Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) cairojack


cairojack
aktív tag

Én pont 3 hete vettem egy Bay Trail Atomos tabletet, és nem bántam meg. Teljes értékű Windows 8.1 8 colon. Nagyon király. Mind a teljesítmény, mind az üzemidő terén abszolút meg vagyok vele elégedve. (Egyedük a Win 8 foxs rajta, de ezt hagyjuk. Meg még így is jobb, mint egy Androidos tablet.)

Igazából persze most kicsit röhögök az Intelen, mert nekem volt 1. generációs Atom procis netbookom, és én szerettem azt is, és már akkor mondtam, hogy kicsit keményebben kellene fejleszteni az ultramobil szegmensben. Persze tosztak rá. Itt az eredménye. Ugyanakkor, ha azt vesszük, hogy tavaly még teljesen, de tökéletesen versenyképtelenek voltak, idén meg már egy 64 gigás Intel tabletem van, és 90 rugóba került, akkor szerintem kijelenthető, hogy észhez tértek.

A cikkben említett lépés ugyanakkor két dolgot vetít előre. Az egyik, hogy ezzel kinyírják a semmire sem használható, szutyok Win RT-t, amit már nagyon ideje lenne az MS-nek lelőnie, a másik, hogy ezzel az AMD-t is kinyírják ebben a szektorban.
Van azért egy diszkrét bája, hogy az AMD állandóan bejelenti, hogy olyan SOC-ot csinált, ami mindent agyon aláz, és kész termék sosem lesz belőle. Ilyen volt a Hondo, most ugyan ez megy a Temash-al. Ha pedig netán mégis lesz belőle valami, akkor adott tablet általában drágább, mit egy minőségi asztali PC.
Szóval gyakorlatilag akik most azért szurkolnak, hogy a versenyhivatal vágja meg az Intelt, azok egyúttal annak is szurkolnak, hogy olcsó, jó tabletek ne jelenhessenek meg. Persze megértem én, hogy sokan szorítanak az AMD-nek (többek közt én is), de ha az AMD-n múlna 200 rugó alatt nem nagyon lehetne Windows-os tabletet kapni, az meg ugye senkinek sem jó.
Egész egyszerűen az van ám, hogy ha egy cég életképtelen, nem kell életben tartani. Kapitalizmus van ám, nem kommunizmus. Akkor szépen ki kell nevelni az Intelnek egy természetese konkurenciát, aki valóban képes versenyezni az óriással. De az, hogy egy komplett piacot (iparágat) visszahúz egy cég bénázása az durva. Márpedig ez történik most, hisz igazi versen évek óta nincs. Az Intel csak azért nem végzi ki az AMD-t mert akkor monopól helyzetbe kerülni, és szétdarabolnák. Ehelyett hagyja, had vegetáljon az AMD, közben meg neki se nagyon kell beleszakadni a fejlesztésbe (ez leginkább asztali fronton értendő).

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.