Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Donki Hóte válasza Hieronymus (#150) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Rövidesen telefon sem lesz a dobozban, csak egy kód, amivel feljelentkezve a megfelelő oldalra, letöltheted a 3D nyomtatódra a specifikációt, amivel a nyomtató kinyomtatja neked a telefont :C

Ha meg tudod hekkelni a kódot, akkor egy alap telefon helyett iPhone-t fog nyomtatni ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#152) Hieronymus válasza Donki Hóte (#151) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Tulajdonképpen lehetséges, hogy van értelme az ötletelned.

Monitor és tévékészülék esetben a kijelző falra történő nyomtatása elméletileg nem lehetetlen.
Megveszed az alapdobozt. Előkészítik a falat megfelelő méretben, utána a kifizetett méretben feltolja a falra a szakember. Ha nagyon lekoszolódik vagy modernebbet/nagyobbat akarsz. akkor újra lehet festetni.

Nem kell a hatalmas dobozolást és dobozt minden eszközhöz elkészíteni. Alacsonyabb a szállítási környezet szennyezés. Rugalmasabb lehetőséget nyújt, a felhasználó számára. Ha siker a központi egységet feltölteni francia pezsgővel (Champagne) egy jeles napon, akkor legalább a kijelzőt nem kell cserélni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#153) mzso


mzso
veterán

Gondolom mindenki áttér már addig a (saját és egyedi) vezeték nélküli töltésre és adatátvitelre, amihez ugye nem is csak egy kábel kell USB töltőhöz.

(#154) asdf_ válasza mzso (#153) üzenetére


asdf_
veterán

Cserébe másfélszer annyi energiát kell kiküldeni vezetékmentesen mint vezetékesen. Rettenetesen zöld lesz...

[ Szerkesztve ]

(#155) Hieronymus válasza asdf_ (#154) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Miért kellene másfélszer több energia?
Nyilván magasabb a veszteség mint egy "hagyományos"z transzformátorban. A tekercspár tagjai kissé távolabb kerülnek egymástól.
Nem a néhány milliméter távolság okoz bajt. Ha nagy teremben akarsz több méter távolságból, több telefont tölteni, akkor kell számolnod az alaptétellel. A kisugárzott energia a távolság négyzetévek arányosan veszíti el a mennyiségét

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#156) Mr. Morgo


Mr. Morgo
junior tag

Helyes! :C

Várom a napot mikor a világon pár napra megszűnik az internet (LESZ ilyen) és fiatalok tucatja lesz öngyilkos mert nem tud a facén, instán és tik-tokon lógva b@romságokat nézni! "Ami a világban most zajlik az nem más, mint vagyonelkobzás infláció mögé bújtatva."

(#157) DraXoN válasza mzso (#153) üzenetére


DraXoN
addikt

Vagy nem, mivel a készülékek 90%-a nem képes vezeték nélküli töltésre manapság se.
Egyszerüen szeretik a gyártók "prémium funkció"-ként eladni és nem belerakni középkategóriás telefonba, nem hogy a "belépő" kategóriába (utóbbiban még micro USB B port is előfordul.. na utóbbi fog kiszorulni, meg a pl. akkus csavarhúzó ami microB vagy valami banán dugót használ töltéshez, egységesen TypeC lesz mind)..
További példák amikkel rendelkezem de egy jövőbeli csere esetén már változhat:
USB-s tölthető zsebláma/biciklilámpa: Micro USB B
Kutya tölthető világító nyaköve: Mini USB B (igen.. mini usb b ... utóljára az MP3 lejátszóm használt ilyet úgy 2009-2010 táján, azóta nem találkoztam ezzel a portal (na jó kb. 2012 ig használtam, utána már nem mert az akkuja gyakorlatilag 10 perces lett, hiába töltötte magát 4 órán át, megint 10 perc után lemerült)... csak amikor kapta a kutya a nyakövet néztem nagyot, hogy "na neeee")
Érdekesség: kényetelen voltam venni egy 2 hete új microB usb kábelt, egyszerüen anno volt sok belőle de "elfogytak"... valahogy (rokon hordta el valószínű, neki még olyan kell a telefonjához).. de mi már csak "pár dolog töltéséhez" használjuk ezt a portot.. kivéve van pár 2.5 mobilreckem ami a microB usb3-mas kiegészítésű változatát használja ... gány egy széles port az is, jó lenne ha typeC-s lenne a rack.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#158) sh4d0w válasza DraXoN (#157) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ahha, Sony-nál felső kategóriás telefon esetén is prémium funkció, csak és kizárólag az Xperia 1 kapja ezt a lehetőséget, az 5-ösben nincs, pedig ua., mint az 1-es csak kisebb méretű.

https://www.coreinfinity.tech

(#159) Hieronymus válasza sh4d0w (#158) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A Sony vezetőinek már hosszabb ideje elgurult a gyógyszere.
Akkor kezdődött a dolog, amikor a blu-ray lejátszókba beépítették a lejátszás megtagadásának lehetőségét, ha a lejátszó úgy ítélte meg, hogy illegális a tartalom.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#160) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Valami nem világos az egységesítéssel kapcsolatban.

