Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Tök jó volt olvasni. A régi szép idők. Mennyire szerettem a Pentium I, II, III-as korszakot, akkor szakított Magyarországon igazán a PC piac. A maga minden tulajdonságával.
Nekem is volt TNT2-m, Voodoo Banshee-m, Ati Rage Fury-m. Meg 4M-os S3-am, és Riva 128 is.

Szép korszak volt.

Kösz a cikket.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

jo nagy bukas van mindig, mert akkor sem erte meg megvenni a 'legujabbat' ..

egy doboz cigarettat sem kapsz erte !

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#3) Bohus


Bohus
aktív tag

Ezek a kártyák kimaradtak az életemből, csak sóvárogtam utánuk mikor 99-ben gépet építettem. Egy S3 Savage-t használtam évekig, mire ismét fejleszteni kellett már a GeForce-érában tartottunk. Pár éve utólag szereztem be ilyen ős kártyákat egy-egy működőképes PI és PII konfigba.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#4) ftc


ftc
nagyúr

Szép emlékek, de úgy visszatekintve akkor többet bírtak ki a kártyák időben :D

(#5) tornas


tornas
őstag

Jó kis teszt lett... és nosztalgiázva olvasgattam.

Nekem volt egy TNT2 M64-es kártyám és Celeron 600-as procival valamint 128 MB RAM-mal 3dMark2000-rel kb. 1500 pontot tudtam kicsikarni 1024 x 768 felbontáson és 16 bit-en, alapbeállításokkal. Illetve a teszt egy része nem is futott le.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#6) j-cool


j-cool
tag

Nekem is volt 12 MB-s Voodoo 2-esem 366 MHz-es Celeronnal. És milyen irigy voltam arra a haveromra, akinek Voodoo3 2000-ese volt :)

Hatékony, online, gyors autós szerviz program, ami ráadásul ügyfeleket hoz? ---> http://szerviz7.hu ugyanez elérhető általános célú (minden szerviznek megfelelő) átalakítható verzióban is, érdeklődni privátban.

(#7) azbest


azbest
félisten

Vicces látni a mai nagy integráltságú chipek mellett ezeket a képeket. :)

Nekem '99-es kezdéssel i740, S3 Savage4, Gf4mx(64 bit, sdr), Matrox G200, integrált GF 6150, integrált ati hd3200, Ati hd3650 ddr3, ati hd6670 ddr5 szerepeltek eddig elsődleges kártyaként.
Másodlagosként s3 trio, trident3d, Matrox milleneum 2,

(#8) ftc válasza azbest (#7) üzenetére


ftc
nagyúr

Szép felhozatal :D

Elsődleges:
S3 Trio- V3 3000 - Kyro 2 - Ati 8500Le - 9500Pro - X1600XT - X1950Pro - integrált GF6150 - integrált X1250 - integrált hd4200 - HD5850 - integrált hd4250 - s onnantól APU pár integráltat tuti kihagytam :DDD

Azért a fejlődés elég kellemes , ha azt nézzük APU gyorsabb mint a pár évvel ezelőtti VGA-k nagy része :)

(#9) orion1025


orion1025
őstag

Szívesen olvasgatnék sok-sok régi VGA-s összehasonlító tesztet egy kalap alatt.Régen én is csak lesegettem a nagy és akkori top technológiát, az első igazi nagyobb beruházásom PC ügyben a GrandPrix 3 megjelenése előtt volt.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10) BlackPriest válasza Bohus (#3) üzenetére


BlackPriest
őstag

én is utólag pótoltam az akkoriban kimaradt pc fejlesztéseket, sikerült is szereznem egy voodoo5 5500-at, inkább kuriózum, mint használható kártya, de jól mutat egy extra p3-ban

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#11) Cathulhu válasza ftc (#8) üzenetére


Cathulhu
addikt

Huhh, kar, hogy a Savage3d/4 kimaradt a cikkbol, eszmeletlen nagy slagerkartyak voltak itt a kornyeken (2 hetes elojegyzes kellett a boltokban). MeTaLlal (kb az S3 Mantleja) meg ugy hasitott az Unreal, hogy az akkori konkurens csucskartyak csak sirtak.

