Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Giovan! válasza Sinesol (#165) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem mondom, lehet hogy sokat számítanak az egyéni képességek a hivatalok elosztásakor (bár ne legyenek illúzióink, a kapcsolati tőke legalább ilyen fontos lehet arrafelé is), de ha a nép nem tudja felelősségre vonni a vezetőit a döntéseik miatt (mert rá se lát azokra a transzparencia teljes hiánya miatt), akkor azok kb. bármit megtehetnek a hatalmukkal. Ez sosem fog jó kormányzáshoz vezetni, bármennyire hatékonynak is tűnjön a külső szemlélő számára. A demokrácia olyan minimum, ami nélkül a lehető legnagyobb rész lehető legnagyobb boldogságát nem lehet garantálni, ezt Bentham már 200 éve kiokoskodta :D

Mellesleg a hatékonyságról annyit, hogy november végén- december elején már volt fogalma a kínai kormánynak, hogy mi lesz ebből a járványból. Aztán hogy az arcvesztést elkerülje, inkább várt a bejelentéssel január elsejéig, mikor már javában tobolt a vírus odahaza. Milyen hatékonyan megakadályozták az elvtársak, hogy egy gazdasági válságot okozó világjárvány az emberiségre szabaduljon, tényleg, le a kalappal.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#202) Szabi® válasza Mr K (#196) üzenetére


Szabi®
addikt

Megrohadhat az összes sárga a kisérleteikkel,országosan szabályzott fekete üzleteikkel,szervkereskedelemmel,az uránnal való mutyizásukkal stb. stb. stb együtt. :)
Miért van itt olyan aki azt hitte Kína azért lett ekkora ,mert jó volt az elmúlt 5 évnyi rizstermés ? :D

[ Szerkesztve ]

(#203) Mr K válasza jeni (#197) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem tudom, ezen még nem gondolkoztam. És az elkövető letartóztatására csak a saját felségterületükön kerülhet sor (ami lehet pl. hajó vagy repülőgép fedélzete is), ha jól tudom. Illetve kérhetik az illető kiadatását, bár mostanában egyre több kiadatási egyezményt függesztenek fel, illetve a kérelem még nem jelent automatikus pozitív elbírálást.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#204) Giovan! válasza Szabi® (#202) üzenetére


Giovan!
addikt

A kínai nép nem tehető felelőssé a kormánya döntései miatt, mivel annak működésébe nincs beleszólása. Persze lehet azzal jönni, hogy miért nem lázadnak, de kérdem én, te mernél lázadni? Mert otthonról könnyű ám bátornak lenni, de mikor szó szerint az ember élete a tét, akkor azért mindenki kompromisszumkészebb.

A rasszizmust meg szerintem hanyagold errefelé, sőt, ha rám hallgatsz, inkább elengeded teljesen. Az ember bőrszíne nem határozza meg a személyiségét, bármennyire is szeretnék egyesek ezt hinni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#205) Szabi® válasza Giovan! (#204) üzenetére


Szabi®
addikt

Képletesen írtam, hisz tudtam úgysem történik meg :)
Én csak azzal nem értek egyet ahogy Kínát kezelik egyesek,szegény huawei,szegény kína gazdasága stb. És egy olyan országról beszélünk ami két lábbal tiporja az emberi jogokat (vagyis azt nem,mert az ott nincs) ugyanolyan munkatáborokat üzemeltet ,mint észak korea (Kim ir szen kinai mintára építette észak koreában) és hasonló indokokkal is lehet börtönbe kerülni,mint é.koreába.
Kínát nem sok válassza el a szuperhatalomtól,ha ne adj isten egyszer erőszakkal akarna errefelé terjeszkedni,ő biztos nem sajnálna minket :)

(#206) Braddock


Braddock
őstag

Egyébként a döntés teljesen érthető és várható volt.
Főleg annak tekintetében, hogy tagja a Five Eyes-nak.

(#207) Tetsuo válasza Braddock (#206) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Meg annak fényében, hogy szabadkereskedelmi egyezséget csak az USA-tól várhat.

