Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) func93


func93
senior tag

WoW! Na ilyenkor sajnálom, hogy nincs konzolom..

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#2) Crytek


Crytek
veterán

Én nem játékot várok legjobban 2015-ben hanem egy ingame akciójelenetet és megjelenési dátumot a Doom 4-ről!

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#3) gianni85


gianni85
veterán

Részemről simán az év legjobban várt címe. Múlt évben is az volt, és reménykedtem egy év végi megjelenésben. A Rockstar mellett talán még a Remedy az a fejlesztő akiben még nem csalódtam egyszer sem.

(#4) Supr@


Supr@
senior tag

Kar, hogy csak X1-re jon, el lennek vele pc-n:(

(#5) Grath válasza Supr@ (#4) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Nyilván nem szeretnék jósolni, de jó ideig az Alan Wake is Xbox-exkluzív volt hivatalosan.

(#6) .LnB válasza Supr@ (#4) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Remendy nem veti meg a PC-t. Ők emlékeznek még rá, hogy honnan indultak. Szerintem lesz majd PC-re is.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) gianni85 válasza .LnB (#6) üzenetére


gianni85
veterán

jajj, mindig ez a honnan indultak... Max Payne release PC: 2001 July, Xbox/PS2: 2001 Dec
Egyébként csak attól függ, hogy megjelenik-e később PC-re, hogy milyen feltételeken egyeztek meg az MS-sel.

(#8) .LnB válasza gianni85 (#7) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Emlékszem, Max Payne első feltűnése még 2000 körül volt. A 3Dmark tesztprogram egyik játszható részében tűnt fel egy hirdetőtáblán. Majd 2001-ben már az egyik része a tesztprogramnak maga Max volt, ahogy a Matrixból ismerős lobby teremben szétlőtt mindent és Mindenkit.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) Döglött Róka válasza .LnB (#6) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Honnan indultak:D:D Meg ugye regen minden jobb volt!:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#10) saelin


saelin
veterán

Ha jön PC-re, akkor beneveznek rá. Szeretem az időmanipulálós játékokat. :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11) .LnB válasza Döglött Róka (#9) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Miért nem volt jobb?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) gianni85 válasza .LnB (#8) üzenetére


gianni85
veterán

na ezt én nem vágtam :N, de ugye ilyet csak PC-n lehet megcsinálni. Ez azért kevés ahhoz, hogy a PC-s gyökereket igazoljuk :)
Semmi bajom a PC-vel, de talán az RTS, MMO, és aréna FPS-eket leszámítva már nem lehet sok mindenre rásütni, hogy PC-s gyökerekkel rendelkeznek. A konzol mindig is ott volt a PC mellett

[ Szerkesztve ]

(#13) .LnB válasza gianni85 (#12) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Már hogy ne lehetne rásütni?! A régebbi fejlesztő cégek alapvetően Pc-s gyökerekkel rendelkeznek mivel akkoriban csak az volt. Remendynek is voltak már a Max Payne előtt is játékai. Az más kérdés, hogy a fejlesztések egy idő után a nagyobb profit reményében konzolra koncentrálódtak.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14) ldave válasza .LnB (#6) üzenetére


ldave
félisten

Én emlékszem, hogy ma reggel először a WC-re indultam.

A Slime draws near! Command?

(#15) .LnB válasza ldave (#14) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Látom nem érted.
Honnan!
Nem hova.
;] :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#16) gianni85 válasza .LnB (#13) üzenetére


gianni85
veterán

1996 Death Rally MS-DOS
2001 Max Payne Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox, Game Boy Advance, iOS, Android
2003 Max Payne 2: The Fall of Max Payne Microsoft Windows, Xbox, PlayStation 2
2010 Alan Wake Xbox 360, Microsoft Windows
2011 Death Rally iOS, Android, Microsoft Windows
2012 Alan Wake's American Nightmare Xbox Live Arcade, Microsoft Windows
2014 Agents of Storm iOS
2015 Quantum Break Xbox One

Nem is simán PC-s, hanem MS-DOS gyökere van :)

(#17) Döglött Róka válasza .LnB (#11) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem, nem volt jobb.:)

