Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nortsen válasza janos666 (#100) üzenetére


nortsen
aktív tag

Tehát :D

Mivel nem emlékeztem ezért rosszul írtam a két 6pinest. Tehát 1-1 db 6 és 8 pines van, bocs.

Moduláris táp de alapból van pár csati rajta ami nem az, konkrétan az alaplapin kívül van ebben a kötegben egy 6 és 8 pines a videokártyára (nem sorba kötve). Jelenleg erre van kötve a kártya, de rá lehet még dugni a moduláris részre is egyet-egyet. Ezt akarom még kipróbálni, de félek nem ez a baja.

Talán most érthetőbb voltam :)

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#102) janos666 válasza nortsen (#101) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem gondoltak erre a táp kábeleinek bekötésekor, hogy ne ugyan arról az ágról vegyék a 12V-ot mindkét fixen berakott PCI-E csatihoz. Ha 8 és 6, akkor az sem lehet probléma, elvileg vinnie kéne, ha W-ból is van elég (hacsak nem hibás...). Vagy alaplap, vagy VGA. Azért ha tuningolva van a CPU nézd meg alap FSB-n is lekapcsol-e.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#103) joi29 válasza janos666 (#102) üzenetére


joi29
őstag

-A chipszett hűtő ventit ugye visszafolytottad?

[ Szerkesztve ]

(#104) nortsen válasza janos666 (#102) üzenetére


nortsen
aktív tag

Köszi!

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#105) janos666 válasza joi29 (#103) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ott fityeg a képen az ellenállás, ami be van iktatva, hogy ne süvítsen (azt nem én kókányoltam oda, valamelyik ventihez járt).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#106) roliii


roliii
tag

Ez a kártya drága , de ha valaki akar venni drága Videókártyát akkor szerintem GTX295 .. erőssebb jobb kártya , nem azért mert Ati vagy Nvidia a kérdés , hanem azért mert a tesztek alapján jobb és több FPS-t tud nyújtani játékok , a gép használata közben , ráadásul nem forrósodik annyira , és kevesebb táp azaz Watt kell , magyarul kevesebbet fogyaszt.
Aki viszont már ezt vette meg az sem gond , végülis jó VGA , nem sokkal jobb a GTX295.. pár FPS az egész. :D

(#107) janos666 válasza roliii (#106) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Világos. Ha drágát veszel mindegy, milyen drága. A drága az drága és kész: fél fizetés, fél milla, vagy egy fél kertes családiház ára már egyremegy, több mint fél kiló kényér. :)) :))
Ehhez a kártyához 75-80k-ért hozzá lehet jutni, a GTX-295 van olyan ritka, hogy 120k alatt nem is igen találsz pillanatnyilag, max ha mákod van, és megcsípsz egy használtat, az is könnyen lehet 110k (mert ritkaság...). Némának még az se néma, ahogy nem is szobahőmérséklet körül üzemel az sem.
Ha így nézzük egy 4870x2 + 1 full-cover vizesblokk is kijön a GTX-295 árából, és lassabbnak még lassabb, de nem sokkal, továbbá dísznek ott a DX 10.1 is.

Egyébként nem tudom honnan ez a feltevés, hogy aki ilyesmiket vesz, az rögtön gazdag is, és mindegy hogy 80k, vagy 120k. Én erre verem el az elverni való pénzem, mert csak félévente egyszer, nem kéthetente járok egy este alatt 70k-kat elbaszni a hajógyárin, csak heti 3-4 szál cigit szívok, nem napi 1,5 dobozt, piát szinte nem is iszok, és más élvezeti cikkeket is csak alkalmanként fogyasztok. Szobatárssal osztozom a pesti albérleten, de gondolom nem kell tovább sorolni, mert, na... Ha nagyobb lábon élnék hétköznaponta, nem nagyon maradna évente új telóra, VGA-ra, stb. Ezt csak azért mondom, mert van olyan 1-2 ismerősöm, akire illik a fenti leírás, aztán ha véletlen épp jobb telefonom vagy gépem van, mint neki, már nem bírja ki hogy ne jegyezze meg miből vettem, pedig ha épp elege lesz a tépésből pár hétre azalatt összejön neki is egy mégjobb telóra való... :DDD

