Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Izé.. nem fogják nagyon bántani az Intelt egy ilyen húzás után a különféle versenyhivatalok?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) Crytek


Crytek
veterán

60K körüli Win 8-as tab ami futtat pár régi game-et fincsi lenne :R

Next PC Upgrade: 2022

(#3) Tazsam01


Tazsam01
tag

tipikus mamut, ha nem megy ésszel akkor lenyomjuk erőből.

(#4) rudi válasza pilóta (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, mert nem él vissza a monopol helyzetével, ha megpróbálja 5%-ról 15%-ra felnyomni a részesedését a tablet vonalon. A Mercedesnek sem szólhatna be a többi autógyártó és semmilyen felügyeleti szervezet sem, ha kiosztana a PH fórumozóinak pár száz S Klasse-t :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Armagedown válasza pilóta (#1) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerinted ha 2006ban nem bűntették meg ezért, pont most fogják?
#4 Szerintem most is a monopolhelyzet elérése a hosszútávú célja

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#6) dejaris válasza Tazsam01 (#3) üzenetére


dejaris
addikt

Problema?

(#7) Tazsam01 válasza dejaris (#6) üzenetére


Tazsam01
tag

Nincs ezzel gond.
Neked van gondod a hasonlattal?
A mamutok kihaltak ugye?

(#8) satz18


satz18
őstag

Aprón most is van miix2 meg ncore 60-70 körül, szóval nem kell azzal őszig se várni. A t100 ára viszont szál el felfelé rendesen. Arra elég durván nagy a kereslet.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#9) vinibali


vinibali
őstag

szerintem ennyire nem fut azért a tápla piac. főleg ha nagyon ragaszkodnak az x86-hoz, akkor inkább csak win jöhet szóba :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#10) smkb


smkb
őstag

Ezzel az AMD koprosójába végleg be lesz verve szög tablet és ultramobil frontom, amit már eleve a Bay Trail T a piacra lépésvel megkezdett. Teljesen irrelevánsá tesz minden ultramobil x86 fejlesztését az AMD-nek (mondjuk most is kb az). Mindezt köszönheti az ARM brutális dominanciájának a tablet piacon, mert ugye fényévekre vannak bárminemű piaci fölénnyel való visszaéléstől...

(#11) Crytek válasza smkb (#10) üzenetére


Crytek
veterán

ARM világmegrengető dominanica ide vagy oda ha hiszed ha nem van akinek itt is a teljesítmény számít (milyen meglepő ugye :C ) abban meg az intel csukott szemmel bármelyik ARM-es "szart" lealázza oda vissza.
Sajnálattal is olvastam a minap hogy az intel kiszáll a telefon bizniszből :O

Next PC Upgrade: 2022

(#12) tjb007


tjb007
nagyúr

Már most is van olyan gyártó (nem írom le a nevét, de nem nehéz kitalálni), akinek gyakorlatilag ingyen adja a régebbi Atomokat (Clover Trail+), szóval ezt már tavaly év végén elkezdték.

(#11) Crytek

Jó vicc :)

[ Szerkesztve ]

(#13) Kotomicuki válasza pilóta (#1) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Pedig nagyon kéne, hogy megpiszkálják - és végérvényesen elvegyék a kedvét az ilyesféle fellépésektől - , mert előállítási/önköltségi ár alatt forgalmazni egy terméket nem éppen "szép" dolog - az így tönkremenő cégek és piacok okozta veszteséget minden, magára vmit is adó országnak meg kéne előznie!
Azzal nem volna bajom, ha jobbat, többet tudót adna ua-ért, de még önköltségi ár fölött - mert ez volna A piaci verseny; a hírben szereplő módon csak kár ér minden piaci résztvevőt!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#14) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Es mi lesz akkor a reszesedessel, mikor veget er a promocios idoszak? Gondolom egyszer ugyis penzt akar latni az intel, megemeli rendes arra az atomokat es puff, a kov generacioban megint kukazza mindenki.

Az ARMban pont ez a szep, boldog-boldogtalan tervezhet, gyarthat, semmi se koti aztan az intelhez a gyartokat. Az x86 meg ugyse hoz semmit a tablet piacon, es egyre kevesebbet fog.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#15) Trevize1987 válasza Crytek (#2) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Nagyjából annyiért lehetett megkapni hardveraprón mostanában a Toshiba Encore 32GB / Lenovo Miix2 64GB-t amit sokan megvettek mert Xbox járt mellé és el is adtak. Én 1 hónapja egy Nexus 7-est és 30e Ft-ot adtam egy Lenovo-ért (szóval nagyjából 65-70e Ft) és eszméletlenül meg vagyok elégedve vele. Már tervezem egy másik beszerzését barátnőnek is.

