Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Taranti


Taranti
senior tag

"A végfelhasználói piacra csak később érkezhet, ugyanis a legtöbb, négy memóriacsatolóval rendelkező alaplapot ma 64 GB-os összkapacitásra hitelesítik."

Pláne úgy, hogy a memóriavezérlő a processzorban van... :DD

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#2) DraXoN válasza Taranti (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

attól még nem biztos, hogy működik, az alaplapnak is fel kell ismernie a memóriát (persze, lehet attól még működne).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) hokuszpk válasza Taranti (#1) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

viszont az alaplapon nem kotelezo bekotni az osszes cimvezeteket, csak amennyi az alaplap specifikaciojaban megadott memoriamennyiseg mukodesehez szukseges.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 128GB-os kit árát kérném hétvégi költőpénznek;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) erer1000 válasza Taranti (#1) üzenetére


erer1000
őstag

Intel atom 8350 az Intel szerint 2gb ramot támogat, nekem mégis 4gb os laptopom van tőlük.

AMD FX régebbi lapok 32GB ramot írnak max, néhány késői szériás lap 64GB-ot.

Sehol nem találtam leírást hogy mennyit is támogat maga a cpu max, és ezért írtam az amd-nek, mire válasz az volt hogy a cpu támogatja a 64GB-ot is, egyedüli faktor ami közbe szólhat az az OS (32 vagy 64bit) , illetve az alaplap.

Szóval ne mondják nekem hogy a DDR3as ősi FX 64GB ot kezelne, de a DDR4 egyéb konfigok nem.

Második kérdés, miért függ az alaplap gyártótól valamennyire is hogy megy-e annyi rammal?
Nem közvetlenül a cpu mem vezérlővel kommunikálnak a ramok? :)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#6) ripla


ripla
őstag

Ilyen árak mellett perpill rohadtul nem éri meg PC-t összerakni.

(#7) tibaimp válasza t72killer (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Olyan ~420.000 - 750.000 Ft között találtam, mondom megnézem már mennyi "költőpénzt" szeretnél hétvégére! Baszki, megyek veled én is :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) t72killer válasza tibaimp (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD , belefér, komplett haveri körrel lehetne a hordók és csajok fenekére verni :DD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) tibaimp válasza t72killer (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:C :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) Tidus válasza erer1000 (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Ha a CPU memöria vezérlő tudja, akkor az alaplapnak csak egy BIOS kell. De ha a CPU is tudni akarja akkor egy BIOS CPU mikrokód.

(#11) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

már csak a dram árakat kellene harmadolni, és egész korrekt lenne. mondjuk 4x32 még úgy is zsebbenyúlós kategória... így meg horror.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#12) 8Ball


8Ball
tag

Aszongya 2 DPC-vel az 256GB TR és i9 vonalon, azért ez nem rossz. :Y

(DIMM/Channel)

Bár standard egy vese mellett az első szülöttet is elkérik érte. :DDD

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#13) Lacika112 válasza 8Ball (#12) üzenetére


Lacika112
aktív tag

i9 ek csak 128 GB-t támogatnak ha jól tudom

[link]

[ Szerkesztve ]

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#14) TeeJay


TeeJay
félisten

miért 18chip van a képen egy oldalon?
ez milyen kép amúgy vagy mit tud ez a modul?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) 8Ball válasza Lacika112 (#13) üzenetére


8Ball
tag

Tudom, én is ilyet hajtok, de nem kizárt hogy mesterséges limit ami később felodható. Persze ha van rá akarat.

És még itt van a pletykált(?) leendő HEDT csúcs LGA3647 alapon 6 csatornával.

[ Szerkesztve ]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#16) Hani válasza TeeJay (#14) üzenetére


Hani
aktív tag

Kiválasztották az első képet a Samsung oldaláról (pedig az egy RDIMM modul, https://en.wikipedia.org/wiki/Registered_memory).

[ Szerkesztve ]

(#17) Tidus válasza Lacika112 (#13) üzenetére


Tidus
addikt

Annyit támogat, alaplap meg kap egy új Biost. Ha 128 GB kell, lesz.

(#18) 8Ball válasza Tidus (#17) üzenetére


8Ball
tag

Az már most is megvan csak 8x16 felállásban.
Itt a 256 lenne az érdekes, bár tény hogy nagyon vékony rétegigény.

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#19) Tidus válasza 8Ball (#18) üzenetére


Tidus
addikt

Mást írtam, és mást gondoltam.
Nálam 4x16 van, itt csak Bios frissítéssel menne a 4x32. Mivel az i9 tudja a 128-at.

