Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) T_Stark


T_Stark
őstag

Szép. A Telekom is igazán követhetné a példájukat, mert ha ránézek a telefonomra és meglátom hogy GPRS, elsírom magam.

(#2) gghrtz válasza T_Stark (#1) üzenetére


gghrtz
őstag

Ja ne is mond. Nekem is T van, de ha lejár a hűségem a 2GB-os mobilnetemről, cserélem is Vodára...

[ Szerkesztve ]

(#3) HaJózsi válasza T_Stark (#1) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

(T-s vagyok...)
Én akkor voltam kész amikor Vác mellett, ahol nekem mindig csak EDGE van, megláttam egy Telenoros HSDPA-t. :((
Telekom FTW...

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#5) Silentfrog válasza Cobra652 (#4) üzenetére


Silentfrog
veterán

Jogos,én is tudok olyan helyet ahol 100%-os beltéri a lefedettség a szolgáltató térképe szerint ellenben néha telefonálni sem lehet Vodafonos hálózatból.

[ Szerkesztve ]

(#6) aizen92 válasza Silentfrog (#5) üzenetére


aizen92
addikt

ha jól emlékszem az ilyen kamureklámszövegek és nyilatkozatok miatt már be is perelték régebben őket, mert közel sem volt úgy a lefedettség mint ahogy állították.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#7) Dezsike válasza Silentfrog (#5) üzenetére


Dezsike
tag

Épületen belül beltéri lefedettség esetén se garantált a jó minőségű jel, mert az épületek árnyékolnak. De a telefon se mindegy, hogy milyen antennával van felszerelve, jártam már olyan épületben ahol mindenki kirohant a bejárathoz telefonálni, míg az enyém bent, ahol senkinek se volt térereje csörgött, felvettem és gond nélkül beszéltem. Igaz csak 1-es térerőt jelzett. Nagybátyám irodája mellett található egy Telenoros átjátszóadó, de így is csak az ablaknál lehet telefonálni.

(#8) 19ati93


19ati93
senior tag

Maglód mellett van egy 1-1,5 km-es sáv ahol sokszor térerő sincs nem még HSPA+.

(#9) Adamyno


Adamyno
tag

Én itt élek a Balaton déli partjától 12 km-re délre egy 440 lelkes kis faluban. A legnagyobb problémám évekig az internet volt, mert nem volt semmi csak betárcsázós net kb. 2008-ig. Utána hoztak 1 megabites wifist netet, ami soha nem volt 1Mbit és az idő legnagyobb részében internet sem volt. A havidíj 4500Ft volt 2 év hűséggel, nekem Győrben akkoriban már 25 megás netem volt az albérletben havi 2000Ft-ért. Aztán sok-sok könyörgés, aláírások meg hasonló dolgok után a T megmozdította azt a bizonyos kisujját és végre lett elérhető ADSL kapcsolat. Max. 5Mbit (amit egy évvel ezelőtt 10-re emeltek). Drága, /ami részben köszönhető a kábeladónak is/ de legalább stabil. Évekig utaztam napi 100-400 kilométereket a Dunántúlon és nagy problémám volt, hogy nem volt normális mobilinternet sehol. Telenoros lettem, mert az legalább olcsóbb volt a többiekhez képest és itt volt EDGE, a többi szolgáltatónak csak GPRS. Kb. 3 éve a Vodafonnak van 3G, de most már HSDPA+ hálózata itt és az a legolcsóbb. A többi szolgáltatónak EDGE van. Természetesen Vodás lettem amint lejárt a Telenoros szerződésem. Még az erdőben is 20 megabites netem van, ami nem rossz mert motoros túrák közben is tudok informálódni, tájékozódni vagy épp felhívni valakit Skype-on. Örülök neki, komolyan mondom. Remélem magával hozza a versenyt ez a lépés és a többi szolgáltató is fejleszt, valamit lejjebb viszik az árakat.

A fejlesztés nem arról szól szerintem, hogy 8 városba csinálunk 3G-t, utána 8-ba HSDPA-t, utána HSDPA+-ot, aztán meg 4G-t. Nem kell mindenkinek 500 megás mobilinternet szerintem, bőven elég a 10-20 is egy mobil eszközre, de az legyen. Aki torrentezni akar meg letölteni a fél világhálót, annak ott az üvegszál. Nemde?

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#10) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ez szép, de a belvárosban régi épületeiben meg alig van térerő.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11) 19ati93 válasza Adamyno (#9) üzenetére


19ati93
senior tag

Napi szinten ha csak simán a híreket,időjárást és a mail-eket olvasgatod,nagy ritkán egy-egy programot letöltesz,frissítesz esetleg közösségi oldalakat látogatsz meg, (ahol akadnak képek is jócskán) 1 hónap alatt pont elmegy az a 500 megás adatforgalom.