Régi gémek meg amikkel tolom érintéssel (mert szerencsére más nem nagyon kell hozzá):

Baldur's Gate II Enhanced Edition
Heroes of M&M 3 Gold Edition
Broken Sword 5

Szóval fasza minden :D Ajánlom ezeket az új Atom tabokat ha megengedheted magadnak :)

[ Szerkesztve ]

(#16) pilóta válasza rudi (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Biztos? Mert pl. a teszkót is megb..szák, ha beszerzési ár alatt árul valamit...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) dgabor80


dgabor80
tag

Értem én hogy a nagy multikat fogni kell hogy ne élljenek vissza óriási lehetőségeikkel és pénzeikkel...de ha meg bedőlnek, akkor meg mennek ez állami milliárdok hogy mentsék a céget...

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#18) rudi válasza pilóta (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Éppen ezért nem áron alul adják, hanem fejlesztési támogatást utalnak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) pilóta válasza rudi (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

Értem. Azért kíváncsi leszek, mert nem teljesen egyértelmű ez...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20) rudi válasza dgabor80 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Benne van a cikkben, hogy ez az összeget az Intel nem egészen egy negyedév alatt hozza nyereségben. Szóval a bedőlésnek még az emlegetése is nagyon-nagyon korai.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Cassi válasza rudi (#4) üzenetére


Cassi
senior tag

"Nem, mert nem él vissza a monopol helyzetével"

De igen, visszaél. Az amerikai kereskedelmi törvényben külön szakasz van a dömpingáras árusítás ellen. Ha sikerül rábizonyítani az Intelre, hogy önköltségi ár alatt adott el, akkor durva bírságra számíthat. Kiskapuk persze léteznek.

És mindez azzal járna, hogy amint sikerül nagyobb részesedést elérniük, megemelik az árakat a kívánt módon. Hát nem. Ez mind ellenünk, a vásárlók ellen van, mert beleavatkozik a piaci viszonyokba. Ha az Intel lemaradt, akkor viselje annak következményeit és szálljon ki a mobil piacról. Az Intel az x86-os monopólium miatt olyan költségszinten építette fel magát, amivel alapvetően versenyképtelen a mobil piacon.

(#22) rudi válasza satz18 (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem kellene nemzetközi, új árakat hasonlítani egy helyi, ideiglenes akcióból kinyert, apróhirdetéses megoldáshoz. Jelenleg a Miix2 és az Encore idehaza hivatalosan 110 000 forint körül kapható, maradjunk ennél.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) Kotomicuki válasza dgabor80 (#17) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Egyszerű a megoldás: nem kell őket támogatni, semmilyen formában sem, mert ha nem piacképes, akkor semmi keresnivalója a piacon! ;]
Itt, most arról van szó, hogy ezt az intel is tudja, de az erőfölényével - sokadszorra - visszaélve a számára kedvező irányba állítja a piac résztvevőit, akiknek ez rövidtávon még akár "nyereséges" is lehetne, de a gyakorlatban, főként hosszabb távlatokban, csak veszteségeket fog hozni! (az ARM/tablet "piac" nem fejlődik, a fogyasztó ua-t kapja évekig, esetleg: még drágábban, stb.)

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#24) rudi válasza Cassi (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem ettek meszet az Intelnél sem. Nem 0 dolláros atom lesz a számlán, hanem fejlesztési támogatás. Szerintem teljes egészében rosszul fogtad fel a dolgot. Ugyanis arról van szó, hogy az Intel az ARM-hoz hasonlóan szeretne 200 dolláros tabletet is eladni a vásárlóknak, de ehhez nincs olcsó hardvere. Így aztán kénytelen odaadni a dárga hardverét és mellé kompenzálni a gyártókat, hogy tudjanak Intel alapon is 200 dolláros tabletet ajánlani a vásárlóknak. És nem fogják tudni feltolni az árakat egy év múlva és két év múlva sem, mert ha minden ideálisan alakul, akkor is csak 15-20%-os részesedésük lesz, ami édeskevés az árak diktálásához. Ennél már csak az abszurdabb elgondolás, hogy az Intel kivonulna a mobil piacról... ez az az ágazat, ami a legkeményebben fejlődik, amiben a legtöbb pénz van és potenciálisan a legtöbb nyereséget termelheti idővel.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) banhammer


banhammer
veterán

Mennyire kompatibilis az Atom az ARM-os programokkal?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) kisfurko válasza rudi (#24) üzenetére


kisfurko
senior tag

A tisztességes az lenne, ha saját maga gyártaná le ezeket a cuccokat, és benyelné a veszteséget. De nekik sose volt az erősségük a kockáztatás, csak a lefizetés. Aztán majd ez is úgy fog menni, hogy ha nincs meg a megadott darabszám, akkor lőttek a kompenzációnak? A Pentium IV-nél már eljátszottak valami hasonlót :)