Ez a szabványosítás csak a Type-C csatlakozóra vonatkozik, vagy érvényes a töltési szabványra is?

Ma hiába van egy 65 W-os PD-s GaN töltőd márkás gyártótól, a Xiaomi telefonokat csak max. 18 W-al tudja tölteni, mert egy Xiaomi telefon 33/66 W-al csak a saját töltőitől fogad el töltést :(

Ha a töltésre vonatkozó szabványt nem egységesítik, akkor nem sok előrelépést hoz az intézkedés.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#161) mzso válasza DraXoN (#157) üzenetére


mzso
veterán

Majd szépen leszivárog a béka segge alá is amikor már más lesz a trendi...
Két csigatekercs az filléres dolog.

(#162) Mr. Morgo válasza Donki Hóte (#160) üzenetére


Mr. Morgo
junior tag

A sokféle kábel a lényeg, amit egyre akarnak lecsökkenteni.
A töltési dolog engem nem izgat. Merül, töltőre fel és majd ha kész akkor használom. Nem izgat mennyi idő alatt tölti fel. Nem vagyok telefon b.... :DD

Várom a napot mikor a világon pár napra megszűnik az internet (LESZ ilyen) és fiatalok tucatja lesz öngyilkos mert nem tud a facén, instán és tik-tokon lógva b@romságokat nézni! "Ami a világban most zajlik az nem más, mint vagyonelkobzás infláció mögé bújtatva."

(#163) Donki Hóte válasza Mr. Morgo (#162) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Persze, az is nagy dolog, ha csak egy kábel kell (persze abból valami jobb fajta).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#164) DraXoN válasza Donki Hóte (#160) üzenetére


DraXoN
addikt

Korábbi cikkek alapján kötelező a pd-t támogatni.
De azt nem tudom ez a teljes töltési sebesség tartományra vonatkozik-e vagy csak egy darabig (pl ami említettél 18w.max, utána "saját" szabvány.. mert pd is tud akár 100w-ot is)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#165) Zsu91


Zsu91
csendes tag

én támogatom :K

(#166) Pszihonaranc


Pszihonaranc
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#167) bolic


bolic
őstag

Nem tudjátok melyik töltőfej jó erre a Deutsche Telekom T Phone Pro 5G mobiltelefonra? Telekomos közölte hogy bármelyik töltőfej jó erre, jólvan leteszteltem többször Samsung 15W-os gyorstöltőt kb. 3 óráig tartott 15%-ről kb. 100%-ig. Szerintem nem használja ki a töltő képességet, így marad az alap 5W-os töltőképesség! :W :U

Úgyhogy megkérem titeket, akinek van tapasztalata, kérem osszon meg nekem, mert megörülök! :DDD Hama vezeték nélküli töltés szóba sem jöhet, mert 28%-nál megállt a töltés, valószínűleg túlmelegedett. :Y

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#168) Mishita válasza bolic (#167) üzenetére


Mishita
tag

A kábel támogatja a gyors töltést ?

(#169) bolic válasza Mishita (#168) üzenetére


bolic
őstag

Együtt benne volt a dobozban az usb kábel.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#170) Mishita válasza bolic (#169) üzenetére


Mishita
tag

Az eddig oké csak hogy biztos tudja. Apple-bol ki indulva ott kábelt is cserélsz olyankor.

(#171) Mishita


Mishita
tag

Nálam lg volt utoljára gyors töltésel és ott mondjuk mindegy volt milyen kábel csak ne legyen túl gagyi alapon működött.

(#172) bolic válasza Mishita (#171) üzenetére


bolic
őstag

Már írtam másik topikban hogy vettem magamnak Samsung 25W PD adaptert töltőkábellel együtt, fehér szín változatot választottam és beüzemeltem kb. 3 percig kb. 3%-ot töltött fel, ez már oké 15W-os szintű töltés, majd beszámolok róla, hogy mennyi a 15%-ról 100%-ra teljes töltési idő, kiszámításaim szerint valószínűleg másfél órába telhet. :DD

Majd kiderül a turpissága miatt, majd még írok. :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#173) bolic válasza Mishita (#171) üzenetére


bolic
őstag

Meglett a teljes akku töltési teszt, kb. 2 óra alatt végigment, ez már nagyon jó a Samsung 25W PD töltő és működik a gyorstöltés. Egyéb részleteket másik topikba írtam. :R

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.