mindig ugyan oda jutunk, választhatsz ki figyel meg.

És igen, lehet végtelen mennyiségű adatot gyűjteni, de profilozni kell, vagyis ha az NSA akar beszerezni a profilod alapján az jó, ha Kínaiak, oroszok németek vágy románok akkor jaj de rossz nekünk.

Vagyis megint ott vagyunk, célzott információ gyűjtés zajlik, mindenki által, akiknek félni valoja van azok ugyis tesznek ellene, mindegy ki akarja őket begyűjteni, akik meg nem tesznek semmit azt meg nem érdemes megfigyelni, hiszen nincs az az erőforrás ami ezt lehetővé teszi, mint Totális megfigyelés.
Azért felteszem a kérdést a puskaport honnan lopták el?
A sejem? A porcelán? Ja hogy az semmi, még már régen volt, stb.
Az Amerikai koncentrációs táborok, a kommunisták üldözése, az afro amerikaiak golyó fogónak való használata, és a folyamatos gazdasági manipuláció az rendben, éltessük :C

Amint elnézem a filmeket Ámerika irigy a Náci németországra mert egyszerűen nem tudják elengedi a témát az elmúlt 50 évben. Milyen jól megoldották a fehér felsőbbrendűséget, az amcsiknál még nem sikerült.
Azért csináljak a filmeket hátha valakiinek a latottak alapján sikerülni fog ;]

Ez az egész megfigyelés és bizonyíték gyártás kb akkora spekuláció gazdasági alapon mint a fent említett példám.
Az USA szarik mindenki fejére, az a fontos ők tudjanak lopni, ne a Kínai vágy orosz...
Erről szól ez az egész herce hurca. :R

(#94) Sinesol válasza janeszgol (#80) üzenetére


Sinesol
veterán

Mondjuk az USA-nál sem épp az ember az első, ott meg minden a pénzről szól.

(#95) Tetsuo válasza Tüzi (#92) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Kína vezetése még mindig hatékonyabb, mint az EU-é. A pártstruktúrában meritokratív elemek is akadnak szép számmal.

(#96) Ezekiell válasza Tetsuo (#95) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egy diktatúra természeténél fogva hatékonyabb. Ugyanakkor diktatúra, vágod, az nem olyan remek am. Kérdezd csak még az ujghurokat mondjuk, mennyire tetszik nekik belülről a diktatúra.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#97) janeszgol válasza opr (#89) üzenetére


janeszgol
félisten

Senki nem akarja, hogy Kína vagy bármelyik világuralomra törjön (bár az USA megtette), de kellenek az eszközeik, kell a tudásuk. Igen a tudásuk. Igen az a tudás, amit lopással alapoztak meg (anno a kiszervezésért, és az ezzel való spórolásal adott milió dollárokkal való kitüntetés helyett gondolni kellett volna), viszont elég agy van már ott is, hogy ne csak lopjanak, hanem fejlesszenek is.
Sakk-matt. Ezért jelent meg az a cikk, hogy az USA-hoz tartozó cégek kooperálnak majd a Huawei üzletágával.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#98) #24536576


#24536576
törölt tag

Remélem minél többen követik a példájukat. Azt meg, h az emberekkel akarják zsarolni a kormányt... Mindent elmond, hogy milyen vállalat a Huawei, és honnan jött.

(#99) #90088192 válasza janeszgol (#97) üzenetére


#90088192
törölt tag

:K

(#100) #95462144 válasza opr (#89) üzenetére


#95462144
törölt tag

Az elmúlt években rengeteg lojális ügyfelet sikerült szerezniük, mert a termékeik és a szolgáltatásaik nem rosszak ár/értékben. Csak ugye azt nem árt észrevenni, hogy közben rengeteg addig domináló vállalatot a telekommunikációban sikerült a földbe tiporni. A szisztéma most sem változott. A pénz meg a számukra nem akadály simán alámennek bármilyen más cég által biztosított ár alá, akár akkor is, ha ez deficites a részükről. Meg vannak támogatva eléggé erőteljesen. Azt is megértem, hogy védik az emberek, mert nem gyártanak rossz eszközöket. Viszont ezzel az európai vagy más cégeknek ártanak egyidejűleg ellehetetlenítve őket. Egy példát tudok erre mondani, egy angol nagy ritkán vesz francia autót és egy amerikai sem orosz autóval fog járni. Ha tehetném én is Rábával járnék, mert ezzel teszek jót hosszútávon nem csak magamnak, hanem a gazdaságnak is. És lehet technológiailag elmaradott vagy lemarad Britannia, de hosszútávon ez kifizetődik.

A Huawei reakciója is ehhez hasonló: "mert ugye lemaradnak ezzel a lépéssel". Ezen jót kacagtam, végül is igaz.

Ez a szubszidiaritás és ez hosszútávon csak előnyükre fog válni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.