Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roli543


roli543
őstag

Mivel több mint valószínű, hogy az XR lesz az alap, minden marad ugyanaz, csak friss chip lesz benne, esetleg több ram. Így marad olcsóbb telefon. Ha meglépik, 4-500 dolcsiért max, sláger lehet belőle!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#2) PuMbA


PuMbA
titán

Mi lesz így a kis SE-vel... Az XR ház 1 centivel nagyobb és 50 grammal több, azaz harmadával nehezebb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3) hallerlaller


hallerlaller
addikt

2024? nem 2023?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#4) PuMbA válasza hallerlaller (#3) üzenetére


PuMbA
titán

SE nem jön 1 évente, szóval 2024 a leghamarabbi időpont :)

[ Szerkesztve ]

(#5) nozs23 válasza PuMbA (#2) üzenetére


nozs23
addikt

Árulják, amíg van a raktáron i8 ház, majd megy a kukába, ahogy az i5 dizájn is.

(#6) strogov


strogov
senior tag

Az XR háza szerintem nem futott sokat. Értelmetlennek tűnik pont annak a felhasználása. Az SE2 váz már-már klasszikus volt olyan sokáig volt alig észrevehető változás benne.

Ha én választhatnék akkor jobb lenne egy mini házba beletenni. A kijelző olcsóbb lenne, és a 13 mini-hez használt sorok még aktívak lehetnek. Az SE vásárlók egy része mérete miatt is választotta ezt a gépet.

De majd apple kitalálja. Szerintem X óta bármelyik megfelel tömeg cuccnak.

(#7) consono válasza strogov (#6) üzenetére


consono
nagyúr

Egyetértek. Most 12 Minit nyúzok, egyszerűen ez az ideális méret nekem. Jó lenne, ha nem kellene tepsire visszaváltani...

"In God we trust. All others must bring data"

(#8) Wesiz


Wesiz
tag

az se vonal (bár a 2020-as és 2022-es szerintem nagyon rossz ár/értékű volt) lényege abban állt hogy remekül lefedett egy réteg igényt, a vastag keretes xr házába pakolni új hardvert nekem viszont nem tűnik nyerő ötletnek.
persze a mostani se-k nagyságrendekkel vastagabb keretűek de azok a kis méretük és a home gomb miatt legalább lefednek egy igényt. az xr olyan mint az "új" (x-zel bevezetett) iphone-ok de ahhoz túl nagy ahhoz hogy kis méretű legyen (meg arra ott a mini), a "helykihasználása" viszont rossz, a 13 pro/14 ugyanúgy 6,1 colt ad ad kisebb házban.
oké hogy olcsóbb lesz de arra meg ott vannak a "sima" modellek azaz a nem pro-k. nagyon jó árban kell adják hogy ez a modell bárkit is érdekeljen de nem féltem az apple marketingeseit, megoldják

(#9) Szabi® válasza Wesiz (#8) üzenetére


Szabi®
addikt

Nekem a kék Xr nagyon tetszett dizájnban, pedig nem volt soha, csak ismerősöknél láttam.
Bőven újabb telefonjaim voltak, még akkor is meg-meg csodáltam haverét is, az övé közel 3 éves, de még mindig szép állapotú.

(#10) nozs23 válasza Szabi® (#9) üzenetére


nozs23
addikt

Nekem se volt XR, de szerintem is a kék XR az egyik legjobb kinézetű iPhone az utóbbi évekből.

(#11) Atee94


Atee94
csendes tag

Sajnálom, hogy elkaszálták a mini vonalat(bár nekem a telefonhasználati szokásomból kifolyólag addig nem cserélem le az i13 minit, amíg lesz biztonsági frissítés hozzá), és reménykedtem benne hogy majd SE vonalon a mini örökségét tovább viszik, de hát úgy látszik rétegigény lett a kis telefon.
A szolgálati telefonom egy 2020 SE és ha majd megszűnik hozzá a biztonsági frissítések, akkor lehet megint egy “modernizált” SE-t kérek majd.(2 évente lehetne szolgálati telefont cserélni, de addig amíg engem kiszolgál az SE, addig csak erőforrás pazarlásnak tartom a kétévenkénti telefoncserét.)