[ Szerkesztve ]

(#208) #90088192


#90088192
törölt tag

Most találtam, hogy mennyire egy kutya volt mar a korábban is az USA mint bármelyik másik diktatórikus ellenfele:

Krízis esetén letartóztatni

Nem nagyon érdekelte, hogy kiderülhet kommunista szimpátiája. Amikor 1942-ben csatlakozott a Manhattan-tervhez, a kémelhárítás által az orra alá dugott kérdőívre simán ráírta, hogy “nagyjából minden kommunista szervezetnek tagja vagyok a nyugati parton”. Ez egyébként nem volt igaz, később a kijelenését cinikus nagyzolásnak minősítette. Az FBI 1941-ben nyitott Oppenheimerről, mint közismert kommunistaszimpatizánsról aktát, és felvették az úgynevezett letartóztatási indexbe (Custodial Detention Index), amelybe azokat a veszélyesnek ítélt kommunista figurákat szedték össze, akiket rendkívüli állapot bevezetése esetén azonnal be kell gyűjteni. :C

(#209) ballazol


ballazol
senior tag

milyen router van a gépetek mögött, hol gyártották? :)
csak ennyit a dolog ambivalenciájáról... ;]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#210) dabadab válasza #90088192 (#208) üzenetére


dabadab
titán

Ja, ez tényleg tök ugyanaz, mint pl. az ekkoriban a Szovjetúnióban működő GULAG.
Vagy Kínában a "Nagy ugrás", amibe több tízmillióan haltak bele (a nagyobb részük az éhezésbe, de több milliónyi embert vertek és kínoztak halálra a párt verőlegényei).

Pontosan erről volt szó, hogy sokan annyira nincsenek képben, hogy teljesen más nagyságrendű dolgokat vesznek tök azonosnak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#211) dabadab válasza ballazol (#209) üzenetére


dabadab
titán

Az enyém mögött litván router van. Az, hogy hol gyártották, teljesen mindegy (nem halászom elő, hogy megnézzem a címkét, a Mikrotik gyártat Kínában és Európában is), érdemi behatása akkor sincs rá a kínaiaknak, ha egy ottani gyárban készült.

DRM is theft

(#212) Ezekiell válasza dabadab (#210) üzenetére


Ezekiell
veterán

És 70-80 évvel ezelőtti dolgokat hoznak fel igazolásnak. Az a 2. VH és utána a hidegháború volt könyörgöm, mi a tököm??? Annyira más szint, hogy elmondani se lehet.

De persze, ez biztosan egy szinten van a Kínában MOST folyó szisztematikus népirtással, katonai elnyomással, teljes diktatúrával és megfigyelőállammal, meg mindennel. Persze. :W

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#213) Giovan! válasza #90088192 (#208) üzenetére


Giovan!
addikt

Az egyenlőségjeled pontatlanságára a kollégák már rámutattak, így arra most nem reagálnék, de egyet azért megjegyeznék: egy vitában a másik személyét támadni az általa megfogalmazottak helyett érvelési hibának számít, egy szakmai fórumon legalább ennyivel illene tisztában lenni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#214) 7Heads Drago válasza Ezekiell (#212) üzenetére


7Heads Drago
veterán

70-80 évvel ezelőtti ember élete akkor most több vagy kevesebb mint a mai? Én azt hittem egyformán fontos.
Ne csináljunk már úgy mintha érdekelne itt bárkit is akár csak 1 kínainak is az élete.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#215) Giovan! válasza 7Heads Drago (#214) üzenetére


Giovan!
addikt

A te logikád alapján akkor senki se merészelje kritizálni Kínát, mert minden állam követett el atrocitásokat a múltban civil lakosság ellen is.

Engem érdekel a kínaiak élete, hogy téged nem, az már a te problémád.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#216) Ezekiell válasza 7Heads Drago (#214) üzenetére


