Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Jó látni a fejlesztéseket, de szerintem az aksi nem fogja ezt szeretni.

Mondjuk nem tudni a mérnökök mit találnak ki, meg hányfelé osztják fel az aksikat...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) szemy94 válasza Graphics (#1) üzenetére


szemy94
senior tag

Nem érdekelne, ha tudnám otthon cserélni az akksit, bír 1 évet csere.
De nem lehet, és végülis én este töltöm normál töltéssel, az se érdekelne, ha 6 óra alatt pumpálja tele, ha jobban kíméli.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ez már eszetlenség....nehogymár 40-50 percet nem lehet töltőn hagyni. :(

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#4) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Jók ezek a dolgok, csak ezek miatt egyre inkább meg lehet magyarázni, miért nem tudnak értékelhető üzemidőt produkálni. Most már az se lesz elvárás, hogy legalább csak EGY napot kibírjanak a telefonok...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Ilyen cikkek olvasása közben mindig azon filózok, hogy mi van azzal az akku technológiával ami lehetővé tenné, hogy napokig, akár egy hétig is bírja a telefon. Azt mintha jegelné mindenki… :U

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#6) pepimama


pepimama
tag

Ilyenkor miért nem írják oda mellé, hogy így viszont az aksi sokkal előbb megy tönkre?? Miközben a környezetvédelem/fenntartható fejlődés is cél lenne. Nem vagyok szakértő, csak a fenti hozzászólások is erre utalnak, akkor viszont mi értelme az ilyen fejlesztéseknek?? AccuBattery -alkalmazást megvettem, a szerint kb. 20 % -nál kell töltőre rakni és max. 80-ig tölteni.

(#7) tovgab


tovgab
aktív tag

Nem értem a fanyalgókat. Jöjjön csak a minél gyorsabb töltés. Aki félti az aksit, az töltheti lassan is. Ellenben amikor jól jön, hogy pár perc alatt egy napra elég energiát bele tud pumpálni, akkor legalább van rá lehetőség. Aki meg a telefonjával kel-fekszik (egyre több ilyen ember van) és csak annyira engedi el, hogy töltse, az egyenesen imádni fogja. Az aksi degradálódását meg nem tudhatjuk előre , de ha mondjuk 1/1,5 évente újat kell venni bele, az szerintem nem olyan vészes. Sok ember már meg sem tart egy telefont 1,5 évig.
Pl. egy Oneplus 9 Pro-hoz (60W) egy új aksi 17 EUR!! :C :Y
A szoftveresen paraméterezhető töltés a jövő (1-2 gyártónál már most is van lehetőség rá), ahol a user majd szépen be tudja állítani, hogy max. hány %-ig töltsön fel, hány W-tal, mennyi idő alatt, stb.-stb.

[ Szerkesztve ]

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#8) adamssss válasza GreenGoblin (#5) üzenetére


adamssss
veterán

Sajnos az energiasuruseg novelese sokkal nehezebb es nagyobb kihivas mint a gyorsasage. Ezert fordul mindenki ebbe az iranyba… de en is jobban orulnek a tobb napos uzemidoknek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9) GreenGoblin válasza adamssss (#8) üzenetére


GreenGoblin
tag

Én elhiszem de erről már évek óta beszélnek és semmi sincs belőle megvalósítva.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#10) Sgr_A válasza tovgab (#7) üzenetére


Sgr_A
addikt

Meg 50 euro a cseréje
Ha meg otthon cseréled azt valamit elbarmolsz benne véletlenül akkor meg elég drága mulatság volt az akku csere

(#11) #06658560 válasza pepimama (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

"AccuBattery -alkalmazást megvettem, a szerint kb. 20 % -nál kell töltőre rakni és max. 80-ig tölteni."
Hasznosan leköltött volt minden fillér. Ezt az információt évek, lassan már egy évtized óta mondják a témával foglalkozók, minden akkus topikban is elő szokott jönni, hogy az akku kapacitásának 40%-át effektíve nem "szabad" használni.

(#12) prolad


prolad
őstag

Meggyőző, ennél a szintnél már tényleg nem kell azon aggódni mikor töltöm a telefont. De csak akkor vállanám be, ha a cserélhető akksik visszatérnének. Egy kis kapacitást így már be lehet áldozni, a többi meg mehet a vastagságra, pár mm-t bőven elbírnak a mai mobilok.