Nekem amugy a kovetkezok voltak a 3D era kezdetetol: S3 Virge, S3 Savage 4, S3 Savage 2000, S3 DeltaChrome S8, nVidia 6600GT, Ati HD3850 (AGP), Ati HD5850 es most egy R9 290

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#12) orion1025 válasza BlackPriest (#10) üzenetére


orion1025
őstag

Az ilyen kártyáknak már vitrinben a helyük.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#13) BlackPriest válasza orion1025 (#12) üzenetére


BlackPriest
őstag

kb ott is van, egy p3-as lap, ami kezel ddr ramokat is, de 2*512 sd van benne, 1.4-es tua proci, thermatake subzero hűtő, dragon look házikó, szóval olyan finomságok, amikért régen ölni tudtunk volna, most meg kb semmit nem érnek. megmarad az utókornak nálam :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#14) orion1025 válasza BlackPriest (#13) üzenetére


orion1025
őstag

Nekem egy Vantec VP4-C7040 hűtő a nagy álmom :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#15) tsi


tsi
tag

Emlékszem anno pont gépet vettem. Mindenáron TSENG ET6000-et akartam bele, meg hozzá egy Voodoo2-t, de akkor jelent meg a Riva TNT, és rábeszéltek, mert hogy az egy kártyában minden. Appám, milyen rég is volt... Meg is néztem még egyszer a cikk dátumát :)

(#16) BlackPriest válasza orion1025 (#14) üzenetére


BlackPriest
őstag

ehh, megnéztem ebay-en, 10 dollárért van..és 60 a szállítás :W

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#17) orion1025 válasza BlackPriest (#16) üzenetére


orion1025
őstag

Az íbéjen nem éri meg ilyen PC-s kütyüket venni sajnos.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#18) big-J


big-J
őstag

Azért a tnt2 ellenfele inkább a voodoo3 volt.

(#19) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Nekem is volt sokáig egy S3 Savage 4em, talán még valami 800as Duronhoz is használtam, a trió meg társai után mekkora szám volt :R A Voodoo kimondottan a gazdag gyerekek játékszere volt akkoriban :)
Sok minden volt évek során, nem is emlékszek mindenre. Használt tnt , egy használt banshee is rémlik, az talán egy slot 1es p3ban volt, első inteles gépem a 486dx 100 után, közben meg nagyon sok AMD: Duronok, Thunderbird, Athlonok ,sőt a pentium korszakban volt talán cyrix is , régi szép jumperolós idők...
Aztán jött a geforce éra azt hiszem akkoriban költöttem a gépre a fizetésemhez képest a legtöbbet (fullos geforce 256 másfél havi fizumból, talán -ha jól emlékszek, utána meg kölcsön kellett kérnem havertól hogy tudjak kaját venni mikor feljöttem melóba. )
És jöttek a fizubeleölős gépépítős Budapest Piacos városbejárós idők - szép korszak volt mindenképp, és a játékok is jobbak voltak. Azért már nem bírnám elviselni az akkori grafikát, hiába tartom még ma is az akkori játékokat a legjobbaknak.
Azt a geforceot azóta is bánom és nem is történt meg újra :D jöttek sorban az Ati kártyák, x800, x1650 Pro, HD 3800, HD 4850, és a mostani 6850.. (és szerintem már nem is igen lesz újabb dvga , hacsak ez tönkre nem megy nagyon hamar ) - Bár most ha sikerült volna elkapnom egy custom hűtős Gigabyte R9 290est 90ért akkor lehet elcsábultam volna (ha lett volna annyi pénzem :U ) pedig már alig játszok, netezni meg filmezni meg még a mostani is túl jó, de a megszokásból nehéz kitörni ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) orion1025 válasza Diniboy (#19) üzenetére


orion1025
őstag

Szerintem mindenki szívesen emlékszik vissza ezekre az időkre, azért ez még nagyon más világ volt, de ezzel együtt jobb is, legalábbis részemről.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#21) #10691584


#10691584
törölt tag

Emlékszem anno 16 megás Voodo3 3000-el jobban hasított a SOF2, mint 64 megás Gef2TI-vel :) Amikor kijött a Max Payne, volt otthon egy fekvőházas Dell Optiplex valami 4 megás SIS kártyával, betettem mellé 2 Voodoo2-őt floppykábelből átalakított SLI-kábellel és beteg mód ráeresztettem (én sem tudom már miért :DDD )