Ezekiell
veterán

Az apád bűne a te bűnöd is? :W A múltat a jelennel hasonlítani nem csak marhaság, de képmutató relativizalas is.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#217) 7Heads Drago válasza Ezekiell (#216) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kérlek: Mesélj mit tettél a környezetedben akárkiért ? Ha ennyire odavagy a kínai nép elnyomása miatt melyik tiltakozó szervezet tagja vagy? Vagy csak az megy hogy Tarzanként verjük a mellkasunkat a fórum topikjában? Illetve érdekes hogy csak a kínai elnyomottak érdekelnek pedig rengeteg országban van elnyomás.
De nem kell ilyen messzire menni: a legtöbben arra képtelenek hogy munkatársukért vagy a szomszédjukért kiálljanak. :(((
A britek a politikai-gazdasági nyomás miatt engedtek az amcsiknak. Semmi köze nincs a kínai néphez. Pont nem érdekli őket, bármennyire szeretnétek ide keverni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#218) 7Heads Drago válasza Giovan! (#215) üzenetére


7Heads Drago
veterán

János 8:7

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#219) Ezekiell válasza 7Heads Drago (#217) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyugodjál le, attól megnyugszol.

Senki nem mondta, hogy a a kínai nép elnyomása miatt bannolták az angolok a Huaweit, ne képzelődj.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#220) 7Heads Drago válasza Ezekiell (#219) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Akkor minek lett behozva a topikba? Mi köze a cikkhez,

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#221) Ezekiell válasza 7Heads Drago (#220) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát olvass vissza, és tiszta lesz :) De mert jó szívem van: elkezdődött a szokásos "Huawei=Kína", majd erre jött a "Kína nem is annyira rossz, bezzeg az USA" érvelés, amire válaszul ment a "de Kína egy diktatúra bazmeg, hát nézd már meg mit csinálnak a saját népükkel", majd jött a "de bezzeg az USA 70 évvel ezelőtt", majd jöttél te. Ez a tl:dr kb :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#222) Giovan! válasza 7Heads Drago (#217) üzenetére


Giovan!
addikt

Kérlek: Mesélj mit tettél a környezetedben akárkiért ? Ha ennyire odavagy a kínai nép elnyomása miatt melyik tiltakozó szervezet tagja vagy? Vagy csak az megy hogy Tarzanként verjük a mellkasunkat a fórum topikjában?

Halkan jegyzem meg, neked igazából semmi közöd hozzá, hogy ki mit tesz bárkiért. Illetve azt sem értem, egész pontosan milyen jogon vonod te kérdőre az embereket a topikban?

Illetve érdekes hogy csak a kínai elnyomottak érdekelnek pedig rengeteg országban van elnyomás.

Tehát a más országokban folyó elnyomás legalizálja szerinted pl. az ujgurok elleni népirtást?
Nem igazán értem, miért gondolod azt, hogy a relativizálás az egy legit érvelési módszer, dehát ki vagyok én, hogy a szemedre vessem a hibáidat.

A britek a politikai-gazdasági nyomás miatt engedtek az amcsiknak. Semmi köze nincs a kínai néphez. Pont nem érdekli őket, bármennyire szeretnétek ide keverni.

Nem tudom mennyire követed a híreket, de Kína konkrétan annektálta Hong Kongot, amire válaszul a britek rögtön útlevelet ajánlottak az ottani lakosságnak, illetve nem sokkal később bejelentették, hogy kitessékelik a Huaweit a szigetországból. Persze ez nem azt jelenti, hogy az egyik következne a másikból, de azért van némi összefüggés szerintem.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#223) doooo válasza Ezekiell (#212) üzenetére


doooo
veterán

Lefutottuk már ezeket a köröket, ezekkel a személyekkel. Nem kell újra és újra. Tudom, az ember sokszor elfelejt minden korábbi vitát, stb. hozzákötni egy-egy felhasználónévhez, de remélem legközelebb már tudni fogjátok, hogy velük nem kell újra vitába elegyedni.

(#224) Szabi® válasza Giovan! (#222) üzenetére


Szabi®
addikt

Fél igazság csak amit írsz,mert azok akik az ujgurokat mészárolják,nyílván nem akarnak világot átszövő telefon hálozatot kiépíteni :) Kína rohamos terjeszkedése meg már önmagában aggasztó.
Erről egyszerűbb lenne megkérdezni a Tibetieket,hogy mit gondolnak.Az ő országuknak nagyon sokat segítene egy nemzetközi szerv felállítása,és Kína számonkérése. :)
A kutya inkább ott van elásva ,hogy Kínától annyira fél már minden kis európai ország,hogy úgy tesznek neki keresztbe ahol tudnak.Lásd Nagy Britannia.
Kína van felháborodva a szankcióktól ? :D
A WHO meg nem jutott be hozzájuk a covid után viszgálódni ........ :F

(#225) dabadab válasza Szabi® (#224) üzenetére


dabadab
titán

Fél igazság csak amit írsz,mert azok akik az ujgurokat mészárolják,nyílván nem akarnak világot átszövő telefon hálozatot kiépíteni

Dehogynem, mindkettő a párt felsővezetésének döntése, ugyanazok az emberek.