(#13) Noukoum válasza elfelejtette (#4) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem is kell egy hetes üzemidő ha pillanatok alatt feltöltődik a telefon. 1 napot kell kibírnia, minden reggel töltöd 5-10 percig és kész. Lassan ott tartunk hogy ezt vezeték nélkül is tudja.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez olyan mint régebben a lassú net korszakában a többszálas letöltés, csak ez most feltöltés. Nagyon szuper ha 42 foknál nem megy feljebb a telefon hőmérséklete... Már várom a 4 perces töltést is. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#15) Lami66


Lami66
őstag

Pár éve még a 20-30 watt volt A gyorstöltés. Amikor új dolog volt, pont ugyanezeket érvelték ellene. Tönkreteszi az akkut, minek az, úgyiséjjeltöltöm, stb. Na itt az elrettentő példa, két éves telefonomat mindíg éjjel töltöttem a gyorstöltővel, semmi ügyeskedős optimalizáló hülyeség. Aztán most negnéztem, mit szól hozzá a max 80 % töltést preferáló akkubattery csodaprogram, mennyire vágtam haza telefon akkuját.... Most 96%-osra értékelte ezt a nem kímélt mindíggyorsantöltött kétéves akkut.

(#16) bence1024


bence1024
tag

Kevééés.
Majd szóljanak, ha már lesz ezer wattos!

(#17) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, 3 perc az 50% nekem az is elég egy napra általában. [link]

Ez annyira gyors, h még a Samsung is elfelejtett trolkodni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#18) BudaZ


BudaZ
csendes tag

Na végre lesz gyorsan tölthető telefon bár jó lenne hogyha lehetne hozzá venni egy dokkolót vagy valamit amin van egy ventilátor ami tudja hűteni az aksit! Vagy csak egy fém hátlap ami átadhatja a hőjét azon meg egy venti. Meg szoftveresen belehetne állítani hogy hány wattal töltsön. Az is jó lenne de majd meglátjuk!

(#19) mjani1172


mjani1172
addikt

Közelségérzékelő jó már?

(#20) Graphics válasza mjani1172 (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szorosan kapcsolódik a témához...

Ha gondod van bizonyos készülékkel szívesen segítenek a topicjában, már ha van készüléked.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) #40047616 válasza Sgr_A (#10) üzenetére


#40047616
törölt tag

Garanciában ingyen cserélik egy szó nélkül. Nézz be valamelyik op 7 fórumba, akiknek nemsokára lejár a garancia mind küldik az akksi csere miatt. Akkor is ha kb alig veszített a kapacitásából a közel 2 év alatt.

[ Szerkesztve ]

(#22) INGJOKE válasza Graphics (#20) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mond neki, hogy szar had örüljön vegyen valami fős Samut, vagy almát és mindenki jobban jár.

Nekem már úton van a Mi 11 Pro remélem nekem is már a módosított 200w-s töltéssel küldik, ha nem akkor elég lesz a 67 is :DDD

(#23) hankock


hankock
tag

Engem műszaki szempontból érdekelne a dolog.
A töltő feszültség 5V.
Egy normál (lassú) töltő 1A, 2A esetén 5W, 10W a töltési teljesítmény.
200W esetén akkor 40A a töltő áram?????
Ezt hogy oldják meg?

(#24) MCs88 válasza hankock (#23) üzenetére


MCs88
aktív tag

Úgy hogy nem fix 5V, hanem 3.6–20V között van pl a QC4.
A Samsungoknál használt USB-PD pedig 9V ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#25) moleculez válasza Noukoum (#13) üzenetére


moleculez
veterán

Engem sem zavar az egy napos üzemidő, ha egy kényelmes kávé alatt fullra tölthetem a telót (hello Apple :W ). Például a személyes higiénia napi rutinja (normális esetben) nagyon minimum 20 perc.
(én az Apple Watchom töltöm az esti tisztálkodás alatt, nap végén legroszabb esetben 40%-on van onnan felrántom 100-ra éjszakára annyi idő alatt)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#26) GSP


GSP
aktív tag

"A 200 wattos tempóval mindössze 8 percet vesz igénybe egy 4000 mAh-s telep töltése, míg vezetékmentesen negyed órát kell várni a 100%-os töltöttségre."
Kinek kell 4000-es akku...?

