Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Software engineer-ként engem ez az egész áremelkedés dolog nem érint:
10 éve is 1 havi nettó bérem volt egy top vga meg most is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) gliskard


gliskard
senior tag

A főként a bányászok miatt felvert árak mellett is volt kereslet a VGA-kra a HC játékosok körében (is).
A két GPU tervező termék fejlesztő osztályai pedig gondoltak egyet és feljebb tolták az árakat – igaz, hogy ennek csak kis része folyik az AMD/NVIDA kasszájába, de lényegesen nagyobb teret enged a tervezésnek...

Aztán a piac majd eldönti, hogy mennyire működőképes/profitábilis ez az elgondolás.

(#3) KISDUCK


KISDUCK
addikt

"Az AMD és az NVIDIA is részben a fogyasztás növelésével fog extra teljesítményt szerezni" :DDD

Hát eme teszt videó alapján a dupla teljesítményt (játékokban) dupla fogasztással sikerült elérni, szóval lehet hogy nem a legjobb az irány. Az RTX 4090ti 1000 wattot fog kérni, az RTX 5090ti pedig 3x160 amperes 380 voltos csatlakozóval lesz ellátva, az RTX 6090ti-hoz már szénerőművet fog csomagolni a gyártó hogy ki lehessen hajtani, az RTX 7090ti-hoz meg rendelésenként építenek majd +1 reaktort Paksra, a 8090ti meg egy befogott fehértörpét kér majd energiaforrásnak...

(#4) Alveus válasza Hellwhatever (#1) üzenetére


Alveus
tag

Ne így akarj barátnőt szerezni :D ha meg menőzni akartál, akkor emelem a licitet, fél havi, de eszem ágában sincs 1,5 a jövőt tekintve inkább 2 milliót kifizetni egy nyomorult kártyáért.

(#5) Abu85 válasza Hellwhatever (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nálunk meg itt marad a hardver ingyen. Én nyertem. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) 1dude válasza Hellwhatever (#1) üzenetére


1dude
aktív tag

Az ügyesebbek Twitchen 2 perc alatt összeszedik az árát, szóval valamit nagyon rosszul csinálsz ;]

(#7) Hellwhatever válasza Abu85 (#5) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Mindig 10000-ért tankolok nem értem miért sopánkodnak az emberek hogy drága a benzin. :D

Spoiler: [Irónia ON] #1-ben is ha nem menne át.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8) tlac válasza gliskard (#2) üzenetére


tlac
nagyúr

ez nem csak a bányászok miatt van, a többi tényező sem sokkal jobb jelenleg:

-chiphiány nem oldódott meg
-az infláció kb. mindenhol emelkedik
-Kínában megint covid pánik van, plusz lezárások
-meg van épp egy háború is az összes súlyos következményével

[ Szerkesztve ]

(#9) duke


duke
aktív tag

Legkozelebb processzorba epitve veszek videokartyat, az is pont eleg lesz. Mert azt leshetik, hogy a banyaszok miatt haromszoros aron veszek videokartyat.

(#10) Wilks válasza Hellwhatever (#7) üzenetére


Wilks
tag

Pedig a 2080 Super elég jó.... . :DDD

Különben egy mostani csúcs kártya ára orb... magyarisztanban mennyi? :)

[ Szerkesztve ]

(#11) PuMbA válasza duke (#9) üzenetére


PuMbA
titán

Szerencsére nincsenek már bányászok és háromszoros ár sem. A boltban a VGA-k már csak 10-25%-kal mennek a meghatározott áruk fölött.

[ Szerkesztve ]

(#12) LGG555 válasza PuMbA (#11) üzenetére


LGG555
aktív tag

Na akkor az sem az én kártyám lesz, annyit nem adok érte inkább leviszem a felbontást 1440p -re.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#13) ricsi99 válasza Hellwhatever (#1) üzenetére


ricsi99
addikt

Szakértelmednél akkor csak a szerénységed lehet nagyobb. :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14) 2018


2018
aktív tag

Évek óta 20 ezeré tankolok nem értem mi a gond az áremelésekkel. :DDD ;]

(#15) gliskard válasza tlac (#8) üzenetére


gliskard
senior tag

ezért írtam, hogy főként...

