Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) kennystyle


kennystyle
tag

Nagyon kíváncsi leszek milyen hűtés megoldások lesznek 600 wattos kártyákra.
Egy 3070 ti után próbáltam egy 3080-at, hogy kell -e nekem az a plusz teljesítmény és gyorsan váltottam vissza a 3070-re. Az a plusz hő amit okádott ki magából, óriási volt a különbség a 200w és a 300w+ között. Eldöntöttem, hogy megvárom inkább a kövi generációt a feljebb lépéshez, hogy ott majd talán lesz 200w környékén valami ami hoz +20/30/50% teljesítményt de ezek szerint ne álmodjak róla.
Lassan az lesz a megoldás, hogy a gamer PC-nek is kell egy "szerverszoba".

(#152) Duree


Duree
veterán

Azért az nem semmi egy 750w fogyasztású vga, de ez még rendben van de olyan hűtés kell rá gondolom ami talán 4 slottot is felemészt, persze lehet tévedek.

duree54

(#153) ricsip válasza kennystyle (#151) üzenetére


ricsip
addikt

Pedig pont az a mondás, hogy a következő generációra (idén nyár vége/ősz eleje) csak belenyom nvidia még +100W fogyasztást, amitől lesz 5-10%-al gyorsabb, oszt vegyétek parasztok!

-

(#154) ricsi99 válasza kennystyle (#151) üzenetére


ricsi99
addikt

Víz. 300+w os karim van r9-290 . Levgővel , halkan esélytelen.. Vagy "turbina" fokozat a léghűtön :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#155) #16939776 válasza kennystyle (#151) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem akarod a hulladékhőjét a lakótérbe beengedni, akkor mindenképpen. Csak az a kérdés, hogy ez mennyibe kerül, hol/kinek éri meg a lakótérből lekanyarítani pár négyzetmétert, és megoldani annak a légkezelést. Azért hogy "kényelmesen" meg tudja valósítani a PC-s játékot, otthon.
Felvethetném ezt úgy is, hogy ez a döntés előtt megállva egy pillanatra, illene elgondolkozni azon is, hogy ezért a "csekély áldozatért" cserébe mit is kap a PC-s játékoktól?! :DDD :))

(#156) kennystyle válasza #16939776 (#155) üzenetére


kennystyle
tag

Alapvetően így gondolom én is. Vannak olyan szűk rétegek amibe én is esek szerencsétlenül, akinek nem nagyon van más megoldás. Szimulátor versenyzés... Amúgy sem egy pénztárca barát dolog, VR ~200e, kormány/pedál 300+ ha minőségit akarsz. Persze ezek nem kötelezőek, de ha komolyan tolod előbb utóbb igény lesz rá csak az a kérdés mennyit áldozol rá. Ehhez akkor már kell egy combos VGA, és akkor jön az a kérdés, hogy még ha rá is dobsz arra is 3-500 ezret vagy ki tudja mennyit még akkor is ülj egy kazánon.
Aki versenyzett már VR-ben pár órát folyamatosan, az tudja, hogy bele lehet izzadni normál szobahőfokon is, hiába ülsz egy helyben, és ha még melletted tolja ki a gép a forró levegőt az nagy élmény.

(#157) Whysperer válasza Hellwhatever (#1) üzenetére


Whysperer
addikt

Most mondjam azt,hogy CFX artistként 1 heti fizetésem egy 6900xt ,de ,hogy biztos nem adok annyit egy VGA-ért fölöslegesen, mert kb testeltük órákon át és kb 15 perccel vagyok előrébb a egy 3070TI-al egy GTX 1080-tól. Vicc. Szóval kb nekem az értéke az lenne,hogy több FPS-em lenne,de az a 3 játék amivel játszom ,hogy fix 100+ 1440p-ben evvel is. Szóval ,hogy 120 heylett 220 legyen kb holt l....rom. Szóval Ez egy elég szar hasonlat volt részedről. Szerinted a Fizetédet nem tudnád msára költeni,ha 300 lenne a high end? Ha mást nem elmehetnél 1 hétre nyaralni valami brutálsi helyre vagy Én például inkább a gyerekeimre költöm el mint egy sz.r VGA-ra.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#158) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Eltelt pár nap, eddig szándékosan nem reagáltam egy #1-re érkező válaszra sem.