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#27) GreenGoblin válasza moleculez (#25) üzenetére


GreenGoblin
tag

Apple nem véletlen kerüli a gyors töltést

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#28) INGJOKE válasza GreenGoblin (#27) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mert az apple felhasználok ráérnek. :D :D :D

(#29) GreenGoblin válasza INGJOKE (#28) üzenetére


GreenGoblin
tag

Lehet ezzen nevetni de az összes telefonom (OP-ok, Pixelek) amit a gyári gyorstöltővel töltöttem, egytől egyik mind előbb vesztett a kapacitásából mint az iPhone-om amit ráérősen 5W-al töltöttem.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#30) pusszycat válasza GreenGoblin (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mert a gyorstöltő drága, az Apple meg szarrágó spórol mindenen. :DDD
Ja, hogy már a lassú töltőt is kispórolta. :K

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#31) GreenGoblin válasza pusszycat (#30) üzenetére


GreenGoblin
tag

Na gyorsan eljutottunk a töltő elhagyásik. Mindjárt jön az antennagate, a bendgate, iCloud feltörés meg még nem tudom mivel szoktak dobálózni az Apple ellen.
:C

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32) #40047616 válasza GreenGoblin (#29) üzenetére


#40047616
törölt tag

Ha az alma is bevezeti az ilyen gyorstöltést akkor meg az lesz a legjobb dolog a világon :DD Amíg nincs addig felesleges tudjuk jól.

(#33) -Skylake- válasza INGJOKE (#22) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Mond neki, hogy szar had örüljön vegyen valami fős Samut, vagy almát és mindenki jobban jár."

De azt ugye azért el tudod fogadni, hogy ténylegesen lehetnek olyan szempontok egy készüléknél ami miatt "szar", hiába erős ? Ne menjünk messze, saját példa : én a munkámból kifolyólag VPN-en dolgozok. Olyan VPN-en, aminél belépésnél telefonon 2FA kód kell. Tippelj, hogy Xiaomi telefonon kapok e 2 FA kódot vagy sem. hint : nem. Tehát lehet akármilyen olcsón akármilyen erős, én pl ha váltanék iPhone-ról akkor igen, mennék a "szar" Samsungra , mert ha 10 forint a Xiaomi, akkor sem tudok vele bejelentkezni, hogy dolgozzak.

Vannak ám akiknek szempont már önmagában az is, hogy a Xiaomi az Xiaomi. A hw nem minden, a Xiaomi kínai. Ennek minden előnyével és hátrányával. Örülj neki, hogy neked ez nem szempont, szarér-húgyér tudsz hw-t venni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#34) INGJOKE válasza -Skylake- (#33) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen örülök is neki. :)
Én meg nem tudok almát használni akkor se ha akarok, mert az alma nem tud fizikai dual simet és a telenor (saját szolgáltató) és a Voda nem tud e-simet én meg nem járok két telefonnal, főleg hogy a cégnél kapnék egy jó a21-et. :)
Nyilván mindenkinek valamiért ez vagy az jó. :)

(#35) Graphics válasza -Skylake- (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Telefonról kell dolgoznod? Milyen megfontolásból?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) -Skylake- válasza Graphics (#35) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem. Laptopon dolgozok VPN-el, de miután megadom a felhasználót/jelszót VPN-hez, telefonon van egy második lépcső és ez a lépcső Xiaomi-n már ott elbukik, hogy a telefon Xiaomi és nem ad kódot a program azzal az üzenettel, hogy nem támogatott készülék.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#37) andor80 válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


andor80
senior tag

Szerentem az az eszetlenség ha valaki 40-50 percig tölti amikor lehet 8 perc alatt is.Nem értem a gondodod miért vagy mire kire miért dühös... :F
10000000000 éve bebizonyosodott,hogy a mai modern gyorstöltési technológiák az égadta világon senkinek és az akksinak sem ártanak.
3 éves P20 2 éves p30 pro sem nagyon ment tönkre sőt még van a műhelyben egy find 7 a is (sok év után visszakerült hozzám) és m ég az is elmegy 1.5 napot...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#38) andor80 válasza elfelejtette (#4) üzenetére


andor80
senior tag

NEm tudom simán értékelhető a P+0 prom akksiideje sőt a legjobbak közt.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#41) LittleLombax


LittleLombax
csendes tag

Engem őszintén nem is az akksi élettartama foglalkoztat, hanem az, hogy ennek mi a gyakorlati haszna? Oké, velem is előfordul évi 4-5 alkalommal hogy reggel eszmélek rá hogy basszus, 20%-on vagyok, ilyenkor persze én is tudnám ezt a sebességet értékelni. (Bár a reggeli 20-40 perces készülődés alatt már a 3 éves droidos csúcsmodellek is bőven töltenek annyit, hogy az elég legyen a napra.) Viszont a cél az lenne, hogy a telefont "folyamatosan" lehessen használni és ne kelljen soha töltéssel foglalkozni. Ez viszont úgy nem lehetséges hogy minden gyártó minden évben új adapterekkel és új töltőpadokkal rukkol elő, amiket meg kell venned ahhoz, hogy valóban ki is tudd élvezni a promókban hangoztatott rövid töltési időket. Viszont nem fogok venni egy külön töltőt az összes kocsiba, otthonra, az irodába, a szüleimhez, a testvéremékhez és még ki tudja hova, ahol éppen lemerülhet a telefonom mondjuk egy túra vagy egy laza éjszaka után. A töltőt meg biztos nem fogom magammal mindenhová hurcolni. Szóval tök jó meg minden, de arra amire való lenne, hogy amikor váratlanul a halál szélén van a telefonod és tudj tölteni bele mondjuk 50%-ot 10 perc alatt, ezekre az alkalmakra pont nem ér a jelenlegi formájában semmit, mert az ilyen helyzetekben úgysincs nálad a töltő.

