Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) djculture válasza Viktor77 (#97) üzenetére


djculture
félisten

Most viccen kivül ha utána olvasol Kádár apánk ezt csinálta az ujságokkal is... Hétfőn volt annak idején lapszünet és adás szünet is, vasárnapra tette át mert hogy a vasárnap a pihenésé ne olvasson akkor senki. Ha valaki nagyon olvasni akar annak csináltak kis példányszámban vasárnapi mellékletet:)

Én reális veszélynek érzem hogy más szolgáltatásokra is bevezetik az elvontak a vasárnapi szünetet ha ez átmegy botrány nélkül..

[ Szerkesztve ]

(#102) djculture válasza Vangelis (#99) üzenetére


djculture
félisten

Most figyelj te osztottad a cégeket mégha jogosan is most belegondolva persze hogy ezt megunták. Lehet ezt normálisan is csinálni tudod jól hogy én is szoktam beirni mikor egy etetős dijcsomagot vagy aszf változtást csinál egyik másik szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#103) Heimdallr75 válasza viharhozo (#98) üzenetére


Heimdallr75
őstag

"Szerintem torvenybe kene iktatni, h nehany kivalasztottt ember mondja meg mindenkinek, mit csinalhat az illeto."

Ez már megtörtént :)

Nekem egy gondolatom van, mégpedig, az, hogy milyen szuper lesz hétfő reggel 3 napos pékárut reggelezni csomagolni. (ez a pékárú már másnap is ehetetlen nem hogy 3 naposan)

الغريبة في هذا الكوكب

(#104) djculture válasza Heimdallr75 (#103) üzenetére


djculture
félisten

Pék ügybe nem kell félni azok nyitva lehetnek 12-ig persze hogy miként fog kikerülni az áru a boltokba más kérdés..
Amugy meg lefagyasztod frissen, bármikor kiveszed beteszed a mikróba átmelegited olyan mint amit frissen veszel

[ Szerkesztve ]

(#105) proci985 válasza banhammer (#87) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Amúgy meg erre azt tudom mondani, hogy minden negyedik évben megkapod az esélyt arra, hogy pártot alapíts, bejussál a parlamentbe és ha nagyon ügyes vagy 2/3-os esetleg 3/3-os többséget szerezz és olyan törvényeket vezess be amik neked tetszenek.

<troll>
Túlkomplikálod. El lehet menni. Gyorsabb, egyszerűbb, biztosabb, kevesebb energiabefektetést igényel. ;]
</troll>

(Vagy a hozzászólásod nem a trollkodási verseny indításáról szólt?)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#106) Mister_X válasza banhammer (#94) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez most komoly?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#107) banhammer válasza Mister_X (#106) üzenetére


banhammer
veterán

Igen az.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#108) Lauda válasza Heimdallr75 (#103) üzenetére


Lauda
félisten

Miert kene 3 napos pekarut enni? Hetfon reggel friss ropogos pekarut fogsz kapni. ;)

(#109) Heimdallr75 válasza Lauda (#108) üzenetére


Heimdallr75
őstag

mégis hogy, 6-kor munkakezdés a bolt 6:30 kor nyit.... (ne nagyvárosban gondolkodj)

mondjuk ez sem változtat azon hogy a 25 féle adalékanyag mit keres egy kenyérbe.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#110) Lauda válasza Heimdallr75 (#109) üzenetére


Lauda
félisten

Ha jol tudom, az van szabalyozva, hogy 6-tol lehetnek nyitva a boltok. Ejszaka odaviszi a pek a friss arut, 5-re bemennek a dolgozok es feltoltik a polcokat, 6-kor meg kinyitnak es mehetsz a friss kifliert. ;)

(#111) Mister_X válasza banhammer (#107) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Oké.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#112) HuMarc válasza Heimdallr75 (#109) üzenetére


HuMarc
addikt

Mi köze ennek a 25-féle adalékanyaghoz, ami szerinted a kenyérben van? :F + Miért zavar, hogy benne van? Nyilván nem viccből teszik bele, ha beleteszik.

(#113) banhammer


banhammer
veterán

Visszakanyarodva az eredeti témára, nem a sötét középkor fog újra eljönni, mert "jaj istenem vasárnap nem lesz nyitva a teszkóóóóóóóóóóóóóóó".

Itt van azoknak a boltoknak a listája amik nyitva lesznek, pontosabban beküldték a címüket.