Szerencsére akadt pár arc akiknek leesett a dolog, nekik innen is high five! ;)

Akiknek nem, azoknak most kicsit explicitebben:

Kurvagáz az ami az árakkal történik: Amikor visszatekintesz és 10 éves távlatban folyamatos önképzés és ranglétrán való feljebb lépkedés után azt látod hogy bár a többszörösét viszed már haza, kategóriára vetíte vásárlóerőben mégis nagyjából ugyanott vagy mint amikor elkezdted.
Na ez az a kellemes érzés amire #1 reflektál ironikus módon, ugye nem hiába van ott a zöld cacodemon a végén. Mert ugye akár akarjuk akár nem, akármennyit is visz haza az ember, a jelenlegi gazdasági folyamatok elől kisemberként nem tudunk elbújni.

Részemről a téma lezárva, nem szeretném tovább offolni a topikot ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#159) b. válasza Hellwhatever (#158) üzenetére


b.
félisten

Korrekt :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#160) fanti válasza Whysperer (#157) üzenetére


fanti
addikt

:R :R :R

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#161) adr0001


adr0001
tag

Családos emberként én az ár/érték arány megszállotja vagyok. A szívem 6800xt-t mondott de mégis egy 6600xt-nél kötöttem ki. Mert ott van még a fogyasztás is mint szempont.

Legközelebb akkor fogok elégedetten a kasszához fáradni ha 75-100% plusz teljesítményt adnak ahhoz képest 200W TBP alatt. Addig lehet bármi a marketing anyagokon, nem igazán fogom fejlődésként elkönyvelni. És azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül.
Szóval, legyen úgy!

Az MSRP - nemhogy a felnyomott árak - már régóta különösen értelmezhetetetlen számomra. A 6600xt pl. akkora mint egy hálókártya. Hűtővel. :C

Megjegyezném, ha a gyártók szerint ennyire szarunk a fogyasztásra, akkor vajon miért nyírták ki a multi-gpu supportot? Hogy aztán behozzák a multi-chip dizájnokat? Ahol a chiplet-interconnect-re fog elmenni a felhasznált kraft fele? Értem én hogy célszerűbb így, ebben a formában, de egyre nyilvánvalóbb hogy ki akar jobban járni az usernél.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#162) #16939776 válasza kennystyle (#156) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha már kénytelen vagy egy kazán mellett üldögélni órákat, csináld meg úgy a gép légcseréjét, hogy az összes hideg levegőt alul szívja be körben a padló fölött pár cm-ről és a dobozból kilépő meleget direktben a plafon felé indítsa el.
Utána nem győzől majd hálálkodni. ;)

Nagyon megnyugtató számomra olvasni ezeket a hozzászólásokat, mert azt bizonyítják, hogy többen, teljesen más utakat kitaposva is juthatunk teljesen egyező véleményre.

[ Szerkesztve ]

(#163) Whysperer válasza adr0001 (#161) üzenetére


Whysperer
addikt

Hozzátenném Eleje óta vadászok 6800XT. Csak egy példa. Azoknak akik szerint az áruk a VGA-knak nem egy retardált Hardvarpró.- új és pár napos 6900xt van fent 419-430 -ért... 6800xt az új vagy pár naposak 400-425 között. SZóval valaki szerint ez normális dolog..? Ugyan itt ahol a 6900xt legtöbb játékban 4-5 fpssel van elamradva a 3090-től .. Akkor a RTX 3080 meg 490.000 ft-ért van. Biztos nekem van hülye gondolkodásom ,de,hog yén inkább egy 6900xt vennék 419 ért mint egy 3090-t 699-ért.De ,hogy a 3080 ára sem normális az is biztos

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#164) b. válasza Whysperer (#163) üzenetére


b.
félisten

Ez nagyon felbontás és játékteszt függő. 4 K ban de vannak tesztek [link] ahol 1440P ben is és VR ban az elméleti 700 dolláros 3080 12 GB is erősebb vagy legalább hozza azt mint az 6900XT és a 3090, sőt a 3080Ti is csupán teljesítményre a 3080 12 GB mellett szinte értelmetlen. A szinte szó az a necces Vram mennyiség miatt van ott.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#165) Whysperer válasza b. (#164) üzenetére


Whysperer
addikt

igen ,d emsot arról beszélünk ,hgoy 230 vagy 240 FPS-ed van nem arról,hogy 15 VS 220. Szóval Nekem 5-10 FPS nem fog megérni + 100-250 ezer Ft-t. Én si nézegettem teszteket. ott a techspotos is.