(#42) Clay válasza -Skylake- (#33) üzenetére


Clay
senior tag

Ezt nem nagyon értem, nekem is hasonló módon kell azonosítani, de nálam működik. Minden típusú telefonnal működik nálad csak a xiaomival nem :F ?

A processzorok füsttel működnek.Ha kijön belőlük a füst,nem működnek tovább!

(#43) pusszycat válasza #40993792 (#40) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A többi cég meg az Apple miatt lett szarrágó De elfogult vagyok a céggel szemben ugyanis nem a szívem csücske. Hogy fogalmazzak, h ne legyen sértő? Olyan mint egy szekta, aki agymosást alkalmaz a követői közt. A mesterségesen túl értékelt tartozékaikkal. Mi ez ha nem visszaélés a "rajongokkal" szemben. Sokan vannak azonos véleményen velem. Meg vannak akiknek iPhone van. Azok nyilván szívesen szájba vágnának... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#46) INGJOKE válasza #40993792 (#39) üzenetére


INGJOKE
veterán

A telenornál is lehet idén e-sim, de jelenleg nincs és nem is szeretném megvárni, mert ha olyan jó lesz mint mondjuk a volte szolgáltatásuk... Tudom hogy Kínában és még pár országban van fizikai dual simes alma, de ugye az nem itt van. Használt telefont sosem veszek, vagy valakitől aki innen onnan beszerezte, majd én megrendelem magamnak Kínából. :DD Apple telefonom volt annó több is, az utolsó I6-t még használja most is a barátnőm és ha jó lesz akkor karácsonyra kap egy mini-t, vagy sima 12-t. Nem zárom ki, hogy egyszer lesz nekem is majd újból Iphonom, de egyenlőre élvezem és szeretem az androidot és az EU romot. Aki fejleszti az EU romot most vett egy Mi 11 pro-t, így biztos lesz egy darabig rá friss és ropogós szoftver. Én is most rendeltem egy pro-t, szóval pár évig nekem most nem lesz almás telóm. Talán addigra a telenor és a voda is utoléri a T-t.

(#48) -Skylake- válasza Clay (#42) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ennyire nem nehez ez a dolog, nem ertem miert erti felre mindenki. Egy olyan cegnek az adataival dolgozok, akik sajat maguk gyartottak egy sajat vpn klienspogramot. Ez a program egy Xiaomi telefonra feltelepitve konkretan nem ad 2FA kodot, mert az emlitett ceg olyan adatokat hoz letre, amiknel mar onmagaban a kinai gyartmany kockazat. Nagyon egyszeru, van egy lista amin szerepel minden emlitesre melto gyarto, ha ez a gyarto kinai, akkor nem fog 2FA kodot adni a program, case closed. Nem enged a ceg beauthentikalni olyan keszulekkel, ami kinaban keszult, nem csak Xiaomival nem, semmilyen kinai telefonnal.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#49) Graphics válasza -Skylake- (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ez mehet offba. :) Mert elkanyarodtunk kicsit a témától

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) LittleLombax válasza #40993792 (#44) üzenetére


LittleLombax
csendes tag

Ez szuper, és nyilván igazad is van, ha az ember a kocsiban tart még pluszban egy töltőt akkor ezzel sok ilyen váratlan alkalmat meg lehet oldani. A bajom azzal van, hogy már minden gyartónak van egy külön töltője, ami rendszerint évenként el is avul, mert az új flagshippel új töltő is jön. Szóval ha mondjuk minden évben új telefont szeretnék venni, akkor mindig vehetek egy új töltőt is (a wireless töltőkről inkább már nem is szólok) ha a maximális sebességet akarom, és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy mi van akkor, ha mondjuk a párom egy másik márka telefonjaival szimpatizál, hiszen akkor ő sem tudja használni az én legújabb töltőmet és vice versa. Persze ez már ilyen nagyon 1st world problem és engem pont nem is fenyeget mert nem engedhetem meg magamnak sem az adott évi abszolút csúcsot, sem azt hogy évente cseréljek telefont, ettől függetlenül szerintem fusztráló lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.