(#20) westlake válasza Taranti (#1) üzenetére


westlake
félisten

A PCH határozza meg a memória maximális méretét.
Mondjuk érdekes módon mindig a CPU-nál tüntetik fel a maximális méretet.

#19: Miért kellene BIOS-t frissíteni? Én még nem láttam olyan BIOS-t aminek az egyik "feature"-e az lett volna, hogy kezeli a 32GB-os modulokat. Ha egy CPU 128GB-ot tud kezelni, akkor azt elméletileg egy slotban is kell tudnia minden alaplapnak.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21) DraXoN válasza erer1000 (#5) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Működne, de ha az alaplap nem találja meg a memóriát vagy mert nem ismeri fel, hogy az adott holmi memória.. vagy "rosszul" van megírva az uefi és nem tud mit kezdeni a memóriából kiolvasott "nagy" mennyiségű címtartománnyal ezért inkább figyelembe se veszi (vagy csak nincs felkészítve a címzésére azon a tartományban a driver vagy vezérlő).. bár utóbbi inkább már "hardveres".. pl. az említett DDR3 FX platform támogat "high density" memóriát asztali gépeken, intel DDR3 platformok nem... Lehet is kapni emiatt olyan ramot ami csak FX rendszeren működőképes.. így kerülhet akár 64GB-ram egy FX alá (a 4 memória solt ellenére).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#22) erer1000 válasza DraXoN (#21) üzenetére


erer1000
őstag

DDR2 ből is voltak High density-s ramok, Phenom II alatt szépen nézett ki így a 4x4GB :U

mai napig kapni is olcsón.

de 16GB DDR3.. :( :( :( se olcsón se drágán sehogy kb

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#23) DraXoN válasza erer1000 (#22) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

jah.. néztem is 4x4GB DDR2 8-9ezer forintért már van ebayen (postával) ... ddr3 32GB (4x8GB) úgy 30ezertől.. anno voltak 16GBos modulok is, de eléggé "elfogytak", úgy egy éve csak alig-alig kerül belőlük fel.. használtan akad esetleg, de az is csak ritkán... de még a 32GBos pakk is nagyjából "jó áron" van a mostani helyzetben... 16GBnyi ram értelem szerűen a fele környékén van.. persze ezek FX "only" ramok.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#24) jedis válasza DraXoN (#23) üzenetére


jedis
senior tag

Én is tervezgetem már jó rég az AM4-re váltást, és természetesen engem is, mint sokan másokat az eszméletlen Ram árak tartanak vissza tőle. :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#25) winhate válasza Lacika112 (#13) üzenetére


winhate
őstag

Ezert sem erdemes venni ilyet :)

Ha sok ram kell akkor csakis xeon (dualban akár).

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#26) Crytek


Crytek
veterán

Jöhetne ezen a piacon is valami új versenyző , vagy történhetne valami valódi csoda ,mert az hogy 32GB ram 100-110k attól sugárba hányok :W

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#27) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A DDR4-es szabványú megoldással már a négy memóriacsatolóval rendelkező asztali gépekben is lehetséges lesz a 128 GB-nyi kapacitás kiépítése."

Már amennyiben ilyen árak mellett valaki akar ilyesmit. :)

(#28) winhate válasza Crytek (#26) üzenetére


winhate
őstag

Figyelni kell az árakat.... amikor holtponton volt akkor vettem meg a 2x8gb 1600 hyperx blu ddr3 -at ( nem hoki fury!) 18k -ert itt a ph -n. Most min 40k ez a ram pár(savage).

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#29) #95904256 válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


#95904256
törölt tag

Ebben az a fura, hogy már tavaly is volt olyan asztali gépem amiben 256GB (8x32GB) volt, még ha nem is UDIMM modulokkal. Ha jól rémlik ASUS lap volt, amire gyárilag 64GB limitet írtak rá, csak gondoltam egy próbát megér, így kitömtem. :D

(#30) pubyy válasza #95904256 (#29) üzenetére


pubyy
tag

...ez egy drága tömés volt..... :))

(#31) koko52 válasza erer1000 (#5) üzenetére


koko52
veterán

Sok esetben az történik, ha a lap max 4gb modulokat kezel, akkor a 8gb-os modult lefelezi és 4-nek mutatja, egyszerűen csak az egyik oldalát használja és a szoftverek is ezt mutatják. Tapasztalat. (DDR3)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#32) Dr. Akula válasza #95904256 (#29) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nálam is van még pár üres slot, nem akarod kitömni pár ilyen modullal? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.