[ Szerkesztve ]

"The only thing here built to last is the engine that turns your world to trash" - Slum Planet, 3teeth

(#12) strogov válasza Wesiz (#8) üzenetére


strogov
senior tag

Nekem XR van. Kicsit nagy a háza ennyi bajom van vele. Viszont már eredetileg se volt egy magáncsőd megvenni. Úgyhogy nem tudom ezen még mit lehetne olcsósítani. Egy kisebb ház, kisebb kijelző szerintem árban (vagy nyereségben) kedvezőbb lehetne. Ezen kívül a mini-k szerethető gépek.
Egy XR-SE kellene, hogy valamit adjon egy előző generációs géphez képest különben simán elveszik a tömegben. Az aktuális és az egyel korábbi generációtól jelentősen eltért a mindenkori SE. Egyértelmű volt, hogy az nem egy új darab. Az X óta viszont csak a mini lóg ki a tömegből ... bár az se nagyon.

(#13) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ez egy jó húzás lesz, már a mostani verziónál is megléphették volna.

B.Cs.

(#14) xZer0kidx válasza strogov (#12) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Nem lesz olcsósítás, legalábbis én nem számítok erre és az Se sem feltétlen erről szól hanem a költséghatékony újrafelhasználásról. A hardware miatt az akkor aktuális iphone ajánlatok alá lövik be az árat és ha az xr lesz az alap belerakják a még gyártósorban lévő, de nem a legújabb procijukat, a 3gb ramot felhízlalják 4-re és a kamera "fejlsztést" meg letudják a fejlettebb képfeldolgozással. Én kb erre tippelek. Se 2020-ról valószínüleg érdemes lesz/lenne cserélni a jobb üzemidő és a nagyobb kijelző miatt.

[ Szerkesztve ]

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#15) Kevin8997


Kevin8997
tag

a netto 500 dollaros ar az jelenleg 270 ezer ftos telot jelentene. Durva

(#16) nozs23 válasza Kevin8997 (#15) üzenetére


nozs23
addikt

280 inkább, erre még vám, kis árfolyam kockázat, amit beépít az Apple, szerintem 319.990 körül lenne mire az itthoni boltokba kerül. A csóró iPhone. :)

(#17) Kevin8997 válasza nozs23 (#16) üzenetére


Kevin8997
tag

Adtam egy kis kedvezmenyt a 442es arfolyambol 435 korulre :D

(#18) mrThomi


mrThomi
addikt

melyek szerint az iPhone XR lesz újracsomagolva és hardveresen felturbózva

És ezek ezen ülnek 2024 év elejéig ? :DDD Szeretnék designer lenni az apple csapatban. 2030-ig meg is lennék a munkámmal. Viszont pacsi a lekerekített formáért, sokkal jobb kézben mint a tégla

[ Szerkesztve ]

(#19) janeszgol


janeszgol
félisten

Srácok. A Mini testében nem lehet az új SE, mivel ha LCD-t akarnak, akkor az a Xr volt az utolsó, ami nem 4.7 col és LCD. Amoleddel meg nem hiszem, hogy adni fogják a SE-t még egy-két generáción át.

(#20) Luck Dragon

Igazából én már azt hittem , hogy maga 22-es modell már ezen alapon fog megjelenni , mert nem ez az első pletyka erről .
Részemről város , újabb chip , picit több memória , de az sem bánnám ha nagyobb akku is kerülne bele , de a legjobb az lenne ha a kijelző körül kisebb lenne a keret .
Arra én is kiváncsi leszek , hogy a home gombos SE/i8 házas kivitelek sorsa a jövőben mi lesz .
Bár gyanítom , hogy még pár évig még gyártani fogják a 22-es modellt . Mondjuk plusz 2 évig .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#21) DrDoktor válasza Kevin8997 (#15) üzenetére


DrDoktor
tag

600 dollár alatt nem fog megállni. Annyiért nincs oled azért az köpet dolog.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#22) xZer0kidx válasza janeszgol (#19) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Ez alapból túlzó feltételezés volt mindig is az SE esetében. Szerintem nem várható sem amoled, sem mini, sem irreálisan megnövelt akku kapacitás, sem a "felsőkategóriából" leszivárgó kameramodul. Újrafelhasználás, költséghatékonyan, könnyen egyszerűen lehetőleg kevés gyártósori modosításokkal. Ha azt nézzük én egy 11-es ház frissebb procinak is örülnék és ennek még mindig több esélye lenne mint egy mininek, x-xs-nek stb...

