Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez a hajlíthatóság érdekes lehet. Az más kérdés, hogy mennyire lesznek ezek a készülékek tartósak.

(#2) #85552128 válasza Ricardo (#1) üzenetére


#85552128
törölt tag

1-2 évet biztos kibírnak aztán meg vegyél újat, nem a tartósság a cél...

(#3) eventus


eventus
veterán

Apple nem száll be a fejlesztésbe? ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#4) ArthurMiller


ArthurMiller
senior tag

Az átlátszó kijelző sokkal értelmesebb vonal.

(#5) kortic válasza eventus (#3) üzenetére


kortic
tag

Majd csak úgy, mint a méretnövelésbe :DDD évekkel később :DDD

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#6) Legendd válasza ArthurMiller (#4) üzenetére


Legendd
senior tag

Tableteknél nem biztos. Én például azt azért várom, hogy összecsukva telefon, kihajtva táblagép, ennek lenne értelme :)

Alea iacta est!

(#7) Segal


Segal
veterán

Ennek a hajlíthatóságnak akkor látnám értelmét ha egy tab méretű cuccot ketté lehetne csukni telefon méretűre mint ahogy anno a Nokia Kommunikátorokat. Az szenzációs dolog lenne (legalábbis számomra) de ha csak sarkak hajlíthatósága vagy hasonlóról lenne szó akkor értelmetlen.

Legendd: Egyre gondoltunk :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) saelin válasza #85552128 (#2) üzenetére


saelin
veterán

Szerintem a mindennapokban egy hetet sem bírna! Összehajtod, ráülsz és úgy megtörne mint az összehajtott papír, de egy szűk farmernadrágban sem bírna ki egy gugolást / lehajolást.
Az ilyet már csak külön táskában lehetne tárolni.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#9) airwawes


airwawes
tag

Nekem már évek óta van összehajthatós telefonom.... :DD

[ Szerkesztve ]

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#10) Matada2.3 válasza Legendd (#6) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én is ezt látom az egyetlen reális lehetőségnek :) de ki tudja..

Finn the human

(#11) kymco válasza airwawes (#9) üzenetére


kymco
veterán

A flexibilis (hajlítható) kijelzőnél kíváncsi vagyok a virtuális billentyűzet kezelésére valamint csak úgy az érintés érzékelésre. Nekem kényelmi szempont, hogy az érintéskor ott marad a telefon az ujjam alatt, nem hajlik el... :)

www.refujvaros.hu

(#12) Penguin95


Penguin95
senior tag

Ehhez képest jelenleg ott tartunk, hogy nincs hajlítható telefon, csak hajlított.

(#13) Bodoo válasza Legendd (#6) üzenetére


Bodoo
tag

Szerencsére pont a Samsungnak volt ez az ötlete, és már 2013-ban készítettek róla concept videót! :)

ÉN MÁR NAGYON NAGYON VÁROM! :))

kötelező megnézni!

POCO F2 Pro 256 GB - Phantom White

(#14) energy4ever


energy4ever
addikt

Na ez az amit elkepzelni sem tudok. Fogom a telefont. Kb a fele kilog felfele a kezembol. Irok, es kozben lefittyen elore vagy hatra( a kijelzo kilogo fele amit nem tudok megtartani, mert nincsen 3 kezem), attol fuggoen merrol fuj a szel!? :DDD

(#15) dave0825


dave0825
őstag

LG elképzelése szerintem értelmesebbnek, életképesebbnek tűnik, mint a Samsunggé.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#16) <Adamsky> válasza Bodoo (#13) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Ja, ja! Valami megoldás már nagyon kéne, mert sugárba hányok a mai tepsiktől. A mai mobiltelefonok se nem mobilak, se nem telefonok.

(#17) Fall-N


Fall-N
veterán

Engem nem mozgat meg. Több hátránya lenne, mint előnye.

(#18) Rickazoid válasza saelin (#8) üzenetére


Rickazoid
addikt

Dehogy. Elég, ha az eszköz háza összecsukva megvédi a kijelzőt a töréstől.
Papírszerűen összehajlítható eszközökben nem érdemes gondolkodni a mi életünkben még, de még a Nokia régi Morph koncepciójához hasonlót se várhatunk legalább egy évtizedig, ettől azonban a hajlítható kijelzőket lehet alkalmazni. Régóta emlegetem például a felcsévélhető kijelzőt, az már piacon is lehetne, csak pont azok nem látnak benne fantáziát, akiknél ott van a technológia.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#19) Cathulhu válasza ArthurMiller (#4) üzenetére


Cathulhu
addikt

szerk: mindegy :)

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) kdennis


kdennis
aktív tag

Már mióta jönnek... az átlátszó üveg iPhone is jön már lassan 6 éve!

(#21) energy4ever válasza kdennis (#20) üzenetére


energy4ever
addikt

Leejtettek a prototipust, azert nem jon. ;]

(#22) arcsi84 válasza Bodoo (#13) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Hát ez a videó beszarás. Ezt a megélhetési ri...cot.
Hova tart ez a világ, ha az élő beszélgetésnél vonzóbb egy zsebre rakott telefon.

OMG.

De hogy ne csak Off legyek. Nekem a 4"-nál nagyobb telefon, mind súlyban mind méretben nagy.
Ahhoz a mérethez kéne vissza térni. Ma is lehet olyat kapni, csak fos hardverrel, ami gond.

