Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Ez a 27 fullhd meret a laptopok 14 1366x768-a, az ellenseget kell vele teleszorni hogy demoralizaljuk! (de legalabb nem 60Hz)

[ Szerkesztve ]

(#2) turistakolbi válasza flashpointer (#1) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Irodai monitor. Arra tök jó!

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#3) JKJ420 válasza flashpointer (#1) üzenetére


JKJ420
tag

:Y Te ezt komolyan leírtad? Milyen álomvilágban élsz te?

(#4) Busterftw válasza JKJ420 (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

27" 1080p sok embernek nagyon hatareset, ebben igaza van.
Ez nem alomvilag, hanem preferencia. Tavolsagtol fuggoen a 27" 1080p nagyon pixeles tud lenni. 1440p a sweet spot.

(#5) #72042496 válasza Busterftw (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én még tovább megyek, mert számomra a 27" 1440p is messze van a sweet résztől. Ekkora képernyőn szívesen látnék 2880p (5K) felbontást is. Illetve láttam már, azért szeretnék belőle választékot.

[ Szerkesztve ]

(#6) kisfurko válasza turistakolbi (#2) üzenetére


kisfurko
senior tag

Feltéve, hogy számodra az irodai munka arról szól, hogy óránként kétszer ránézel a monitorra. Elég sokáig szüksége van az embernek a szemére, ezen spórolni elég nagy baromság. Ugyanez igaz a székre. Az irodában többet vagy, mint otthon a gép előtt (ha teljes állásban dolgozol)!

(#7) Csandi válasza #72042496 (#5) üzenetére


Csandi
őstag

Akkor meg lehet mindent felnagyítani ha el is szeretnéd olvasni. Szerintem 1440p-re a 27", 4K-ra meg a 32" az ideális.

(#8) #72042496 válasza Csandi (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

A skálázással nekem nincs problémám, vagy csak jóval kisebb, mint a 27" 1440p 108 PPI-jével. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) turistakolbi válasza kisfurko (#6) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Ikea Markus székeken dolgozunk, sajnos a monitor beszerzésekhez nincs közünk, az informatikai ágazat viszi ezt a részt. De elnézve sok bankot, vagy önkormányzatot, hogy milyen monitorokat használnak... oda ez megváltás lenne.
Szerencsésebbek közé tartozom az irodai munkakörülményeket tekinve

https://www.twitch.tv/muerte188

(#10) kisfurko válasza turistakolbi (#9) üzenetére


kisfurko
senior tag

Igen, és ez azért szomorú, mert a fizetéshez képest nem óriási kiadások ezek. Csak megy a szarrágás. Ha a cégnek kéne állnia az egészségkárosodás következményeit, mindjárt kifizetnék.

(#11) #72042496 válasza kisfurko (#10) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyen probléma az olcsó monitorok erős kék komponense, alacsony frekvenciás PWM vezérlése, temporal dithering miatti villogása miatt van inkább.

A 81 PPI (27" 1080p, ez a szál innét indult) nem a legnagyobb élmény, de kényelmesen olvasható. Ez önmagában miért rontaná a szemet?

[ Szerkesztve ]

(#12) haxiboy válasza flashpointer (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

27 inch FHD még pont a vállalható tartományba esik.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#13) E.Kaufmann válasza #72042496 (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én csak azt nem értem, erre miért nincs valami Euro kategória, mint a motorokra, és miért nem korlátozzák, hogy aszondja Euro-Eye-6 alatt ne lehessen árulni, vagy pl ne lehessen az áfát visszaigényelni, mint munkaeszközre.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) Busterftw válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


Busterftw
veterán

A TÜV Rheinland-nak van ilyenje, ez azert eleg egyseges es sok monitor meg is kapja.

(#15) kisfurko válasza #72042496 (#11) üzenetére


kisfurko
senior tag

Nagyobb monitort az ember azért vesz, hogy nagyobb területet fedjen le a látóteredből. Ha nem, akkor fölösleges 27-est venni, jó a 24-es is, csak közelebb kell tenni. Kevesebb pixel adott szögben, a szem jobban erőlködik.
Biztos szubjektív az, hogy kényelmesen olvasható, annak idején a VGA felbontás 14-es CRT-n is kényelmesen olvasható volt nekem :)

(#16) #72042496 válasza kisfurko (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Nagyobb monitort az ember azért vesz, hogy nagyobb területet fedjen le a látóteredből. Ha nem, akkor fölösleges 27-est venni, jó a 24-es is, csak közelebb kell tenni."

Vagy épp azt szeretné valaki, hogy több hely maradjon az asztalon, ezért egy picit nagyobb monitort néz picit messzebbről. Mindenesetre próbáltam keresni, hogy milyen messziről mekkora képpontsűrűséget érdemes tartani, erről nem találtam semmit.

A korábban írtakról igen, vagy ami még fontos, hogy tükröződik-e a képernyő bevonata, illetve hogy megfelelő fényviszonyok, képbeállítások mellett nézik-e a monitort. Saját megítélés, de a szem végett ezt mind fontosabbnak tartom, mint 80 PPI fölé vinni a képpontsűrűséget. Pedig olvashattad, hogy amúgy durván többet, 220 PPI-t szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#19) ceia


ceia
őstag

Nekem pont ilyen kéne, 27'', fhd, 75Hz. Az itt leírtak alapján jónak tűnik.

        it's more fun to compute

(#21) #72042496 válasza haxiboy (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen-igen, csak hogy a szem egészsége miatt van-e valamilyen optimum erre. Magamtól én is azt mondanám, hogy ahogy kényelmes, aztán jól van. :)

(#22) janeszgol válasza flashpointer (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Lehet, hogy matematikailag kb annyi, de engem megszórhatnának vele.