Egyébként már a Covid előtt is nagyobb volt a kereslet mint a kínálat és elszálltak a kisker árak. Ebben az időszakban jellemzően a bányák direkt gyártósor végéről vásárlásának hatása volt érezhető. A többi amit írtál ezt turbózta tovább (sajnos).

(#16) Rayyy


Rayyy
senior tag

A játékosok átmentek telefonra, a GPU fejlesztők meg elmentek bányászni? Most kéne jönni valami szemfüles fejlesztőgárdának, aki megcsinálná az ultimét népkártyát.
De hallottam is valami kínai kezdeményről...

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#17) macilaci78 válasza gliskard (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fejlődést nem abban látom, hogy nagyobb számítási kapacitás = nagyobb fogyasztás, illetve hogy az egyre erősebb harverek miatt megengedhető az szoftveres oldal optimalizálatlansága, illetve a mesterségesen generált fogyasztói igények az egyre nagyobb felbontásokkal.
Biztos én vagyok szellemileg alulbútorozva, hogy nem látom értelmét, hasznát a 4k/120 fps-nek a fHD/30 fps-hez képest azonos képátló és távolság mellett. Persze, fontos a látvány, de számomra a játékélményt jobban befolyásolják, a bug-ok, a történet, a rendszer logikája. Olyan jókat eljátszottunk anno a Prince of Persia-val is a dobókockányi pixelek ellenére.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) gliskard válasza macilaci78 (#17) üzenetére


gliskard
senior tag

Ezekben egyetértünk 👍🏻
Én 2-3 évvel ezelőtt feladtam a PC gaming-et és lányom nyúzza a régi gépemet mert a Minecraft, Sims 4, Stardew Valley, stb. elfut rajta még vidáman. Én pedig vettem egy használt PS4 Pro-t a Switch mellé és azokon játszom (ha van időm).

(#19) b.


b.
félisten

ez a 600-750W honnan van?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) tbillHUN válasza ricsi99 (#13) üzenetére


tbillHUN
tag

:DDD :DDD :DDD
:C :C :C

(#21) ricsip válasza PuMbA (#11) üzenetére


ricsip
addikt

Mesélj még. 2020 januárban 2070S-t vettem 180 ezerért. Két évvel később az nvidia a 2060-t rángatta ki a dögkútból, és árulják a boltok ugyanennyiért.

[ Szerkesztve ]

-

(#22) hokuszpk válasza b. (#19) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tippre nem az a kerdes, honnan van, hanem az, hogy majd amikor ittvannak a zsugak, akkor honnan lesz ? ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#23) b. válasza hokuszpk (#22) üzenetére


b.
félisten

Hát jah. De azért kérdezem, mert nem láttam még 750 W megemlítést, Kopite is a tegnap előtti posztjában ezt írja :

90 PG137/139-SKU330, AD102-300, 24G 21Gbps, 600W

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) hokuszpk válasza b. (#23) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

látom nem ment át az olvasónia. a Németek megint lekapcsolnak egy atomerőművet.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#25) b. válasza hokuszpk (#24) üzenetére


b.
félisten

DE átjött, csak kifejtettem miért tettem fel a kérdést.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) hokuszpk válasza b. (#25) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ah. akkor nemjött vissza :D :R

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27) fanti


fanti
addikt

Még jó, hogy nem kötelező venni is őket.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#28) 1dude válasza fanti (#27) üzenetére


1dude
aktív tag

Legyártani sem az, minek szennyezni a környezetet.

(#29) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Most is ennyibe kerül egy VGA, csak már a skalperek hasznával együtt. Ha most a gyár kér ennyit, és erre jönnek még rá a nyerészkedők, akkor baj lesz.

(#30) Dr. Akula válasza PuMbA (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

750-ért vettem 1.5 éve a 3090-et, ami már akkor is legalább 50% felárral volt, most 900-ért ennél sokkal gagyibb verziókat pörgetnek.

#17macilaci78: Én már nem szívesen nézegetném azokat a pixeleket, amit anno tévén bámultunk C64-en. Akkor is lett volna rá igény, csak nem volt ami tudja.