(#12) Muton válasza leslieke (#10) üzenetére


Muton
addikt

ez mondjuk érthető. elvileg, a rendelkezésre álló frekvenciának csak egy részét használja egy torony, így az egymás melletti tornyok frekvenciái nem zavarják egymást, majd kettővel odébb újra használható. na most ha a torony sugárzási frekvenciáját növelik, akkor a kettővel odébb lévő celláig is eljuthat így az ottani torony frekijével fog ütközni, ami meg nem jó. persze lehet, rosszul tudom :) meg ugye az éppen használt frekvenciától is függ, hogy mennyire nyelődik el.

amúgy meg legyél pozitív, a vastag belvárosi falak légkondi nélkül is segítenek épségben átvészelni egy kánikulát, főleg ha kellően sok hideg sört iszol mellé :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#13) vittorio7


vittorio7
őstag

Hurrá! :DDD

(#14) Stonerice


Stonerice
őstag

Nálunk semmi fejlődés sincs 200x óta. Azért nemtudom pontosan, mert 2008-ba volt először mobilnetem, telenornál itt az ukrán határ melett. Akkoriban még nemvoltak okostelefonok. Szóval 30kB/s elérheető volt vele.
Ma viszont harcolni kell keményen a 15-20kB/s-ért. Éjfélkor bezzeg elég tűrhető volt. Állandóan pakolgatni kell az USB-s modemet.Lehúzhatja magát az összes szolgáltató a WC-n. Szóval szerintem 10 éve nem nyúltak hozzá az adóhoz, mert a hálózatkereső minden telefonon pannon-t ír még. T-mobillal telefonálni se lehet, nemhogy netezni. Vodának elég jó a Tréereje ;] de ismerősöm szerint a falu végén, a net megsem mozdult.

3 éve behúzták kábelen az analóg netet. Igen kedves barátaim! :((( A T-home képes volt 2011-ben analóg netet behúzni a faluba, hogy még a következő 20 évben se legyen versenytársa, és lehúzza a bőrt is az emberről, ha véletlen netezni akarna. a Net magába 7 ezer párszáz forint, amit 1 éve emeltek 10 megára. Feltötltés fél megabit. Ezzel szemben városon 2 ezer ft alatt is kapni internetet. Illetve nyomják a sok 100 megabitet, holott, még kitudja hány helyen ilye sz.r a helyzet. :W

Előbb lesz megérhetőbb a műholdas net lassacskán, mint ez a sok délibábot árusító tahó szolgáltatónak titulált multivállalat által kínált süketség.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#15) big-J válasza Cobra652 (#4) üzenetére


big-J
őstag

Hasonló.. nem tudom hol mérik ezt, de számos forgalmas út melleti falu hosszabb bekötő útján nuku 3G vodán. Pedig nem is isten háta mögött vannak.

(#16) gghrtz válasza Stonerice (#14) üzenetére


gghrtz
őstag

Ja ne is mondd, én hozzám tavaly kötötték be az ADSL-t, a DSLAM nem a közelben van sajna (egy kis falu lakótelepén lakom) Előtte mikrohullám volt drágán>kis adatsebbesség (a ping kurva jó volt, és atomstabil volt a net), és előtte 7 azaz hét évig könyörögtem, hogy kössék be az ADSL-t, de mindig azt mondták, hogy NEM LEHET. Csak nekem van most ADSL itt a lakótelepen. Elejében majdnem 8 mega volt, most valamiért 6,5 kb... A lényeg az, hogy simán beköthették volna régebben is, csak a marhák valamiért tojtak rám nagy ívben. (2,5-3km-re van a DSLAM egyébként). Ennyit a T-ről. Optikáról csak álmodom, valószínűleg hamarabb fogok innen elköltözni, minthogy bekössék ide. (ami lehetséges lenne simán, mert sok sok kilométerre kilehet húzni az üvegszálat, de hát az nem biznyic) Tanulság: Aki falun lakik dögöljön meg!

(#17) Benzoldog


Benzoldog
tag

A T-mobile is követhetné a Vodafone példáját! :K

(#18) Adamyno válasza Stonerice (#14) üzenetére


Adamyno
tag

Analóg netet? Vagyis betárcsázós 56k-s modemmel netezel percdíjra? Ez nehezen hihető főleg, hogy 10 megabitet említettél. Az ADSL mozaikszó Asszimetrikus Digitális Előfizetői Vonalat jelent magyarul. Digitális. Sokkal szélesebb, és más frekvenciákon működik mint az analóg modem (ami a rendes telefonvonalat használja az emberi hang frekvenciasávjában, emiatt telefonálni sem lehet közben).

#16 gghrtz

Egy időben elég komolyan megindultak a vezetékes internet fejlesztéssel (amibe egyaránt értendő réz- és optikai alapú kábel), de köszönhetően a mi kis csodálatos kormányunknak: bevezették a kábeladót. Ennek hatására nemcsak abbahagyták, hanem sok-sok helyen vissza is bontották a (fél)kész infrastruktúrát. Erről ennyit. Mi szükség volt rá? Ugye a külön kivetett telekom szektor adóról nem is beszélve.