DRM is theft

(#226) doooo válasza Szabi® (#224) üzenetére


doooo
veterán

A WHO pár nappal ezelőtt jutott be vizsgálódni. Persze ezt nem Kína védelmében mondom, csak úgy informatíve.
Egyébként Kína saját maga teremtette meg ezt a légkört, amiben ha akar, ha nem, már bele kell állnia a vitákba, erőszakosan kell nyomulnia. Elhitették a nép nagy részével az elmúlt években, hogy ők egy tökéletes világban élnek, a "kínai álmot" élik meg, felszították a nacionalizmust, és amikor valaki jogosan kritizálja őket mostanában, már nem csak elsunnyogják a dolgot, hanem beleállnak a témába, visszavágnak, fenyegetnek. Tudja a vezetés, hogy darázsfészekbe nyúl, de ezt várják el tőle az agymosott tömegek. Ez hozzáadódik az olyan konkrét problémákhoz, mint öregedő lakosság, növekvő igények, eleve romló kapcsolatok a világgal, eleve egyre nehezebben kontrollálható nép, és akkor megkapjuk a jelenlegi Kínát világjárványokkal, Hongkong (és vele együtt egy világkereskedelmi központ) tönkretételével, ujgurok eltörlésével, határvitákkal, amiknek nem is kellene vitáknak lenniük, stb. Xi elcseszte a dolgokat. Nagyon. És ez most mind visszahullik rájuk.

(#227) Szabi® válasza doooo (#226) üzenetére


Szabi®
addikt

"pár nappal ezelött jutott be" :D Már teljesen feleslegesen.Ami volt bizonyíték,gondolom már nincs.
Persze agymosott tömegek vannak,de az ottani másvallásúak gyűlölik,mind a vezetést,mind azokat akik azt támogatják.Persze hangjuk nem lehet,akkor irány a munkatábor.
Ezért örülök annak ,hogy létezik egy olyan ország,amit úgy hívnak Amerika.
Hatalmas balansz az ilyen régimódi trutymó,kommunista országoknak.
Ha nem lenne ,európa már szép Kínai gyarmat lenne,ingyen munkaerővel,totális bábállamokkal.....

(#228) doooo válasza Szabi® (#227) üzenetére


doooo
veterán

"Már teljesen feleslegesen.Ami volt bizonyíték,gondolom már nincs."

Igen, én is gyanítom ezt, ahogy gondolom a WHO is...

(#229) janeszgol válasza Szabi® (#227) üzenetére


janeszgol
félisten

Néha levehetnéd a szemellenzőt, és visszadhatod a lovadnak. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#230) #90088192 válasza Giovan! (#213) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ezt most kiemelned, mert nem latom, merre tettem ilyet :R
Szándékomban nem állt :N
Azon gondolkozom lassan tablazatba foglalom, kulonbsegeket, es a konkluziot, a ket orszag kapccsan, mert amit latok(Meg mindig lehet hibas)

Az az hogy az elmult 50 evben az USA a Lobbizo(Hivatalos korrupcio) alltal kitermelt babok, egyszeruen 0-ra vittek le a kozep reteget, gyakorlatilag az orszag legalabb fele melyszegnysegben, el, az oktatas-egesesgugy katasztrofalis, ha nincs penzed.

Kina az elmult 50 evben kb az orszag 90% melyszegenysegnen elt ennek kb felet eltuntettek, kialakult a kozep osztaly, az ajanlott Kinai tradicionalis gyogymodokat felvaltotta a nyugati orvoslas, hala van eleg orvos, az oktatas szinvonala kiemelkedo, a nyugati allamok azt veszik at.....