Amúgy P4 northwood óta minden komolyabb alkatrészcsere után elgondolkozom egy vízhűtésen, aztán mikor kiszámolom mennyibe kerülne, melléteszem mit érnék el vele, és még mennyi plusz költséggel járna minden későbbi alkatrészcserénél, akkor elnapolom a dolgot.
Most is gondolkoztam én, hogy ezen jobban mutatna egy blokk, mint a gumiszíjas ventik, de 30k, maga a kártya meg 80k, ha fél év múlva eladom, a kártya ér majd ~40k-t, a blokkot meg vagy elbírom sózni vele együtt aprópénzért (mondjuk 10k felárral a refkártyákhoz képest), vagy rajtam is marad, mert pár hét reménytelen hirdetés után visszarakom a gyári hűtőjét és úgy adom el, a blokkot meg külön adom el kitudjamikor bagóért...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#108) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Én annyit hallottam róla hogy rohadtul melegszik, de erős kártya, de szeritenm a gtx 295 leveri.

(#109) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

de a sideport máig inaktív, és ma már inkább az a vélekedés, hogy az is marad, mert mindenki elfelejti a 4870x2-t, mire használatra kerülne
Hmm, ezt nem tudtam, már ezért érdemes volt elolvasni a cikket. :) Azért remélem hogy rágyorsulnak a fiúk a driverre, mert nekem is ilyenem van, és ez már elég indok ahhoz hogy legyen driver. :) Meg aztán gondolom látunk mág több gpu-s kártyát az ati-tól, főleg hogy ezzel sikerült legyőznie az nvidiát, 1:1-ben mindig lemarad.

a 12V-os ágak max 18A-re vannak szétosztva, így csak 9-9A jut 1-1 kártyának a csatira
??? A PCIE tápcsatik szóló csatlakozósak, tehát 2 ág az 2x18A (ha 18A-es egy ág). De volt anno gf 7950gx2-m is, az se fogyasztott keveset, 450-es táp molex csatiról volt összedrótozva átalakítóval a megfelelő delej. Igaz ott figyelni kellett hogy lehetőleg minden ág befusson az átalakítóba.

Hangosnak hangos az igaz, de én fejhallgatóval nyomom, így nem hallom. :D

és szerverházba költöztetném a cuccot, ahol marad még hely az alaplap aljától a gépház aljáig
Elég egy CM Stacker. :)

---

Black Dragon:
de szeritenm a gtx 295 leveri.
De nem DX10-ben!

[ Szerkesztve ]

(#110) Finwe


Finwe
őstag

Nagyon tetszett a cikk :C A kedvem is megjött egy kis barkácsolásra és elnyomta az "ilyet nem szabad mert zabálja az áramot... lehet másik táp is kell..." érvelést de szerencsére nem tudok ennyit adni egy vga-ért, így ez a problémám megoldódott :DDD :))

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#111) Telefunen


Telefunen
őstag

Megjött a kép a VRM-ekről. Impozáns. Hétfőn veszek pasztát, aztán én is belevágok a 2900XT átalakításba :R A ventilátorok milyen fordulatszámúak? 2db 1000-es, 8-as, vajon elég lenne? A 2900XT "csak" 200W-ot eszik, de ezért kisebb is a hőleadó felület.. Mind1, ha sikerül a tervem, majd teszek fel ide képeket.

(lehet hogy a ventilátorok nem a kártyára lesznek erősítve, hanem a gépház aljában fognak állni hosszú csavarokon. Az X1950PRO-mat is úgy hűtöttem, miután csapágyas lett a venti az Accelero X2-n. Mondjuk ott fűrésszel operáltam le a műanyagburkolatot)

[ Szerkesztve ]

(#112) Klemice válasza joi29 (#103) üzenetére


Klemice
senior tag

Nagyon helyes akarok lenni ma.
fojtani ige j-vel írandó folyik ly-al :)

(#113) Deviance válasza Klemice (#112) üzenetére


Deviance
tag

A flexet én megértem, nálam is előkerült a 9800gx2-nél :) Tetszik az irás gondolkodok hogy a sima 4870emnél megcsinálom én is :C

(#114) nebali


nebali
tag

Szerintem tök király lett!

Végre egy életszagú igazi otthoni tuning, nem egy "leírás".

