Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mekker


mekker
őstag

Nyitva van már az Erste?
Az egér az rettenet (mmint nem kivitelezésre rettenet, hanem hogy létezik ilyen), a billentyűzet viszont igényesen néz ki (bár steampunk ide vagy oda, a betűtípus lehetett volna valami szolidabb).

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2) MineFox54


MineFox54
őstag

Szia!

Nem szoktam fikázni, de sztem ez az eddigi legrosszabb munkád. :W

(#4) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

A billentyűzet érdekes...viszont az egér kifejezetten csúnya lett :) Lehet az alap hibája.

(#5) adrian360


adrian360
őstag

plusz pont hogy végre erre a billentyűzetre nincsen szarul ráhúzva egy bőr darab, illetve a gombok már kezdenek szimmetrikusak lenni, de attól még mindig nem látom hogy ez mitől steampunk, illetve hogy mi lenne a koncepció e mögött. az egér az no comment, az förtelem.

(#6) ivana


ivana
Ármester

Az egér nem lett túl szép. Na áttérve a billentyűzetre:
ad1 miért nem ragasztó pisztolyt használsz nagyon könnyű vele dolgozni, olcsó a ragasztó és elég durván köt.
ad2 ha már ennyi időt rászánsz miért egy gumis billentyűzet
ad3 miért fehér nyomtató papírt használtál? sokkal igénysebb lett volna kartonnal és lakkal, de ha én gyártanék saját keycapet akkor inkább blank lenne, minek a felirat ;]

[ Szerkesztve ]

(#7) Capritain 2


Capritain 2
csendes tag

Nekem meg pont, hogy az egér tetszik jobban. Pozitívum, hogy ahogy elnézem, feco72 NEM a neten eleddig fellelhető steampunk alkotásokat utánozza, hanem próbál újat alkotni. Ez nem könnyű út, rengeteg idő és tapasztalat kell a végső (?) sikerig, legyetek megértőek. Vagy mutassatok különbet.

(#8) creation


creation
senior tag

Nem vetek követ az alkotóra (akkor se ha ez után azt fogja bárki is vélni a véleményalkotásomból), mert akárhogy is néz ki, rengeteg munkája van benne, ebben biztos vagyok. (Már csak abból kiindulva is, hogy mennyi szöszöléssel jár egy billentyűzet kitisztítása, nem hogy a moddolása, vagdosása... Igazi babra meló...)

Amiket mint személyes vélemény viszont leírnék:

- Kifejezetten tetszik a fehér gomb tető a króm peremmel, de az a tény, hogy a gombok alatt látszik a billentyűk helye, az már sokkal inkább nem. --> Amit tettem volna: Szétszedni a billentyűzetet, az árkok falát levágni és behúzni valamilyen anyaggal (akár fehér bőr, akár valami durvább fehér/szürke/fekete vászon vagy farmer anyag). A szegecs jól is festett volna, ha mondjuk valamit szegecselsz oda vele... Akár egy fém betétet pl...
- Az egér valami borzalom számomra. Alapvetően is az. Függetlenül, hogy lett két szeme... Egyáltalán... Miért lett oda az a két szem... De tényleg?! Az a szegecselés meg szintén... Nem igazán értem a funkcionalitás nélküli szegecselgetés okát... Egyszer majd fejtse ki nekem valaki :R --> Amit tettem volna: Esetleg az egér alját, ahol fogása esik valami finomabb, nem csúszós vászonnal vagy bőrrel vontam volna be és mindjárt lett volna létjogosultsága a szegecsnek. A felső részt fára cserélni és abban megvalósítani a két nyomógombot ebben a stílusban...

Nagy a szám, mert "kíbicnek semmi sem drága"... Ez csak brainstorming...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#9) creation


creation
senior tag

Bár most így a többi munkád elnézve, gondolom nem ötlet hiányában nem tetted "tökéletesebbé" :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#10) juhiati


juhiati
tag

Hát ez, ne haragudj én értékelem ami munkát beleraktál, de szerintem csúnya. Ez a fehér matrica a gombokon olyan mintha csak odaraktál volna valamit hogy tudja a paraszt hogy milyen gomb is az, főleg hogy a kép alapján nézve egy-kettő el is van csúszva, a szegecselés meg megint olyan mintha 5 perc alatt odadobáltad volna valami technokollal. Mondta valaki előttem hogy az ívet követhetnéd. Így hogy nem követi a billentyűzet szélének a vonalát így elég gagyi hatást ad. A harmadik ami nagyon nem tetszik az a fényes műanyag alap. valaki megintcsak mondta hogy lehetett volna faszántosul bőrözni. Tényleg nem fikázás címen írom ezt, de olyan félkésznek tűnik. Én ezekkel a fehér matricákkal el nem tudodm képzeni egy ilyen jellegű gép mellett.

