Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Ezeknek a bírságoknak pont annyi a visszatartó ereje, mint amikor én ideírom, hogy ne tegyék. Céljukat elérték, csődbe ment a konkurencia. A bírságot meg húzzák, halasztják.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) Ricardo


Ricardo
félisten

"Most viszont váratlanul közbelépett az Amerikai Igazságügyi Minisztérium, méghozzá a vállalat mellett,"

:U

(#3) joey04 válasza Ricardo (#2) üzenetére


joey04
titán

Min sikerült megakadni? Ugye nem Kína és a Huawei kapcsolatát szeretnéd iderángatni?! Itt nem arról van szó, hogy vég nélkül önti bele a pénzt az állam egy cégbe, mindenféle korlátozás nélkül. ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) niof


niof
addikt

Nem értem, hogy a Fradi hogy jön képbe... ;] :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5) Norbi.


Norbi.
őstag

A fradi mindenhol ott van:))
niof: :C

[ Szerkesztve ]

(#6) 7Heads Drago válasza joey04 (#3) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Micsoda infók.... Tudsz pontos számokat is a Huaweiről vagy csak a levegőbe csapkodsz? Vannak elég hatásos szúnyog riasztók már... Pont te szoktad mondani kérni hogy csak úgy ne állítsunk valamit.
Miközben a legtöbb amcsi tech cég 1 dollár adót se fizet otthon. És ez tény. Persze attól még mindegyik amerikai cég marad. Sajnálom is őket... veled együtt. Kár hogy nem támogatják őket....

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#7) carl18


carl18
addikt

Szegények sajnálom őket, az intel kéne ennyire büntetni vagy a duplájára... :DDD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#8) Ricardo válasza 7Heads Drago (#6) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem a pénzről és az adóról van szó. A Huaweit megrángatták, mert az szerintük (bizonyítékot nem láttunk) állam beleszól a dolgaiba. Az volt a duma, hogy ez "Amerikában elképzelhetetlen". Aztán amikor elővennék a saját nagy cégüket akkor állam beleszól nehogy bántsák, hiszen fontos számukra.

(#9) 7Heads Drago válasza Ricardo (#8) üzenetére


7Heads Drago
veterán

+1

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#10) Depression válasza Ricardo (#8) üzenetére


Depression
veterán

Nem, az állam nem szól bele Kínában, hanem a cég maga az állam. Baromira nehéz elhinni, de képzeld el itthoni szemmel, hogy a gázszerelő a cég tulajdonosa, és a vezetőnk helyett Putyint a négyzeten, vagy köbön.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#11) joey04 válasza Depression (#10) üzenetére


joey04
titán

Vannak akik nem értik ezeket meg, hiába írták le nekik több topikban tucatszor. el kell engedni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#12) Ricardo válasza Depression (#10) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt értem, de ettől még ugyanúgy az állam védőszárnyai alatt van. Vitatkozhatunk a mértékén, de ez is elítélendő, és arra pont elég, hogy ne legyen erkölcsi alapjuk a mutogatásra, hogy "bezzeg nálunk".


Tegyük fel( bár bizonyítékot erre még mindig nem láttunk) az a Huawei cég maga a kínai állam. Mégis van konkurencia. Ott az Oppo,a Xiaomi,Meizu. Egyik sem kicsi.
A Qualcomm szinte konkurencia nélkül van, és ezzel a cikk szerint vissza is él. Amikor emiatt elő akarják venni odamordul az állam.

(#13) Depression válasza Ricardo (#12) üzenetére


Depression
veterán

Az oppo, sziamiaú, mizu telefongyártók, azokat ne keverjük ide. Attól, hogy a huawei gyárt telefonokat is, és azáltal lett ismert, teljesen más liga, meer hálózatokat gyárt, és ez erről a részről szól.

Ezen felül olvasd el a cikket mégegyszer! Az amerikai bíróság kényszeríti az amerikai céget, hogy kösse újra az összes szerződést, és az amerikai igazságügyi minisztérium szólt közbe, hogy kapjanak haladékot, mert veszélyeztetve lennének a mostani nagyon fontos állami projektek. Szósincs itt a cég megvédéséről.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) Ricardo válasza Depression (#13) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez valamennyire árnyalja a képet,de attól még ez akkor is beleszólás felülről. Kérhették volna azt is, hogy az állami projekteket érintő szerződések esetében legyen haladék, de mindenre haladékot kértek. Illetve csak annyit írt a cikk, hogy közbelépett. Most ez kérést, vagy utasítást jelent, az nem derült ki.

Igazából fel sem tűnik ( gondolom neme z az egyetlen) az ilyen , ha az elmúlt pár hét nem a kitíltástól hangos.

(#15) kchris78 válasza Ricardo (#12) üzenetére


kchris78
veterán

Egy dolgot tegyunk hozza, amit egy kinai gazdasagi emberke mondott a hvgnek egy interjuban, nem en talaltam ki:
- minden kinai cegnek kotelezo egyuttmukodni az allammal jog szerint is, ugyhogy nagyjabol mindegy is hogy van e erre konkret pelda amit sokan varnak
- a huvely tulajdonosa igazabol ismeretlen ez is egy gond
- sokan azt gondoljak hogy a kinai cegek eseteben magantulaj letezik de kisebb nagyobb mertekben ott van az allam mindig a tulaj lancban mert a fold NEM adhato el csak zalogba, ezert az ottani "magannak gondolt" bankoknal is ez a helyzet.

szoval ha azt gondolna valaki hogy kinaban kitort az usa szintu magantulajdon... nyilvan ott is vannak a harombetusok. de ezeket leszogezve azert szerintem folosleges sokszor tenyekrol vitazni.
A tobbi ceg nem gyart halozati eszkozoket az azert mindegy a politikaban...

[ Szerkesztve ]

(#16) 7Heads Drago válasza Depression (#10) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez csak elmélkedés. Nyilván minél nagyobb egy kínai cég annál nagyobb az állami részvétel. De senki semmit se tud. De teli vagyunk szakértőkkel.

Szó sincs itt a cég megvédéséről.
Akkor miről van szó? Az állam hagyja az egészet, egy szót se emelt ellene. A pert elinditó céget csődbe is vitték. Fényesre van nyalva a seggük. Nyilván nem kevés pénzek mozognak a háttérben, mert csak a két szép szeméért az embernek nem tesznek állami szinten ilyent.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#17) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Azért tudnak akkor ezek olyan olcsók lenni, mert kualkomék potom pénzért adják nekik a motyót....már értem. ;]
Mocskok...
Ebből a millióból adhadtak volna egy kis csurranót nekem is...annyira dobálóznak itt a nagy számokkal... :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#18) kchris78 válasza HarleyCustom (#17) üzenetére


kchris78
veterán

ez mar nagyon regen volt... technikai szempontbol egy evezreddel ezelott akkor meg piacot kellett szerezniuk... 3g.... mikor volt mar az!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.