Számomra különösen érdekes, mert pont a hétvégén ezt nem olvasva :D csináltam meg ugyanezt a két 2900 pro kártyámon, pont ugyanezért és nálam 30 fokot segített :R

szal HF

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#115) scope2007


scope2007
addikt

nagyon jó kis írás.. jó volt elolvasni.. ezzel nem úgy voltam hogy érjek már a végére [mint a legtöbb több oldalas írásnál], vagy unalmas a szöveg és kihagyok jó pár sort vagy inkább sört nem :D

GRAT nájsz wörk!

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#116) Telefunen válasza Telefunen (#111) üzenetére


Telefunen
őstag

Nos, megpróbáltam módosítani a gyári hűtést, ám sajnos a bordázat teteje le volt zárva. Ezt megpróbáltam annak felfeszegetésével megoldani, de sajnos a rákötözött 2x80-as 1100-as venti nem tudta megfogni 100 fok alatt, így hagytam is..

Mindenesetre úgy berágtam (a felfeszegetett lamellákat köszörűvel, és egy kis feszegetéssel visszaállítottam eredeti pozíciójába), hogy megrendeltem TTS-től egy akció AC xtreme 2900-at, már csak arra várok hogy megjöjjön.

[ Szerkesztve ]

(#117) pszihó


pszihó
aktív tag

pszihó tuning báj háuz

Samsung S9 tab 5g (8/128) // CPU AMD RYZEN 3 7320U. 4 mag, 8 szál. 2.4 Ghz-4.1 Ghz. RAM 8 GB DDR5 5500Mhz 512 gb M2 nvme ssd. Kijelző FHD 15,6 OS Windows 11 Lenovo Ideapad 1 15AMN7 82VG00GXHV

(#118) janos80


janos80
senior tag

Azert arra figyeljunk,hogy ha a furmarkot,vagy barmilyen mas alkalmazast futtatsz ablakban,akkor a vga nem kapcsolja be a powerplay-t. szoval ezek a homersekletek azert ilyen alacsonyak amilyen. de jo a teszt. majd én is kiprobalom,hogy ezzel a modszerrel huvosebben lehet e tartani a gpu-kat :R

udv
Janos

(#119) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Grat a cikkhez, nekem is ilyen VGA-m van, én is próbáltam a példádat követni, de nem jött össze az alapjárat 39-fok... :O Mert én nekem sikerült felrakni a 2db 12cm-es ventit, de nem , mégse... Az a baj, hogy most csak ilyen hűtés volt itthon, de most majd, nézek valami 8cm-est és olyat, ami jól szállítja a levegőt... viszont én 3-at teszek rá...
Itt az enyim: 1 2
Ráadásul alapjáraton 54-fok.

Üdv, Csaba

(#120) janos80 válasza Nokedli92 (#119) üzenetére


janos80
senior tag

nyugi nekem sem mentek le a hofokok 42fok alá.
szerintem az mx2 pasztanak nagy jelentosege lehet,mert amivel én bekentem az egy sima mezei... :F

(#121) janos80


janos80
senior tag

és nem mellekesen az is szamithat,hogy milyen homersekletu helyisegben volt/van tesztelve a vga. :K

(#122) Nokedli92 válasza janos80 (#121) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Értem... Köszönöm, a választ...

Háát, mivel, nállam van a legmelegebb a házban, ami kb 35-fok, így csodát már nem várhatok.. :DDD
Én nem is tettem rá másik hűtőpasztát..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#123) bob011


bob011
tag

Sajnos a képek már nem töltődnek be. :(

(#124) szente80


szente80
aktív tag

Sziasztok!Sikerült vennem egy ilyen kártyát,valaki tudna abban segíteni hogy melyik a legjobb catalyst hozzá?

(#125) szente80


szente80
aktív tag

Illetve hogy normális-e hogy alapon a kártya 74 fokon megy.

(#126) szente80


szente80
aktív tag

azt hiszem ez a topik meghalt,senki nem használ már ilyen karit? :O

(#127) szente80


szente80
aktív tag

:O :O :O

(#128) bob011 válasza szente80 (#127) üzenetére


bob011
tag

Szerintem keress egy pörgõsebb topicot, ahol hasonló a téma. :R

(#129) szente80 válasza bob011 (#128) üzenetére


szente80
aktív tag

Igen igazad van,csak félek ez a kártya már senkit se érdekel és amennyire kellett kivesézték már róla a dolgokat.

(#130) bob011 válasza szente80 (#129) üzenetére


bob011
tag

Esetleg valami általánosabb gyűjtő topic, mint azonnali vga kérdések vagy hűtés téma pl.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.