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sztem meg az egyik legjobb lett! Letisztult! Végre valami szimmetria.

[ Szerkesztve ]

(#12) feco72


feco72
Modder

Kicsit későn reagálok, de sikerült lebetegednem.

#MineFox54

Nem probléma, azért írtam róla, hogy halljam más véleményét.

#morgyi

bőr munkánál a gond, hogy a lyukak és a feszítés nem nagyon jön össze. Amikor a széleken meghúzom a bőrt, akkor sajnos a lyukak is kicsit változnak. Ráadásul ahány gép, annyi fajta lyuktipus, szóval nehéz vágni őket.

én is gombot használok, sőt hasonló is volt már mint a képeden. Ritka, amelyiknek a közepe sima, ha domború, akkor viszont nem lehet normálisan matricát rakni rá.

#Adrian360

Mit jelent, hogy kezdenek szimmetrikusak lenni?

#ivana

a ragasztópisztolynál a melegítősre gondolsz? Túl gyenge a kötés. Itt most beleszaladtam ebbe a váltásba, de visszatérek a megszokotthoz, az teljesen bevált.

a gumis billentyűzet pénz kérdése. Én is szivesebben dolgoznék mikrokapcsolóssal

amerikai kiosztást kértek. a "papír" meg 3M öntapadós+védőfólia, egy dekorműhely készíti a terveim
alapján.

#Captain2

Az egér... amúgy se szeretem csinálni őket (túl kicsi, túl gömbölyű) de ez az eddigi legrosszabb alapanyag volt. Azért csináltam, mert adták hozzá

#creation

mivel kifejezetten slimet kértek süllyesztett alapra, ezért ha levágod az árkok falát, akkor kb. dobhatod ki a tetejét, mert szétesik. Max. akkora téglalap alakú gomboknál nem látszana a lyuk, mint a lyuk maga.

egér-- lásd föntebb.
a szegecselés funkciója a díszítés. Mintha óralakatrészt raknék rá, csak ahhoz errefelé nehéz hozzájutni. Ezért szegecselek.
Felső rész fa... annyit nem fizetett volna a jóember, hogy nekiálljak kimarni+formára csiszolni. Meglehet, de láttam bari melóját és egyelőre kihagyom az ilyen S/M dolgokat.

#juhiati

Feketéhez milyen matricát tudnál elképzelni? Elcsúszva nincs, mert az oldala gömbölyű és akkor rögtön puposodna. Az ív direkt ilyen, sablonnal csináltam, egyre sűrűbbre és befelé kanyarodósra. Egyenletes és egyenes már volt, most ezt terveztem

Várom a további észrevételt meg a tanácsot! :)

U.i. Megnézettem néhány ismerőssel a képeket, akik látták eredetiben. Tanácsuk, hogy ne fotózzak. :N

[ Szerkesztve ]

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#13) creation válasza feco72 (#12) üzenetére


creation
senior tag

Jobbulást!

Utólag ahogy néztem az eddigi munkáidat, már gondoltam, hogy nem a kreativitásod szabott gátat az alkotó munkának :R De ezt utólag hozzá is tettem. :U

Amit most írok az már csak kákán csomó keresése, de mi lett volna ha alá burkolsz, mondjuk (és ez csak elmélet, mert mindketten tudjuk, hogy miért nem, már csak az elméleti megvalósításán agyalunk) bőrből egy "membránt" a gomboknak? Aka váltókar? :R

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#14) adrian360 válasza feco72 (#12) üzenetére


adrian360
őstag

szimmetria : a korábbi billentyűzeteken a gombok nem mindegyike volt egyenes, illetve nem voltak egy vonalban, most itt sikerült ezt jól megcsinálni. erre gondoltam.