Máshoz nem értenek csak az adóztatáshoz.. :P Aztán utána meg mosolyogva mondják a médiának, hogy Magyarországnak fel kell zárkóznia Európához, mert nagy a digitális írástudatlanság. És ők már dolgoznak ezen... jah. Osztják az ingyen laptopot boldog-boldogtalannak (csak nekem nem), annak is akinek tűzifára vagy élelmiszerre nagyobb szüksége lenne. Na mindegy. Errefelé mi már nem lepődünk meg semmin... már az ingerküszöböt sem éri el.

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#19) Silentfrog válasza Benzoldog (#17) üzenetére


Silentfrog
veterán

A Vodafone,meg adhatna emberi áron telefont,követhetné a másik kettő példáját! :DDD

(#20) Benzoldog válasza Silentfrog (#19) üzenetére


Benzoldog
tag

+1
Abszolút igazad van! :D

(#21) Tamás88 válasza Silentfrog (#19) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Adják is, 1Ft. Na ilyen árakat sehol sem látsz a másik 2 szolgáltatónál.

(#22) Silentfrog válasza Tamás88 (#21) üzenetére


Silentfrog
veterán

Gondolom akkor volt pl a Nokia Lumia 520 a vodánál is 25 ezer feltöltőkártyásan,úgy mint a T-nél.
Bár én csak 44.9 ért láttam eddig.

[ Szerkesztve ]

(#23) Stonerice válasza Adamyno (#18) üzenetére


Stonerice
őstag

Nálunk nem ADSL van. Annak van külön kategóri a t-home oldalán. Mi a kábelnet kategóriába vagyunk sorolva.
Analóg tv is jön ugyanazon a kábelen. Ebből gondoltam, hogy analóg :DDD .
De ha nem analóg, akkor mi?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#24) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az mikor lesz, hogy az M7-esen Büdipest felé nem vált vissza EDGE-re?

https://www.coreinfinity.tech

(#25) csecso22


csecso22
tag

Nem úgy volt hogy az AT&T megveszi a Vodafone-t ?

"Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#26) Stonerice válasza csecso22 (#25) üzenetére


Stonerice
őstag

AT&T az amerikai T-mobilt vette meg. Ez biztos. Vodafonos pletykáról nemhalottam.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#27) petipetya válasza big-J (#15) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ott a pont. Tudják, hol kell mérni, hogy jó eredményt kapjanak.

"nincs rá lezsóidő"

(#28) leslieke válasza Muton (#12) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DDD A sör jó lenne megoldásnak, de sajnos nem tehetem meg, hogy munkaidőben ihassak. :(((

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#29) sztanozs


sztanozs
veterán

A garantált minimumot pedig 100-szorosára emelték :DDD

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#30) 19ati93 válasza Silentfrog (#19) üzenetére


19ati93
senior tag

Webshopban vásárolni talán megéri,de amúgy bárhol olcsóbban tudsz venni mint szolgaltatonal..tulárázott minden..szomorú

(#31) varsam válasza Stonerice (#26) üzenetére


varsam
őstag

(#32) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Nos minket Haznk fiait,jobban érdekelné!Mind a 3 szolgáltato/Mobil/ lefedettsége,térerö min 3G bárhol elérhetö lenne.Legalább itt Budipesten már.Hab a tortán lehetne ugyan ez 4G-LTE nagy sebesség.Se baj a jövö már kopogtat,jelen még zavaros!

föolvaso

(#33) dchard válasza sh4d0w (#24) üzenetére


dchard
veterán

Nálam egyetlen helyen, a völgyhíd környékén volt csak probléma, ahol egy domb átvágásban eltűnik minden nem meglepő módon. Ezt leszámítva az út 99%-án volt HSPA+ méghozzá egészen jó sebességgel, míg a másik kettőnek van GPRS vagy EDGE.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#34) megnezo


megnezo
csendes tag

Hm_Hm Relativ minden4 Lefedettség-térerö,még itt Budipesten sem OK./Tán parlamento skörnyéke a kivéte/ mert biz a HSUPA-HSCSD is van ahol 10.GB/sec 4G-LTE? háát az biz nem elérhetö minden utcán-téren tek mind 1 mely szolgáltato dicsöiti.Ha ez megvalosul,min HSUPA-HSCSD ,de mindenütt már Halaluja,a jövö? LTE-4G majd talán! Ki a kicsivel be nem éri,vágyakozhat mit elérne? Ha volna! :F

(#35) micafighter válasza gghrtz (#16) üzenetére


micafighter
nagyúr

Értem én a felháborodásokat, de egyik szolgáltato sem a vöröskereszt, nem jótékonykodásból tevékenykednek, hanem mert profitot remélnek. És a ritkán lakott településeken nyilván kisebb bevételre számithatnak. Ott fognak befektetni, ahol nagyobb profitot remélnek, ennyi.

Itt léphetne be az állam azzal, hogy támogatja a kisebb településekre, falukra az internet bevezetését.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.