Nem volt matchmaking, nem voltak globalis online jatekterek, folyton menteni kellett a jatekot mert nem volt autosave, az animaciok gyatrak voltak. Regen az is nagy szam volt, ha nem egy fegyvermodell volt a jatekos kezeben az osszes helyett. A sztori narrativaja kimerult neha 2-3 elore renderelt videoban es nemi szovegben. Rengeteget fejlodott a jatekpiac es ugyanugy megtalalja mindenki a szamitasat benne mindenki, ahogy regen. Persze a karogok mindig csak a negativ oldalt hozzak fel (szarkonzol, rohadt dlc-k, hulye qte, sorolhatnank)

gianni85: Az MS-DOS nem pc-n futott?:)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18) .LnB válasza Döglött Róka (#17) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja van igazság abban amit írsz. Csak egy apróságot elfelejtesz. A konzol korszak magával hozta a gamer társadalom elbutulását. Minden hülye kanapén ülős gamer hirtelen azt hiszi, hogy ha végigjátszotta a CoD-ot easy szinten akkor ő már gamer. És ezzel a lendülettel okoskodnak is, hülyeségeket beszélnek. A gamer ipar alappillérei a pc-s gamerek.
Technikai oldalról termeszetesen sok jó előrelépés történt pl. a Steam.

Egy fegyvermodell miért nem elég? Sok is. cg_drawgun 0
;)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#19) Döglött Róka válasza .LnB (#18) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem kell lesajnalni a konzolosokat, PC-n is van boven buta jatek. En jatszok mindket platformon, PC-n nem a COD jatekok rakfeneje, hanem az MMORPG-k meg a pay2win idorablo cuccok. Minden platformon vannak tudast nem feltetlen igenylo mainstream cuccok es ez igy van jol. Verpisti egy ido utan megunja a COD-ot es nez valami nivosabbat.

Es kanapen ulve jobban szeretek jatszani mint szeken, asztal elott ulve. Boven vannak olyan jatekok konzolon is ami tudast es kitartast igenyel, azert mert te nem ismered oket, nem kell pc-nacikent hirdetni az iget:)

"A gamer ipar alappillérei a pc-s gamerek." - ez meg szimplan tevedes:)

Meg ez, hogy ki a gamer... ki nem szarja le ki milyen jelzot aggat magara? Herotom van az onjelolt gamer-ekbol. En szeretek jatszani, nem is jatszom keveset, nem is ma kezdtem, ettol meg nem allok neki elitista klubokat alapitani:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20) .LnB válasza Döglött Róka (#19) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Múlt hónapig volt konzolom. Sok-sok éven át. Kevés játék van amit ne ismernék. És nem mondom, hogy nincs jó, kiemelkedő játék konzolra. Azt se, hogy a konzol nem jó. Dehogynem! Nem mellesleg a kedvenc játékom (nagyjából) konzol exkluzív cím.

Az egész "régen minden jobb volt" dologról a véleményem pedig a következő. Minden természetesen nem. De szerintem régen szórakoztatóbb, minőségibb volt a játékipar. Rengeteg dolog befolyásolta ezt az átalakulást. Sokáig lehetne erről beszélni. De a legnegatívabb hatást a konzolok, és a casual játékok előretörése okozta. Miután azok az emberek is leültek játszani akik eddig nem, a játékosbázis akkorára dagadt, hogy átalakult a játékfejlesztés iparrá. És ma már nem szívvel lélekkel elkészített játékokat kapunk többségében, hanem iparosmunkákat. (Természetesen van kivétel!)

És ezzel az "eliparosodással" az egész játékostársadalom is átalakult. Az átalakulás pont a "kanapéról játszókra" vezethető vissza. Azok az emberek instant szórakozásra vágynak. Gyors kis dózisokra. Leülnek pár órát játszanak és rohannak tovább a világba, élik az életüket. Ezért is lettek a játékok könnyebbek, és rövidebbek. Míg pc-n régebben, sok időt, és energiát igényelt egy játék végigjátszása. Erre példaként mindig a Commandos sorozatot hozom fel. Nem csak a Commandos játékok, de maga a műfaj is eltűnt az évek alatt.
A játékok mindent a játékos szájába rágnak, vezetik a játékost. A szabadság illúzióját keltik, de igazából kötöttek, lineárisak. (általánosságban) Technikailag fejlettebbek, de tartalmilag üresebbek.

