Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dezz válasza priti (#50) üzenetére


dezz
nagyúr

Nemrég írtad valahol, hogy te hétköznapi műsorokat szinte egyátalán nem nézel, csak filmeket. Sokan nem így vannak ezzel. Arra meg még a nyugdíjasok közül sincs mindenkinek ideje, hogy mindezt szépen a tévé előtt elhelyezkedve tegye, 5.1-es hanggal. :) Hanem, pl. takarítás mellett (nincs mindenkinél állandó bejárónő, még talán akkor se, ha tellik 800k-s tévére). Vagy akármi más.

WC-re talán tényleg nem a szemüveggel megyünk, de egyébként erre is áll a fenti, mivel hogy 3D-ben sem csak filmek lesznek, hanem egyre több műsor is ilyen lesz majd.

Az OLED nem csak betekintési szögben jobb, mint az LCD, hanem kontrasztarányban és válaszidőben is. Az első kiemelten fontos sötétben (elég fekete legyen a fekete, stb.), a második pedig 3D-ben (akár shutteres, akár passzív szemüveges, ahol egy a képernyő előtt lévő réteg váltogatja a polaritást, a váltakozó képpel együtt, bár ilyet még nem láttam).

A projektor megint csak inkább esetenkénti filmezésre való, nem arra, hogy napi több órát menjen.

(#52) priti válasza dezz (#51) üzenetére


priti
addikt

A projektor megint csak inkább esetenkénti filmezésre való, nem arra, hogy napi több órát menjen.

Ebben egyet lehetne érteni, na de ott van az a 800k-s lefölöző áruk ezeknek a TV-knek amiből már telik két-három tartalék izzóra is, így összesen 3 vagy 4 izzó üzemidejéről beszélünk, ami már 12-16000 óra így nem marad el olyan jelentős mértékben a panelek átlagosan 20000 órás élettartamától, akár napi műsort is vetíthet. Elég sokan választják azt a megoldást, hogy nem költenek horror pénzeket mennyezeti motoros vásznakra, hanem mint a tapétát felragasztják a vásznat, vagy a vászonnak használt olcsóbb (nem feltétlen szarabb) anyagot a falra és -mint a mozik is- a függönyös megoldással díszítik, egyáltalán nem putri, esztétikusan meg lehet csinálni, viszont ha valaki ezt meglépi, annak már van némi tehetetlensége, azaz valszeg legközelebb is projektort vesz. Így a projektoroknak megvan az a képességük, hogy kiszorítsák a drága TV-ket a piacról.
Ami a LED-eket illeti szerintem sokkal nagyobb jövője van a LED-es projektoroknak, mint a ledes TV-knek. Ha el tudják érni a magasabb fényerőt a technológiával -és folyamatosan nő a fényerejük, igaz még csak olyan 200 ANSI Lumen körül tartanak- akkor robbanni fog, mert mára a vetítés terjedésének tényleg csak az izzók magas ára szab gátat, mivel a projektoroknak már régen elérhető az árképzésük ha összevetjük a TV-k árával. Szerintem az OLED TV az ára miatt fog bukni.

Hardverlesen

(#53) dezz válasza priti (#52) üzenetére


dezz
nagyúr

Inkább 30000 szokott lenni, de szerintem a LED-ek még tovább bírják. Szerintem a projektornak úgy 1.5-2m fölött van igazán értelme. A LED-es projektorok tényleg igéretesek, de nem nagyon hiszem, hogy az 50" alatti tévéket is kiszorítják majd.

Ha jobban beindul majd az OLED, alacsonyabb lesz a gyártási költsége, mint az LCD-nek. Az más kérdés, hogy először próbálják majd minnél drágábban adni, de az átmeneti.

