Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vinibali


vinibali
őstag

bocs a minőségért :D
Family Guy "in Widescreen" HUN

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#2) Kirrr


Kirrr
aktív tag

kancsal a kamera

(#3) spanyoll válasza vinibali (#1) üzenetére


spanyoll
addikt

Áháháhá nekem is ez volt az első gondolatom, csak ezért jöttem ide, hogy belinkeljem ezt :D
Píter Otúl akit a teve seggbet*r :DDD

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#4) BlackSoft válasza spanyoll (#3) üzenetére


BlackSoft
addikt

XDXDXD Ugyan ez a tevés jelenet jutott eszembe XD :C :DD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#5) Möhe


Möhe
addikt

Bud Spencer edisön? ;]

(#6) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Ez aztán a "wide" :DDD
spanyoll: Elsőre nekem is pont ez jutott eszembe :DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#7) banhammer


banhammer
veterán

Már alig várom, hogy mikor jelenek meg az első 64:9 arányú tévék.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Silentfrog válasza banhammer (#7) üzenetére


Silentfrog
veterán

A kígyókról szóló természetfilmekhez lesz ideális,nem a foci meccsekhez! ;]

(#9) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Az NFL csapatok biztos rákapnak majd a ~64:9-es arányú baszásnagy kijelzőikkel...

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#10) waterman_


waterman_
aktív tag

Kellet ez, mint egy falat kenyér.
Csak egy valós felhasználási szituációt mondjon nekem valaki.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#11) Béééla válasza waterman_ (#10) üzenetére


Béééla
őstag

Négy TV-t egymás mellé rakva nézni, hogy mekkora a távolság az első meg utolsó között?
A sugárzott adás úgyse fogja követni.
Megyek és kifejlesztem az 1024:9-es kamerát, ami valójában csak sok kamera egymás mellett, felhasználása a maraton és Tour de France élő közvetítésében lesz érdekes.

Bélabá

(#12) CoDWaW07 válasza Silentfrog (#8) üzenetére


CoDWaW07
őstag

lol :DD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#13) #97716736 válasza vinibali (#1) üzenetére


#97716736
törölt tag

Na ja nekem is ez ugrott be :C

(#14) kiskaktusz válasza waterman_ (#10) üzenetére


kiskaktusz
addikt

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#15) enginev3.0 válasza Béééla (#11) üzenetére


enginev3.0
félisten

Legalább nem kell a sportolók mellett haladni kamerával, hanem egyet beraksz középre, és megvan oldva az egész közvetítés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Figyeltem ezt a cikket a pto.hu-n is. És ott is azon akadt meg a szemem hogy milyen iparosan item profilból készítettek vázat neki egyedi szerkezet helyett. Ez kb valami prototípus lehet ;)

(#17) pető bá'


pető bá'
őstag

...ezért például egy focimérkőzés közvetítésénél bődületes élményt nyújthat a hatalmas belátható tér.

elméletben értem én, de ha egy 16:9-es TV-n nézem ezt a 64:9-es képet, amin ráadásul hatalmas a belátható tér (tehát nincs ultrazoom-olva egy szabadrúgás vagy ilyesmi), akkor mekkora TV-m kell, hogy legyen, hogy valóban lássak is valamit/valakit a képen, a nagy téren kívül?
de akkor sem látom értelmét, hogyha 4 tv-t egymásmellé kötve nézem: most ezáltal látnám az egész pályát, aminek 40%-án nincs semmi?

mindenesetre érdekes ötlet, csak így a szűk látókörömmel nem látom, hogy ezt hol tudnám hasznosítani..

szerk.: kicsit olyan, mint a panorámafotó - szép, hogy egyben van a táj, de ahhoz, hogy részleteket lássak, bele kell nagyítanom. és egy focimérkőzésnél nem a táj a lényeg.. :)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#19) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Itt van egy érthetőbb kép

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20) Byk01 válasza pető bá' (#17) üzenetére


Byk01
senior tag

Én azt tudom elképzelni, hogy digitálisan jön a teljes kép, de te csak egy tévényi (16:)-es) részt látsz belőle, viszont nem leszel ahhoz kötve, hogy mit mutat a kamera, nézheted végig az egyik kaput is, ha neked úgy tetszik.

Nyilván meg kell legyen ennek a technikai háttere majd a fogadó oldalon is, de valahol el kell kezdeni a fejlesztést.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#21) McDog


McDog
aktív tag

Az tényleg jó lehet, hogy a mérkőzésen azt a részt látom amit szeretnék, akár végig a kaput..., de mondjuk egy kocsmában ki dönti el, hogy éppen a mérkőzésből éppen mit nézzenek....

(#22) Byk01 válasza McDog (#21) üzenetére


Byk01
senior tag

A pultos :)
Vagy beállítanak négy tévét, és megy rajta a teljes kép. De el tudok képzelni olyat, hogy van egy hagyományos közvetítés is a teljes mellett, és azt nézi, aki nem egy-egy konkrét területre kíváncsi.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#23) AndrewPeers


AndrewPeers
tag

kávéfőző :DDD lol

"Although metal and steel are stronger than flesh, they are not stronger than spirit!"

(#24) bteebi válasza enginev3.0 (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Eddig még ez volt a legracionálisabb felhasználási javaslat :DDD :C.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) tecsu


tecsu
addikt

Sokan félreértik. ;)
Ezzel nem változik semmi látvány. A meccs ugyanúgy fog kinézni, ugyanúgy a fo esemény lesz mindig az otthoni 16:9-es kijelzon, csak a háttérben ezt egy olcsóbb (és talán kicsit rosszabb minoségu) rendszerrel teszik.
A fix 64:9 mezoben lesz egy mozgó 16:9-es mezo, zoommal, amit egy kezelo irányít az adott eseményekhez igazodva. Ezt valószínuleg kiegészítik még teleobjektíves kamerák, más nezopontú kamerák stb. Ennyi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#26) ledgeri válasza tecsu (#25) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Erről jutott eszembe az, hogy akár olyan is lehetne, hogy a közvetítés ebben a formátumba érkezik, és a néző adhatja meg, hogy mekkora kivágással, milyen kamerareakció-sebességgel akarja követni a labdát...(csak bemozdulós lesz a kép... mint a stabilizált Youtube videóknál... sebaj, archiválni jó lesz!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27) D.Va


D.Va
senior tag

Ha a filmeket is ilyen cuccal forgatnák, akkor össze lehetne kötni az Oculus Rift-el hogy a filmekben bármikor a kamera látószögén belül "szétnézhessünk a jelenet közben... :)

(#28) ledgeri válasza D.Va (#27) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jó ötlet, de szegény rendezők kikészülnének akkor, ha nagyon háklisak a belépő, belátszódó, beszűrődő dolgokra...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.