Mindeket orszag gyujti a polgarairol az adatokat, mindket orszagban felnek a polgarok(Eleg usa fegyvertartasra gondolni, de a demonizalas, a nacikkal, kommunistakkal, muszlimokkal stb ugyan ugy megvan mint kinaban ami folyik).
A nagy szabdsagban es valasztasi rendszerben USA atlagember nagyon lecsuszott, a statisztikat a felso 10E huzza fel.

Ha az atnevelo taborokra gondolunk napjainkban, akkor azert eleg megnezni a japanok taborba zarasat is, vagy Guntamano elkepzeleset. Ugyan ez a gyujtott adatokkal USA fel, hogy nem ok mondhatjak meg ki legyen irakban a diktator(ugye Szaddam, hogyan kerult oda), vagy nem a Talibok lehetnek Afganisztan vezetoi(mert ugye az sem ugy tortent, hogy csak)

Vagyis, ami egyertelmuen kiderul ENNEK SEMMI KOZE ahhoz, hogy milyen az orszag berendezkedese SZVSZ.

Nem tudom maskepp megfogalmazni, USA azzokkal vadolja, a masikat, amit sajat maga mar regen csinal.
Ezert nem tartom ezt az egesz herce hurcat Fair-nek.

Ezt probalom lassan egy fel eve megfogalmazni, nem sok sikerrel :R

[ Szerkesztve ]

(#231) Giovan! válasza #90088192 (#230) üzenetére


Giovan!
addikt

Tehát a teljes hozzászólásodat felfűzöd arra a gondolatra, hogy az USA-nak nincs joga kritizálni Kínát, és aztán értetlenkedsz, amiért valaki rámutat, hogy ez egy érvelési hiba. Ok.

Az egyenlőségjeled továbbra sem állja meg a helyét. Egyrészt az USA problémáit elképesztően felnagyítja (pl. arra valami forrás, hogy a lakosság fele mélyszegénységben élne, vagy hogy a középréteg nullán lenne?), miközben Kínáról csupa pozitívum jelenik meg (felzárkóznak, mintaként szolgálnak, stb.).
Másrészt, amíg az USA-ban van szabad sajtó, a hatalmi ágak szét vannak választva, a választások szabadok, a hatalom működése transzparens, addig nincs értelme egyenlőségjelet tenni a két ország közé. Sőt, idáig sem kell elmenni. Amíg az USA-ban nem működnek koncentrációs táborok (most a jelenről beszélünk, a vitánk szempontjából érdektelen, mi történt 150 vagy 70 éve), nem visznek el szervdonornak a politikai véleményed miatt, és az állampolgári ellenőrződ sem szabja meg, mit tehetsz és mit nem (mert nincs is ilyened), addig hagyjuk inkább ezt az egykutyázást. A totális állami kontrollt működtető diktatúrát akarod összehasonlítani egy hibáktól roskadozó demokráciával.

Arra persze rámutathatsz, hogy vannak bajok az USA-ban. Mert vannak. A Reagan-i neoliberális gazdaságpolitika valóban rossz hatással volt és van az átlag Joe életére. A monopóliumok kialakulása ténylegesen korlátozza a piac szabadságát. Az amerikai fiatalság nagy része tényleg csak álmodozhat arról, hogy valaha is saját lakást tudhat majd a magáénak. Társadalmi feszültségek is vannak bőséggel. De ezekkel együtt is, aki egyenlőségjelet tesz a két ország közé, annak vagy lövése sincs róla, mi megy Kínában, vagy szándékosan próbálja meg becsapni a másikat (vagy talán még önmagát is).

Amúgy abban talán igazad van, hogy az USA akkor sem örülne a kínai terjeszkedésnek, ha történetesen egy mintademokrácia irányítaná a Középső Birodalmat. A szuperhatalmak féltékenyen őrzik a pozícióikat, ez már csak ilyen. Viszont abban az esetben, ha így lenne, én sem az amerikai felet támogatnám hidd el.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#232) Szabi® válasza janeszgol (#229) üzenetére


Szabi®
addikt

Nagy szavak egy fotelhuszártól......Csak tudod köztem és közted annyi a különbség,míg én 2x6 hónapot lehúztam az Usában,és szeretnék egyszer kint is élni ,addig te feltételezhetően nem voltál sem kínában,sem oroszban,és eszed ágában sincs kimenni,nemhogy kint élni.
Tudod te ,hogy az nem jó :) Kár ezeket az üres lózungokat erőltetni.......

