Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65) Dany007 válasza ddekany (#63) üzenetére


Dany007
veterán

Ezzel nem értek egyet teljes mértékben.
Azt a legelején le kell szögezni, hogy az egész kérdéskör a nézőtávolságtól függ. Meg persze a képátlótól. Tehát ha így nézzük, akkor fölösleges növelni a ppi-t. Hiszen ha veszek egy nagyobb tévét, max hátrébb ülök. (már ha tudok, mert nálunk a nappaliban nem tudnék)

Szal amiért nem értek egyet az pl az iPhone 3GS és a 4 közötti irdatlan különbség. Egyik ugye 160ppi-s a másik 320. Egymás mellett lejátszva ugyanazt a youtube HD videót irdatlan nagy különbség volt a kettő között. Pedig a 3GS-nek is nagyon szép képe van / volt. De a 4-et mellétéve rögtön látszott a nem kicsi különbség. Természetesen mindegyiket ugyanolyan távolságból nézve. Valószínűleg bizonyos távolságból már nem lehetett volna különbséget tenni a kettő között. De tény, hogy a különbség nyilvánvaló volt.

Ha megnézzük, egy 42 colos TV 1080-ban mindössze ~ 48ppi-t ad, ugyanezen méretben 4k felbontás esetén már 100ppi-t kapunk! Ami durván a duplája! Ez szerintem film esetében is észrevehető különbség lenne. Nem azért, hogy a szőrtüszőket is lássuk. :) Hanem azért az összhatásért amit a korábban említett 3GS és 4 közti különbségként láttam.
Hiszen a két iPhone kijelző között is pontosan duplája volt a különbség ppi-ben. Ahogy a fHD és 4K között is az lesz. De megint fontos megjegyezni, hogy azonos nézőtávról beszéltem. És relatíve közeliről. Az iPhone-okat egy asztalon tettük egymás mellé. Kb 60-70 centiről nézhettük (nem 20-30-ról mintha kézbefognánk a telefont). És ott is látszott az a 320dpi! Igen látványosan!
Mert aki a 42 colos tévét is 3,5-4+ méterről nézi, ott tényleg nem számítana semmit, hogy most fhd vagy 4k.

Az fps növelés se rossz dolog. Úgy tudom erre is vannak már technikák és szabványok. Asszem 24 helyett 48fps meg talán valami 60-asról is hallottam már. Felőlem ez is jöhet.
Bár a nyersanyag méretét hasonlóképpen növeli, mint a megnövekedett felbontás.
Tehát ha veszünk egy 4k-s anyagot 48fps-sel, akkor az ugye egyszer 4x-es méretnövekedés, másszor pedig 2x-es. Vagyis összesen 8x-os lenne a fileméret növekedése. Ergo egy 20GB-os fHD filmből lenne 160GB :)

(egyébként a dolog eldöntése egyszerű. a 4k úgyis elfog terjedni. be kell menni majd egy üzletben és megnézni a két tévé között a különbséget. gondolom lesz rá demó anyag bőven. és akkor ott majd mindenki eldöntheti, hogy látja-e a különbséget és megéri-e)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.