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#23) evR válasza janeszgol (#19) üzenetére


evR
aktív tag

Szerintem az en i11-emben is LCD van.

''...trend a lelke mindennek...''

(#24) Szabi® válasza evR (#23) üzenetére


Szabi®
addikt

Az van benne, ami érdekes is ,tekintve hogy az előd készülék meg már OLED-es volt.

(#25) evR válasza Szabi® (#24) üzenetére


evR
aktív tag

Megmondom osziten En -szemely szerint- nem banom. Jovo elejen esedekes az ujitas, picit ockodom az AMOLED-tol. Na de majd hatha megbaratkozunk. Egyebkent nem kotelezo a valtas, de nem kerul semmibe. Szoval ez is marad.

''...trend a lelke mindennek...''

(#26) doooo válasza Szabi® (#24) üzenetére


doooo
veterán

Valószínűleg úgy tekintettek rá, hogy XR az igazi elődje, nem az OLED-es XS, az már Pro-nak számított, az XS Max meg a 11 Pro Maxnak volt az elődje.
Csak így logikus.

(#27) Sgr_A válasza janeszgol (#19) üzenetére


Sgr_A
addikt

A sima 11 volt az utolsó lcd-s nem SE teló

(#28) Szabi® válasza doooo (#26) üzenetére


Szabi®
addikt

Tényleg ez állhat mögötte.

(#29) DS39


DS39
nagyúr

Inkább a 11-et csomagolják újra, sokkal jobb üzemidőt tud.

(#30) Luck Dragon válasza DS39 (#29) üzenetére

Tényleg jobb választás lenne .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) janeszgol


janeszgol
félisten

Igazatok van, az i11 is IPS paneles volt.

(#32) evR válasza DS39 (#29) üzenetére


evR
aktív tag

Ez igaz.

''...trend a lelke mindennek...''

(#33) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Mindig van lejjebb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34) Gerybut


Gerybut
tag

Nem lenne egyszerűbb egy XR2-t a piacra dobni? Az isten áldja már meg ezeket, valami nagyon félremegy mostanában, a 14 egy méretes vicc lett.
Az SE nosztalgiatelefont meg örökre elfelejthetnék, mert akinek arra van igénye annak egy nyomógombos valami is megfelel :C

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#35) consono válasza Gerybut (#34) üzenetére


consono
nagyúr

Van némi különbség egy zsebre vágható méretű OKOS telefon és egy "nyomógombos valami" között...

"In God we trust. All others must bring data"

(#36) xZer0kidx válasza Gerybut (#34) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Miért felejtenék el amikor viszonylag kis befektetéssel látható méretű eladásokat produkál? A nyomógombos párhuzamot nem is értem, gondolom vicc, mert ha nem akkor ez nem sokban különbözik az apple státuszszimbólum kaliberű felvetésektől.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#37) syryus


syryus
tag

Ez mekkora baromság :W
az 24-és SE a Mini kialakítását kapja majd, LCD kijelzővel és a 14 bionic-kel.
nem hülye az alma h a saját pénztárcájábol lopjon. Biztos nem teremt konkurenciát házon belül a 14-esnek. amit meg el tudok képzelni, hogy kiveszik a 2 kamerát a rendszerből és csak 1 db 12mp normál lencsét kap majd a cucc.

Technology will rise when humanity falls

(#38) janeszgol válasza syryus (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem fogja azt kapni. Ahhoz vadiúj gyártósor kell, hogy a Minibe való LCD-ket gyártson.
A14-et sem fognak beletenni. A SE szellemisége a régi test, új SoC-ban van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.