Elindult 640x480-ban (de baromi csúnya volt) pedig az DX-es játék volt, máig sem értem. Mondjuk a Max talán a világ legjobban optimalizált játéka volt, talán egy komolyabb kávédarálón is elindult volna :DDD

(#20) orion1025 : Ott a pont. Más világ volt, más koncepcióval, élménydúsabb játékokkal és játékélménnyel :K A vasakra meg úgy csaptunk le, mint réti szarka a gyémánt fülönfüggőre, ha nagyritkán felröppent a hír, hogy itt vagy ott feltűnt pár darab. De 2-3 napig szerintem még a WC-re is a manualjukkal jártunk, azzal aludtunk (én legalábbis "ismertem ilyen embert" hahaha) Ma már nem így éli meg szerintem egyikünk sem és nem azért, mert idősebbek lettünk. Nekem a Voodoo és 3Dfx névről mindig a könnyekig hatódós nosztalgia árasztja el a lelkem. régi szép idők, dejók is voltak :K Köszönet a cikkért :R

[ Szerkesztve ]

(#22) Diniboy válasza orion1025 (#20) üzenetére


Diniboy
aktív tag

A nosztalgia, igen :K
De azért a jumperolás gyakorlata , meg a régi windowsok (a sok telepítgetés, meg kékhalál) nem hiányoznak annyira :)

(#23) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Remek teszt ! Épp most vettem észre hogy megjelent és épp Voodoo2- őt installálok PentiumPro- ba :)

(#24) orion1025 válasza #10691584 (#21) üzenetére


orion1025
őstag

:R

Diniboy:

A HDD jumperolást hogyan utáltam, amikor minden jó volt, de mégsem működött a Master/Sleeve metódus...Na meg a CPU tuning jumperolós módon.Hát igen, ezek nekem sem hiányoznak már.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#25) intelMMX


intelMMX
senior tag

Ebből a korszakból az S3 Trio égett bele a tudatomba.
Túl sok időt töltöttem olyan megjelenítővel (kb 6 évig). Akkoriban teljesen megszokott volt a 320x240.
Hardveres gyorsításról nem is álmodtam :(

(#26) ceia


ceia
őstag

Kellemes cikk, az ilyeneket szeretem a legjobban! Máig szeretem a régi játékokat, játszhatóbbak és jobb a hangulatuk. Nekem nem a grafika tűélessége fontos, csak legyen jó stílusa. Egyelőre virtuális gép + Win98 SE-ben gondolkozom, de ha nem válik be, lehet összerakok egy retro gépet. Nálam kimaradt egy pár jó régi játék, amit mindenképpen be akarok pótolni! Az egyik régi gépem tökéletes lenne:
Abit VH6T, P3 1200MHz, Kingston 512MB, Quantum 6,4GB, Asus 9600XT 256MB, SB PCI 128 - az Amiga és ez amit megbántam, hogy eladtam :O

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#27) Dr. Romano válasza intelMMX (#25) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hasonló volt a helyzet anno nálam is. Amikor a Voodoo kártyák voltak a menők (és a legdrágábbak) akkoriban én csak egy alaplapra integrált SiS 6326-al nyomultam. Nekem ez égett bele a fejembe :)
8MB saját memóriája volt (mondjuk nem tudom hány biten érte el).
Mindenesetre én annyiból jobban jártam hogy volt némi DX támogatás ami sokat nem ért. D3D-ben a Blood 2 640x480-ban lowon 10 fps körül ment, a Fifa 99 is hasonló a 2000-ben meg nem voltak textúrák, ezért inkább mindent szoftvermódban toltam a sokkal csúnyább volt, de legalább ment rendesen :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#28) ImpersonatoR

96 ban meg nem kerult 3d gyorsito a gepbe. Ra nemsokra jott a 3dfx ha jol emlekszem. Q2 Unreal. Aztan elszabadult a pokol tulajdonkeppen 1 max 2 ev alatt el sem indultak 3dgyorsitok nelkul a jatekok. Az elso szerzemenyem egy voodoo 2 volt nfs 3 volt az elso amivel kiprobaltam es hat huu.;) 46.000 ft korul volt ha jol emlekszem. Bar azt nem tudnam megmondani hogy az akkor mennyire szamitott soknak. De szerintem 2 evi zsebpenz volt benne. Aztan a kovetkezo mar egy tnt 2 volt ami mar ugye nem tarskartya volt.