[ Szerkesztve ]

(#31) haxiboy válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


haxiboy
veterán

Csak a célközönséget kell megtalálni, bár a hiányt én sem szeretem, alapvetően a kereskedők a termékre rátett haszonnal dolgoznak. Persze egy nagyon keresett terméknél, ahol hiány van, a kereskedők sem hülyék és ráteszik a hasznot. Amit el lehet adni drágábban azt el is fogják adni. :B

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#32) gejala válasza macilaci78 (#17) üzenetére


gejala
őstag

PC-n nagyjából kifújt már a felbontás növelés, monitor méretben nincs értelme 4K fölé menni játékra. Tévéken köv. konzol gen felmegy 8K-ra és aztán ott is vége.
Gyakorlatilag 8K@120 fps a max, aminek még van értelme egy 2D sík kijelzőn. Ennél több mozivászonra se kell.

(#33) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nem tetszik a tény, hogy perf/watt helyett a nyers teljesítmény lesz a jövő. Hozzá kell tenni, hogy a többség úgysem ezeket a 300-400wattos kártyákat fogja használni, bár ha csak az nvidia "60"-as kártyáit nézzük 900-1000 szériánál csökkent kicsit a fogyasztás, azóta meg csak feljebb ment.
Nekem 550-es tápom van, jelenleg 3060-nal, de próbálom a legjobb teljesítmény/fogyasztás beállítást keresni...

V6

(#34) PuMbA válasza ricsip (#21) üzenetére


PuMbA
titán

Mert az 2020 januárban volt, most meg most van. Sajnos a mai világ helyzete rosszabb, mint ami akkor volt :) Felesleges visszasírni, ami már sose lesz. Az élet így működik....jobb idők vannak, aztán időnként elég csúf idők.

Dr. Akula: 3090 az burzsuj kártya, a felső 0.0001%-é, szóval annak az ára nem mérvadó, mert azt annyiért adják, amennyit fizetnek érte. Ez a kategória sose az ésszerűségről szólt, mint ahogy a 40 milliós hangfal vagy a 200 milliós autó. Mindig lesz, aki ennyiért is megveszi, én se adnám olcsóbban, ha örömmel dobálják utánam a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#35) KROK640


KROK640
veterán

A bányászok miatti rekord bevételek után, csak gratulálni tudok, hogy mindössze ennyire futotta a két óriás cégtől...

"egyelőre nem szerepelnek a következő egy évre szóló útitervekben olyan új fejlesztések, amelyek a klasszikus középkategóriát céloznák meg, leszámítva persze a már elérhető hardverek esetleges átnevezéseit." - vagyis újra csak más néven adják el középkategóriától és lefele a kártyákat, tehát ebben a szegmensben az új generáció a világon semmilyen előrelépést nem fog hozni, hiszen ugyanazt kapod mint korábban más névvel. Nagyon remélem, hogy akkor legalább sikerül elérhető árba tolni ezeket, mert végülis pl nekem (és még sokaknak) egy átnevezett RTX3050 is hatalmas előrelépés lenne a jelenlegi 5-6-7 éves VGAjuk helyett.

"A vörös oldal jelentős erősítést tervez az IGP-k szintjén, és jelenleg nem tűnik úgy, hogy ezeknek házon belüli VGA-kkal konkurenciát állítanának, míg a zöldek szimplán a GeForce Now szolgáltatással számolnak kvázi pénztárcabarát alternatívaként." - vagyis a cripto bányászok hátsója lesz kinyalva, meg a legpénzesebbeké, a többi érje be méregdrága kicsit erősített IGP-s procival (procicsere!), vagy menjen a GeForce NOW-ra, ahol pl rögtön az internetjének is ki van szolgáltatva (és persze valószínűleg pont ott nem lesz szupergyors internet mininmális latencyvel, ahol maximum GFNow-ra telne ... )