Ja, hogy nem az ember szájában lesz nyitva a bolt?
Na bumm...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#114) Heimdallr75 válasza Lauda (#110) üzenetére


Heimdallr75
őstag

bolt 6:30 kor nyit.... feltételezem ez kimaradt az olvasásból...

(#112) HuMarc :
" Nyilván nem viccből teszik bele, ha beleteszik." -természetesen nem, pont az eltarthatóság csökkentése a cél. (feltételezem sosem ettél még rendes kenyeret, ami 3-4 nap után is ehető mindenféle adalékanyag nélkül.)

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#115) adrian360 válasza Heimdallr75 (#114) üzenetére


adrian360
őstag

vasárnap megveszed a délelött nyitvalévő pékségnél. Ha eddig meg nem volt a környéken, akkor majd nyílik majd egy biztosan, legalábbis ha értelmes vállalkozó lakik abban a faluban

(#116) Heimdallr75 válasza adrian360 (#115) üzenetére


Heimdallr75
őstag

na látod ez az a pont ami felveti a kérdést miért avatkozik az életünkbe a kormány, miért kényszerít arra, hogy máshová kelljen menni, autóba ülni hogy keressünk egy nyitva lévő üzletet... és ha jól olvastam visszaértünk a kezdethez, a beavatkozáshoz.

الغريبة في هذا الكوكب

(#117) Simi87


Simi87
senior tag

Úgy látom ez a vasárnapi zárvatartás beindít egy kis természetes szelektációt is, pár életképtelen ember éhen fog halni. :U

(#118) Lauda válasza Heimdallr75 (#114) üzenetére


Lauda
félisten

Nem maradt ki. Eddig 6:30-kor nyitott, ezentul majd 6-kor nyit. A dolgozok ettol meg bemehetnek ejfelkor is.

(#119) adrian360 válasza Heimdallr75 (#116) üzenetére


adrian360
őstag

igyvan miért nem hozzák házhoz mindenkinek a friss ételt, miért kell érte fizetni, miértnem én kapok érte pénzt hogy egyáltalán enni akarok. Tényleg mindenki csak úgy gondolkodik hogy nekem ez JÁR és kész.

(#120) zone


zone
őstag

Arra lennék kíváncsi, hogy ez az egész hány munkahely megszűnésével és mekkora adóbevételkieséssel jár majd.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#121) Heimdallr75 válasza adrian360 (#119) üzenetére


Heimdallr75
őstag

félremagyarázod, a gond hogy a döntés szabadságát vették el. Eddig is bezárhatott vasárnap bármelyik kereskedő senki nem kötelezte nyitva tartásra. Ahogy bármelyik dolgozó is dönthetett a kereskedelemben hogy dolgozik vagy sem.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#122) HuMarc válasza zone (#120) üzenetére


HuMarc
addikt

Ilyen és ehhez hasonló kérdések százait lehetne feltenni a kormány minden intézkedésével kapcsolatban, csakhogy ezekre sosem kapunk választ, mivel a kormány sosem készít előzetes hatástanulmányokat (rezsicsökkentés, megye-matrica, Paks II stb.), és utólag sem szokása értékelni a hatásokat. Az nem férne bele a jelenlegi politikai irányba :U

(#123) adrian360 válasza Heimdallr75 (#121) üzenetére


adrian360
őstag

plázákban nem zárhatott be a kereskedő, mert a pláza szabályzata előírta hogy kötelezően nyitva kell legyen minden nap, hiába volt akár veszteséges is a napja.

(#124) Motion_Blur válasza Simi87 (#117) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A következő ilyen kihalási hullám akkor fog elkövetkezni amikor lekapcsolják a Barátok Közt-öt.

Bár szerintem előbb kapunk egy végzetes meteorzáport minthogy ez megtörténjen :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#125) Heimdallr75 válasza adrian360 (#123) üzenetére


Heimdallr75
őstag

de a dolgozó dönthet hogy dolgozik vasárnap vagy sem, most már ezt sem teheti meg.

الغريبة في هذا الكوكب

(#126) Lauda válasza zone (#120) üzenetére


Lauda
félisten

Az adobevetel mitol csokkenne?

(#127) proci985 válasza banhammer (#113) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, par helyen mar ra is nyitottak egy uj spart a benzinkutra:DDD (egyebkent tenyleg, adott helyen a XIben ahogy emlekszem harom kozepes elelmiszerellato volt egy villamosmegallo tavolsagra).

nezd meg pl Gyort, azt hiszem epp 140ezer lakosa van, ehhez kepest vagy 80as evekbeli panelos garazslerakatok vannak nyitva, vagy kocsival megkozelithetetlen helyen levo kisboltok.