(#54) priti válasza dezz (#53) üzenetére


priti
addikt

Én sem gondolom, hogy az olcsóbb TV-ket kiszorítanák, ha olcsó lesz az más tészta, de van egy határ az árképzésben, amit a TV-k nem nagyon tudnak átlépni az EU-ban. Persze ha átlépik is marad piac, mert rengetegen élnek magas népsűrűségű helyeken realitíve kis lyukakban. Van ahol még a TV se fér el, a japcsiknál imádják az ilyen szemüvegeket, nálunk a kutyának se kell.
A projektorok hátránya a TV-nél is nagyobb helyigény, a vetítési távolság, ezt nem vitatom el. Egy átlagos 25-30nm-es téglalap nappaliban viszont simán lehet 4-8m képátlót vetíteni, ami azért teljesen más élményt ad és a képméreten túl megvan az az előnye is, hogy megnyomod kétoldalt a gombot és egy mozdulattal lepattintottad a gépet a mennyezeti konzolról, kitekered a talpán a 3 csavart és beteszed a kis válltáskádba amit ingyen kaptál hozzá, lazán elsétálsz vele a szervízbe egymagad, vagy ha el akarod adni se kell vadidegeneket beengedni a házba oda viszed, ahová akarod.
Egy 50"-os TV-vel viszont nem szaladgálsz olyan nagyon, még ha van autód többnyire akkor sem fér be és ez nyűg, külön intézni kell, otthon kell strázsálni, hogy mikor jönnek érte, tárolhatod a pinpongasztal méretű dobozát valahol, különben megkarcolják a vaddisznók, fogadhatod az érdeklődőket ha cserélni akarsz stb. stb. Szóval ahol van hely és pénz, ott már nem ájulnak el olyan nagyon egy 800k-s TV-től. Szerintem ha TV, akkor max 300k.

Hardverlesen

(#55) dezz válasza priti (#54) üzenetére


dezz
nagyúr

Én nem kimondottan az olcsókra gondoltam. Sokan "félnek" a projektortól, és inkább megvesznek egy drága tévét, mint azt. Legalábbis egy bizonyos méretig, ami úgy tűnik, 50-55" körül van, mert ezek még nem vágnak a földhöz egy nem kimondottan szegény polgárt (persze nem itthon, hanem nyugatabbra). A nagyobbak meg már extra drágák, annyiért tényleg nem kell senkinek.

Ja, videoszemüveg: a 2D-s tényleg nem (kell senkinek), de az a 3D-s elég érdekes. Szerintem egy kis reklámmal kedvet lehetne neki csinálni, főleg ha jobban beindul a "3D őrület" (jó értelemben). Legalábbis ha nem horror az ára.

[ Szerkesztve ]

(#56) dabadab válasza dezz (#55) üzenetére


dabadab
titán

A projektoroknal azert valos problema a praktikum kb totalis hianya. Persze, ha az ember dedikalt mozitermet epit, oda jo, de amugy abszolut nem helyettesitoje a TV-nek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#57) priti válasza dabadab (#56) üzenetére


priti
addikt

Ezt már többször hallottam és elég furcsa, mert ha belegondolsz megveszel egy TV-t beteszed a ház xy pontjára és soha hozzá sem érsz, megnyomod a távirányítót és nézed. Egy projektort meg ugyanígy felteszed a mennyezetre xy pontra és soha hozzá sem érsz, megnyomod a távirányítót és nézed, szerintem tökugyanaz.
Itt szerintem egyedül a lámpa ára az ami gáz, mert az tényleg elég drága és ahhoz képest az a 3-4 ezer óra amit megy meg tényleg elég soványka. Ez szerintem csak úgy megy ha végiggondolod előre és ha úgy döntesz, hogy megveszed akkor előre megveszed a tartalék lámpákat is nehogy később ne kapj a vonatkozó típushoz, meg az állványt is és szépen bevésed a HDMI kábelt a falba összeszereled és nem buzerálod, azt a filléres porszűrőt meg cseréled normálisan, amikor kell. Ezt így előre összeadod és azt tekinted a projektor árának. A vászon meg erősen túl van szerintem spirázva, egy 2000 ansis projektornál már akkora a fényerő, hogy a horror drága vásznakhoz képest fillérekből össze lehet hozni egy jó felületet. Veszel mondjuk fehér fotópapírt tökéletes a célra, semmivel se szarabb, mint a vászon, itt egy teszt