(#29) zeg


zeg
senior tag

Az alja kategóriába tartozó inno kártyából túl sok következtetést nem érdemes levonni a képminőség kapcsán, mivel a vuduk képminőségét elsősorban az átkötőkábel határozta meg, az inno 'madzagja' meg eléggé felejtős. Illik azt is hozzátenni, hogy akkoriban egy átlagos 14 colos 'golyó' crtmonitor errefele a minimálbérbe került, szóval az akkori sajtó és a pénzben dúskálódók képminőséggel kapcsolatos piszkálódását illik fenntartásokkal kezelni, lévén pl. egy 17"-os IIyama csúcsmonitor legfeljebb a tnt-s monitorok kezdetekor a padlóra esett crt árak után került az átlagos gémer asztalára.
A vudukettő idejében általános directX 5 nevezetű izé megint csak nem lehet összehasonlítási alap, főleg mert csak a windóz rémálom-verzióján(aminek stabilitásán inkább csak röhögünk manapság és megalapozta a windóz-kékhalál összekapcsolást), a 9x-en lehetett életre kelteni, vudunál viszont a glide ment dos alatt anélkül, hogy havonta vadászott volna az ember nvidia detonátor drájvert a netről. Az átlagos TNT kártyák képminőségét nem is említve, mert néhány csúcskártyán kívül borzalmas homállyal 'örvendezették' a kizárólag bencsmárkokra kattantakat, legalább annyira borzalmassal, mint a cérnakábellel kapcsolt noname voodoo2.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#30) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszi a dicsérő szavakat, és örülök, hogy sikerült kellemes emlékeket felidézni azokból az időkből. :R
Igaz, manapság a játékokba csak annyit raknak bele, amit még épp el tudnak már adni, + semmi kísérletezés...

intelMMX
Az Unreal-t sikerűlt elindítani DirectX -ben 320/240-ben igen viccesen néz ki.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31) azbest válasza zeg (#29) üzenetére


azbest
félisten

Emlékszem amikor 2006 körül már komolyabb crt monitorokkal újra előkerült ideiglenesen az innoVision i740- em, mivel nem volt éppen más agp kártya kéznél. Kegyetlen milyen homályos volt :D, persze a 14"-es LG-n, amivel régen használtam a 800x600 felbontáson ez nem jött ki :) Akkor sikerült szerenem a matrox g200 agp-t és a mill2 -őt mellé másod kártyának. Nagyon durva, hogy a 98"as mill2 1280x960-ban (4:3) is tökéleten helytállt tűéles képpel és még XP alá driver is volt. Persze valaha egy vagyon lehetett egy ilyen. Persze a G200 is tűéles volt (azt hiszem 1600x1200 körül volt a monitor felső határa, de 1280 volt az ideális).

Állítólag a durva homályosságot az okozhatta az inno kártyával, hogy a vga kimenet kondenzátorai vagy más alkatrészei nem megfelelőek voltak. Még megvan valamelyik dobozban ma is :)

(#33) foka


foka
aktív tag

Anno még 486 DX4 100-al kezdtem, OAK 077-es kártyával (256 Kb ram, még a DOS 6.22-es NFS se ment rajta) amit lecseréltem S3 Trio 64V+-ra (Win95 alá kellett a dos-os patch) :DDD
Lett S3 Savage, K6II 3D + Voodo I(I), első gen. GeForce256 (de nekem egy kései Gef1-GeF2 hibrid volt és a 2 órajeleire lehetett belőni) majd elkapott a gépszíj és a gyorsan túlugrott PIII után Duron 650@1132 2,39V-on 1,5 évig (forrasztott alaplap és proci, házi vízhűtés).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#34) #10691584 válasza azbest (#31) üzenetére