(#27) rudi válasza banhammer (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Elég nagy mértékben. Gondoljunk csak a Samsung Galaxy Tab 3 10.1-re vagy az Asus Fonepad Note FHD 6-ra, de ezen felül is rengeteg atomos Android eszköz van. A másik lehetőség pedig a Dual OS, amit a Bay Trail is támogat, hogy a Windows 8.1 mellett Android appokat is futtat. Persze ilyen temék még gyakorlatban nincs, csak a CES-en demóztak mindenféle megoldásokat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) ted_mosby


ted_mosby
senior tag

Azért ez brutális szám.. :U Na mindegy, azért várom!

Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

(#29) Sir Ny válasza banhammer (#25) üzenetére


Sir Ny
senior tag

Semennyire.

-

(#30) rudi válasza kisfurko (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Ígyis-úgyis valami Kínában dolgozó OEM fogja legyártani ezeket a tableteket és az Intel jelezte, az anyagi mellett tervezésbeli támogatást is ad a márkáknak. Innen nézve pedig nem hótmindegy, hogy ezért a Samsung, Lenovo, Acer vagy pedig az Intel fizet? Teljesen fölösleges előre rémeket látni most ezt az ARM vs Intel párharc teljesen más dimenziókban mozog mint az Intel vs AMD dolog. Itt az Intel a kisebb kutya és bár ki van tömve a zsebe, egy Apple vagy Samsung piaci pozícióban és anyagiakban is vagy előtte halad, vagy minimum azonos súlycsoportban van vele.

Mondok pár viszonyítási számot, hogy kb. legyen képed az arányokról: az Apple 50-60 milliárdos negyedéves forgalmat csinál 13 milliárd körüli nyereséggel, az Intel negyedévenként 13-14 milliárdos forgalmakkal 3 milliárd körüli nyereséget csinál, az AMD most a konzolbiznisz révén menő legutóbbi negyedévében 1,59 milliárdos forgalom mellett 0,089 milliárdos bevételt könyvelt el. Samsungnak nem néztem utána mostanában, ott 7-8 milliárd körüli negyedéves nyereség rémlik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#31) rudi válasza Sir Ny (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezt hogy érted? Csomó atomos Android eszköz van és ott a Dual OS törevés is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) mzso válasza pilóta (#1) üzenetére


mzso
veterán

A monopólia ellenes törvények csak azokra vonatkoznak akik még nem azok.

(#33) pakriksz


pakriksz
őstag

PC-n sem bántják, amióta elkapták őket óvatosabban csinálják :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#34) kisfurko válasza rudi (#30) üzenetére


kisfurko
senior tag

Azért én elég erős zsarolási potenciált látok ebben. Fogadni mernék, hogy nem lineáris lesz a támogatás, tehát, minél többet bevállal valaki, annál többel támogatja intel. Persze, ha túlvállalja magát, akkor nem az intel fogja leírni a veszteséget, hanem az eszközgyártó. Az intelnek pedig előre kalkulálható a vesztesége, ami csak a nyereséget csökkenti.
A tervezési támogatás meg vicc, mindenki csinál referencia designt.
A Samsungnak, meg Applenek meg hótmindegy, hogy az ARM vagy az intel designjára épít SoC-ot, csak megérje. A Maceknél is x86-ra váltottak elég könnyedén. Annyi hátránya lehet a dolognak, hogy nincs másik beszállító x86-nál.

(#35) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Itt mondjuk erosebb ellenfelei lesznek az intelnek. A Samsung mar volt emlitve, de pl a Qualcomm nevet nem lattam, holott az elmult 1-2 ev olyan szinten bejott nekik, hogy siman tudnanak egy ilyen versenyt allni. Itt mar nem csak egy elnyomott, kipreselt AMD-t kell legyoznie az intelnek.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#36) lenox


lenox
veterán

En amugy azt nem ertem, hogy jo, a procit olcson adja az intel. De egy win 8-hoz sok memoria es tar is kell, azt nem ok adjak. Hogy lesz ebbol olcso wines tablet? Mert androidos az oke, hogy lesz, azzal kapcsolatban ertem a felvetest, bar ott meg 120 dollar korul nyomjak most a tabokat, szoval ott sem 200 felett kene versenyezni...