Hardverlesen

(#58) dabadab válasza priti (#57) üzenetére


dabadab
titán

"Egy projektort meg ugyanígy felteszed a mennyezetre xy pontra és soha hozzá sem érsz, megnyomod a távirányítót és nézed"

Ugye a felrakás eleve kihívások elé állítja az embert: a plafonon oda kell vezetni a drótokat meg rögzíteni kell valahogy. Aztán meg kell oldani, hogy a projektor és a vászon között ne legyen pl lámpa meg hasonló tereptárgyak, a vászon jó helyen legyen ám mégse legyen útba (az LCD TV-s topikban elég gyakori, hogy direkt relatíve kicsi (40" v akár 32" alatti) TV-ket keresnek, mert nincs hely).
Aztán a konkrét használat: először az ember besötétít (mert különben lőttek a kontrasztnak), bekapcsolja a projektort, amiben felzúg a venti a gép meg melegedik, az ember meg vár és vár, hogy végre legyen kép, amit néz, egészen addig, amíg nem kell porfiltert, lámpát meg egyebeket cserélnie.

(Amikor építkeztünk, komolyan felvetődött, hogy a nappaliba projektor kerüljön, volt is projektor kipróbálásra de a fentiek miatt LCD lett.)

DRM is theft

(#59) priti válasza dabadab (#58) üzenetére


priti
addikt

Mindennek megvan a maga megoldása. Alapesetben a sima konzolnak olyan hosszú a csöve, hogy éppen csak annyival van a plafon alatt a projektor, hogy meg lehessen dönteni. Ezt a csövet lehet venni különböző méretben hozzá, így lehet állítani, hogy milyen magasan legyen, mennyit lógjon be, ha lámpa vagy ilyesmi van az útban akkor hosszabbat kell venni. Úgy van megcsinálva, hogy ezen a vastag fényezett csövön belül futnak a vezetékek, amik a gép fenekéből mennek fel, így nem lomos.
Ez a cső van kétoldalt kifúrva amúgy és a lyukakba pattan bele egy rugós szár, amikor összetolod az alsóval, mint a porszívócsövet, az tartja meg az alsó részét, ha ennek a végét megnyomod simán le lehet kapni anélkül, hogy a mennyezetről bármit is leszednél, tehát az alsó rész amire a gépet csavarozod gyorscsatis, egy az egyben le lehet kapni egy mozdulattal. A felső rész rögzítése vagy tipli, vagy ha valami finom vasalt beton van, akkor a kétoldalas 3M ragasztó, utóbbiból nem mindegyik jó persze, de lehet kapni nagyon erőset, ami simán megtartja a súly többszörösét is akkora felületen, nyilván ha olyan a vakolat, hogy a szentlélek tartja, akkor azt le kell kapni azon a részen. 230V az egyértelmű, hogy a lámpától megy, a falra meg duplakapcsoló, enyik a lámpára a másik a projektorra, hogy le lehessen kapcsolni, ne kelljen felmászni ha ki akarod nyomni, hogy ne legyen standby állandóan. Az egyetlen meló a vésés, vagy az álmennyezet. Lehet kapni persze ízlésesebb kábelcsatornát, de az nem az igazi. Vászon meg a falon fixen, mint a tapéta, annál nincs jobb, nincs útban, nem lesz baja, max a motoros vászon van még ami nincs útban, de azzal csak a baj van meg horror drága. Padlásszobában lehet könnyebb, ott csak kidurrantod a gipszkartont, a padláson felkapod a szigetelést és az alatta arra húzod a vezetéket, amerre akarod aztán meg vissza le. Szerintem amúgy a legegyszerűbb feldobni valami hullámot ilyesmit álmennyezetből aztán abban mehet a dzsindzsa, úgyse látszik és ezt bárhol el lehet sütni. Az egészet nem éri meg emiatt, meg a belmagasságot is kár beáldozni.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#60) wolfman válasza debug (#43) üzenetére


wolfman
veterán

Pontosan ez van nálam is. Nekem egy Canyon mp3 lejátszóm van, és annak már csekély a fényereje és rettenetesen beleégett a szöveg! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.