#10691584
törölt tag

A Matroxoknak mindigis tűéles képe volt, nem véletlen grafikáztak vele anno annyian. Aztán végül teljesen erre a pro-vonalra álltak rá és el is tűntek a "gémer" piacról. De állítóm, ha most betennénk bármelyik gépbe (persze ha lenne PCIEx csatis) kenterbe verne sok újat is :D

(#35) zeg válasza #10691584 (#34) üzenetére


zeg
senior tag

Mióta van DVI-D, azóta ez a vga (analóg)kimenet minősége dolog okafogyottá vált.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#36) Nippon


Nippon
őstag

Nekem volt Quantum Obsidian2 X-24 kártyám Abit BX6-os lapban. :)) Nem hittem el amikor megkaptam, annyira durva volt, hogy percekig csak vigyorogtam, meg se bírtam szólalni. :)) Talán 105Mhz-ig lehetett felhúzni, de úgy melegedett a szendvics felépítés miatt már alapból is, hogy oldalról meg kellett fújni egy ventivel.

(#37) zeg válasza azbest (#31) üzenetére


zeg
senior tag

Pont ezért van egy kisebb monitorgyűjteményem, mert hiába a pva panel meg a hdmi kimenet(zotac gt520 'sima' pci), az igazi 'fíling' a vga monitor, meg a diamond stealth VLB:)

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#38) csibe1


csibe1
addikt

Köszönet az írásért, és a rászánt időért! :R
Jó volt olvasni ezekről a régi kártyákról. :)
Anno 98-99-ben egy 300A-s Celeronom volt,32MB RAM,80GB HDD,S3 Virge és egy Woodoo2 12MB társaságában.A Soldier of Fortune először szaggatott is néha rajta amíg nem lett memória bővítés. :D
Amikor megjelent ki is akadtunk, hogy több, mint 700MB kellett neki a merevlemezen. :DDD
Akkoriban tényleg volt még stílusa, hangulata a játékoknak.Talán nem véletlen, hogy jópár régi játékot újra kiadnak HD felbontásban vagy pedig folytatást készítenek.Az persze már más kérdés, hogy hogyan sikerül.
A végén még majd összerakok egy régebbi konfigot; visszagondolva a régebbi időkre, játékokra.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#39) scampolo84


scampolo84
aktív tag

TNT2 32MB hmmm.... :B mekkora királyság volt már az S 3 trio 4MB után amin az NFS 1 is csak döcögött.

Régen volt, talán igaz sem volt. :B

(#40) Gaga válasza #32839680 (#32) üzenetére


Gaga
tag

Nem kevés embernek (köztük nekem is) volt akkor Elsa Gladiac Geforce 2 GTS-e 20k forintért. :)

(#41) Gaga válasza #10691584 (#34) üzenetére


Gaga
tag

A tű hegye és a borotva éle erős képzavart eredményez.

A Parhelia alapja ma is az, amit AGP-re kihoztak, csak finomították a gyártástechnológiát és a kor elvárásaihoz alakították a feature-listát. XP-s driver és PCI-csatoló még mindig van a kínálatban.

http://www.matrox.com/graphics/en/products/graphics_cards/p_series/

(#42) azbest válasza csibe1 (#38) üzenetére


azbest
félisten

Az idő megszépíti az emlékeket :P '99-ben a 6.4-es Quantum hdd is nagynak számított. 2001 előtt nem igazán volt 80-as winyó :)

A celeronA nekem is megvolt, 64MB ram és 6.4GB hdd és i740 társaságában. Egy miroPCTV volt még szokatlanabb extra a gépemben. Akkoriban nyomták kegyetlenül a brazil szappanoperákat, így függetleníteni kellett magam a normál tévé készüléktől, ha valami értelmeset akartam nézni :)

Az is durva, hogy így visszagondolva 1-2 év is mennyi változást hozott és kb 2 évente azért bővült, nőtt a gép. Mostanság meg 5 éves desktop pihen mellettem, ami még ma is egészen használható (igaz ram bővítést kapott). Napi szinten meg teljesen jól elvagyok egy közel 6 éves notebookkal, amit 3 éve vettem. Na jó... jobban belegondolva ez azért kapott pár élményfokozó extrát (ssd, ram, cpu upgrade, esata és usb3 kártya, video dekóder kártya) :D

[ Szerkesztve ]

(#43) Forestal


Forestal
tag

Köszönet a jó kis nosztalgiás cikkért!