Ez nekem nem ér meg 5000 Ft többletet sem.
[link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#166) nubreed válasza PuMbA (#11) üzenetére


nubreed
veterán

Csak nem MO -on. Nem tudom néztél-e mostanában magyar webshopot, az MSRP -hoz képest (még úgy is, hogy beleszámoljuk mindent amit bele kell, 27! áfa, euró árkülönbözet, stb) nagyon messze vannak a magyar árak, jóval több mint +10-25%.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#167) nubreed válasza Puma K (#50) üzenetére


nubreed
veterán

Az 50-60e Ft-os kategória az most a 150ezer béke időben. De most nem béke idő van, hanem még mindig sokkal a béke idős árak felett vagyunk, tehát a mostani realitás az, hogy amit népkártyának hívnánk az most minimum 200-250 -ért játszik. (1080@60 fps?)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#168) ddekany válasza adr0001 (#161) üzenetére


ddekany
veterán

A játék persze elve durván nem a család számára nyújtott ár/érték arányról szól. A veszteség mellett ami a játékra felhasznált időből adódik (ahelyett hogy X hasznosabb dolgot csináltad volna), valószínűleg elenyésző a kártya ára még most is. Persze sokan érvelnek azzal, hogy kell gőzt leereszteni, stb., de valójában alighanem nélkül is ugyan úgy menne a szekér tolása, csak (talán) kellemetlenebb lenne, szóval úri huncutság ez valójában.

(#169) b. válasza Whysperer (#165) üzenetére


b.
félisten

Az utolsó mondatodra reagáltam, hogy én 6900XT-t sem vennék egy 3080 12 GB ellenében, mert 4 K ban gyorsabb és olcsóbb. Amit linkeltél abban régi 10GB 3080 van,2020 as teszt.
jelenleg a 6900XT és 3080Ti- 3090 ( Ti) kivételes esetekben érhetik mega felárukat,de normál esetben ahogy írod, pár FPS ha van egyáltalán. Az egyik ilyen kivételes eset a kevés Vram vagy a VR teljesítmény. AZT gondolom én is, hogy a felső házban a 6800XT és a 3080 12 GB a jó öntés.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#170) adr0001 válasza ddekany (#168) üzenetére


adr0001
tag

A GPU idő 1%-a itt a játék. De Így is megvenném a csúcsot, ha a 3x-os felárért nem csak és kizárólag annyit kapnék hogy 1080p vagy 1440p helyett 4K ugyanaz, brute force. A GPU idő maradék 99%-a madVR upscale, tartalomhoz profilozott képjavítással, és artifact mentes frame interpoláció/framerate konverzió a nagyképernyőre. Ezt már úgy 14 éve nem bízom az aktuális kijelzőbe/projektorba beépített elektronikára. Anno már a masszívan underclockolt HD 7970-nek is elég volt 2 ms 1 köztes képkocka kiszámításához @ FHD/60fps.

A HD7970 volt az utolsó újonnan vett TOP VGA-m, GF 2 GTS től kezdve volt egy pár, az ár/érték arányba bújtatott top tier utálatom nem újkeletű, itt egy példa, alapja az előbb említett videós mozgásalapú frame interpoláció:

Kb. 30 ms input laggal fix 30 fps tényleges render -> 120 fps az arcodba simán mehetne már egy évtizede, szoftveres oldalról megoldva a GPU-n futtatva, leszarva a gyártókat. Ha a TV csinálja ezt a melót gusztustalanul nagy lesz a lag mert a következő 3-4 képkockára szükség van a minél pontosabb mozgásvektorok kiszámolásához és az artifact mentességhez, de még így is szar a végeredmény amit ad (számomra, ezért végzi a PC a melót). Viszont ha ez a tech be lenne építve egy játékmotorba, akkor az egér és a billentyűzet vagy a gamepad mást sem adna csak a TV számára pl. érthető okokból pont ismeretlen mozgásvektorokat. Méghozzá elég pontosan. Számolni sem kellene őket, csak mérni. A vertex adatok sem dísznek lennének amikor a képernyőn megjelenő dolgok jövőbeli pozícióját kell esetlegesen kikövetkeztetni. Újrafelhasználhatóak. Már csak egy minimális off-screen renderingel kellene megspékelni, és kb behozták az rtx 3060 - rtx 3090ti framerate különbséget - azonos felbontáson és részletességgel - egy szoftveres trükkel, majdnem ingyen, néha egy kis szeméttel a képen amit egy kolibri talán észrevesz. Most éppen nem a kereket találom fel, hanem ősidők óta létező eljárásról beszélek. Számítás oldalról sokkal-sokkal költségesebb pl. 8 frame-t kiszámolni, mint kikövetkeztetni hogy milyen mozgás történt az első és a nyolcadik frame között a két frame-t alapul véve, és csak a változások rajzolásával törődni a meglévő képi adatok felhasználásával. De nem. Nem kapsz frame interpolation-t. Vedd meg a csúcsot, számolja csak ki a jelenetet 8x, kettő helyett, nem érdekes ha 600Wattba kerül (meg 3000$-ba). Eddig úgy tűnik megy a bolt.
Most talán az FSR 2.0 egy picit erről is fog szólni ha minden igaz. Megy is a taps oda ha így lesz. Nem jófejségből csinálják, valószínűleg pánikolnak az elszálló fogyasztás miatt

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#171) podtibi


podtibi
senior tag

3080ti "msrp" áron! [link]

Ezt inkább rád bízom.

(#172) nubreed válasza podtibi (#171) üzenetére


nubreed
veterán

És ez a firstshop mennyire megbízható? Most hallok róluk először.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#173) gejala válasza nubreed (#172) üzenetére


gejala
őstag

Teljesen, én úgy 2008 óta mindig vagy tőlük vásárolok vagy az Oázistól.

(#174) Sonja válasza gejala (#173) üzenetére


Sonja
veterán

Itt mindig az a kérdés, hogy egy garanciális esettel hogy állnak hozzá! :K Eladni mindig tud mindenki (Nagyjából! :D ). ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#175) ricsip válasza Sonja (#174) üzenetére


ricsip
addikt

Jah, a pénzdet az ország összes csalója el tudja tenni.
Ha meg holnap megszűnik a cég felszámolás miatt, és selejtet árultak, rohanhatsz fűhöz-fához-békéltetőtestülethez garanciális cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

-

(#176) podtibi válasza ricsip (#175) üzenetére


podtibi
senior tag

-Téves hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#177) gejala válasza Sonja (#174) üzenetére


gejala
őstag

Kétszer is gariztattam a Firstnél, rendesek és rugalmasak voltak.

(#178) nubreed válasza gejala (#173) üzenetére


nubreed
veterán

Rendben, köszi. Bár nekem a 3080Ti nem pálya, de 3060Ti/3070 -et is láttam egészen normális árakon itt, nálam inkább ezek játszanak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#179) Lessmessino válasza PuMbA (#11) üzenetére


Lessmessino
csendes tag

Te miről beszélsz? még most is majdnem kétszeres áron lehet beszerezni, de jó az az ajánlott fogyasztói ár, vegyük csak több mint másfélszeres árnak.... egy 3070 ajánlott ára 220-230, árfolyamtól függően, ehelyett majdnem a duplája a legolcsóbb is..

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 7 7800x3d; AMD Powercolor RX 6700XT Hellhound; MSI Mag B650 Tomahawk Wifi; G.Skill 32gb DDR5 6000Mhz; Corsair HX750; LG 24GN650-B 144Hz; Redragon Kumara; Razer Deathadder V3; Steelseries Arctis 3; Meta Quest 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.