Üdv,
Az Ellenség.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) green dude válasza #72042496 (#16) üzenetére


green dude
tag

"Mindenesetre próbáltam keresni, hogy milyen messziről mekkora képpontsűrűséget érdemes tartani, erről nem találtam semmit."

Technikai szempontból akkorát, hogy a szemed felbontóképessége már éppen ne tudjon különbséget tenni aközött, hogy milyen magas/széles egy pixel a kejelzőn. A szemünk felbontóképessége kb. 1 szögperc. Ez ugye erősen függ a távolságtól, pl. egy 24"-es monitoron a fullhd szerintem kevés, mert ha olyan távolságra ülsz tőle, ahogy kiadná az ergonómia, csodásan meg lehet számolni a pixeleket. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24) E.Kaufmann válasza Busterftw (#14) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Sajnos én nem nagyon látom, hogy pl webshopokban nem nagyon hirdetnék, vagy épp nincs is ilyen monitoruk, de még laptopoknál se rémlik, pedig tényleg érdekelne ilyen kategória.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#25) #72042496 válasza E.Kaufmann (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez egyébként éppen egy olyan, amelyik megkapta a minősítést:
"ASUS Eye Care monitors feature TÜV Rheinland-certified Flicker-free and Low Blue Light technologies to ensure a comfortable viewing experience"

[ Szerkesztve ]

(#26) E.Kaufmann válasza #72042496 (#25) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor meg a topic zárható :DDD , nem rongálja (annyira) a szemet.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27) Aprósólyom válasza #72042496 (#5) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Érdekelne, hogy aki ekkora felbontást szeretne 27"-on, hány centiméterre ül a monitortól? (Szem-monitor távolságra gondolok pontosabban. Mérted már?)

Jevons paradox

(#28) Aprósólyom válasza green dude (#23) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az ergonómia akkor "adná ki", ha a kijelzőt, kb. 2-3 méteres távolságra bámulnád.... Nem véletlen, hogy akik sokat, megszakítások nélkül figyelnek közeli pontra (könyvmolyok és monitor előtt dolgozók, stb...) és alig-alig pihentetik a szemüket óránként vagy egyáltalán nem, azok igen hamar (mínuszos) szemüvegesek lesznek.

Jevons paradox

(#29) green dude válasza Aprósólyom (#28) üzenetére


green dude
tag

"Az ergonómia akkor "adná ki", ha a kijelzőt, kb. 2-3 méteres távolságra bámulnád...."

Anno foglalkoztam ezzel hobbi szinten és nekem úgy rémlik, hogy például egy 24"-es ideális nézési távolsága kb. 70 cm. Basic irodai környezet. Honnan jön a 2-3 méter?

"Nem véletlen, hogy akik sokat, megszakítások nélkül figyelnek közeli pontra (könyvmolyok és monitor előtt dolgozók, stb...) és alig-alig pihentetik a szemüket óránként vagy egyáltalán nem, azok igen hamar (mínuszos) szemüvegesek lesznek."

Ez a része a dolognak a munkáltatón és munkavállalón múlik. Ha jól tudom rendelet előírja, hogy óránként 10 percet nem képernyő előtti munkavégzéssel kell tölteni (ha amúgy képernyő előtti munkavégzés folyik). Ha tetszik ha nem ezt mindenhol meg kell tudni odani. Igen, sajnos általában az a vége amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#30) Reggie0 válasza #72042496 (#11) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem is rontja. Amiota 27" fhd-t hasznaltam megszokta a szemem, hogy nem kell elesen fokuszalni a szovegre es ugy is el tudom olvasni, mert kicsit homalyosan is latom, de olvashato maradt, olyan nagyok a karakterek.* Eszrevettem magamon, hogy mar sokszor alapbol sem erolteti meg magat a szemem es figyelnem kellett arra, hogy fokuszaljak a monitorra. Faradtan plane. Amiota 1440p megszunt ez, ra vagyok kenyszeritve, hogy fokuszaljak.

*Erre ratehetett az is, hogy sokat jatszottam 3D-ben, az pedig arra kenyszerit, hogy a virtualis tavolsagoka ne vegye figyelembe az agy, hanem ugyan annyira kell fokuszalni mindenhova, barmennyire is tavolinak vagy kozelinek erzekelem.

[ Szerkesztve ]

(#31) Aprósólyom válasza green dude (#29) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Azt olvastam, hogy a megfelelő fókuszhoz a szemizmok is szükségesek. A legkényelmesebb állapota a szemnek, ha egy sík felületen, állva magunk elé nézünk a talajra kb. 2-3 méteres távolságban.
Pihentetés: magamon is észreveszem, hogy nem feltéten alkalmazom. Egyszerűen belefeledkezik az ember.... :(((

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#32) torok6


torok6
aktív tag

Sziasztok! Van egy Asus Gaming monitor, és azt szeretném kérdezni hogy belehet állítani azt hogy ne írja ki amikor belépek egy játékba hogy hdmi középen? Legtöbb játéknál ki írja meg Windows belépéskor is.

(#33) Reggie0 válasza torok6 (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Felbontast, kepfrissitesi ratat valtasz? Szerintem az okozza, bar nem kene.

(#34) torok6 válasza Reggie0 (#33) üzenetére


torok6
aktív tag

Nem választok semmit full HD-n van a monitor mindig

(#35) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Az ára nem ismert, de mivel 27" FHD-ről van szó ez nem is gond.

(#36) torok6


torok6
aktív tag

És az hogy lehet hogy ha monitort átállítom 75hz-re akkor megváltoznak a színek? Fekete az tiszta fekete lesz meg a többi szín is kicsit megváltozik. 60hz-en megint másképpen van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.