A cikket olvasva eszembe jutott, hogy 2000 év végére tudtam összehozni egy Diamond Viper 770 TNT2 Ultra 32MB csodát amit otthoni "normális" gép hiányában az akkor újonnan érkezett munkahelyi gépembe raktam (AMD Athlon 1100 !! + 256 MB SD RAM) Éjszakánként igen jó szolgálatot tett, hogy ébren tartson a 12 órás ügyeletben :)

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#44) ceia válasza azbest (#42) üzenetére


ceia
őstag

Emlékszem, az a Quantum 27.600ft volt, akciósan :D Szerettem mert gyors volt, no meg akkoriban még FAT16-ra formáztam a vinyót a DOS kompatibilitás miatt, és erre pont kifért 3db 2.1GB-os partíció. :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#45) foka válasza ceia (#44) üzenetére


foka
aktív tag

A Quantum LCT sorozatból kétszer is volt, a másodiknak tönkre is ment a vezérlőchipje. Elkezdtem csak adathordozásra használni, beraktuk egy gépbe és addig másoltunk rá vagy róla, amíg be nem melegedett (persze kapott egy kis hűtőborda darabot, hogy tovább bírja). Egyik ilyen alkalommal hatalmas durranás, és füst a gépből. Szétnyílt a vezérlője és az égést le se lehett szedni a gépház oldaláról :DDD

Üdv: Fóka

(#46) DarthSun válasza foka (#45) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én egyszer olyat láttam hogy a vinyón lévő csipp ledobta a kerámiát, ellőtte messzire, pukkanás és füstpamacs kíséretében :DDD , fejtetőn volt a vinyó az asztalon az alaplap mellett és egy Y csatlakozóba kötötték, csakhogy az Y csatiba fordítva lett bedugva a táp, nemtom hogyan tudta beleerőltetni.

(#47) csibe1 válasza azbest (#42) üzenetére


csibe1
addikt

Valóban, igazad van. :R :DDD
Az első merevlemezem 3,2GB-os Quantum volt, azért is akadtunk ki a 700MB-os helyigényen. :D
A 80-as az csak később jött.
Videókártyából is megfordult nálam jópár darab.A Woodoo2-es után Savage 2000 32MB, TNT2 16MB, aztán GeForce2 MX400,Radeon 8500-9100-9600SE-3850.Egy barátom gépösszerakással-telepítéssel foglalkozott, nála hetente-havonta csrélődtek a videókártyák.Amikor kijött a Woodoo5-ös 128MB RAM, akkor nekem kemény 64MB RAM volt a gépemben. :D

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#48) Speed® válasza #10691584 (#34) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Valóban, a tűéles 2D ott volt, de a tragédia 3D is..nekem anno a nyári pénzembe került leelőlegezni a gépet, amibe készlethiány miatt nem GF2MX400 került, hanem Matrox G450. Egészen addig tartott az ámulás, amíg LANon meg nem láttam, hogy néz ki az NFS-HP cimbim MXes gépén..kb. a sírás kerülgetett, 45km bánta..rá ~1 évre az akkori infotanáromnak adtam el 10ért :DDD
A következő nagy vételem a Radeon 9700 (nonPro!) volt, 62ért, az akkori 800as Duronom mellé :D 2x cseréltem alatta konfigot (XP1800+/2500+@3200+), mire úgyahogy kijelenthettem, ez már "kihajcsaje". Hiába no, saját kárán tanul a júzer.
És valóban..a feeling ezekkel az igazi..mindig muterozok, mikor ősrégi P4es megoldásokat kell feltápolni, de mikor végigszenvedem a telepítést és felkerül pár oldschool gém, óriási nosztalgiázás megy, amíg elviszik a gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#49) ImpersonatoR válasza #32839680 (#32) üzenetére

Tatabanyan az akkor meg SCI ba gyartottak oket. A kornyeken igen sok embernek volt akkor csucs vga ja szerintem.

(#50) orion1025 válasza Speed® (#48) üzenetére


orion1025
őstag

Azért egy P4-l (S478 alja) már nem kellett szenvedni szerencsére.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.