Lauda: ha vasarnap van ideje a celcsoportnak vasarolni, akkor ha vasarnap zarva a bolt attol meg nem fog szombat vasarolni.

en pl szombat delutan fel1kor szoktam realizalni a deli kave mellett, hogy hm, lehet uj cipo kene. meg akkor mar altalaban a boltban rajovok, hogy igazabol lehet felsobol is hianyom van. het kozben ebedszunetben / munka utan macera meg ezt is intezni. plusz akkor mindig tomeg van, en meg utalom ha egy 10 perces dontesi procedura 30 percre hizik sorbanallas / varakozas / nemferekoda miatt. masfel eve kb heti 60-70orazom atlagban, nekem nem fer bele az idombe.

nagybevasarolni meg utalok tomegben, szoval jellemzeon szombat este fel9-9 kozott szoktam letudni, mert akkor epeszu ember mar nincs a boltban, nekem meg nem kell senkit kerulgetnem. vasarnap a backup, pl ha belazasodok. mint ma.

egyebkent ezt hogy mekkora az eredmeny el lehetett volna donteni egy hatastanulmannyal. ha az keszult volna az egesz vasarnapi dolog egyszerubben lenne motivalhato.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#128) adrian360 válasza Heimdallr75 (#125) üzenetére


adrian360
őstag

maradjunk annyiban hogy beosztották vasárnapra, és eldönthette hogy dolgozik, vagy nézhetett másik munkahelyet. nagy szabadság.

(#129) banhammer válasza zone (#120) üzenetére


banhammer
veterán

Az, hogy munkahely fog megszűni mit érdekel?

Akkor nem volt ekkora sírás amikor a Nokia gyárat zárták be, pedig akkor sacc 2000 azaz kettő ezer ember került az utcára.
Ja, nem voltál érintve...

Adókiesés?
Hagyjuk már ezt a fal szöveget.
Az emberek nem fognak felhagyni az evéssel, mert vasárnap nem lesz nyitva a közelükben a bolt.
Szépen el fog oszlani az egész a hét többi napjára.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#130) Simi87 válasza Lauda (#126) üzenetére


Simi87
senior tag

Mert a vóker nem a westend-ben, meg a tacskóban fog kóvályogni, hanem a Városligetben. :D

(#131) Heimdallr75 válasza adrian360 (#128) üzenetére


Heimdallr75
őstag

most cserébe mi dönthetjük el, hogy ha akarunk vásárolni akkor időt energiát pénzt áldozzunk arra (nem opció hanem kötelezően), hogy ezt megtehessük, miben más ez? semmiben.

الغريبة في هذا الكوكب

(#132) banhammer válasza Heimdallr75 (#125) üzenetére


banhammer
veterán

Kb. úgy döntötti el, hogy sehogy.
Ha nem akar hétvégén, vasárnap dolgozni akkor éreztetik vele, hogy jobb ha bejön, mert ha nem akkor ki tudja miért, de a továbbiakban nem tartanak igényt a munkájára.

TE ellent tudnál állni egy ilyen felkérésnek?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#133) adrian360 válasza Heimdallr75 (#131) üzenetére


adrian360
őstag

Tehát ő alkalmazkodjon, de te nem alkalmazkodsz. ennyi

(#134) Heimdallr75 válasza banhammer (#132) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ez igaz minden más (nagyrészt) munkára is. Ott is hasonló a helyzet, mégsem alkotnak törvényt rá... (én sem szeretnék vasárnap dolgozni mégsem alkot törvényt rá senki) eredmény megint célzottan beavatkoztak egy területbe.

(#133) adrian360: ld fent, neki lehetősége sincs az alkalmazkodásra, ahogy nekem sem. ö zárva tart, én autózom cserébe ennyi.

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#135) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

En most jöttem haza a nagy bevasarlasbol. Heten egyetemen vagyok állandóan, aztán dolgozom utána. Tegnap egésznapos programunk volt, es fáradtak voltunk bevásárolni. Ma tökéletes alkalom nyílt rá, es a dolgozók mosolyogtak, nem néztek ram ugy, mint egy igazi kocsogre.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#136) asdf_ válasza banhammer (#36) üzenetére


asdf_
veterán

Kassza leszamolasa, takaritas, sorok feltoltese.
Mire az ember kikeveredik a boltbol az bo fel, egy ora.
Most kepzeljuk el ezt mondjuk vasarnap este 9, 10 fele.
Mindjart mashogy fekszik az a leanyzo.