"Ugyanakkor fel kell készülni arra, hogy a VGA-piac az árazás tekintetében minimum ugrik egy kategóriát, ha nem kettőt." - Miért az utóbbi 2 évben nem ugrott kb 5 szintet??? Még ettől is feljebb??? Itt már azt látom, hogy mesterségesen akarják kiszorítani a kisebb pénzű felhasználókat a PC építés hobbijából, és a folyamatosan fizessél ha játszani akarsz modell felé terelni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36) Alogonomus válasza b. (#23) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az egyik lehetséges magyarázat, hogy a 600 W 21 Gbps memóriákkal párban szerepelt, és minden valószínűség szerint a 21 Gbps helyett is már a másik cikkben szereplő minimum 24 Gbps lapkákat fogják végül használni a csúcskártyákhoz.
A másik nyilvánvalóbb magyarázat pedig, hogy Abu is 600-750 W közé tippelte a csúcskártya fogyasztását, vagyis 600 W mondjuk a basic kiadás lesz, a 750 W pedig a TUF/FTW/Aorus/Suprim és egyéb csúcsváltozatok játéktere.

(#37) 1dude válasza KROK640 (#35) üzenetére


1dude
aktív tag

Utolsó népkártya 6 éve jelent meg, én már csodát nem várok :D

(#38) Yodafon válasza Hellwhatever (#7) üzenetére


Yodafon
senior tag

engem ettol meg erdekelne a bered ;]

I'm gangsta!

(#39) Hellwhatever válasza Yodafon (#38) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

A HAYS-nek egész részletes felmérései vannak minden évben az éppen aktuális IT-s számokról senioritás szerint, ha nagyon érdekel a téma abból tudsz mazsolázni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) Yodafon válasza Hellwhatever (#39) üzenetére


Yodafon
senior tag

Az nem erdekel. A tied erdekem ar ha tenyleg software engineer vagy :DD

I'm gangsta!

(#41) Hellwhatever válasza Yodafon (#40) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Sajnos nem publikus :N

(#42) Stormbird


Stormbird
tag

Nem ártana csirkefarhátasítani a vga árakat a Szent István földjén ;]

(#43) kwzatz válasza PuMbA (#34) üzenetére


kwzatz
őstag

Gyanítom ricsip inkább arra céloz ezzel, hogy amit írtál a korábbi hsz-edben ("A boltban a VGA-k már csak 10-25%-kal mennek a meghatározott áruk fölött."), az a legkevésbé sem állja meg a helyét. Ha megnézed az Nvidia által meghatározott - ráadásul idén januárban emelt - európai MSRP-t (ami az amerikai MSRP-vel ellentétben, a törvényi szabályozás miatt áfával is kalkulál, így kb. 18%-kal magasabb, nyilván az egyes európai országok saját áfakulcsai/egyéb tényezők ezen némiképp módosítanak) az RTX 3xxx szériára, aztán szétnézel, hogy valójában mennyiért pörögnek az új kártyák, akkor nem 10-25% különbséget fogsz találni, hanem nagyjából 50%-ot még mindig. Ráadásul bányászok is vannak továbbra is. (meg lesznek is) :DDD

Ha a crypto úgy alakul, ahogy gondolom, akkor még 4-5 hónap, és közelebb leszünk azokhoz az MSRP árakhoz.

[ Szerkesztve ]

(#44) ricsip válasza kwzatz (#43) üzenetére


ricsip
addikt

Köszönöm a kifejtést, igen pont ez volt a mondandóm lényege.

-

(#45) #16939776


#16939776
törölt tag

Egyszer mégis csak ciki lesz, hogy ennyiért félkész megoldásokat akarnak adni, ami a hulladék hőjével szimplán körülfossa magát.
Pc kártya formátumban ez az irány - amin már elindultak - nem lesz fenntartható, mert rövid úton kényelmetlen lesz a usernek. Akkor meg mindegy lesz, hogy milyen fasza-erős, nem veszi meg a hardvert.

[ Szerkesztve ]

(#46) PuMbA válasza kwzatz (#43) üzenetére


PuMbA
titán

Radeon 6600 esetén biztosan áll az állításom :) Nem néztem meg egyesével az összes kártyát, ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#47) Sanya


Sanya
nagyúr

Felőlem 50000 dollár is lehet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#48) Sanya válasza tlac (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

meg sokan akarják venni=nyugodtan emelhetem az árat.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49) Puma K válasza Alveus (#4) üzenetére


Puma K
veterán

Apa, te vagy az?! :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#50) Puma K


Puma K
veterán

Hol vannak már az 50-60 ezer Ft-os nép kártyák...? :o :(

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.