Én mikor megvettem a konzolt, terveztem, hogy hagyom is a PC-t. Mert mindig csak költeni kell rá stb stb. Élveztem a konzolt, szerzett sok sok örömteli órát. De sose kaptam vissza azt amit pc-n. Aztán visszaültem a pc elé. A konzol pedig másodlagos lett.

Elitista klub?! Nem tudom, lehet tényleg erről van szó. Lehet tényleg direkt emelem ki magam mint gamer. Lehet nem is vagyok gamer. Erről nem tudok bővebben nyilatkozni, a személyemet butaság lenne saját magam elemezgetnem.

"A gamer ipar alappillérei a pc-s gamerek." Ezt nem tudom teljes mértéken jól megfogalmazni, úgy hogy mindenki számára érthető legyen. De megpróbálom.
Szerintem egy régebbi vágású Pc-s játékos. Aki mondjuk a 90-es évek vége, 2000-es évek eleje fele is már aktívan játszott. Az alapvetően mára nagyobb tudással rendelkezik, mint a mai játékosok. Nyilván a kor is számít, de akkor még teljesen máshogy működött ez az egész ipar. Azok a játékosok több energiát voltak kénytelenek belefektetni a hobbijukba. Ami mára tapasztalattá alakult. Ráadásul a tudás akkoriban megoszlott, segítették egymást, így fejlődött együtt a közösség. Míg a mostani generáció akiket "konzol generáció" játékosaiként emlegetünk, teljesen máshogy gondolkodnak. Mostanában mindenki sokkal élesebben fogalmaz, támadják egymást. Kevés a jó, nyugodt hangulatú eszmecsere. Én sokkal nehezebben találom meg a közös hangnemet egy fiatalabb játékossal. Ez nagyon nagy részben a stílusom miatt van. Ez tény. De másrészről, egyszerűen nem hallgatják meg, nem próbálják megérteni a tanácsaimat, észrevételeimet. Én a mai dolgokat a régiekhez viszonyítva értékelem. Ők nem, természetesen nem is tudnák, de nem is hajlandóak átgondolni a dolgokat amit más mond nekik. Amennyire én észreveszem aki régi motoros, abban megvan ez a segítőkészség még mind a mai napig, ezért neveztem alappilléreknek őket. Természetesen, ha a dolog anyagi oldalát nézzük akkor ez nem igaz. Anyagilag semmi féle alappillérként nem lehet tekinteni egy régi játékosra.

Nem tudom, hogy jól értettem e , de te úgy gondolod, hogy a pc-s játékok rákfenéje az MMORPG?
Vegyük alapul a WoW-ot. A WoW bozasztó nagy lexikális, és koncentrációs tudást igényel. Minden idők egyik legkiemelkedőbb, komplexebb játéka. Nem hinném, hogy az ilyen címek lennének a Pc-s játékok rákfenéi.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#21) Döglött Róka válasza .LnB (#20) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A kulonbseg ketton kozott ott van, hogy nekem regen is volt konzolom, egyedul a ps1-dreamcast korszak maradt ki.

Dark Souls, Halo, Forza Motorsport, Gran turismo. Regen is ugyanugy voltak kiadok es volt kiadoi nyomas, mint most, emlekezz csak vissza a fallout szeriara mekkora bughalmaz volt mindket epizod, mert idoben kellett megjelenniuk. Vagy a hirhedt E.T. amit a jatekipar elso halalakent aposztrofalnak. Ma is vannak, akik szivvel lelekkel keszitenek jatekokat es erdekes modon pont AAA cimek keszitoi (343 az egyik legjobb pelda erre)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#22) gianni85 válasza .LnB (#20) üzenetére


gianni85
veterán

Ehhez csak egy hozzáfűznivalóm lenne.
"A gamer ipar alappillérei a pc-s gamerek."
A 90-es években voltak elég hardcore cuccok már SNES/MegaDrive majd később PS1/N64-re. Azok a konzolosok java, akik akkor élték az aranykorukat, szintén olyan "megvetéssel" (erre találhatnék finomabb szót is, de most nem jut eszembe) beszélnek a mai videojátékos trendekről, mint te.