[ Szerkesztve ]

(#233) #90088192 válasza Giovan! (#231) üzenetére


#90088192
törölt tag

:R
Ebben egyet értünk, vannak bajok mindkét oldalon :K

Meg mindig azt próbálom összehasonlítani, hogy annak ellenére, hogy USA demokrácia, es Kína Diktatúra, hogy az USA-ban arra szavaztak az emberek, hogy Vietnámba megöljék a katonaikat?
Vagy 2009-ben túlhitelezett bankok több 10 milla embert semmiznek ki?
Vagy az egészségügy és oktatás minőség romoljon?
Vagy kiszervezzek a gyártást külföldre és megszűnjenek a munkahelyek?

Mert tulajdon keppen a babok akire szavaztak tettek ezt lehetővé :K

Latod a BLM szinte lényegtelen apró változások következnek pont a "diktatórikus rendőr állam"(Nem egyenlő a Kinai megfelelőjével) váltotta ki ezt be, barmi más eseten maris a hadsereg bevonulása van terítéken.

Mindegy mire szavaznak az lesz amit a babokat futtató lobby érdek akar.

Vagyis igen demokrácia van, de csak egy potenciál, amivel NEM tudnak élni sehogy sem.
Mert a lényeg nem változott az 50 ev alatt :R
Vagyis USA-ban a pénz diktál, ezert írom a kulcsin más, de DIKTATÓRIKUS.
Nekem az események ezt a konklúziót adjak, a kisember elmegy nagy bőszen szavazni, aztán úgy is az lesz amit a tőkés akar, lesajnálva a szavazót.
Kínában nem mennek el szavazni, és úgyis az lesz amit az ottani pénzeberek akarnak, és el tudnak érni a vesztegetés módján.

Erre próbálok reflektálni, de nehezen megy :(
Az én hibám, elnézést, és köszönöm a türelmet :R

(#234) Giovan! válasza #90088192 (#233) üzenetére


Giovan!
addikt

Szerintem az már a szavazó hibája, ha elhiszi a médiának, hogy kétpártrendszer van. A lehetőség ott van a kezében a változtatásra (pl. a libertariánusok idei jelöltje, Jo Jorgensen, véleményem szerint alkalmasság tekintetében messze előzi azt a két, mentális problémákkal küzdő vénembert, akit a nagy pártok jelölnek), de beéri azzal, hogy az általa "kisebbik rossznak" tartott jelöltre szavaz.
De ettől még demokrácia van, hogy a lobbicsoportok jelöltjeit választja a nép, az már az ő döntése. A hozzászólásomban is írtam, hogy vannak gondok az Újvilágban, nekem nem is ezzel a megállapításoddal volt bajom, hanem azzal, hogy ez azt jelentené, hogy Kína és az USA közé egyenlőségjelet lehetne rakni. Mert nem lehet, továbbra sem, lásd az előző hozzászólásomat, ahol ki is fejtettem, hogy miért nem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#235) Tetsuo válasza Giovan! (#234) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

#135

(#236) #90088192 válasza Giovan! (#234) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor egy nyelvet beszélünk végre.
Nincs egyenlőség a két ország között mert a módszer más, de az eredmény ugyanaz.

Így érthető az állás pontom? :R

(#237) Giovan! válasza Tetsuo (#235) üzenetére


Giovan!
addikt

Meg sem lep már, hogy nyíltan ferdíted a valóságot, csak hogy pozitívabb fényben tüntesd fel a diktatúrákat. A valóságban az emberiség történelme során a legnagyobb fejlődés az után következett be, miután a nép elkezdte megkérdőjelezni a hatalmat, és a felvilágosodás eszméi utat nyitottak a gondolatok és a vagyon szabad áramlásának. Az általad magasztalt abszolút monarchiák évszázadokig elültek a posványban, mert a "jóvanazúgy" hívei azokat is visszafogták, akik esetleg javítani próbáltak a fennálló viszonyokon. Jelenleg is a sokak által köpködött nyugat biztosít olyan életszinvonalat, amit irigyel a világ nagyobbik része.