(#23) Tidzsimon válasza energy4ever (#14) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Kicsit hajlított formában kihúzható, nem fityeg. Pl. Mérőszalag.

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#24) erahurka válasza Legendd (#6) üzenetére


erahurka
félisten

+1! Ha '16-ra ígérik akkor talán '20-ra már értelmes áron is meg lehet venni őket. :))

(#25) saelin válasza Rickazoid (#18) üzenetére


saelin
veterán

Az még valahogy elképzelhető számomra is. Valami ilyesmi lehetne.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#26) Skillet


Skillet
addikt

Luxuskocsi? Milyen gyönyörű szó. :DD

arcsi84: nagyjából egyet kell értenem. Viszont nálam inkább a telefon mérete mérvadó, a kijelző egy dolog.
Nekem ami ideális maximum, az a 130x65mm. Van ilyen méretű telefon 4,5 és 4,7-es kijelzővel is.
Ennél a méretnél nagyobb telefon nekem biztosan nem kellene.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27) kymco


kymco
veterán

Valaki el tudja magyarázni, hogy miért jó a hajlítható (nem összehajtható) kijelző? Nem az összehajtható, hanem a hajlítgatható? Max azt tudom elképzelni, hogy különböző domború, homorú felületekre rögzíteni, de ami eszembe jut, egy sem telefon, sokkal inkább okos háztartási eszköz...
Talán a ruházaton van ennek esélye az első mosásig...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#28) energy4ever válasza kymco (#27) üzenetére


energy4ever
addikt

Okosora se lenne rossz belole. Felvenne a kezed formajat.

(#29) Vikthor


Vikthor
nagyúr

ez mire jó nem értem... meddig lehet ezeket hajtogatni, mert a papír 7nél megáll.... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30) saelin válasza kymco (#27) üzenetére


saelin
veterán

Reméljük át is vándorol oda a tehcnológia, ahol tényleg van értelme és nem a mobil szegmensben eröltetik ezt. A legtöbb ilyen elképzelés inkább hátrányt szül mint előnyt, pl ilyen a feltekerhető tablet...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31) Ricardo válasza kymco (#27) üzenetére


Ricardo
félisten

"Valaki el tudja magyarázni, hogy miért jó a hajlítható (nem összehajtható) kijelző? "

Mivel kevésbé merev mint a nem hajlítható társai, talán jobban bírja afizikai behatásokat, kevésbé sérülékeny.

(#32) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ha egy 8"-os tabletet úgy négyrét lehetne hajtani harmonika szerűen, hogy a kijelzőn ne hagyjon nyomot, de kihajtva meg lehessen kényelmesen kezelni (nem nyeklik-nyaklik), akkor összecsukva lenne egy minimum 2cm vastag 5"-os telefon (2. kijelző).
Ettől függetlenül instant get lenne :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#33) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Steril környezetben oké - de ahogy én használom, nem oké.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Csak halkan kérdezem meg, mi értelme a hajlított kijelzőknek, ha vele együtt a megjelenített tartalom is torzul? Szvsz nekem nem tetszene. Ellenben ez az összehajtható konstrukció még jó is lehet, egy két modellt megér az ötlet.

(#35) Wapmester


Wapmester
senior tag

annyira akarják ezeket a hajlítható izéket, szerintem az áttetsző kijelző inkább hamarabb jöhet , mint a hajtogatható, mert azzal hadilábon állnak a belső alkatrészek úgyis szilárdak :D

(#36) krystman


krystman
őstag

Az rendben, hogy hajlik a kijelző. De, a többi alkatrésszel mi lesz? Azokat, hogy lehet a kijelzővel együtt hajlítani? Nem sok értelme van ennek!

(#37) krystman válasza Wapmester (#35) üzenetére


krystman
őstag

Az átlátszó miért lenne jobb? Max látnád a nyomtatottáramkört. Max látványos lenne, de semmi haszna.

(#38) -=RelakS=- válasza krystman (#37) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem látná a nyomtatott áramkört, mert minden be lenne zsúfolva a telefon aljába. úgy képzeld el, mint amikor a sci-fikben nem papíron, hanem plexi lapon kapnak üzeneteket :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39) Garada válasza Legendd (#6) üzenetére


Garada
őstag

Ez még egy jó elkèpzelès de remélem a cikkben említett dolgok nem lesznek felkapottak.

(#40) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Az LG ötlete szimpatikus. Én már várom az első tényleg teljesen átlátszó mobilt (a.k.a.: Vasember 2). Nem tudom, hányan értik, hogy miről beszélek.. :)

(#41) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Átlátszó kijelzők nem léteznek már most is?
Például öt éve már bemutattatok egy ilyen telefont: link

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#42) -=RelakS=- válasza Johnny194 (#41) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ami azt illeti, minden LCD kijelző átlászó :)
Épp csak le kell bontani, ami mögötte van. LG tv-knél jól látszik, mert vagy 4-5mm-re van a háttér világítás az LCD paneltől :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#43) Johnny194 válasza -=RelakS=- (#42) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Sőt én már nagypapámtól is kaptam átlátszó kijelzőjű digitális órát, fogalmam sincs hogy működik :D

Akkor igazából a világítást kell megoldani háttér nélkül (vagy csak napfénynél használjuk, esetleg mellékelnek lámpát)

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#44) kromatika


kromatika
veterán

Tetszik.

(#45) Fejvadi válasza eventus (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ők megvárják amíg más elkészíti. aztán majd levédik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.