(#15) ivana válasza feco72 (#12) üzenetére


ivana
Ármester

Néha egész jó cuccokat lehet szerezni használtan olcsón, csak vadászni kell, sok régi mecha van. Nekem a ragasztó pisztoly bejött, lehet más fajta, az enyém nagyon durván köt.

(Egyéb: az amerikai kiosztás az ún. ANSI kiosztás, ez nem olyan. Én csak ansit használok, magyar karakterek pedig altgr, sokkal jobb :D )

(#17) macilaci78 válasza feco72 (#12) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen alkotást pénzért is lehet venni? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) feco72 válasza #32839680 (#16) üzenetére


feco72
Modder

Necces, nagyon babra meló. Valami egyszerűt kellett összehozni, így is épp elkészültem karácsonyra.

#macilaci78

az etsy.com-on fent van kb. mindenkié, aki ilyeneket árul. Az árakon ne lepődj meg. :N
Ha magadnak akarsz esetleg azt privátban tudjuk megbeszélni, az más kategória.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#19) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Nem bantasbol, de ez igenytelen. Persze sok melo meg minden, de a dizajn borzasztoan igenytelen. Kar volt beleolni az idot.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20) feco72


feco72
Modder

Eddig nem volt tervben, de komolyan mondom, hogy a Veletechre csinálok még egyet és felviszem.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#21) zozoo83


zozoo83
tag

Szerintem jó lenne ez ha nem lennének rajta szögletes gombok. De jó próbálkozás.

(#22) Kolondrum válasza zozoo83 (#21) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mindig jó ha kap az ember tanácsokat. :DDD Ha érted. Én a helyébe kiosztanálak. :))

(#23) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nekem jobban tetszene ha a bill. háza le lenne fújva barnára, hogy amolyan fél-fa hatást keltsen és a szögletes billentyűk élei oválisak lennének, azok nagyon elütnek a többi kerek gombtól.

(#24) feco72


feco72
Modder

a fa hatáshoz: volt egy funéros darabom (nem vagyok rá túl büszke, gyakorolni jó volt) meg egy tiszta fa. Most mást akartam.

a szögletes gombokhoz: próbáltam már ovál gombokat, DE a nagyobbaknál van alatta egy fémrúd, ami a stabilitását adja, hogy ne billegjen. Ezeket két kis pöcök fogja az egyik hosszabb él mentén és majdnem teljesen végigérnek Az az oldal meg kell hogy maradjon, így viszont a másikat se nagyon tudom levágni, mert asszimetrikus lesz. Ovált meg nem lehet (sajnos) formálni belőle.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#25) simonzé


simonzé
addikt

Hú, hát ez vadra sikerült... A billentyűk pereme és "rendezettsége" számomra rendben van. Talán ha fekete vahy nagyon mély kék/padlizsán alapon arany feliratok lennének, az összkép is bejövős lenne. De a nagy billentyűkön (enter, shift, num enter, Num+, backspace, stb) aránytalanul kicsi a felirat. Ezzel kezdeni kéne valamit, mert így fehéren igen csúnyán világít.

Amúgy meg egy full fröccsöntött multimédiás gyári Dellt nyúzok, szóval pofám lapos. :)

I don't fit in. I fit out.

(#26) simonzé


simonzé
addikt

Még valami: nagyon erős a kontraszt. Ezt azzal is enyhítheted ha valamilyen köztes színvilágú öntapadós fóliát szabsz be a billentyűk között látható részbe. Pl. óraművet ábrázoló sötét színvilágú grafikát erős photosohop kezelés után. Így egy fogaskerék íve 8-10 billentyű mögött végigvonulna. Természetesen ez sok méricskéléssel és sniccerezéssel járna, de ha már, akkor....

I don't fit in. I fit out.

(#27) feco72 válasza simonzé (#26) üzenetére


feco72
Modder

:D . Direkt erős a kontraszt. Zongorafekete az alap és porcelánhatású a gomb. De tervezek fekete/fekete és fehér/fehér változatot is.
Amúgy ez a halvány fóliás ötlet nem rossz, lopom. Egyelőre még nem tudom hol, de jó lesz. Mondjuk az idétlen egérre. Csak arra meg érdekes lesz ráhajtogatni.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.