Egy jó demokráciában, ha nehézkes is a döntézhozatal, végül alapvetően mindig olyan megoldás születik, ami a lehető legkisebb rész által a lehető legkevésbé lesz elutasítva. Mert egy jó rendszer max ennyit tud elérni, és bár szerinted ez egy negatív dolog, szerintem meg pont ez teszi lehetővé, hogy közösségek békésen létezhessenek, és szabad akaratukból maradjanak együtt, nem a kényszerítés hatására.
Persze nem mondom, az abszolút uralkodó döntései néha járhatnak pozitív következményekkel, de mivel minden ember esendő, ha nincs kontroll a hatalom fölött, az könnyen katasztrófához vezethet. Lásd pl. Mao Nagy ugrását, aki ugyan a saját felfogása szerint jót akart, az által, hogy erőltett indusztrializációval pár év alatt a fejlett országok közé lövi Kínát, de a valóságban csak tízmilliók szenvedéséhez és halálához vezetett az, hogy nem volt semmiféle kontroll fölötte, és nem kellett az elszámoltatástól tartania, így akkor is ragaszkdohatott a víziójához, mikor az inkompatibilisnek bizonyult a valósággal.

A másik: ha te szeretnél alatvalóként élni, ahol megmondják mit csinálj, az a te dolgod, ebbe nem szólok bele, jogod van a véleményedhez.
De az, hogy a szolgaság lenne az ember természetes állapota, ahová visszavágyik, szerintem nem igaz. Épp ellenkezőleg, az ember természeténél fogva arra törekszik, hogy a kezébe vehesse a sorsát. Ha nem így lenne, még mindig a fákon bogarásznánk egymást, kiszolgáltatva a természet kénye-kedvének.

Összegezve: én hiszek benne, hogy egy közösség csak a tagjain keresztül lehet boldog. A közérdek a sok egyéni érdekből áll össze. Ezért aztán csak a sok egyén együttes akarata jelölheti ki, milyen irányt kell követnie a hatalomnak ahhoz, hogy a lehető legkevésbé sérüljenek a közösségen belül. De ehhez meg kell kérdezni őket.

Kína elnyomva, átgázolva bizonyos társadalmi rétegeken is véghezviszi az elképzelt stratégiát tetszik, vagy nem tetszik, ez hatékonyabb mint a bürokratikus tilitoli, a tökölődés és a választási ciklusokban gondolkodás.

Az, hogy ezt te pozitívan értékeled, azt mutatja, hogy olyan világnézeti szakadék tátong közöttünk, aminek az áthidalása lehetetlen (nekem legalábbis nincs hozzá energiám). A hozzászólásom célja sem az, hogy téged meggyőzzelek (ennyire nem vagoyk naiv), csupán válaszoltam, mivel egyrészt zavartak a pontatlanságok, másrészt nem akartam, hogy a diktatúra ajnározása válasz nélkül maradjon.

De mostmár én is befejeztem, megyek és csinálok inkább valami produktívat, ha már a Nap is kisütött :D

Szép napot!

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#238) hallador válasza Tetsuo (#195) üzenetére


hallador
addikt

Miért szerinted Szálasi a magyar érdekeket képviselte? Esetleg Horty?
Nem b@m3g ezek mind a nacionalizmus, és a populizmus legradikálisabb képviselői voltak. Na ezeknél az Osztrák Magyar monarchia is jobban képviselte a magyar érdekeket, pedig akkor szabadságharc is volt.
Ha igen, akkor Te csak szimplán nem ismered a magyar történelmet.
A kínai propaganda nagyon szép amit tolsz, csak nekem egyszer elég volt a kádár rendszer, nem kellenek még olyan emberek is akik csak hallomásból dumálnak olyan dolgokról, amiről csak hallottak a helyi kisokosban...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#239) Giovan! válasza #90088192 (#236) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem, az eredmény sem ugyanaz, rszében pont a módszerek különbsége miatt. Hogy mást ne mondjak, az USA-ban nem kell totális kontroll alatt tartani a lakosságot ahhoz, hogy a különböző érdekcsoportok keresztülvigyék az akaratukat.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#240) Tetsuo válasza hallador (#238) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azt nem mondom, hogy pl. ők a magyar érdeket képviselték, de annak érdekében lavírozhattak, esetleges rossz döntéseket hozva, most nem részletzném (eleve Sztánlint idéző törvény béklyózza a szólás szabadságát etekintetben), de valószínűleg fordítva látnánk a pozitívumokat és a negatívumokat, mindenestre azóta ezeknél csak rosszabb a helyzet.