Ja, mert majd egy kenyszeruen szombat esti 10-re helyezett zarassal sokkal jobb lesz, kb. ejszakai jaratokkal mehet majd haza a dolgozo, aki nem a kozelben lakik, fel 1-re mar haza is er. Imadni fogja. Mindezt azert, mert egy megelhetesi gombnyomogato torpepart csak kieroszakolta ezt az agymenest.

[ Szerkesztve ]

(#137) alkatraz3000 válasza banhammer (#129) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Abból a 2000 emberből nagyrészt szlovákok voltak. Emellett eleg jol megfizettek őket a bezaraskor, választhattak egy olyan telefont amilyent akarnak (aminek az ara lehet egy havi fizu), es segítettek állást is keresni.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#138) Motion_Blur válasza alkatraz3000 (#135) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Persze hogy mosolyogtak, mivel az utolsó vasárnapjuk a mai :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#139) banhammer válasza Heimdallr75 (#134) üzenetére


banhammer
veterán

Hidd el az emberek túlnyomó többsége nem szeret dolgozni hétvégén.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#140) alkatraz3000 válasza Motion_Blur (#138) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Mondjuk Aldiban voltam, ott azért eleg szép a fizetés. Az ilyen helyeken mint Aldi vagy Lidl, sosem látok morcos dolgozókat. A CBA-t meg olyan messze kerülöm, hogy a cégért se lássam, pedig 50m-re 2 is van.

Ui: édesanyámmal az imént beszéltem telefonon, es nevetve kérdezte hogy mereszelek vásárolni menni vásárnap? Baratnomnek ki is uvoltottem "B.SSZAMEG, NEM MENTÜNK TEMPLOMBA " :P

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#141) Heimdallr75 válasza banhammer (#139) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ez biztos, de akkor miért a kivételezés? miért nem vonatkozik mindenkire? vagy miért vették el egy rétegtől csak a lehetőséget? Mitől más ember a kereskedő mint bárki más akinek pedig kell vasárnap dolgozni....

(szerintem magad sem hiszed hogy itt a családok védelme volt a cél...)

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#142) Syl válasza Heimdallr75 (#141) üzenetére


Syl
nagyúr

Így van! Vasárnapra kéretik bezárni a kórházakat is, meg a tűzoltó állomást...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#143) alkatraz3000 válasza Heimdallr75 (#141) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

Az a baj, hogy en egyáltalán nem értem mi volt a cél...

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#144) Lauda válasza Syl (#142) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD A kocsmak nyitva lesznek vasarnap is, tessek raszokni a pialasra! ;]

(#145) banhammer válasza asdf_ (#136) üzenetére


banhammer
veterán

Szerinted eddig a dolgozók nem az éjszakai járattal mentek haza, ha úgy volt a beosztásuk?
Voltál te már zárás után boltban, esetleg dolgoztál mellette valamilyen munkakörben, hogy lásd mi folyik ott?

Mondok neked egy élő példát.
2014 12. 26-án már éjfél előtt gyülekeztek a dolgozók a nagy Tesco előtt, hogy 2014 12. 27-én 00:15-kor elkezdjék a munkát.
Akkor amikor te még a karácsonyi bejglikómában fetrengtél az ágyban.

Lehet erről vitatkozni.
Az étteremben, gyorsétteremben, kocsmában dolgozókat miért nem sajnálod?
Ők se a zárás után 5-10 perccel mennek haza.
És akkor még nem beszéltünk a tömegközlekedésben dolgozókról.

Na akkor, hogy is van ez?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#146) Syl válasza Lauda (#144) üzenetére


Syl
nagyúr

Oké ;]

Jut eszembe, a PH-t miért nem zárják be vasárnapra? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#147) Heimdallr75 válasza Syl (#142) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ne viccelj :D nekik nincs családjuk, és nem kell templomba se menni :D

الغريبة في هذا الكوكب

(#148) #81556480


#81556480
törölt tag

politika topicban én is irok erről véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#149) proci985 válasza banhammer (#145) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vasarnapi ugyeltrol hallottal mar?

a korhazat miert nem zarjak be?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#150) Lauda válasza Syl (#146) üzenetére


Lauda
félisten

Abbol nagyob cirkusz lenne, mint a vasarnapi boltbezarasbol, tuti. ;]

Szerintem Parcinak minimum ki kene koltozni a Mir-re, hogy rovid idon belul ne feszitsek keresztre. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.