(#37) vittorio7


vittorio7
őstag

Hurrá! Talán így lesz egy kis árcsökkentő verseny.
(Bár lenne több RAM és SSD gyártó is.)

[ Szerkesztve ]

(#38) n.p válasza rudi (#22) üzenetére


n.p
csendes tag

Itt 90.000 mindkettő egy ideje.

[link]

(#39) strogov válasza Crytek (#11) üzenetére


strogov
senior tag

"ha hiszed ha nem van akinek itt is a teljesítmény számít (milyen meglepő ugye :C ) abban meg az intel csukott szemmel bármelyik ARM-es "szart" lealázza oda vissza."

Ha kicserélem a versenyzők neveit akkor 15 éve még volt rendszergazda aki hasonlókat mondott, csak az intel a mondat második felében szerepelt. Azóta a mondat első felében szereplő cég(ek) csődbe mentek, vagy éppen eladják a szerver üzletágukat is.

(#40) pakriksz válasza Cathulhu (#14) üzenetére


pakriksz
őstag

Nyilván megpróbálja valami módszerrel befolyásolni, és magához kötni a piacot, de remélhetőleg ezt nem engedik nekik. Elég kárt okozott a PC-nél is, hogy visszatartja a fejlődést ha épp az az érdeke...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#41) Kotomicuki válasza vittorio7 (#37) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

A RAM és SSD/memória gyártóknál már régóta kartelezés folyik, így nem kell reménykedni egy "árverseny" kialakulásában, sehol sem! (Panaszkodik minden memórialapka-gyártó, hogy így veszteség, úgy csőd, de az SSD még mindig távoli álom a nagy tömegeknek, mint adattároló - ami valójában is lenne - és a RAM árak sem stagnálnak a legalacsonyabb szinten, hogy fejlesztést/bővítést ösztönözzön!!!)

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#42) cairojack


cairojack
aktív tag

Én pont 3 hete vettem egy Bay Trail Atomos tabletet, és nem bántam meg. Teljes értékű Windows 8.1 8 colon. Nagyon király. Mind a teljesítmény, mind az üzemidő terén abszolút meg vagyok vele elégedve. (Egyedük a Win 8 foxs rajta, de ezt hagyjuk. Meg még így is jobb, mint egy Androidos tablet.)

Igazából persze most kicsit röhögök az Intelen, mert nekem volt 1. generációs Atom procis netbookom, és én szerettem azt is, és már akkor mondtam, hogy kicsit keményebben kellene fejleszteni az ultramobil szegmensben. Persze tosztak rá. Itt az eredménye. Ugyanakkor, ha azt vesszük, hogy tavaly még teljesen, de tökéletesen versenyképtelenek voltak, idén meg már egy 64 gigás Intel tabletem van, és 90 rugóba került, akkor szerintem kijelenthető, hogy észhez tértek.

A cikkben említett lépés ugyanakkor két dolgot vetít előre. Az egyik, hogy ezzel kinyírják a semmire sem használható, szutyok Win RT-t, amit már nagyon ideje lenne az MS-nek lelőnie, a másik, hogy ezzel az AMD-t is kinyírják ebben a szektorban.
Van azért egy diszkrét bája, hogy az AMD állandóan bejelenti, hogy olyan SOC-ot csinált, ami mindent agyon aláz, és kész termék sosem lesz belőle. Ilyen volt a Hondo, most ugyan ez megy a Temash-al. Ha pedig netán mégis lesz belőle valami, akkor adott tablet általában drágább, mit egy minőségi asztali PC.
Szóval gyakorlatilag akik most azért szurkolnak, hogy a versenyhivatal vágja meg az Intelt, azok egyúttal annak is szurkolnak, hogy olcsó, jó tabletek ne jelenhessenek meg. Persze megértem én, hogy sokan szorítanak az AMD-nek (többek közt én is), de ha az AMD-n múlna 200 rugó alatt nem nagyon lehetne Windows-os tabletet kapni, az meg ugye senkinek sem jó.
Egész egyszerűen az van ám, hogy ha egy cég életképtelen, nem kell életben tartani. Kapitalizmus van ám, nem kommunizmus. Akkor szépen ki kell nevelni az Intelnek egy természetese konkurenciát, aki valóban képes versenyezni az óriással. De az, hogy egy komplett piacot (iparágat) visszahúz egy cég bénázása az durva. Márpedig ez történik most, hisz igazi versen évek óta nincs. Az Intel csak azért nem végzi ki az AMD-t mert akkor monopól helyzetbe kerülni, és szétdarabolnák. Ehelyett hagyja, had vegetáljon az AMD, közben meg neki se nagyon kell beleszakadni a fejlesztésbe (ez leginkább asztali fronton értendő).