(#241) Ezekiell válasza Tetsuo (#240) üzenetére


Ezekiell
veterán

azóta ezeknél csak rosszabb a helyzet

Ja, már a zsidókat se lehet gettóba kényszeríti meg belelőni a Dunába csak úgy. Tényleg sokkal rosszabb lett azóta a helyzet :(

/s

(fújj bazdmeg, szégyelld magad!)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#242) janeszgol válasza Szabi® (#232) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben igazad van. És akkor el is érkeztünk oda, hogy Huawei rajongó != Kína rajongóval. Még annyit hozzátennék, hogy én az USA-ban sem szeretnék élni soha. Valószínűleg elszegényednék az első orvosi látogatásom után. És ezzel az USA egyenlő Kínával. Kínában is el tudsz szegényedni, ha kórházba kerülsz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#243) Ezekiell válasza janeszgol (#242) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha te vagy a munkáltatód fizeti az egészségbiztosítást, akkor nem szegényedsz el. Persze ettől még az EÜ rendszer/biztosítási rendszer az egyik legszarabb evör, ami az USAban van, de ne tegyünk úgy, mintha automatikusan "elszegényedéssel" járna egy orvosi látogatás.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#244) Williamgrant válasza Ezekiell (#243) üzenetére


Williamgrant
veterán

Szerintem az a tökéletes rendszer. Nem kötelező, vagy fizeted magad vagy a cég fizeti és ellátnak. Aki pedig nem adózik és nem fizet maga után, az nem terheli az eü rendszert.
Nyugdíj dettó.

Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

(#245) janeszgol válasza Williamgrant (#244) üzenetére


janeszgol
félisten

Kerültél már a perem szélére? Ha csak kis időre is?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#246) Ezekiell válasza Williamgrant (#244) üzenetére


Ezekiell
veterán

Amíg van jól fizető, megbecsült munkád, tisztán kapott fizetéssel és biztosítva vagy a cég által/annyi pénzed van, hogy magad biztosítod - addig persze, tök jó.

Amint nincs, vagy keveset keresel, és simán nem fizet a munkáltató biztosítást utánad - azonnal megszívod.

A szegényebbeknek kurva szar rendszer.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#247) Szabi® válasza janeszgol (#242) üzenetére


Szabi®
addikt

""Huawei rajongó != Kína """

Nem tudom milyen idős lehetsz,de egy telefon gyártó társaság miatt szimpatizálni egy országgal,nem túl felnőttes.
Az meg hogy az Usát egy orvosi ellátás miatt Kínával vonod egyenlővé,megintcsak átgondolatlan.
Az elszegényedés rész meg erős spekuláció,és nem törvényszerűség .
Kínában a népesség 60%-a így is szegény,orvosi látogatás nélkül.
:)

(#248) janeszgol válasza Szabi® (#247) üzenetére


janeszgol
félisten

A != az a nem egyenlő.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#249) Giovan! válasza janeszgol (#242) üzenetére


Giovan!
addikt

Egy adott márkanév alatt futó termékekért rajonghatsz úgy is, hogy közben nem fogadsz el minden "huncutságot" természetes jónak, amit a márkanév mögött álló cég csinál. Pl. én kedvelem az Apple termékeit, de ez nem jelenti azt, hogy jó néven venném, hogy a cég újra és újra meghajol a kínai rezsim előtt, vagy hogy Európában gyakorlatilag filléreket adóznak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#250) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel már teljesen kimerítettétek az elmúlt 60 év magyar kormányai, a zsidók Dunába lövése, a Szovjet Gulag, az Észak Koreai rendszer, és a nem tudom miről szóló témákat, a topikot zárom. Aztán majd most keresgélek, hátha az 5G-ről esik szó valahol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.