(#23) .LnB
igen, az iparosodással egyetértek. Ma már sajnos kőkemény üzlet a játékipar.

[ Szerkesztve ]

(#23) .LnB válasza Döglött Róka (#21) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen teljesen igazad van. Én is írtam, hogy természetesen van kivétel. Szerintem mára azért változott meg a véleményem mert minél nagyobb lett az ipar, annál több játék készül. Szóval a játékosok sokkal több játékot kipróbálnak, de a sok játék közül kevés a minőségi. Több a csalódás egy egy cím után. És úgy általában én sokszor nem tudok lelkesedni egy egy mások által ígéretesnek tartott címért. Mert nem látok bennük akkora szenzációt mint mások. Annyi játékot tudnék felhozni példának amit én megjelenés előtt leírtam míg mások ujjongtak tőle. És nagy százalékban csak igazam lett. Én nagyon megválogatom mostanra, hogy minek adok esélyt. EA, Ubisoft, Activision, nézd meg sokszor mit meg nem engednek maguknak. Milyen játékokat képesek kiadni. De természetesen számomra is vannak olyan készítők akikben feltétlenül megbízom. Szóval nem azt mondom, hogy minden rossz. Csak rosszabb.

(#22) gianni85 Igen ők is megvetéssel beszélnek. De én nem azzal húznék párhuzamot, hogy akkor is volt konzol. Hanem inkább a lent említett "el iparosodással". Természetesen értem, hogy volt konzol. De akkor nem volt még ekkora piac. És azért az akkori konzolok se a casual rétegre épültek. Ezért is mondom, hogy a dolog akkor kezdett el átalakulni amikor a konzol már sokkal nagyobb tömegeket vonzott.
Nekem is volt NES-em is, de jó is volt :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#24) ldave válasza .LnB (#23) üzenetére


ldave
félisten

A piac bővüléséről másfél éve készítettem egy kis táblázatot:

A Slime draws near! Command?

(#25) Döglött Róka válasza .LnB (#23) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Emlekszel regen a shareware vackokra? Csak ugy omlottek, ma elneveztek indie-nek a mufajt. Egyebkent akarhogy nezem ha cimeket szamossagaban nezzuk nem lett annyival tobb emlitesre melto jatek, csak a koltsegvetesuk szokott az egekbe.
Regen is voltak igenytelen kiadok, Interplay, Virgin (n+1 point and click kalandjatekuk, ismeros valahonnan khm Telltale:P), sorolhatnank. Szepulnek azok az emlekek.
En is leirtam egy valag jatekot mar magamban, pl nem nyulok CoD-hoz a 4. resz ota, AC-hoz a 2 resz ota, GTA sorozatbol kihagytam a 4-et, FarCry 3-at kitoltam, de nem estem hasra tole, par ora utan rettento repetitiv.

Regen konzolokon sokkal nagyobb divatja volt tv-s filmes franchise-ok felkarolasanak. Nem tudtal olyan rajzfilmet mondani, amibol nem volt egy 2d platformer:P Az mi volt, hanem iparosodas?:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#26) .LnB válasza Döglött Róka (#25) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az indie műfajt ne bántsd. Gyöngyszemek kerülnek ki azok közül. Sőt. Én mostanában hamarabb veszek ilyen címeket mint AAA játékot. És azért az sem mindegy, hogy mennyi pénzt kérnek el értük.

Amiket leírtál azokkal egytől-egyig egyetértünk. Kivéve, hogy én a FarCry3-at végig sem nyomtam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#27) Döglött Róka válasza .LnB (#26) üzenetére


Döglött Róka
veterán

:) Ritka az ilyen vegeredmeny errefele, azert valljuk be. Tovabbi jo jatekot, ezt a Remedy cuccot meg varom nagyon!

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.