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#43) satz18 válasza rudi (#22) üzenetére


satz18
őstag

"Jelenleg a Miix2 és az Encore idehaza hivatalosan 110 000 forint körül kapható, maradjunk ennél"
[link] Maradjuk a 90knál. :)

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#44) pakriksz válasza cairojack (#42) üzenetére


pakriksz
őstag

Hát persze szemét amd 4 évig támogatja a cuccait az intel 2-ével szemben. (mert ezért van árkülönbség a kettő között, na meg az intel ügyeskedik még a háttérben). Bár tényleg megszüntethetné ezt a támogatást az amd, mert láthatóan senkit sem zavar az hogy intelnél 2 év után semmiféle támogatás nincs, max pár embert, aki egy kis morgás után újra megveszi az intelt.
Intellel (és más monopolhelyzetű) céggel versenyezni semmi nem tud, mert a monopolcég szabadon trükközhet, a bíróságok olyan nevetséges birságokat szabnak ki, aminek semmiféle visszatartóereje nincs, na meg ugye a korrupció, amikor a pénzes cég, még a törvényt is megveszi. Ez a vadkapitalizmus, ami mindig monopoliumhoz vezet. USA-ban főleg nem lehet várni értelmes versenyt, ahol konkrétan háborúkat tudnak rendelni a legnagyobb cégek, ha éppen sérti valami az érdekeiket.
Amikor az AMD sokkal jobb CPU-kat gyártott mint az intel, akkor sem ért vele semmit... az intel azt is kiügyeskedte. Egyesek akkora naivitásban élnek, hogy még mindig hisznek a tisztességes verseny mítoszában :)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#45) rudi válasza satz18 (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Maradjunk! És bízzunk az őszi 60k-ban, amihez így is egy komoly leárazás kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) mrhitoshi válasza pilóta (#1) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem értem egyébként, hogy miért kellene egy céget olyan dologért dorgálni, hogy olcsóbban tudja adni a termékeket. Kapitalizmus van, nem szocializmus, szóval ha ők azt mondják elherdálnak pár milliárd dodót, akkor herdáljanak. Én örülni fogok, ha 200$ körül hozzá tudnék jutni egy jó Atomos tablethez. :D

[ Szerkesztve ]

PS4

(#47) pilóta válasza mrhitoshi (#46) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért, mert ezzel torzítja a versenyt. Már bebizonyosodott a történelem során, hogy ez nem jó így.
Például most örülsz, hogy 200$ körül kapod, de majd pár év múlva, mikor a konkurencia megadta magát, akkor majd nem örülsz, hogy 2000$ lesz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#48) rudi válasza pilóta (#47) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem azért jó pár év és ennél a kb. egymilliárdos támogatási tételnél sokkal-sokkal több kell ahhoz, hogy az Intel lenyomja a konkurenciát, ami nála 4-5-ször gazdagabb cégeket jelent. Mint sokan írták, a tablet biznisz messze nem olyan mint az x86-os PC-k világa, ahol csak az Intelnél egy(-két) nagyságrenddel kisebb AMD-vel kell megvívni. Az Apple-nek annyi kp-je van, hogy a fél Intelt meg tudná venni most, azonnal, a Qualcomm baromi nagyra nőtt, a Snapdragon etalon lett, a Samsung meg a Google-lel haverkodik és még a senkinek tűnő, de egyébként szintén nagy játékos Lenovo is lazán ki tudott csapni 2,9 milliárdot pusztán a Motorola névért. Itt most nem az ovodástól kell elvenni a csokit a homokozóban! Ezzel a kis Atomos trükkel csak átvészelni tudják 2014-et, hogy aztán jövőre talán már reálisan konkurenciaképes hardverrel nyomulhassanak.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) pakriksz válasza rudi (#48) üzenetére


pakriksz
őstag

Azért azt vedd figyelembe, hogy az intel, félig állami céggé vált, ott van mögötte az USA és izrael, és nem kevés pénzt tudnak belepumpálni ha kell.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#50) pilóta válasza rudi (#48) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egyértelmű. De azért mégis csak tiltott dolog az ílymódon történő piacbefolyásolás szerintem.
Nem hiszem, hogy a konkurencia ezt szó nélkül hagyja. Na de hamarosan megtudjuk úgyis :)

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.